Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2013. gada 2. aprīļa noteikumi Nr. 183 "Kārtība, kādā izstrādā pamatziņojumu par augsnes un pazemes ūdeņu piesārņojumu ar bīstamām ķīmiskām vielām iekārtas teritorijā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 16.04.2013., Nr. 73 https://www.vestnesis.lv/op/2013/73.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.184

Noteikumi par atkritumu dalītu savākšanu, sagatavošanu atkārtotai izmantošanai, pārstrādi un materiālu reģenerāciju

Vēl šajā numurā

16.04.2013., Nr. 73

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 183

Pieņemts: 02.04.2013.

OP numurs: 2013/73.4

2013/73.4
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 9 Pēdējās nedēļas laikā 4 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.183

Rīgā 2013.gada 2.aprīlī (prot. Nr.17 30.§)

Kārtība, kādā izstrādā pamatziņojumu par augsnes un pazemes ūdeņu piesārņojumu ar bīstamām ķīmiskām vielām iekārtas teritorijā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par piesārņojumu"
29.panta septīto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā izstrādā pamatziņojumu par augsnes un pazemes ūdeņu piesārņojumu ar bīstamām ķīmiskām vielām iekārtas teritorijā (turpmāk – pamatziņojums), un pamatziņojuma saturu.

2. Noteikumi attiecas uz tām A kategorijas iekārtām, kuru darbība ietver tādu bīstamo ķīmisko vielu izmantošanu, ražošanu vai uzglabāšanu, kas var radīt augsnes un pazemes ūdeņu piesārņojumu iekārtas teritorijā, vai kuru darbībā plānota minēto vielu izmantošana, ražošana vai uzglabāšana.

3. Noteikumi neattiecas uz jaunām A kategorijas iekārtām, kurām augsnes un pazemes ūdeņu kvalitātes izvērtējums veikts ietekmes uz vidi novērtējuma laikā, ja iesniegumu atļaujas saņemšanai iesniedz ne vēlāk kā trīs gadus pēc tam, kad saņemts atzinums par ietekmes uz vidi novērtējumu.

II. Pamatziņojuma saturs

4. Pamatziņojums ir informācijas apkopojums par bīstamo vielu piesārņojumu augsnē un pazemes ūdeņos iekārtas teritorijā atbilstoši normatīvajiem aktiem par grunts kvalitātes normatīviem un noteikumiem par virszemes un pazemes ūdeņu kvalitāti.

5. Pamatziņojumu izstrādā operators, norādot tajā šādu informāciju:

5.1. iekārtas plānotais vai pašreizējais izmantošanas veids. Ja paredzēts uzsākt jaunas iekārtas darbību, norāda informāciju par agrāko vietas izmantošanas veidu (piemēram, kādas piesārņojošas darbības tikušas veiktas iepriekš, cik ilgā laikposmā);

5.2. bīstamās ķīmiskās vielas, kas izmantotas ražošanas procesos, ražotas vai uzglabātas un kuras plānots izmantot ražošanas procesos, ražot vai uzglabāt.

6. Operators pamatziņojumam pievieno:

6.1. atzinumu par iekārtas teritorijas pamatstāvokli, kurā izvērtēts bīstamo ķīmisko vielu piesārņojums augsnē un pazemes ūdeņos;

6.2. informācijas kopsavilkumu par plānotajiem pasākumiem, kas nodrošinās bīstamo ķīmisko vielu drošu uzglabāšanu un apsaimniekošanu, kā arī informāciju par rīcību gadījumos, ja ir notikusi ķīmisko vielu noplūde, kas rada apdraudējumu augsnes un pazemes ūdeņu kvalitātei.

7. Ja augsnes vai pazemes ūdeņu piesārņojuma līmenis pārsniedz vides kvalitātes normatīvu robežlielumus un rada apdraudējumu videi vai cilvēku veselībai, operators pamatziņojumam pievieno rīcības programmu piesārņojuma samazināšanai augsnē un pazemes ūdeņos vai sanācijas programmu, ja to paredz vides aizsardzības jomu reglamentējošie normatīvie akti.

III. Pamatziņojuma izstrādes kārtība

8. Pamatziņojuma izstrādē operators, ja nepieciešams, iesaista ekspertus vai akreditētas laboratorijas.

9. Operators, sagatavojot pamatziņojumu, izvērtē:

9.1. iekārtas procesu nodrošināšanai nepieciešamo bīstamo ķīmisko vielu daudzumu;

9.2. bīstamo ķīmisko vielu uzglabāšanai plānotās vai jau aprīkotās vietas;

9.3. bīstamo ķīmisko vielu izmantošanas apriti iekārtas darbības laikā (piemēram, bīstamo ķīmisko vielu piegādi uz noliktavu vai no noliktavas izmantošanai ražošanas procesu nodrošināšanā);

9.4. plānotās bīstamo ķīmiskās vielas saturošu atkritumu uzglabāšanas vietas un veidus pirms nodošanas atkritumu apsaimniekotājam.

10. Pirms atļaujas saņemšanas jaunas iekārtas darbības uzsākšanai operators izvērtē informāciju par plānotās iekārtas teritorijas iespējamo piesārņojuma līmeni, ko varētu būt radījušas teritorijā iepriekš veiktās darbības, kurās izmantotas ķīmiskas vielas. Izvērtēšanai izmanto valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs" tīmekļa vietnē esošā piesārņoto un potenciāli piesārņoto vietu reģistra informāciju. Ja nepieciešams, operators, iesaistot ekspertus, nodrošina kvantitatīvu to bīstamo ķīmisko vielu piesārņojuma izvērtējumu, kas izmantotas vai uzglabātas iepriekšējās iekārtas darbības laikā.

11. Pirms atļaujas nosacījumu pārskatīšanas esošajai iekārtai operators atbilstoši likumā "Par piesārņojumu" noteiktajām prasībām par atļauju pārskatīšanas un atjaunošanas periodiskumu:

11.1. apkopo kvantitatīvu informāciju par iekārtā izmantoto, ražoto vai uzglabāto ķīmisko vielu radīto piesārņojuma līmeni, veicot grunts un pazemes ūdeņu stāvokļa analīzi akreditētā laboratorijā. Augsnes paraugu ņemšana testēšanai tiek veikta, izvēloties reprezentatīvas vietas, lai precīzi identificētu augsnes piesārņojuma līmeni;

11.2. ņem pazemes ūdeņu paraugus analīzēm no pazemes ūdeņu monitoringa urbumiem. Operators var izmantot informāciju, kas pieejama piesārņoto un potenciāli piesārņoto vietu reģistrā, ja nepieciešams, to aktualizējot atbilstoši iekārtā veiktajām darbībām.

12. Pamatziņojumu operators iesniedz Valsts vides dienesta attiecīgajā reģionālajā vides pārvaldē atbilstoši normatīvo aktu regulējumam attiecībā uz kārtību, kādā piesakāmas A, B un C kategorijas piesārņojošas darbības, ievērojot šādus nosacījumus:

12.1. jaunām A kategorijas darbībām, kurām nav veikts ietekmes uz vidi novērtējums, pamatziņojumu izstrādā un iesniedz kopā ar iesniegumu atļaujas saņemšanai piesārņojošas darbības veikšanai;

12.2. esošajām A kategorijas iekārtām pamatziņojumu izstrādā un iesniedz kopā ar iesniegumu atļaujas nosacījumu pārskatīšanai un atjaunošanai.

13. Pamatziņojumu iesniedz, izmantojot vienu no šādiem veidiem:

13.1. papīra formā (attiecīgo informāciju iesniedzot arī elektroniski);

13.2. elektroniska dokumenta veidā;

13.3. pēc elektroniskas reģistrēšanās tiešsaistes režīmā elektroniski aizpildot veidlapas vienotās vides informācijas sistēmā "TULPE" Valsts vides dienesta mājaslapā internetā.

IV. Noslēguma jautājums

14. Šo noteikumu 13.3.apakšpunkts stājas spēkā 2013.gada 1.jūlijā.

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Parlamenta un Padomes 2010.gada 24.novembra Direktīvas 2010/75/ES par rūpnieciskām emisijām (piesārņojuma integrēta novēršana un kontrole) (pārstrādāta versija).

Ministru prezidenta vietā –
labklājības ministre I.Viņķele

Vides aizsardzības
un reģionālās attīstības ministrs E.Sprūdžs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!