Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2012. gada 20. decembra saistošie noteikumi Nr. 24 "Par vispārējās izglītības programmas īstenošanas pakalpojumu apmaksu no Liepājas pilsētas pašvaldības budžeta pamatizglītības ieguvei privātās vispārējās izglītības iestādēs". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 31.01.2013., Nr. 22 https://www.vestnesis.lv/op/2013/22.16

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.26

Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu maznodrošinātām personām 2013.gadā

Vēl šajā numurā

31.01.2013., Nr. 22

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 24

Pieņemts: 20.12.2012.

OP numurs: 2013/22.16

2013/22.16
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 4 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.24

Liepājā 2012.gada 20.decembrī (prot. Nr.15, 5.§)

Par vispārējās izglītības programmas īstenošanas pakalpojumu apmaksu no Liepājas pilsētas pašvaldības budžeta pamatizglītības ieguvei privātās vispārējās izglītības iestādēs

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 15.panta pirmās daļas 4.punktu,
 Izglītības likuma 17.panta pirmo daļu un trešās daļas 5.punktu

1. VISPĀRĪGIE JAUTĀJUMI

1.1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka kārtību Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā esošo akreditēto privāto vispārējās izglītības iestāžu programmas īstenošanas pakalpojumu apmaksai no Liepājas pilsētas pašvaldības budžeta pamatizglītības ieguvei privātās vispārējās izglītības iestādēs (turpmāk – līdzfinansēšana).

1.2. Liepājas pilsētas Dome (turpmāk – Dome), īstenojot pašvaldības funkcijas izglītībā, sniedz finansiālu atbalstu Liepājas pilsētas privātajām vispārējās izglītības iestādēm uz savstarpēja līguma pamata, ja izglītības iestādēs tiek īstenotas licencētas un akreditētas vispārējās izglītības programmas.

2. LĪDZFINANSĒJUMA APMĒRS UN TIESĪBAS TO SAŅEMT

2.1. Noteikt maksimālo līdzfinansējumu vienam izglītojamajam mēnesī Ls 9,06, kurā nav iekļauta maksa par izglītojamā ēdināšanu. Ja līdzfinansējums tiek maksāts par nepilnu mēnesi, tad to aprēķina proporcionāli apmeklējumam.

2.2. Noteikumu 2.1.punktā minētais līdzfinansējums tiek piešķirts, ja izglītojamā un viena no viņa vecākiem vai personas, kura viņu aizstāj, (turpmāk – vecāki) dzīvesvieta deklarēta Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā.

2.3. Gadījumos, ja vispārējās izglītības programmas īstenošanas pakalpojumu maksa, kurā nav iekļauta maksa par izglītojamā ēdināšanu privātā vispārējās izglītības iestādē ir zemāka, kā noteikumu 2.1.punktā minētais līdzfinansējums, summa tiek piešķirta atbilstoši maksai, kas noteikta līgumā starp attiecīgo iestādi un izglītojamā vecākiem.

3. LĪDZFINANSĒJUMA PIEŠĶIRŠANAS, IZMAKSAS UN PĀRTRAUKŠANAS KĀRTĪBA

3.1. Līdzfinansējums tiek nodrošināts, noslēdzot līgumu (pielikumā) starp Domi, privāto vispārējās izglītības iestādi un izglītojamā vecāku vienu reizi finanšu gadā.

3.2. Līdzfinansējums tiek ieskaitīts attiecīgās privātās vispārējās izglītības iestādes kontā.

3.3. Lai privātā izglītības iestāde varētu pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu, izglītojamā vecāks ar iesniegumu vēršas Liepājas pilsētas pašvaldības iestādē "LIEPĀJAS PILSĒTAS IZGLĪTĪBAS PĀRVALDE" (turpmāk – Izglītības pārvalde).

Iesniegumam jāpievieno izglītojamā dzimšanas apliecības kopija un līguma, kas noslēgts starp attiecīgo privāto vispārējās izglītības iestādi un izglītojamā vecāku par vispārējās izglītības programmas īstenošanu, kopija.

3.4. Iesniegtos dokumentus pārbauda un lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu pieņem Izglītības pārvalde.

3.5. Par pieņemto lēmumu Izglītības pārvalde informē privāto izglītības iestādi, izglītojamā vecāku un Liepājas pilsētas pašvaldības Finanšu pārvaldi (turpmāk – Finanšu pārvalde). Finanšu pārvalde pēc informācijas saņemšanas veic maksājumu attiecīgās privātās izglītības iestādes kontā līdz katra mēneša 15.datumam.

3.6. Līdzfinansējums tiek pārtraukts, ja:

3.6.1. izglītojamā un viena no izglītojamā vecākiem dzīvesvieta nav deklarēta Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā;

3.6.2. tiek pārtraukts līgums starp privāto vispārējās izglītības iestādi un izglītojamā vecāku par vispārējās izglītības programmas apguves īstenošanu attiecīgajā iestādē.

3.7. Lēmumu par līdzfinansējuma pārtraukšanu pieņem Izglītības pārvalde.

3.8. Izglītības pārvaldes pieņemto lēmumu var apstrīdēt Domē viena mēneša laikā.

4. NOSLĒGUMA JAUTĀJUMI

4.1. Noteikumi publicējami un stājas spēkā likuma "Par pašvaldībām" 45.pantā noteiktajā kārtībā.

4.2. Ar šo noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē Liepājas pilsētas Domes 2005.gada 15.decembra lēmums Nr.644 "Par Liepājas pilsētas privāto izglītības iestāžu līdzfinansēšanu" un nolikums Nr.39 "PAR LIEPĀJAS PILSĒTAS PRIVĀTO IZGLĪTĪBAS IESTĀŽU LĪDZFINANSĒŠANU".

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks 

LĪGUMS
par Domes līdzfinansējumu Liepājas pilsētas privātajām skolām

Liepāja, 2013.gada ……

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde" (turpmāk – pašvaldība), tās vadītājas Ludmilas MOLČANOVAS personā, kura rīkojas saskaņā ar Liepājas pilsētas Domes 2012.gada 20.decembra saistošajiem noteikumiem Nr.24 "PAR VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS PROGRAMMAS ĪSTENOŠANAS PAKALPOJUMU APMAKSU NO LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBAS BUDŽETA PAMATIZGLĪTĪBAS IEGUVEI PRIVĀTĀS VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS", …………………. (turpmāk – skola) direktora ……….. personā un …..........(vārds, uzvārds), deklarētā dzīvesvieta……….(turpmāk – vecāks), līdzēji (saukti arī atsevišķi – puse, kopā – puses), noslēdz šādu līgumu (turpmāk – līgums)

I. LĪGUMA PRIEKŠMETS

Pašvaldība apņemas ……. gadā piedalīties skolas līdzfinansēšanā, kurā vispārējo izglītības programmu apgūst…….......................(izglītojamā vārds, uzvārds).

2. LĪDZFINANSĒŠANAS PAMATNOSTĀDNES

2.1. Pašvaldības līdzfinansējuma apjoms ir Ls 9,06 mēnesī vienam Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā deklarētam izglītojamajam, kurš apgūst vispārizglītojošo izglītības programmu.

2.2. Līdzfinansējuma saņemšanai skolai ir jārealizē Izglītības kvalitātes valsts dienestā akreditētas izglītības programmas.

2.3. Skola apņemas saimnieciskā gada sākumā (1.janvāris) iesniegt pašvaldībā Iesniegumu un to izglītojamo sarakstu, kuriem dzīvesvieta deklarēta Liepājas pilsētā.

2.4. Par piešķirto līdzekļu likumīgu, lietderīgu un pareizu izlietojumu atbild skolas direktors.

2.5. Pamatojoties uz Liepājas pilsētas Domes 2012.gada 20.decembra saistošo noteikumu Nr.30 "PAR LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBAS BUDŽETU 2013.GADAM" 7.punktu, pašvaldības budžeta ieņēmumu daļas neizpildes gadījumā līdzfinansējums tiek samazināts proporcionāli pašvaldības ieņēmumu samazinājumam, par to informējot līgumslēdzēju līdz katra mēneša 15.datumam.

3. NORĒĶINU KĀRTĪBA

3.1. Saskaņā ar 2012.gada 20.decembra Liepājas pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.24 "PAR VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS PROGRAMMAS ĪSTENOŠANAS PAKALPOJUMU APMAKSU NO LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBAS BUDŽETA VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS IEGUVEI PRIVĀTĀS VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS" saimnieciskā gada sākumā, pēc iesnieguma un saraksta par precīzu izglītojamo skaitu saņemšanas, pašvaldība apstiprinātā budžeta ietvaros pārskaita līdzfinansējuma summu, kas mēnesī ir Ls 9,06 katram izglītojamajam, kuram attiecīgajā semestrī ir Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā deklarēta dzīvesvieta.

3.2. Līdzfinansējums tiek koriģēts, ņemot vērā skolas iesniegtās izglītojamo skaita izmaiņas katra mēneša 1.datumā.

4. NEPĀRVARAMĀ VARA

4.1. Neviena puse nav atbildīga par savu saistību daļēju vai pilnīgu neizpildi, ja tas ir saistīts ar nepārvaramu varu (dabas katastrofas, karadarbība, valsts pārvaldes iestāžu lēmumi un citi notikumi), kas tieši ietekmē šī līguma izpildi un kas notikuši pēc līguma noslēgšanas, un t o iestāšanās nav atkarīga no pušu gribas.

4.2. Līgumslēdzēja puse, kuras saistību izpilde kļūst neiespējama 4.1.punktā minēto apstākļu dēļ, 5 (piecu) dienu laikā brīdina otru pusi par augstāk minēto apstākļu iestāšanos, un puses vienojas par tālāko sadarbību.

5. PUŠU ATBILDĪBA

Puses par līgumsaistību neizpildi vai daļēju izpildi ir atbildīgas atbilstoši normatīvajiem aktiem.

6. PAPILDUS NOTEIKUMI

6.1. Puses var rakstiski noslēgt papildus vienošanās, kas noformējamas kā līguma pielikumi un ir tā neatņemamas sastāvdaļas.

6.2. Visas līguma izpildes gaitā radušās domstarpības ir izšķiramas kopējās pušu apspriedēs, kas tiek protokolētas. Jautājumi, kuros puses nevar vienoties, tiek izšķirti normatīvo aktu paredzētajā kārtībā.

6.3. Pušu savstarpējās saistības, kuras nav atrunātas šajā līgumā, regulē normatīvie akti.

6.4. Divas reizes gadā (1.janvārī un 1.septembrī) skola iesniedz pašvaldībai viena izglītojamā izmaksas.

6.5. Skola apņemas iestādes telpās nodrošināt publiski pieejamu informāciju par pašvaldības līdzfinansējumu.

7. LĪGUMA IZPILDE UN LAUŠANA

7.1. Līgums stājas spēkā ar parakstīšanas brīdi.

7.2. Līgums ir spēkā līdz ……….gada 31.decembrim.

7.3. Pusēm vienojoties, līguma darbības laiks var tikt pagarināts.

7.4. Līgumu var lauzt pirms termiņa pusēm rakstiski vienojoties.

7.5. Puses var lauzt līgumu vienpusēji, ja otra puse nepilda ar līgumu uzņemtās saistības. Par nodomu lauzt līgumu otra puse jābrīdina vienu mēnesi iepriekš.

7.6. Līgums ir sastādīts latviešu valodā divos eksemplāros uz 2 (divām) lapām, no kuriem viens glabājas skolā, otrs pašvaldībā. Abiem eksemplāriem ir vienāds juridisks spēks.

8. PUŠU JURIDISKĀS ADRESES

PAŠVALDĪBA: SKOLA : VECĀKS:

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde

"Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde"

Uliha iela 36, Liepāja, LV-3401

_________________ /L.MOLČANOVA/  ___________________ ___________________
z.v.  

 z.v.

 

 

Saistošo noteikumu "Par vispārējās izglītības programmas īstenošanas pakalpojumu apmaksu no Liepājas pilsētas pašvaldības budžeta pamatizglītības ieguvei privātās vispārējās izglītības iestādēs"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojumu raksta sadaļas

Informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums

Likuma "Par pašvaldībām" 15.panta pirmās daļas 4.punkts nosaka, ka pašvaldībai kā viena no autonomajām funkcijām ir gādāt par iedzīvotāju izglītību.

Izglītības likuma 17.panta trešās daļas 5.punkts nosaka, ka pašvaldība uz savstarpēja līguma pamata var piedalīties privāto izglītības iestāžu finansēšanā.

Saistošie noteikumi nepieciešami, lai turpinātu īstenot pieeju "nauda seko bērnam" izglītībā.

Pašvaldība ir noteikusi līdzfinansējumu Ls 9,06 apmērā, jo tādas izmaksas ir Liepājas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs uz vienu izglītojamo. Šajā summā nav ietverta vecāku maksa par ēdināšanas pakalpojumiem vispārējās izglītības iestādēs.

2. Īss projekta satura izklāsts

Pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka vecākiem būs tiesības ar iesniegumu vērsties Liepājas pilsētas pašvaldībā, lai pretendētu uz pašvaldības līdzfinansējumu savam bērnam. Bērniem, kuri mācīsies privātajās izglītības iestādēs, ir tiesības saņemt tikpat lielu finansējumu kā bērniem, kuri mācās pašvaldības izglītības iestādēs, lai nodrošinātu vienlīdzības principu.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu

Liepājas pilsētas pašvaldības finansējums provizoriski paliks iepriekšējo gadu līmenī.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Nav.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām

Saistošie noteikumi tiks nosūtīti izskatīšanai un apstiprināšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, pēc tam tiks publicēti laikrakstos "Latvijas Vēstnesis" un "Kurzemes Vārds".

Pēc saistošo noteikumu spēkā stāšanās Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "LIEPĀJAS PILSĒTAS IZGLĪTĪBAS PĀRVALDE" pieņems vecāku iesniegumus līdzfinansējuma saņemšanai privātajā izglītības iestādē, kurā mācās viņa bērns.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Konsultācijas nav notikušas.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!