Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ventspils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ventspils pilsētas domes 2013. gada 4. oktobra saistošie noteikumi Nr. 12 "Nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtība Ventspils pilsētas pašvaldībā 2014.gadā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.10.2013., Nr. 210 https://www.vestnesis.lv/op/2013/210.19

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

28.10.2013., Nr. 210

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ventspils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 12

Pieņemts: 04.10.2013.

OP numurs: 2013/210.19

2013/210.19
RĪKI

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.12

Ventspilī 2013.gada 4.oktobrī (prot. Nr.18; 1.§)

Nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtība Ventspils pilsētas pašvaldībā 2014.gadā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli"
 1.panta otrās daļas 9.punktu, 2.daļu, 3.panta 1.daļu,
 pārejas noteikumu 40.2 punktu

I. Vispārīgie noteikumi

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Ventspils pilsētas pašvaldība īsteno ar likumu "Par nekustamā īpašuma nodokli" deleģētās tiesības piemērot nekustamā īpašuma nodokli Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā esošajiem nekustamā īpašuma nodokļa objektiem 2014.gadā.

2. Nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu izdošanu un nekustamā īpašuma nodokļa parādu piedziņu atbilstoši šo saistošo noteikumu nosacījumiem veic Ventspils pilsētas domes Finanšu nodaļa.

II. Nodokļa piemērošana atsevišķiem nodokļa objektiem

3. Ar nekustamā īpašuma nodokli netiek apliktas dzīvojamo māju palīgēkas, ja tās netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai, izņemot garāžas.

4. Ar nekustamā īpašuma nodokli, ja tas konstatēts administratīvā aktā, tiek apliktas vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves, piemērojot nodokļa likmi 3 procentu apmērā no šādas lielākās kadastrālās vērtības:

4.1. būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības;

4.2. būves kadastrālās vērtības.

5. Ja uz zemes vienības ir viena būve, tad par būvei piekritīgo zemi šo noteikumu 4.punkta izpratnē tiek uzskatīta zemes vienība, bet ja uz vienas zemes vienības ir vairākas būves, tad katrai būvei piekritīgo zemes vienības daļu aprēķina proporcionāli katras būves platībai.

6. Vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves statusa noteikšanu organizē Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvā inspekcija.

7. Maksāšanas paziņojums par šo saistošo noteikumu 4.punktā noteikto būvi tiek nosūtīts nodokļa maksātājam viena kalendārā mēneša laikā no dienas, kad attiecīgais administratīvais akts par būves atzīšanu par vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvi ir kļuvis neapstrīdams vai ir beidzies termiņš augstākas iestādes izdotā administratīvā akta, ar kuru atstāts spēkā sākotnējais lēmums, pārsūdzēšanai un tas nav pārsūdzēts.

8. Nekustamā īpašuma nodokļa pārrēķinu par šo saistošo noteikumu 4.punktā noteikto būvi veic likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" noteiktajā kārtībā, ar nākamo mēnesi pēc administratīvā akta par šo noteikumu 4.punktā minētās būves statusa atcelšanu stāšanās spēkā.

III. Nodokļa pieauguma ierobežojuma piemērošana nodoklim par zemi

9. Nekustamā īpašuma nodoklim par zemi nekustamā īpašuma nodokļa apmērs atsevišķi par katru zemes vienību taksācijas gadā nedrīkst pārsniegt iepriekšējam gadam aprēķināto nodokļa apmēru (neņemot vērā atvieglojumus) vairāk kā par 25 procentiem. Šis nosacījums tiek piemērots fizisko personu, kuru deklarētā dzīvesvieta 2014.gada 1.janvārī ir Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā, nodokļu objektiem un juridisko personu, kuru juridiskā adrese 2014.gada 1.janvārī ir Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā, nodokļu objektiem.

10. Nekustamā īpašuma nodokļa apmēra pieauguma ierobežojums netiek piemērots, ja zemes vienība 2014.gadā ir jauns nekustamā īpašuma nodokļa objekts vai ja pirmstaksācijas gadā objekts bija ar nekustamā īpašuma nodokli neapliekams objekts vai nodokļa objektam ir jauns nodokļa maksātājs.

11. Ja taksācijas gadā ir mainījusies zemes vienības platība salīdzinājumā ar platību, par kuru nekustamā īpašuma nodoklis tika aprēķināts pirms taksācijas gada, nekustamā īpašuma nodoklis tiek aprēķināts, piemērojot šo saistošo noteikumu 9.punktā noteikto nekustamā īpašuma nodokļa pieauguma ierobežojumu, vadoties no pirmstaksācijas gadā aprēķinātā nekustamā īpašuma nodokļa apmēra par vienu kvadrātmetru.

IV. Noslēguma jautājumi

12. Šie saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un tie ir piemērojami nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu sagatavošanai par 2014.taksācijas gadu.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks
infrastruktūras jautājumos J.Vītoliņš

 

 

Saistošo noteikumu Nr.12 "Nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtība Ventspils pilsētas pašvaldībā 2014.gadā"
paskaidrojuma raksts

Sadaļa

Informācija

1. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar likumu "Par nekustamā īpašuma nodokli" (turpmāk – Likums) pašvaldībām ir dotas tiesības pašām lemt par atsevišķu Likuma normu piemērošanu, izdodot saistošos noteikumus, kurus tā publicē līdz pirmstaksācijas gada 1.novembrim.

Lai nodrošinātu pašvaldībai doto tiesību izmantošanu nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanā 2014.gadā, ir izstrādāti jauni saistošie noteikumi, nosakot sekojošo:

1. Nekustamā īpašuma nodoklis 2014.gadā netiek piemērots dzīvojamo ēku palīgēkām (izņemot garāžas). Jo daudzos gadījumos Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētie dati par dzīvojamo ēku palīgēkām neatbilst stāvoklim dabā.

2. Vidi degradējošas, sagruvušas un cilvēku drošību apdraudošas būves tiks apliktas ar paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli (likme 3%), lai veicinātu to sakārtošanu vai nojaukšanu, kā arī novērstu sabiedrības drošības apdraudējumu un pilsētas ainavas bojāšanu.

3. Lai nodrošinātu pakāpenisku nekustamā īpašuma nodokļa par zemi pieaugumu nodokļa maksātājiem, 2014.gadā tiek piemērots nodokļa pieauguma ierobežojums, kā rezultātā nodokļa apmērs par zemi salīdzinājumā ar 2013.taksācijas gadu drīkstēs pieaugt ne vairāk kā par 25%.

Šis nosacījums 2014.gadā attiecas tikai uz tām fiziskajām personām, kuri savu dzīvesvietu 2014.gada 1.janvārī deklarējuši Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā, un uz tām juridiskajām personām, kuru juridiskā adrese 2014.gada 1.janvārī ir Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā. Izmantojot šo instrumentu, tiks piemēroti arī Likuma 3.1 pantā noteiktie sociālās atbildības un teritorijas attīstības un sakārtošanas principi – aizsargātas sociāli mazaizsargāto un trūcīgo iedzīvotāju grupas (novērsts straujš nodokļa pieaugums), kā arī veicināta nekustamā īpašuma nodokļu maksātāju – fizisko personu deklarēšanās Ventspilī, kā rezultātā palielināsies Ventspils pilsētas pašvaldības budžetā saņemtie iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumi.

2. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts Šie saistošie noteikumi nosaka sekojošo:

1. dzīvojamo ēku palīgēkas, kuru platība pārsniedz 25 m2 (izņemot garāžas) un kuras netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai, ar nekustamā īpašuma nodokli 2014.gadā netiek apliktas.

2. vidi degradējošām, sagruvušām un cilvēku drošību apdraudošām būvēm tiek piemērota paaugstināta nodokļa likme 3% apmērā no šādas īpašuma lielākās kadastrālās vērtības – būves vērtības vai būvei piekrītošās zemes kadastrālās vērtības;

3. 2014.gadā nodoklim par zemi nodokļa apmērs gadā nepārsniedz iepriekšējam taksācijas gadam aprēķināto nodokļa apmēru (neņemot vērā atvieglojumus) vairāk kā par 25 procentiem.

Minētais nodokļa pieauguma ierobežojums attieksies tikai uz fizisko personu, kuru deklarētā dzīvesvieta 2014.gada 1.janvārī ir Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā, nodokļu objektiem un juridisko personu, kuru reģistrētā adrese 2014.gada 1.janvārī ir Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā, nodokļu objektiem.

3. Informācija par plānoto saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu Pamatojoties uz Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas datiem par palīgēkām, kuru platība pārsniedz 25 m2, un tām prognozētajām kadastrālajām vērtībām 2014.gadam, nodokļa piemērošanas gadījumā aprēķinātais nodoklis veidotu 4 tūks. latu par 2699 palīgēkām.

Papildus nodokļa ieņēmumus no vidi degradējošu, sagruvušu un cilvēku drošību apdraudošu būvju aplikšanas ar paaugstināto 3% nodokļa likmi tiks noteikti pēc attiecīgā statusa piešķiršanas konkrētām būvēm.

2014.gadā saglabājot noteiktām maksātāju kategorijām nodokļa par zemi pieauguma ierobežojumu līdz 25% pret iepriekšējā taksācijas gada nodokļa summu, gadam aprēķinātā nodokļa summa par zemi ir par 39 tūkst. latu mazāka.

4. Informācija par plānoto saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā
5. Informācija par administratīvajām procedūrām

Informāciju saistošajiem noteikumiem var iegūt, vēršoties Ventspils pilsētas domes Finanšu nodaļā (Jūras ielā 36, Ventspils, tālr.63601159, 63601147, e-pasts: finanses@ventspils.gov.lv), noteikumi publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" (tiesību aktu vortālā www.likumi.lv), laikrakstā "Ventas Balss", Ventspils pilsētas portālā www.ventspils.lv.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks
infrastruktūras jautājumos J.Vītoliņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!