Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2013. gada 15. oktobra noteikumi Nr. 1111 "Noteikumi par ārvalstu civilās aviācijas gaisa kuģa lidojumu apkalpes personāla apliecību atzīšanu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.10.2013., Nr. 203 https://www.vestnesis.lv/op/2013/203.15

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.1112

Gaisa kuģu lidojumu procedūras izstrādes, validēšanas, apstiprināšanas un uzturēšanas kārtība

Vēl šajā numurā

17.10.2013., Nr. 203

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1111

Pieņemts: 15.10.2013.

OP numurs: 2013/203.15

2013/203.15
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 18 Pēdējās nedēļas laikā 8 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.1111

Rīgā 2013.gada 15.oktobrī (prot. Nr.54 23.§)

Noteikumi par ārvalstu civilās aviācijas gaisa kuģa lidojumu apkalpes personāla apliecību atzīšanu

Izdoti saskaņā ar likuma "Par aviāciju"
30.panta otro daļu un 32.panta trešo daļu

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā valsts aģentūra "Civilās aviācijas aģentūra" (turpmāk – Civilās aviācijas aģentūra) atzīst Latvijas Republikas teritorijā citas valsts izsniegtu civilās aviācijas personāla apliecību (turpmāk – ārvalstu personāla apliecība);

1.2. ārvalstu personāla apliecības turētājam paredzētās prasības.

2. Civilās aviācijas aģentūra ārvalstu personāla apliecības atzīst saskaņā ar:

2.1. Komisijas 2011.gada 3.novembra Regulas (ES) Nr.1178/2011, ar ko nosaka tehniskās prasības un administratīvās procedūras attiecībā uz civilās aviācijas gaisa kuģa apkalpi atbilstīgi Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (EK) Nr.216/2008 (turpmāk – regula Nr.1178/2011), III pielikumā noteiktajām prasībām;

2.2. šo noteikumu prasībām.

3. Šo noteikumu 2.2.apakšpunktu piemēro attiecībā uz šādām ārvalstu personāla apliecībām:

3.1. lidotāja stūrmaņa apliecībām, lidotāja inženiera apliecībām, planiera, dirižabļa un gaisa balona pilota apliecībām, kas izsniegtas saskaņā ar 1944.gada 7.decembra Konvencijas par starptautisko civilo aviāciju (turpmāk – Konvencija) I pielikuma prasībām, ja apliecības turētājs plāno veikt komerclidojumus, izmantojot Latvijas Republikas civilās aviācijas gaisa kuģu reģistrā reģistrētu gaisa kuģi;

3.2. ārvalstu personāla apliecībām, kas izsniegtas saskaņā ar ārvalstu nacionālo normatīvo aktu prasībām, ja apliecības turētājs plāno veikt lidojumus, izmantojot Latvijas Republikas civilās aviācijas gaisa kuģu reģistrā reģistrētu gaisa kuģi, vai veikt lidojumus Latvijas Republikas gaisa telpā;

3.3. lidotāja stūrmaņa apliecībām, lidotāja inženiera apliecībām, planiera, dirižabļa un gaisa balona pilota apliecībām, kas izsniegtas saskaņā ar Konvencijas I pielikuma prasībām, ja apliecības turētājs plāno veikt lidojumus ar noteiktu Latvijas Republikas civilās aviācijas gaisa kuģu reģistrā reģistrētu gaisa kuģi konkrēta uzdevuma veikšanai (piemēram, mācību lidojumus, demonstrācijas lidojumus, izmēģinājuma lidojumus).

4. Uz šo noteikumu 3.punktā minētās ārvalstu personāla apliecības atzīšanu Latvijas Republikā ir tiesīgs pretendēt Latvijas pilsonis un nepilsonis, kā arī ārzemnieks, kuram saskaņā ar Imigrācijas likumu ir tiesisks pamats uzturēties Latvijas Republikā vai kurš ir noslēdzis darba tiesiskās attiecības ar gaisa kuģa ekspluatantu par Latvijas Republikas civilās aviācijas gaisa kuģu reģistrā reģistrēta gaisa kuģa pilotēšanu.

5. Civilās aviācijas aģentūra atzīst šo noteikumu 3.1.apakšpunktā minētās Eiropas Ekonomikas zonas valstīs izsniegtās apliecības kopā ar norādītajām kvalifikācijas atzīmēm (paziņojums apliecībā vai atsevišķā dokumentā, kurā norādītas ar šo apliecību saistītas tiesības, nosacījumi vai ierobežojumi), ja pēc Civilās aviācijas aģentūras pieprasījuma ārvalstu personāla apliecības izdevējiestāde ir apstiprinājusi apliecības turētāja veselības apliecības, ārvalstu personāla apliecības un kvalifikācijas atzīmes derīgumu.

6. Civilās aviācijas aģentūra atzīst šo noteikumu 3.1.apakšpunktā minētās trešajās valstīs (valstis, kas nav Eiropas Ekonomikas zonas valstis) izsniegtās apliecības ar norādītajām kvalifikācijas atzīmēm, ja:

6.1. pēc Civilās aviācijas aģentūras pieprasījuma ārvalstu personāla apliecības izdevējiestāde ir apstiprinājusi apliecības turētāja veselības apliecības, ārvalstu personāla apliecības un kvalifikācijas atzīmes derīgumu;

6.2. apliecības turētājs atbilst šo noteikumu pielikumā noteiktajām prasībām.

7. Civilās aviācijas aģentūra šo noteikumu 3.2.apakšpunktā minētās apliecības atzīst, ja:

7.1. apliecības turētājs iesniedz dokumentu, kas pierāda viņa kvalifikāciju un lidojumu pieredzi (veikto lidojumu stundu skaitu);

7.2. apliecības turētājs atbilst šo noteikumu pielikumā noteiktajām prasībām.

8. Ja, izskatot jautājumu par šo noteikumu 3.2.apakšpunktā minētās apliecības atzīšanu, ir pamatotas šaubas par ārvalsts prasību atbilstību attiecīgajām Latvijas Republikā spēkā esošajām prasībām, Civilās aviācijas aģentūra pieprasa papildu informāciju no tās valsts kompetentās aviācijas iestādes, kas izdevusi attiecīgo ārvalstu apkalpes personāla apliecību. Izvērtējot saņemto informāciju, Civilās aviācijas aģentūra katrā gadījumā individuāli nosaka nepieciešamo teorētisko zināšanu un kvalifikācijas pārbaudes apjomu un kārtību, par to rakstiski informējot apliecības turētāju.

9. Civilās aviācijas aģentūra šo noteikumu 3.3.apakšpunktā minētās apliecības atzīst, ja:

9.1. apliecības turētājam ir derīga veselības apliecība, ārvalstu personāla apliecība un kvalifikācijas atzīme, kas dod tiesības veikt lidojumus ar konkrētu gaisa kuģa kategoriju (tipu) un izpildīt konkrētu lidojuma veidu;

9.2. apliecības turētājam ir tieša vai netieša saistība ar konkrētā gaisa kuģa ražotāju (piemēram, apliecības turētājs ir gaisa kuģa ražotāja darbinieks vai kvalificēts pilots, kas var veikt lidojumu ar konkrēto gaisa kuģi).

10. Civilās aviācijas aģentūra mēneša laikā pēc ārvalstu personāla apliecības turētāja rakstiska iesnieguma saņemšanas pieņem lēmumu par ārvalstu personāla apliecības atzīšanu vai atteikumu atzīt ārvalstu personāla apliecību.

11. Civilās aviācijas aģentūra pieņem lēmumu atteikt ārvalstu personāla apliecības atzīšanu, uz kuru attiecas regulas Nr.1178/2011 III pielikuma prasības, ja ārvalstu personāla apliecības turētājs minētās prasības neizpilda.

12. Civilās aviācijas aģentūra pieņem lēmumu atteikt šo noteikumu 3.punktā minētās ārvalstu personāla apliecības atzīšanu, ja:

12.1. ārvalstu personāla apliecības turētājs neatbilst šo noteikumu 4.punktā minētajām prasībām;

12.2. ārvalstu personāla apliecības turētājs neatbilst šo noteikumu pielikumā minētajām prasībām;

12.3. ārvalstu personāla apliecības izdevējiestāde nav apstiprinājusi apliecības turētāja veselības apliecības, ārvalstu personāla apliecības vai kvalifikācijas atzīmes derīgumu.

13. Ja Civilās aviācijas aģentūra pieņem lēmumu atzīt:

13.1.  ārvalstu personāla apliecību, uz kuru attiecas regulas Nr.1178/2011 III pielikuma prasības, Civilās aviācijas aģentūra apliecības turētājam izsniedz apliecības apstiprinājumu saskaņā ar regulas Nr.1178/2011 III pielikuma 2.punktu;

13.2. šo noteikumu 3.punktā minētās ārvalstu personāla apliecības, Civilās aviācijas aģentūra apliecības turētājam izsniedz apliecības apstiprinājumu atbilstoši ārvalstu personāla apliecības veidam, kvalifikācijas atzīmēm un derīguma termiņam, bet ne ilgāk kā uz 12 mēnešiem.

14. Apliecības apstiprinājumā norāda šādu informāciju:

14.1. apliecības apstiprinājuma izdevējiestādes nosaukums un logo;

14.2. apliecības apstiprinājuma numurs;

14.3. tās apliecības kategorija, numurs un izdevējvalsts, kura tiek atzīta ar šo apliecības apstiprinājumu;

14.4. tiesības, kas tiek piešķirtas ar šo apliecības apstiprinājumu;

14.5. apliecības apstiprinājuma derīguma nosacījumi.

15. Ārvalstu personāla apliecības turētājs, kura apliecība atzīta saskaņā ar šo noteikumu 2.2.apakšpunktu, apliecības apstiprinājuma derīguma laikā ārvalstu personāla apliecību un kvalifikācijas atzīmes uztur atbilstoši Ministru kabineta 2011.gada 18.janvāra noteikumu Nr.51 "Civilās aviācijas gaisa kuģu lidojumu apkalpes locekļu sertificēšanas noteikumi" prasībām.

16. Šo noteikumu 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14. un 15.punkts neattiecas uz privātpilota, planiera, dirižabļa un gaisa balona pilota apliecībām, kas izsniegtas saskaņā ar Konvencijas I pielikuma prasībām, ja apliecības turētājs plāno veikt privātus lidojumus tikai dienā saskaņā ar vizuālo lidojumu noteikumiem ar Latvijas Republikas civilās aviācijas gaisa kuģu reģistrā reģistrētu gaisa kuģi, kas sertificēts viena pilota vadībai. Šajā punktā minētos lidojumus ārvalstu apliecības turētājs ir tiesīgs veikt bez apliecības apstiprinājuma.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss 

Pielikums
Ministru kabineta
2013.gada 15.oktobra
noteikumiem Nr.1111

Prasības civilās aviācijas gaisa kuģu lidojumu apkalpes personāla apliecību atzīšanai

Nr.p.k.

Lidojumu apkalpes personāls

Apliecība/kategorija

Medicīniskā apliecība

Pretendenta vecums (gadi)

Pieredze

Kvalifikācijas pārbaude

1.

Lidotājs inženieris FEL (lidmašīna (A)/ helihopters (H)) Pirmās vai otrās klases medicīniskā apliecība1

21–60

500 nolidojuma stundas, pildot lidotāja inženiera pienākumus Teorētisko zināšanu pārbaude2 un kvalifikācijas pārbaude gaisa kuģī vai trenažierī3

2.

Lidotājs stūrmanis FNL (lidmašīna (A)) 500 nolidojuma stundas, pildot lidotāja stūrmaņa pienākumus

3.

Pilota apliecības turētājs, uz kuru attiecas šo noteikumu 3.2.apakšpunkts Kā noteikusi apliecības izdevējiestāde Medicīniskā apliecība1

No 17

Atbilstoša gaisa kuģa kategorijai Teorētisko zināšanu pārbaude un/vai kvalifikācijas pārbaude gaisa kuģī Civilās aviācijas aģentūras noteiktajā apjomā un kārtībā

Piezīmes.

1 Medicīniskā apliecība atbilstoši 2011.gada 18.janvāra Ministru kabineta noteikumiem Nr.51 "Civilās aviācijas gaisa kuģu lidojumu apkalpes locekļu sertificēšanas noteikumi".

2 Teorētisko zināšanu pārbaude atbilstoši 2011.gada 18.janvāra Ministru kabineta noteikumiem Nr.51 "Civilās aviācijas gaisa kuģu lidojumu apkalpes locekļu sertificēšanas noteikumi". Apliecības turētājs teorētisko zināšanu pārbaudi var kārtot latviešu vai angļu valodā.

3 Kvalifikācijas pārbaude gaisa kuģī vai trenažierī saskaņā ar Civilās aviācijas aģentūras apstiprinātu programmu.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!