Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2013. gada 8. oktobra noteikumi Nr. 1051 "Zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas un uzraudzības kārtība". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 10.10.2013., Nr. 198 https://www.vestnesis.lv/op/2013/198.13

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.1052

Grozījums Ministru kabineta 2013.gada 11.jūnija noteikumos Nr.307 "Kārtība, kādā pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pieprasījuma persona iesniedz informāciju par tās ienākumiem, naudas uzkrājumiem, parādsaistībām un īpašumiem"

Vēl šajā numurā

10.10.2013., Nr. 198

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1051

Pieņemts: 08.10.2013.

OP numurs: 2013/198.13

2013/198.13
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 30 Pēdējās nedēļas laikā 11 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.1051

Rīgā 2013.gada 8.oktobrī (prot. Nr.52 66.§)

Zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas un uzraudzības kārtība

Izdoti saskaņā ar Meža likuma 49.panta trešo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas un uzraudzības kārtību.

2. Šo noteikumu izpratnē meža nozares izglītības joma ietver studiju programmas, kurās apgūst meža nozares pamatprofesijas.

II. Zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas kārtība

3. Zinātniskās izpētes mežus apsaimnieko saskaņā ar zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas plānu (turpmāk – plāns).

4. Plāns ietver pasākumus un finansējumu.

5. Plāna pasākumi paredz:

5.1. ilglaicīgu zinātniskās izpētes, vides un meža monitoringa objektu, kā arī mācību prakšu un tālākizglītības objektu meža nozares izglītības jomā (turpmāk – izpētes objekti) apsaimniekošanu, norādot pētījuma mērķi un pamatojumu Meža likuma 48.pantā ietverto normu piemērošanai;

5.2. jaunu izpētes objektu ierīkošanu, norādot pētījuma mērķi un pamatojumu Meža likuma 48.pantā ietverto normu piemērošanai;

5.3. pārējo zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanu.

6. Šo noteikumu 5.1. un 5.2.apakšpunktā minētos plāna pasākumus un tiem nepieciešamo finansējumu (norādot katra pētījuma raksturu – ir saimniecisks vai nav saimniecisks pētījums –, kā arī finansējuma avotu katram pētījumam un piemērojamās komercdarbības atbalsta normas, ja saimnieciska pētījuma īstenošanā iesaistīti publiskie resursi), izņemot plāna pasākumus un tiem nepieciešamo finansējumu valsts zinātniskās izpētes mežos, saskaņo zinātniskās izpētes mežu pārvaldītāja (turpmāk – pārvaldītājs) zinātniskā padome, kas var pieaicināt Latvijas Zinātnes padomes ekspertus. Pārvaldītāja zinātniskā padome izveidota saskaņā ar normatīvajiem aktiem par zinātnisko darbību.

7. Zinātniskās izpētes mežus, kā arī izpētes objekta pazīmes statusu atbilstoši plānam reģistrē Meža valsts reģistrā saskaņā ar Ministru kabineta 2013.gada 12.februāra noteikumiem Nr.88 "Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumi" ar atzīmi "izpētes objekti".

8. Jauna izpētes objekta ierīkošana zinātniskās izpētes mežā atļauta tikai pēc izpētes objekta statusa pazīmes piešķiršanas Meža valsts reģistrā ar atzīmi "izpētes objekti".

9. Pārvaldot un apsaimniekojot zinātniskās izpētes mežus, jāievēro prasības attiecībā uz:

9.1. zinātniskās izpētes bioloģisko drošumu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par ģenētiski modificēto organismu apriti un iespējamas kaitīgas ietekmes izplatību apkārtējā vidē saskaņā ar normatīvajiem aktiem par vides aizsardzību;

9.2. ieņēmumu un izdevumu uzskaiti par zinātniskās izpētes mežos veiktajām darbībām, kura ļauj pārliecināties par ieņēmumu izmantošanu atbilstoši Meža likuma 46.panta otrajā daļā minētajiem noteikumiem.

10. Pārskatu par zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanu, kas atspoguļo plāna izpildi, iekļauj pārvaldītāja gada publiskajā pārskatā.

11. Pārvaldītāja – zinātnisko institūciju reģistrā reģistrētas institūcijas – gada publisko pārskatu veido saskaņā ar normatīvajiem aktiem par zinātnisko darbību.

12. Zinātniskās izpētes mežā atļauts organizēt (iepriekš saskaņojot ar pārvaldītāju) pasākumus, kas saistīti ar zinātnisko izpēti, mācību praksēm un tālākizglītību meža nozarē, vides un meža monitoringu.

13. Par aizliegumu personām brīvi pārvietoties un uzturēties izpētes objektos informē, izvietojot aizlieguma zīmes. Ja izpētes objektu saglabāšanai vai uzturēšanai ir nepieciešama papildu aizsardzība, tos iežogo.

14. Zemkopības ministrija, iesaistot šo noteikumu 18.punktā minēto valsts zinātniskās izpētes mežu konsultatīvo padomi (turpmāk – konsultatīvā padome), katru gadu izvērtē šo noteikumu 10.punktā minētos pārskatus.

15. Ja izpētes vai mācību vajadzībām un saskaņā ar plānu zinātniskās izpētes mežos nepieciešams cirst atsevišķus kokus, tad šo noteikumu izpratnē šie atsevišķie koki cērtami citā cirtē.

16. Ja zinātniskās izpētes mežu pārvaldīšana un apsaimniekošana neatbilst šo noteikumu prasībām, Zemkopības ministrija pēc Valsts meža dienesta ierosinājuma pieņem lēmumu pārtraukt Meža likuma 48.panta nosacījumu piemērošanu izpētes objektos un minēto lēmumu nosūta pārvaldītājam.

17. Pārvaldītājs lēmumu var pārsūdzēt tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

III. Valsts zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas un uzraudzības kārtība

18. Lai saskaņotu viedokļus meža nozarē un nodrošinātu zinātnisko ekspertīzi par ilglaicīgo zinātniskās izpētes objektu ierīkošanu un to uzturēšanu, mežsaimniecības mācību prakses un tālākizglītības pasākumu norisi, izveido konsultatīvo padomi.

19. Pārstāvi darbam konsultatīvajā padomē pilnvaro šādas institūcijas:

19.1. Daugavpils Universitāte;

19.2. Latvijas Lauksaimniecības universitāte;

19.3. Latvijas Universitāte;

19.4. Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts;

19.5. Latvijas Valsts mežzinātnes institūts "Silava";

19.6. sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs";

19.7. sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts";

19.8. valsts akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži";

19.9. Valsts meža dienests;

19.10. Zemkopības ministrija.

20. Konsultatīvās padomes nolikumu un personālsastāvu apstiprina zemkopības ministrs.

21. Valsts zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas plānu kārtējam gadam izstrādā Valsts meža dienests, ievērojot:

21.1. konsultatīvās padomes atzinumu;

21.2. meža nozares zinātnisko institūciju un mācību iestāžu iesniegumus par izpētes objektu ierīkošanu, mācību un tālākizglītības pasākumiem.

22. Valsts zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas plāns papildus šo noteikumu 5.punktā minētajiem pasākumiem ietver arī sadaļu par atbalstu mācību un tālākizglītības pasākumiem.

23. Meža nozares zinātnisko institūciju un mācību iestāžu iesniegumi par izpētes objekta ierīkošanu un uzturēšanu, mācību un tālākizglītības pasākumiem, kā arī par nepieciešamo atbalsta finansējumu iesniedzami Valsts meža dienestā.

24. Ņemot vērā konsultatīvās padomes ieteikumus un Valsts meža dienesta ieņēmumus no zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas, atbalstu sniedz:

24.1. izpētes objektu ierīkošanai un uzturēšanai;

24.2. izpētes objektu infrastruktūras ierīkošanai un uzturēšanai;

24.3. demonstrējuma objektu ierīkošanai un uzturēšanai;

24.4. mācību prakšu norisei;

24.5. mācību un tālākizglītības pasākumu norisei.

25. Atbalsts mācību prakšu norisei ietver ar to nodrošināšanu saistītos izdevumus, tajā skaitā izdevumus par darba aizsardzību un drošību, kā arī par Valsts meža dienesta telpu un naktsmītņu izmantošanu.

26. Valsts zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas, izpētes objektu ierīkošanas un uzturēšanas pasākumu nodrošināšanā var iesaistīt meža nozares studiju programmās studējošos saskaņā ar studiju plānu.

27. Valsts zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas plānu apstiprina Valsts meža dienesta ģenerāldirektors.

28. Valsts zinātniskās izpētes mežos iegūtos meža resursus realizē:

28.1. atbilstoši ilgtermiņa mežizstrādes līgumiem – līdz attiecīgā līguma darbības termiņa beigām;

28.2. izsolēs;

28.3. pārdodot par brīvu cenu.

29. Platībās, par kurām noslēgti ilgtermiņa mežizstrādes līgumi, koksnes resursus realizē par iespējami augstāku cenu.

30. Platībās, par kurām nav noslēgti ilgtermiņa mežizstrādes līgumi, koksnes resursus realizē izsolēs par iespējami augstāku cenu.

31. Ja izsoles organizēšanas izmaksas ir lielākas par slimību, kaitēkļu, dzīvnieku vai citādi bojāto, sauso, lauzto un vēja gāzto koku vērtību, šos kokus atļauts pārdot par brīvu cenu.

32. Šo noteikumu 28., 29. un 30.punktā minētās prasības īstenojamas atbilstoši Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma 2.panta trešajai daļai.

33. Valsts zinātniskās izpētes mežos iegūtos kokmateriālus atļauts izmantot izpētes objektu ierīkošanai, praktiskās apmācības vajadzībām un valsts zinātniskās izpētes mežu infrastruktūras uzturēšanai.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!