Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013. gada 27. septembra lēmums Nr. 180 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Garkalnes ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem Priedkalnes ciemā, Garkalnes novadā, un ūdensapgādes pakalpojumu tarifu Baltezera ciemā, Garkalnes novadā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 7.10.2013., Nr. 195 https://www.vestnesis.lv/op/2013/195.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.29

Grozījumi 1998.gada 5.marta Rēzeknes pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr.13 "Par pašvaldības nodevām par Rēzeknes pilsētas domes izsniegtajiem oficiālajiem dokumentiem un apliecinātām to kopijām"

Vēl šajā numurā

07.10.2013., Nr. 195

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 180

Pieņemts: 27.09.2013.

OP numurs: 2013/195.5

2013/195.5
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 9 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.180

Rīgā 2013.gada 27.septembrī (prot. Nr.36, 2.p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Garkalnes ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem Priedkalnes ciemā, Garkalnes novadā, un ūdensapgādes pakalpojumu tarifu Baltezera ciemā, Garkalnes novadā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Komisija) 2012.gada 21.decembrī saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Garkalnes ūdens", vienotais reģistrācijas numurs: 40103217948, juridiskā adrese: Brīvības gatve 455, Rīga, LV–1024 (turpmāk – SIA "Garkalnes ūdens"), 2012.gada 20.decembra iesniegumu Nr.03-6/100 ar tam pievienoto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu Priedkalnes ciemā, Garkalnes novadā, un ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektu Baltezera ciemā, Garkalnes novadā, un 2012.gada 28.decembrī, 2013.gada 2.janvārī un 12.augustā – papildu informāciju, izmaksu pamatojošus dokumentus un precizētus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektus (2012.gada 27.decembris Nr.03-6/102, 2013.gada 2.janvāris Nr.03-6/1 un 2013.gada 12.augusts Nr.03-6/66) (turpmāk – tarifu projekti).

Komisija konstatē un secina:

1. SIA "Garkalnes ūdens" 2012.gada 21.decembrī iesniedza ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektu 0,65 Ls/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa), kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektu 0,95 Ls/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa) Priedkalnes ciemā, Garkalnes novadā, un ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektu 0,64 Ls/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa) Baltezera ciemā, Garkalnes novadā.

2. Tarifu projekti ir aprēķināti saskaņā ar Komisijas 2010.gada 12.maija lēmumu Nr.1/8 "Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) un atbilst likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 19.panta pirmajai daļai un 20.pantam (turpmāk – Likums).

3. SIA "Garkalnes ūdens" paziņojumu par tarifu projektiem publicēja 2012.gada 28.decembrī (Latvijas Vēstnesis, 2012, 203.nr.) un 2013.gada 2.janvārī nosūtīja Garkalnes novada pašvaldībai publicēšanai mājaslapā internetā.

4. Komisija 2013.gada 25.janvārī kultūras centrā "Berģi", Brīvības gatvē 455, Rīgā, rīkoja uzklausīšanas sanāksmi par SIA "Garkalnes ūdens" iesniegtajiem tarifu projektiem, kurā piedalījās astoņi ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāji un SIA "Garkalnes ūdens" pārstāvji. Uzklausīšanas sanāksmes laikā ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājs izteica priekšlikumu samazināt personāla izmaksas ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektā Baltezera ciemā, Garkalnes novadā. Komisija tarifu projekta izvērtēšanas gaitā ir izvērtējusi personāla izmaksu pamatotību un secinājusi, ka ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektā Baltezera ciemā, Garkalnes novadā iekļautās personāla izmaksas uzskatāmas par pamatotām.

5. Komisija 2013.gada 25.janvārī saņēma Garkalnes novada Baltezera ciema ūdenssaimniecības pakalpojuma lietotāja iesniegumu ar priekšlikumu neapstiprināt SIA "Garkalnes ūdens" iesniegto ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektu Baltezera ciemā, Garkalnes novadā, bet apstiprināt tarifu 0,361 Ls/m3. Komisija secina, ka saskaņā ar Likuma 20.pantu tarifi nosakāmi tādā apmērā, lai lietotāju izdarītie tarifu maksājumi segtu sabiedrisko pakalpojumu izmaksas un nodrošinātu sabiedrisko pakalpojumu rentabilitāti.

6. Komisija pieprasīja SIA "Garkalnes ūdens" iesniegt nepieciešamo papildu informāciju un skaidrojumus par tarifu projektiem, un SIA "Garkalnes ūdens" 2013.gada 12.augustā iesniedza Komisijai tarifu projektus veidojošo izmaksu pamatojošos dokumentus un tarifu projektu precizējumus, kur ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projekts Priedkalnes ciemā, Garkalnes novadā, aprēķināts 0,64 Ls/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa).

7. Komisija ir izvērtējusi tarifu projektus un to veidojošo izmaksu pamatojumu un secina, ka tarifu projekti ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA "Garkalnes ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

8. Saskaņā ar Euro ieviešanas kārtības likuma 13.panta pirmo daļu preču un pakalpojumu cenu paralēlās atspoguļošanas periods sākas trīs mēnešus pirms euro ieviešanas dienas, bet ne agrāk par dienu, kad Eiropas Savienības Padome noteikusi maiņas kursu, un ilgst sešus mēnešus pēc euro ieviešanas dienas. Euro ieviešanas kārtības likuma 13.panta otrajā daļā noteikts, ka Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā paralēlās preču un pakalpojumu cenu atspoguļošanas periodā patērētājam darījuma kopsummu norāda latos un euro.

9. Atbilstoši Ministru kabineta 1999.gada 18.maija noteikumu Nr.178 "Kārtība, kādā norādāmas preču un pakalpojumu cenas" 2.punktam minētie noteikumi attiecas uz pārdevējiem un pakalpojumu sniedzējiem, kuri veic saimniecisko vai profesionālo darbību, piedāvājot patērētājiem preces vai pakalpojumus, un atbilstoši 19.punktam, piedāvājot patērētājiem pakalpojumus, to sniedzējs norāda cenu, kurā ietverts pievienotās vērtības nodoklis un visi citi nodokļi.

10. Euro ieviešanas kārtības likuma 12.pantā noteikts, ka preču un pakalpojumu cenu konvertācijai no latiem uz euro izmanto Eiropas Savienības Padomes noteikto maiņas kursu un šā likuma 6.pantā noteiktos noapaļošanas principus.

11. Ņemot vērā minēto un to, ka ar šo lēmumu ūdensapgādes pakalpojumu un kanalizācijas pakalpojumu tarifi ir apstiprināti bez pakalpojumu gala cenā (darījuma kopsummā) iekļaujamā pievienotās vērtības nodokļa, Komisija secina, ka SIA "Garkalnes ūdens" kā ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējam ir pienākums ar šo lēmumu apstiprinātos ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, kā arī darījuma kopsummu paralēlās preču un pakalpojumu cenu atspoguļošanas periodā ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem norādīt latos un euro saskaņā ar Euro ieviešanas kārtības likumu.

12. Komisijas padomes sēdē SIA "Garkalnes ūdens" pilnvarotais pārstāvis uzturēja lūgumu apstiprināt iesniegtos ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus no 2013.gada 1.decembra.

Saskaņā ar Metodikas 7., 8., 11., 12., 13., 27., 62., 67.punktu un pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 5.pantu, 9.panta pirmās daļas 1. un 3.punktu un otro daļu, 19.panta pirmo daļu, septīto daļu un trīspadsmito daļu, 20.pantu un 21.panta piekto daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 56.panta pirmo daļu un 63.panta pirmās daļas 1.punktu,

padome nolemj:

1. Apstiprināt SIA "Garkalnes ūdens" šādus tarifus:

1.1. Priedkalnes ciemā, Garkalnes novadā:

1.1.1. ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 0,64 Ls/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa);

1.1.2. kanalizācijas pakalpojumu tarifu 0,95 Ls/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa).

1.2. Baltezera ciemā, Garkalnes novadā:

1.2.1. ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 0,64 Ls/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa).

2. Noteikt, ka lēmuma 1.punktā apstiprinātie tarifi stājas spēkā 2013.gada 1.decembrī.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, Komisija var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs V.Lokenbahs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!