Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2013. gada 23. jūlija saistošie noteikumi Nr. 6 "Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites saistošie noteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 4.09.2013., Nr. 172 https://www.vestnesis.lv/op/2013/172.11

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

04.09.2013., Nr. 172

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 6

Pieņemts: 23.07.2013.

OP numurs: 2013/172.11

2013/172.11
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.6

Rīgā 2013.gada 23.jūlijā (prot. Nr.4, 54.§)

Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites saistošie noteikumi

Izdoti saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likuma
13.panta sesto daļu un 26.panta trešo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā veic augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas (turpmāk – topogrāfiskā informācija) iesniegšanu, pieņemšanu un izsniegšanu Rīgas pilsētā, kā arī nosaka maksu par topogrāfiskās informācijas pārbaudi, reģistrāciju, sagatavošanu un izsniegšanu un maksas veikšanas kārtību.

2. Rīgas pilsētas pašvaldībā (turpmāk – Pašvaldība) topogrāfisko informāciju topogrāfiskajā plānā pārbauda un topogrāfiskās informācijas datubāzē reģistrē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments (turpmāk – Pilsētas attīstības departaments). Topogrāfisko informāciju izpildmērījuma plānā pārbauda Rīgas pilsētas būvvalde (turpmāk – Būvvalde) un topogrāfiskās informācijas datubāzē reģistrē Pilsētas attīstības departaments.

3. Pašvaldības topogrāfiskās informācijas datubāzes turētājs ir Pilsētas attīstības departaments.

II. Topogrāfiskās informācijas pārbaude, reģistrācija, sagatavošana un izsniegšana

4. Mērnieks vai komersants topogrāfisko plānu vai izpildmērījuma plānu mērogā 1:500 iesniedz pārbaudei un reģistrācijai topogrāfiskās informācijas datubāzē digitālā vektordatu formā "Bentley Systems" datorizētās projektēšanas (DGN) datņu formātā vai "Autodesk" datorizētās projektēšanas (DWG) datņu formātā, izmantojot elektroniskos datu nesējus (kompaktdisks, kopnes USB saskarnes atmiņas ierīce utt.) vai nosūtot topogrāfisko plānu uz elektroniskā pasta adresi geo@riga.lv, savukārt izpildmērījuma plānu uz elektroniskā pasta adresi buvvalde@riga.lv.

5. Mērnieks vai komersants papildus izpildmērījuma plānam Būvvaldē iesniedz topogrāfiskās uzmērīšanas ģeodēziskos datus un mērījumus – pirms un pēc ģeodēziskās izlīdzināšanas.

6. Pirms izpildmērījuma plāna iesniegšanas pārbaudei un reģistrācijai topogrāfiskās informācijas datubāzē tajā attēlo būves vai inženierkomunikācijas faktisko novirzi no akceptētā būvprojekta, norādot faktiskos un projektētos raksturlielumus un attālumus. Projektētos raksturlielumus un attālumus norāda saskaņā ar normatīvajos aktos noteiktā kārtībā akceptēto būvprojektu vai saskaņoto tehnisko shēmu.

7. Pirms topogrāfiskā plāna iesniegšanas pārbaudei un reģistrācijai topogrāfiskās informācijas datubāzē to saskaņo ar šādiem inženierkomunikāciju turētājiem:

7.1. SIA "Lattelecom";

7.2. AS "Latvijas Gāze";

7.3. SIA "Latvijas Mobilais Telefons";

7.4. valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs";

7.5. SIA "Optron";

7.6. Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas gaisma";

7.7. SIA "Rīgas radiotranslācija";

7.8. Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme";

7.9. SIA "Rīgas ūdens";

7.10. AS "Sadales tīkls".

8. To inženierkomunikāciju turētāju saraksts, ar kuriem jāsaskaņo topogrāfiskie plāni konkrētās teritorijās, ir publicēts Pilsētas attīstības departamenta mājaslapā (www.rdpad.lv).

9. Pārbaudot topogrāfiskā plāna atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, Pilsētas attīstības departaments 10 darba dienu laikā no topogrāfiskā plāna saņemšanas dienas:

9.1. saskaņo to un reģistrē topogrāfiskā plāna informāciju topogrāfiskās informācijas datubāzē;

9.2. vai sniedz pamatotu atteikumu to saskaņot un reģistrēt, norādot uz pieļautajām kļūdām un neatbilstībām, un elektroniski nosūta vai nodod attiecīgo datni mērniekam vai komersantam labojumu veikšanai.

10. Šo saistošo noteikumu 9.2.apakšpunktā minētajā gadījumā mērniekam vai komersantam ir pienākums novērst kļūdas un neatbilstības topogrāfiskajā plānā un laboto topogrāfisko plānu iesniegt atkārtotai pārbaudei Pilsētas attīstības departamentam, kas pēc atkārtotas pārbaudes veikšanas pieņem vienu no 9.punktā norādītajiem lēmumiem.

11. Pārbaudot izpildmērījuma plāna atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām un akceptētajam būvprojektam vai saskaņotajai tehniskajai shēmai, Būvvalde 10 darba dienu laikā no izpildmērījuma plāna saņemšanas dienas:

11.1. saskaņo to un nodod Pilsētas attīstības departamentam reģistrēšanai topogrāfiskās informācijas datubāzē;

11.2. vai sniedz pamatotu atteikumu to saskaņot, norādot uz pieļautajām kļūdām un neatbilstībām, un elektroniski nosūta vai nodod attiecīgo datni mērniekam vai komersantam.

12. Lai Būvvalde nepieciešamības gadījumā varētu pārbaudīt izpildmērījuma plāna topogrāfiskās informācijas atbilstību apvidū esošajai situācijai, pasūtītājs vai par būvdarbiem atbildīgā persona vismaz 5 darba dienas pirms attiecīgo izbūvju veikšanas, nosūtot vēstuli uz elektroniskā pasta adresi buvvalde@riga.lv un norādot kontaktinformāciju:

12.1. informē Būvvaldi par datumu un laiku, kad būs atvērta tranšeja inženierkomunikācijas izbūvei, ja apakšzemes inženierkomunikāciju iegulda, izmantojot atvērtas tranšejas metodi;

12.2. informē Būvvaldi par datumu un laiku, kad notiks inženierkomunikācijas izbūve, ja inženierkomunikācija tiks izbūvēta, izmantojot beztranšeju tehnoloģiju.

13. Pēc personas pieprasījuma Pilsētas attīstības departaments sagatavo un izsniedz topogrāfiskās informācijas datubāzē iekļauto topogrāfisko informāciju. Ja iesniegts pieprasījums sagatavot inženiertīklu situācijas plānu, Pilsētas attīstības departaments šo plānu sagatavo gadījumā, ja pieprasījumā norādītajai teritorijai izgatavots topogrāfiskais plāns un attiecīgā topogrāfiskā informācija iekļauta Pašvaldības topogrāfiskās informācijas datubāzē pēc 2007.gada 29.jūnija.

14. Topogrāfiskā plāna derīguma termiņš ir divi gadi. Inženiertīklu situācijas plāna derīguma termiņš ir viens gads.

15. Lai saņemtu inženierkomunikāciju trašu ierādes, topogrāfiskajam plānam jābūt ne vecākam par vienu gadu.

III. Maksa par topogrāfiskās informācijas pārbaudi, reģistrāciju, sagatavošanu un izsniegšanu un maksas veikšanas kārtība

16. Topogrāfiskās informācijas pārbaude, reģistrācija, sagatavošana un izsniegšana ir maksas pakalpojums. Maksa par topogrāfiskās informācijas pārbaudi, reģistrāciju, sagatavošanu un izsniegšanu ir noteikta šo saistošo noteikumu 2.pielikumā.

17. Samaksu par topogrāfiskās informācijas pārbaudi, reģistrāciju, sagatavošanu un izsniegšanu mērnieks vai komersants veic, pamatojoties uz Pilsētas attīstības departamenta izsniegto rēķinu, tajā norādītajā termiņā un kārtībā. Pilsētas attīstības departaments topogrāfiskās informācijas pārbaudi, reģistrāciju, sagatavošanu un izsniegšanu veic šajos noteikumos norādītajā termiņā pēc pakalpojuma apmaksas saņemšanas.

18. Samaksu par izpildmērījuma plāna pārbaudi mērnieks vai komersants veic pirms izpildmērījuma plāna iesniegšanas Būvvaldē, pamatojoties uz Būvvaldes izsniegto rēķinu, tajā norādītajā termiņā un kārtībā. Būvvalde izpildmērījuma plāna pārbaudi veic šajos noteikumos norādītajā termiņā pēc pakalpojuma apmaksas saņemšanas.

19. Ja mērnieks vai komersants iesniedz topogrāfisko plānu šo saistošo noteikumu 10.punktā noteiktajā kārtībā, maksu par atkārtotu topogrāfiskā plāna pārbaudi un reģistrāciju nepiemēro. Minēto maksu nepiemēro tikai par vienu atkārtotu topogrāfiskā plāna pārbaudi un reģistrāciju. Par katru nākamo atkārtoto topogrāfiskā plāna pārbaudi un reģistrāciju maksu piemēro vispārējā kārtībā.

20. Ja uzmērāmā teritorija atrodas šo saistošo noteikumu 1.pielikumā noteiktajā Pašvaldības teritorijā, aprēķinot šo saistošo noteikumu 2.pielikuma cenrāžu 1.punktā noteiktā pakalpojuma cenu, piemēro koeficientu 1,2.

21. Ja mērnieks vai komersants lūdz, lai šo saistošo noteikumu 2.pielikuma cenrāžu 1. un 2.punktā noteiktie pakalpojumi tiktu izpildīti trīs darba dienu laikā, un ja Pilsētas attīstības departaments šo lūgumu uzskata par izpildāmu, aprēķinot šāda pakalpojuma cenu, piemēro koeficientu 2.

22. Maksājumi par šo saistošo noteikumu 2.pielikuma cenrāžu 1., 2. un 4.punktā noteiktajiem pakalpojumiem ieskaitāmi Pilsētas attīstības departamenta pamatbudžeta norēķinu kontā.

23. Maksājumi par šo saistošo noteikumu 2.pielikuma cenrāžu 3.punktā noteikto pakalpojumu ieskaitāmi Būvvaldes pamatbudžeta norēķinu kontā.

IV. Noslēguma jautājumi

24. Saistošo noteikumu 2.pielikuma 2.punkts stājas spēkā euro ieviešanas dienā, kad spēku zaudē 2.pielikuma 1.punkts.

25. Atzīt par spēku zaudējušiem Rīgas domes 2010.gada 6.jūlija saistošos noteikumus Nr.88 "Par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites kārtību un maksu par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas izsniegšanu un sagatavošanu Rīgas pilsētā" (Latvijas Vēstnesis, 2010, Nr.128; 2012, Nr.114).

26. Saistošie noteikumi publicējami oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

1.pielikums
Rīgas domes 2013.gada 23.jūlija
saistošajiem noteikumiem Nr.6

Rīgas pilsētas pašvaldības teritorijas daļa, kurā par izstrādātajiem topogrāfiskajiem plāniem piemērojama paaugstināta maksa

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

2.pielikums
Rīgas domes 2013.gada 23.jūlija
saistošajiem noteikumiem Nr.6

Cenrādis par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas pārbaudi, reģistrāciju, sagatavošanu un izsniegšanu

1. Cenrādis latos (LVL):

Nr.
p.k.

Pakalpojuma veids

Mērvienība

Cena,
LVL*

1. Topogrāfiskā plāna pārbaude un reģistrācija topogrāfiskās informācijas datubāzē:
1.1. platībā līdz 0,3 hektāriem (ieskaitot)

1 objekts

18,00

1.2. platībā, kas pārsniedz 0,3 hektārus, līdz 0,5 hektāriem (ieskaitot)

1 objekts

26,00

1.3. platībā, kas pārsniedz 0,5 hektārus, līdz 1 hektāram (ieskaitot)

1 objekts

36,00

1.4. par katru hektāru virs 1 hektāra

1 hektārs

34,00

2. Inženiertīklu situācijas plāna izsniegšana

līdz 1 hektāram

22,00

par katru nākamo hektāru

5,00

3. Izpildmērījuma plāna pārbaude

1 objekts

18,00

4. Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas sagatavošana un izsniegšana no topogrāfiskās informācijas datubāzes

1 hektārs

2,00

2. Cenrādis euro (EUR):

Nr.
p.k.

Pakalpojuma veids

Mērvienība

Cena,
EUR*

1. Topogrāfiskā plāna pārbaude un reģistrācija topogrāfiskās informācijas datubāzē:
1.1. platībā līdz 0,3 hektāriem (ieskaitot)

1 objekts

25,61

1.2. platībā, kas pārsniedz 0,3 hektārus, līdz 0,5 hektāriem (ieskaitot)

1 objekts

36,99

1.3. platībā, kas pārsniedz 0,5 hektārus, līdz 1 hektāram (ieskaitot)

1 objekts

51,22

1.4. par katru hektāru virs 1 hektāra

1 hektārs

48,38

2. Inženiertīklu situācijas plāna izsniegšana

līdz 1 hektāram

31,30

par katru nākamo hektāru

7,11

3. Izpildmērījuma plāna pārbaude

1 objekts

25,61

4. Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas sagatavošana un izsniegšana no topogrāfiskās informācijas datubāzes

1 hektārs

2,85

* Saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 3.panta astoto daļu pievienotās vērtības nodokli nepiemēro.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2013.gada 23.jūlija saistošajiem noteikumiem Nr.6 "Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites saistošie noteikumi"

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Saistošie noteikumi "Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites saistošie noteikumi" (turpmāk – Saistošie noteikumi) saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likuma 13.panta sesto daļu un 26.panta trešo daļu nosaka kārtību, kādā veic augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas iesniegšanu, pieņemšanu un izsniegšanu Rīgas pilsētā, kā arī nosaka maksu par topogrāfiskās informācijas pārbaudi, reģistrāciju, sagatavošanu un izsniegšanu un maksas veikšanas kārtību.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Līdz šim ir spēkā Rīgas domes 2010.gada 6.jūlija saistošie noteikumi Nr.88 "Rīgas pilsētas teritorijas augstas detalizācijas topogrāfiskās uzmērīšanas un topogrāfiskās informācijas aprites saistošie noteikumi".
Rīgas dome 2012.gada 17.janvārī ar lēmumu Nr.4203 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Rīgas ĢeoMetrs" darbības izbeigšanu un tai deleģēto pārvaldes uzdevumu nodošanu" noteica, ka daļu no sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Rīgas ĢeoMetrs" deleģētajiem pārvaldes uzdevumiem, kas izriet no pašvaldības funkcijām, tajā skaitā arī uzdevumus attiecībā uz augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas apriti, no 2012.gada 1.jūnija pārņem gan Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, gan Rīgas pilsētas būvvalde.
Saistošie noteikumi izstrādāti, lai aktualizētu augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites kārtību Rīgas pilsētā atbilstoši faktiskajai situācijai, kā arī nodrošinātu augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites Rīgas pilsētā atbilstību Ģeotelpiskās informācijas likumam un Ministru kabineta 2012.gada 24.aprīļa noteikumiem Nr.281 "Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas un tās centrālās datubāzes noteikumi".
Saistošajos noteikumos noteikts, kā pašvaldībā tiek veikta augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas pārbaude, reģistrācija, sagatavošana un izsniegšana; noteikti termiņi topogrāfiskā plāna un izpildmērījuma plāna pārbaudei; noteikti inženierkomunikāciju turētāji, ar kuriem jāsaskaņo topogrāfiskais plāns pirms tā iesniegšanas pārbaudei un reģistrācijai; noteikts topogrāfiskā plāna un inženiertīklu situācijas plāna derīguma termiņš; noteikta maksa par topogrāfiskās informācijas pārbaudi, reģistrāciju, sagatavošanu un izsniegšanu (Saistošo noteikumu 2.pielikums) un maksas veikšanas kārtība.
Saistošie noteikumi sagatavoti, ņemot vērā Ministru kabineta 2009.gada 3.februāra noteikumu Nr.108 "Normatīvo aktu projektu sagatavošanas noteikumi" 140.punktā noteikto, proti, ka grozījumu noteikumu projektu nesagatavo, ja tā normu apjoms pārsniegtu pusi no spēkā esošo noteikumu normu apjoma; šādā gadījumā sagatavo jaunu noteikumu projektu.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Tiks iekasēta samaksa par izpildmērījuma plāna pārbaudi un par topogrāfiskās informācijas sagatavošanu un izsniegšanu, kas palielinās pašvaldības ieņēmumus no pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Būtiska ietekme uz uzņēmējdarbības vidi nav paredzēta.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Saistošajos noteikumos tiek precizētas topogrāfiskās informācijas aprites administratīvās procedūras pašvaldībā. Nodrošinot topogrāfiskās informācijas apriti atbilstoši Ministru kabineta 2012.gada 24.aprīļa noteikumu Nr.281 "Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas un tās centrālās datubāzes noteikumi" prasībām, samazināsies dokumentu apjoms, resursu (t.sk. laika) patēriņš dokumentu apstrādei un tiks nodrošināta efektīvāka topogrāfiskās informācijas iesniegšana un izsniegšana, kā arī tiks mazināts administratīvais slogs klientiem.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Ir notikušas pārrunas un konsultācijas ar mērniecības nozari pārstāvošajām profesionālajām organizācijām, kā arī tikšanās ar inženierkomunikāciju turētājiem.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!