Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2013. gada 15. janvāra noteikumi Nr. 40 "Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 24.01.2013., Nr. 17 https://www.vestnesis.lv/op/2013/17.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.41

Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 25.jūlija noteikumos Nr.611 "Dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtība"

Vēl šajā numurā

24.01.2013., Nr. 17

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 40

Pieņemts: 15.01.2013.

OP numurs: 2013/17.3

2013/17.3
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 5 Pēdējās nedēļas laikā 29 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.40

Rīgā 2013.gada 15.janvārī (prot. Nr.3 15.§)

Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju

Izdoti saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 116.panta trešo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka:

1.1. par taksācijas periodu iesniedzamās pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – nodoklis) deklarācijas (turpmāk – deklarācija) un tās pielikumu veidlapu paraugus, kā arī to aizpildīšanas un iesniegšanas kārtību;

1.2. dokumentus, kas iesniedzami Valsts ieņēmumu dienestā kopā ar deklarāciju, un gadījumus, kad šie dokumenti iesniedzami.

2. Ja reģistrētam nodokļa maksātājam saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma (turpmāk – likums) 115.panta piekto daļu taksācijas gada laikā taksācijas periods no viena ceturkšņa vai no kalendāra gada puses mainās uz kalendāra mēnesi, reģistrēts nodokļa maksātājs pēc kalendāra mēneša, kurā tas veica preču piegādi Eiropas Savienības teritorijā citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam vai sniedza citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam ar nodokli apliekamus pakalpojumus, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma 19.panta pirmo daļu ir cita Eiropas Savienības dalībvalsts (turpmāk – cita dalībvalsts), vai pēc kalendāra mēneša, kurā taksācijas gada laikā veikto ar nodokli apliekamo darījumu vērtība pārsniedza 35 000 latu, iesniedz apvienotu deklarāciju par visiem iepriekšējiem kalendāra ceturkšņa vai kalendāra gada puses mēnešiem. Minēto deklarāciju iesniedz atbilstoši likuma 118.panta pirmajā vai otrajā daļā noteiktajam termiņam.

3. Reģistrēts nodokļa maksātājs tās atlaides vērtību, kas piešķirta pēc konkrēto preču un pakalpojumu saņemšanas, norāda deklarācijā par taksācijas periodu, kurā atlaide ir piemērota.

4. Ja reģistrēts nodokļa maksātājs preču eksportu ir norādījis deklarācijā par taksācijas periodu, kad uzsākta muitas procedūra – izvešana, bet eksporta darījums nav noticis vai muitas iestāde atzīst eksporta darījumu par nenotikušu, reģistrēts nodokļa maksātājs iesniedz precizēto deklarāciju par attiecīgo taksācijas periodu, izslēdzot šo eksporta darījumu no to darījumu summas, kas apliekami ar nodokļa 0 procentu likmi.

5. Zemnieku saimniecības – reģistrēti nodokļa maksātāji – iekļauj deklarācijā tādu pašu ražoto preču vērtību un par tām aprēķināto nodokli, kuras izmantotas zemnieku saimniecības vai tās personāla privātajām vajadzībām vai citiem mērķiem, nevis zemnieku saimniecības saimnieciskās darbības vajadzībām, ja priekšnodoklis par precēm un pakalpojumiem šo preču ražošanai ir pilnīgi vai daļēji atskaitīts, nodokļa aprēķinu veicot saskaņā ar taksācijas perioda beigās izrakstītu nodokļa rēķinu.

6. Reģistrēts nodokļa maksātājs, kurš izmanto likuma 93.pantā noteiktās tiesības atskaitīt priekšnodokli par iegādātajām precēm, saņemtajiem pakalpojumiem un importētajām precēm pirms reģistrācijas Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā, kopā ar pirmo deklarāciju iesniedz likuma 93.panta piektajā daļā minētos dokumentus.

7. Reģistrēts nodokļa maksātājs, kurš ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs un grāmatvedību kārto vienkāršā ieraksta sistēmā, deklarācijas aizpildīšanai izmanto likuma 134.panta ceturtajā daļā minēto nodokļa uzskaites žurnālu.

8. Ja reģistrēts nodokļa maksātājs izraksta nodokļa rēķinu par preču piegādi vai pakalpojumu sniegšanu citam reģistrētam nodokļa maksātājam vienā taksācijas periodā un šis cits reģistrēts nodokļa maksātājs saņem preces vai pakalpojumus tajā pašā taksācijas periodā, kad rēķins ir izrakstīts, savukārt reģistrēta nodokļa maksātāja izrakstīto nodokļa rēķinu tas saņem nākamajā taksācijas periodā, bet līdz likuma 118.panta pirmajā vai otrajā daļā un 119.panta pirmajā daļā noteiktajam deklarācijas iesniegšanas un nodokļa iemaksāšanas valsts budžetā brīdim, tad cits reģistrēts nodokļa maksātājs samaksāto vai maksājamo nodokli par saņemtajām precēm un pakalpojumiem savu apliekamo darījumu nodrošināšanai var atskaitīt kā priekšnodokli tā taksācijas perioda deklarācijā, kurā ir saņemtas preces vai pakalpojumi.

9. Ja preču iegāde Eiropas Savienības teritorijā notikusi un nodokļa rēķins par to ir izrakstīts vienā taksācijas periodā, taču saņemts nākamajā taksācijas periodā, bet līdz likuma 118.panta pirmajā vai otrajā daļā un 119.panta pirmajā daļā noteiktajam deklarācijas iesniegšanas un nodokļa iemaksāšanas valsts budžetā brīdim, nodokli var aprēķināt un iekļaut deklarācijā par to taksācijas periodu, kurā ir veikta preču iegāde Eiropas Savienības teritorijā.

10. Ja nodokļa rēķins par preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā ir saņemts pēc deklarācijas iesniegšanai un nodokļa iemaksāšanai valsts budžetā noteiktā termiņa un reģistrēts nodokļa maksātājs nav izmantojis šo noteikumu 9.punktā minētās izvēles iespējas, nodokli aprēķina un iekļauj nākamā taksācijas perioda deklarācijā pēc tam, kad ir veikta preču iegāde Eiropas Savienības teritorijā.

11. Pircēja veiktās preču iegādes Eiropas Savienības teritorijā neapliek ar nodokli un pircējs tās nenorāda deklarācijā, ja šo preču piegādi no citas dalībvalsts ir veicis tirgotājs, kas ir šīs dalībvalsts reģistrēts nodokļa maksātājs, un preču piegādei dalībvalstī, no kuras tās ir sūtītas vai transportētas uz Latviju, ir piemērots nodoklis saskaņā ar šajā dalībvalstī spēkā esošo īpašo nodokļa piemērošanas režīmu darījumos ar lietotām mantām, mākslas darbiem, kolekciju priekšmetiem un senlietām. Par attaisnojuma dokumentu uzskata nodokļa rēķinu, kuru ir izrakstījis citas dalībvalsts tirgotājs un uz kura ir atzīme "peļņas daļas režīms lietotām precēm", "peļņas daļas režīms mākslas darbiem" un "peļņas daļas režīms kolekciju priekšmetiem un senlietām".

12. Tā kā preču piegādēm, kurām nodokli nosaka saskaņā ar īpašo nodokļa piemērošanas režīmu darījumos ar lietotām mantām, mākslas darbiem, kolekciju priekšmetiem un senlietām, tirgotājs nepiemēro nosacījumus, kas piemērojami preču piegādei Eiropas Savienības teritorijā, kā arī nepiemēro 0 procentu likmi, kā to nosaka likuma 43.panta ceturtā daļa, šos darījumus norāda tikai deklarācijas 41. un 52.rindā.

13. Reģistrēts nodokļa maksātājs, iesniedzot deklarāciju par taksācijas gadu, samaksā saskaņā ar deklarācijā par taksācijas gadu aprēķināto nodokli līdz nākamā taksācijas gada 1.maijam.

14. Ja reģistrēts nodokļa maksātājs deklarāciju iesniedz, izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmu, deklarāciju kopā ar pielikumiem nodokļa maksātāja atbildīgā persona (reģistrēta nodokļa maksātāja amatpersona, kurai ir paraksta tiesības, vai tā pilnvarota persona), apstiprina iesniegšanas brīdī.

15. Ja reģistrēts nodokļa maksātājs deklarāciju iesniedz papīra formā, reģistrēta nodokļa maksātāja atbildīgā persona (reģistrēta nodokļa maksātāja amatpersona, kurai ir paraksta tiesības, vai tā pilnvarota persona) norāda datumu un apstiprina deklarāciju un tās pielikumus ar parakstu (atšifrējot to). PVN grupas iesniegto deklarāciju un tās pielikumus ar parakstu apstiprina galvenā uzņēmuma atbildīgā persona.

II. Deklarācijas aizpildīšanas kārtība

16. Aizpildot deklarāciju (1.pielikums), norāda:

16.1. periodu – gadu un taksācijas periodu. Reģistrēts nodokļa maksātājs, kurš saskaņā ar šo noteikumu 2.punktu iesniedz apvienotu deklarāciju par vairākiem kalendāra mēnešiem, aizpildot deklarāciju un tās pielikumus, norāda kalendāra mēnesi, kurā tas veica preču piegādi Eiropas Savienības teritorijā citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam vai sniedza citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam pakalpojumus, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma 19.panta pirmo daļu ir cita dalībvalsts, vai kalendāra mēnesi, kurā taksācijas gada laikā veikto ar nodokli apliekamo darījumu vērtība pārsniedza 35 000 latu;

16.2. reģistrācijas numuru Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā (turpmāk – PVN reģistrācijas numurs). Reģistrētu nodokļa maksātāju grupa (turpmāk – PVN grupa) norāda PVN grupas PVN reģistrācijas numuru;

16.3. reģistrēta nodokļa maksātāja nosaukumu (fiziskajai personai – vārdu un uzvārdu).

17. Deklarācijas rindās norāda:

17.1.  40.rindā – taksācijas perioda kopējo darījumu vērtību bez nodokļa (41., 41.1, 42., 43., 48.2 un 49.rindas kopsumma);

17.2.  41.rindā – ar nodokļa standartlikmi apliekamo darījumu (preču piegādes un pakalpojumu sniegšanas) vērtību bez nodokļa. Ja preču piegādei saskaņā ar likuma 138.pantu noteikts īpašais nodokļa piemērošanas režīms darījumos ar lietotām mantām, mākslas darbiem, kolekciju priekšmetiem un senlietām, šajā rindā kā darījuma vērtību norāda saskaņā ar īpašo nodokļa piemērošanas režīmu aprēķināto ar nodokli apliekamo vērtību;

17.3.  41.rindā – piegādāto preču un sniegto pakalpojumu vērtību, par kuriem nodokli budžetā maksā preču un pakalpojumu saņēmējs saskaņā ar likuma 141., 142. un 143.pantu;

17.4.  42.rindā – ar nodokļa samazināto likmi apliekamo darījumu (preču piegādes un pakalpojumu sniegšanas) vērtību bez nodokļa;

17.5.  43.rindā – ar nodokļa 0 procentu likmi apliekamo darījumu vērtību, tajā iekļaujot arī 44., 45., 46., 47., 48. un 48.rindā norādīto darījumu vērtību. Šajā rindā norāda arī:

17.5.1. preču piegādes vērtību, kas saskaņā ar likuma 43.panta otro daļu apliekamas ar nodokļa 0 procentu likmi un nosūtītas fiskālajam pārstāvim turpmākai eksportēšanai;

17.5.2. piegādāto preču un sniegto pakalpojumu vērtību, kas saskaņā ar likuma 50.panta ceturto, piekto, sesto un septīto daļu apliekami ar nodokļa 0 procentu likmi, pamatojoties uz attiecīgās dalībvalsts vai Latvijas Republikas kompetentās iestādes izsniegtu pievienotās vērtības nodokļa un akcīzes nodokļa atbrīvojuma sertifikātu;

17.6.  44.rindā – brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās piegādāto preču vērtību, kas apliekamas ar nodokļa 0 procentu likmi saskaņā ar likumu "Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās". Šajā rindā norādīto preču vērtību atšifrē Pārskatā par piegādāto preču vērtību sadalījumā pa brīvostām un speciālajām ekonomiskajām zonām (šo noteikumu 45.punktā minētais pielikums);

17.7.  45.rindā – uz citu dalībvalsti piegādāto preču Eiropas Savienības teritorijā vērtību, ja preču saņēmējs ir citas dalībvalsts reģistrēts nodokļa maksātājs;

17.8.  46.rindā – to preču vērtību, kas ievestas Eiropas Savienības teritorijā no trešajām valstīm vai trešajām teritorijām un nav izlaistas brīvam apgrozījumam piegādes muitas noliktavās un brīvajās zonās;

17.9.  47.rindā – uz citu dalībvalsti šīs dalībvalsts nereģistrētam nodokļa maksātājam vai citas dalībvalsts personai, kas nav nodokļa maksātājs, piegādāto jaunu transportlīdzekļu vērtību. Deklarācijai pievieno nodokļa rēķina kopiju par jauna transportlīdzekļa piegādi;

17.10.  48.rindā – ar nodokļa 0 procentu likmi apliekamo sniegto pakalpojumu vērtību saskaņā ar likuma 46., 47., 48.pantu un 50.panta ceturto, piekto, sesto un septīto daļu;

17.11.  48.rindā – eksportēto preču vērtību;

17.12.  48.rindā – to darījumu vērtību, kuru veikšanas vieta nav iekšzeme. Šajā rindā norāda reģistrēta nodokļa maksātāja:

17.12.1. uz citu dalībvalsti piegādāto montēto vai uzstādīto preču vērtību, kuru piegādes vietu nosaka saskaņā ar likuma 12.panta trešo daļu;

17.12.2. trešajās valstīs vai trešajās teritorijās veikto preču piegāžu (kas nav preču eksports) vērtību. Šajā rindā norāda trešajās valstīs vai trešajās teritorijās tādu piegādāto preču vērtību, kuru piegādes būtu apliekamas ar nodokli, ja tās tiktu veiktas iekšzemē;

17.12.3. sniegto ar nodokli apliekamo pakalpojumu vērtību, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma III nodaļu ir cita dalībvalsts vai trešā valsts, vai trešā teritorija;

17.13.  49.rindā – ar nodokli neapliekamo darījumu vērtību saskaņā ar likuma 52.pantu. Šajā rindā norāda arī no nodokļa atbrīvotu ieguldījumu zelta piegāžu vērtību saskaņā ar likuma 139.pantu;

17.14.  50.rindā – ar nodokļa standartlikmi apliekamo vērtību par preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā no citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja un par pakalpojumu saņemšanu no citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma 19.panta pirmo daļu ir iekšzeme. Šajā rindā norāda arī no citas dalībvalsts nodokļa maksātāja vai trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātāja saskaņā ar likuma 122.panta trešo daļu saņemto preču vērtību. Ja saņemta atlaide, anulēts pirkums vai pakalpojums, samazināta saņemto preču vai pakalpojumu cena vai saņemts atpakaļ avanss, tad saņemtās atlaides, anulētā pirkuma, preču vai pakalpojumu cenas samazinājuma vai atpakaļ saņemtā avansa summu norāda ar mīnusa zīmi;

17.15.  51.rindā – ar nodokļa samazināto likmi apliekamo vērtību par preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā no citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja. Šajā rindā norāda arī no citas dalībvalsts nodokļa maksātāja vai trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātāja saskaņā ar likuma 122.panta trešo daļu saņemto preču vērtību. Ja saņemta atlaide, anulēts pirkums vai pakalpojums, samazināta saņemto preču vai pakalpojumu cena vai saņemts atpakaļ avanss, tad saņemtās atlaides, anulētā pirkuma, preču vai pakalpojumu cenas samazinājuma vai atpakaļ saņemtā avansa summu norāda ar mīnusa zīmi;

17.16.  52.rindā – pēc standartlikmes aprēķināto nodokļa summu, kuru nosaka, izmantojot šādu formulu:

41.rinda x standartlikme : 100

Šīs rindas matemātiskais rezultāts var nesakrist ar faktisko šajā rindā norādīto nodokļa summu, ja:

17.16.1. aizpildot 52.rindu, summē visos taksācijas periodā izrakstītajos nodokļa rēķinos norādītās nodokļa summas;

17.16.2. taksācijas periodā ir pārdots nekustamais īpašums atbilstoši likuma 37.panta otrajai daļai;

17.16.3. taksācijas periodā saskaņā ar likuma 85.pantu ir noteikts īpašais nodokļa piemērošanas režīms preču importa darījumos;

17.16.4. ir mainīta nodokļa likme;

17.16.5. ir saņemtas preces vai pakalpojumi, par kuriem nodokli budžetā maksā preču un pakalpojumu saņēmējs saskaņā ar likuma 141., 142. un 143.pantu;

17.17.  53.rindā – pēc samazinātās likmes aprēķināto nodokļa summu, kuru nosaka, izmantojot šādu formulu:

42.rinda x samazinātā likme : 100

Šīs rindas matemātiskais rezultāts var nesakrist ar faktisko šajā rindā norādīto nodokļa summu, ja:

17.17.1. taksācijas periodā, aizpildot 53.rindu, summē visos taksācijas periodā izrakstītajos nodokļa rēķinos norādītās nodokļa summas;

17.17.2. ir mainīta nodokļa likme;

17.18.  54.rindā:

17.18.1. nodokļa summu, kuru reģistrēts nodokļa maksātājs aprēķina kā pakalpojumu saņēmējs par likuma 19.panta pirmajā daļā, 20.panta pirmajā daļā un 25.pantā minētajiem pakalpojumiem, kas saņemti no trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātājiem;

17.18.2. nodokļa summu, kuru reģistrēts nodokļa maksātājs aprēķina kā pakalpojumu saņēmējs par likuma 19.panta pirmajā daļā minētajiem pakalpojumiem, kas saņemti no citas dalībvalsts nereģistrētiem nodokļa maksātājiem;

17.18.3. nodokļa summu, kuru reģistrēts nodokļa maksātājs aprēķina kā pakalpojumu saņēmējs par likuma 20.panta pirmajā daļā un 25.pantā minētajiem pakalpojumiem, kas saņemti no citas dalībvalsts nodokļa maksātājiem;

17.18.4. nodokļa summu, kas aprēķināta saskaņā ar likuma 123.panta ceturto daļu;

17.18.5. aprēķināto nodokļa summu ar mīnusa zīmi, ja saņemta atlaide, anulēts darījums, samazināta saņemto pakalpojumu cena vai saņemts atpakaļ avanss;

17.19.  55.rindā – pēc standartlikmes aprēķināto nodokļa summu par preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā no citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja un pakalpojumu saņemšanu no citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma 19.panta pirmo daļu ir iekšzeme. Šajā rindā norāda arī aprēķināto nodokļa summu par preču saņemšanu no citas dalībvalsts nodokļa maksātāja vai trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātāja saskaņā ar likuma 122.panta trešo daļu. Nodokļa summu nosaka, izmantojot šādu formulu:

50.rinda x standartlikme : 100

Ja saņemta atlaide, anulēts pirkums vai pakalpojums, samazināta saņemto preču vai pakalpojumu cena vai saņemts atpakaļ avanss, aprēķinātā nodokļa summu norāda ar mīnusa zīmi. Šīs rindas matemātiskais rezultāts var nesakrist ar faktisko šajā rindā norādīto nodokļa summu, ja:

17.19.1. taksācijas periodā, aizpildot 55.rindu, summē visas uz saņemto nodokļa rēķinu pamata taksācijas periodā aprēķinātās nodokļa summas;

17.19.2. ir mainīta nodokļa likme;

17.20.  56.rindā – pēc samazinātās likmes aprēķināto nodokļa summu par preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā no citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja. Šajā rindā norāda arī aprēķināto nodokļa summu par preču saņemšanu no citas dalībvalsts nodokļa maksātāja vai trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātāja saskaņā ar likuma 122.panta trešo daļu. Nodokļa summu nosaka, izmantojot šādu formulu:

51.rinda x samazinātā likme : 100

Ja saņemta atlaide, anulēts pirkums, samazināta saņemto preču cena vai saņemts atpakaļ avanss, aprēķinātā nodokļa summu norāda ar mīnusa zīmi. Šīs rindas matemātiskais rezultāts var nesakrist ar faktisko šajā rindā norādīto nodokļa summu, ja:

17.20.1. taksācijas periodā, aizpildot 56.rindu, summē visas uz saņemto nodokļa rēķinu pamata taksācijas periodā aprēķinātās nodokļa summas;

17.20.2. ir mainīta nodokļa likme;

17.21.  57.rindā – nodokļa summas, kuras iepriekšējos taksācijas periodos tika atskaitītas kā priekšnodoklis un kuras jāiemaksā valsts budžetā, tai skaitā preču vai pakalpojumu saņēmējam valsts budžetā atmaksājamā priekšnodokļa summa par nesamaksāto zaudēto parādu. Šajā rindā norāda arī:

17.21.1. atmaksai valsts budžetā aprēķinātās atskaitītā priekšnodokļa summas un priekšnodokļa korekcijas vērtības, kuras norāda Pārskata par nekustamā īpašuma izmantošanu I daļas C sadaļā:

17.21.1.1. nodokļa summas saskaņā ar likuma 102.panta piektās daļas 2. un 3.punktu, vienpadsmitās daļas 2. un 3.punktu un 103.panta piekto daļu;

17.21.1.2. priekšnodokļa korekcijas vērtību saskaņā ar likuma 102.panta piektās daļas 4.punktu, sestās daļas 2.punktu, septītās daļas 2.punktu, vienpadsmitās daļas 4.punktu un 103.panta trešās daļas 2.punktu;

17.22.  60.rindā – nodokļa summu, ko veido 61., 62., 63., 64. un 65.rindas kopsumma;

17.23.  61.rindā – samaksātās nodokļa summas par importētajām precēm un aprēķinātās nodokļa summas par preču importu, kam noteikts īpašais nodokļa piemērošanas režīms preču importa darījumos. Šajā rindā norāda arī:

17.23.1. saskaņā ar likuma 100.panta pirmo daļu – 40 procentus no samaksātās vai aprēķinātās nodokļa summas, ja preces importētas reprezentācijas nolūkiem un saistītas ar publisku konferenču, pieņemšanu un maltīšu rīkošanu, kā arī reģistrētu nodokļa maksātāju reprezentējošu priekšmetu izgatavošanu;

17.23.2. saskaņā ar likuma 100.panta otro daļu – 80 procentus no nodokļa summas, kas samaksāta vai aprēķināta par importētu vieglo pasažieru automašīnu, kuras sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas sēdvietas, kā arī par preču importa izmaksām, kas saistītas ar šādas iegādātas, nomātas vai importētas automašīnas uzturēšanu;

17.24.  62.rindā:

17.24.1. nodokļa summu, kas norādīta reģistrētam nodokļa maksātājam izrakstītajā nodokļa rēķinā par iekšzemē iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem;

17.24.2. saskaņā ar likuma 100.panta pirmo daļu – 40 procentus no saņemtajā nodokļa rēķinā norādītās nodokļa summas, ja preces vai pakalpojumi saņemti reprezentācijas nolūkiem un saistīti ar publisku konferenču, pieņemšanu un maltīšu rīkošanu, kā arī reģistrētu nodokļa maksātāju reprezentējošu priekšmetu izgatavošanu;

17.24.3. saskaņā ar likuma 100.panta otro daļu – 80 procentus no nodokļa summas, kas aprēķināta par iegādātu vai nomātu vieglo pasažieru automašīnu, kuras sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas sēdvietas, kā arī par izmaksām, kas saistītas ar šādas iegādātas, nomātas vai importētas automašīnas uzturēšanu, tai skaitā izmaksām par automašīnas remontu un degvielas iegādi;

17.24.4. nodokļa summu, kuru saskaņā ar likuma 49.pantu reģistrēts nodokļa maksātājs, kas trešās valsts vai trešās teritorijas fiziskajai personai, kas nav nodokļa maksātājs Eiropas Savienības teritorijā, noformē īpaša parauga čekus par iegādātajām precēm (turpmāk – veikals), ir atmaksājis personai, kura saņēmusi atļauju atmaksāt trešās valsts vai trešās teritorijas fiziskām personām nodokli par iekšzemē iegādātajām precēm;

17.24.5. saskaņā ar likuma 93.pantu nodokļa summas par pirms reģistrācijas Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā iegādātajām precēm, saņemtajiem pakalpojumiem un importētajām precēm;

17.24.6. nodokļa summu, kuru reģistrēts nodokļa maksātājs aprēķina kā preču un pakalpojumu saņēmējs saskaņā ar likuma 141., 142. un 143.pantu;

17.25.  63.rindā:

17.25.1. nodokļa summu, kuru reģistrēts nodokļa maksātājs aprēķina kā pakalpojumu saņēmējs par likuma 19.panta pirmajā daļā, 20.panta pirmajā daļā un 25.pantā minētajiem pakalpojumiem, kas saņemti no trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātājiem;

17.25.2. nodokļa summu, kuru reģistrēts nodokļa maksātājs aprēķina kā pakalpojumu saņēmējs par likuma 19.panta pirmajā daļā minētajiem pakalpojumiem, kas saņemti no citas dalībvalsts nereģistrētiem nodokļa maksātājiem;

17.25.3. nodokļa summu, kuru reģistrēts nodokļa maksātājs aprēķina kā pakalpojumu saņēmējs par likuma 20.panta pirmajā daļā un 25.pantā minētajiem pakalpojumiem, kas saņemti no citas dalībvalsts nodokļa maksātājiem;

17.25.4. nodokļa summu, kas aprēķināta saskaņā ar likuma 123.panta ceturto daļu;

17.25.5. saskaņā ar likuma 100.panta pirmo daļu – 40 procentus no aprēķinātās nodokļa summas, ja pakalpojumi saņemti reprezentācijas nolūkiem un saistīti ar publisku konferenču, pieņemšanu un maltīšu rīkošanu, kā arī reģistrētu nodokļa maksātāju reprezentējošu priekšmetu izgatavošanu;

17.25.6. saskaņā ar likuma 100.panta otro daļu – 80 procentus no nodokļa summas, kas aprēķināta par nomātu vieglo pasažieru automašīnu, kuras sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas sēdvietas, kā arī par izmaksām, kas saistītas ar šādas iegādātas, nomātas vai importētas automašīnas uzturēšanu, tai skaitā izmaksām par automašīnas remontu;

17.25.7. nodokļa summu norāda ar mīnusa zīmi, ja saņemta atlaide, anulēts darījums, samazināta saņemto pakalpojumu cena vai saņemts atpakaļ avanss;

17.26.  64.rindā:

17.26.1. nodokļa summu, kuru reģistrēts nodokļa maksātājs aprēķina par preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā no citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja un saņemtajiem pakalpojumiem no citas dalībvalsts reģistrēta nodokļu maksātāja, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma 19.panta pirmo daļu ir iekšzeme;

17.26.2. nodokļa summu, kuru reģistrēts nodokļa maksātājs aprēķina saskaņā ar likuma 122.panta trešo daļu par precēm, kas saņemtas no citas dalībvalsts nodokļa maksātāja vai trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātāja;

17.26.3. saskaņā ar likuma 100.panta pirmo daļu – 40 procentus no aprēķinātās nodokļa summas, ja pakalpojumi ir saņemti un preču iegāde ir veikta reprezentācijas nolūkiem, publisku konferenču, pieņemšanu un maltīšu rīkošanai, kā arī reģistrētu nodokļa maksātāju reprezentējošu priekšmetu izgatavošanai;

17.26.4. saskaņā ar likuma 100.panta otro daļu – 80 procentus no nodokļa summas, kas aprēķināta par iegādātu vai nomātu vieglo pasažieru automašīnu, kuras sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas sēdvietas, kā arī par izmaksām, kas saistītas ar šādas iegādātas, nomātas vai importētas automašīnas uzturēšanu, tai skaitā izmaksām par automašīnas remontu un degvielas iegādi;

17.26.5. nodokļa summu norāda ar mīnusa zīmi, ja saņemta atlaide, anulēts pirkums, samazināta saņemto preču vai pakalpojumu cena, preces nosūtītas atpakaļ vai saņemts atpakaļ avanss;

17.27.  65.rindā – lauksaimniecības produkcijas pārstrādātāju saskaņā ar likuma 135.pantu lauksaimniekiem izmaksāto nodokļa kompensāciju 14 procentu apmērā no saņemtās produkcijas vērtības;

17.28.  66.rindā – no valsts budžetā maksājamās nodokļa summas neatskaitāmo nodokļa summu par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, kas tiek izmantoti ar nodokli neapliekamo darījumu veikšanai, valsts vai pašvaldību izpildvaras funkciju nodrošināšanai vai tādu darījumu nodrošināšanai, kas ir ārpus likuma darbības jomas; kā arī nodokļa summas, kuras tirgotājs ir samaksājis vai kuras tam ir jāsamaksā par mākslas darbiem, kolekciju priekšmetiem vai senlietām, ko tirgotājs pats ir izlaidis brīvam apgrozījumam, un nodokļa summas, kuras tirgotājs ir samaksājis vai kuras tam ir jāsamaksā par mākslas darbiem, ko tam ir piegādājis mākslas darbu autors vai autortiesību pārņēmējs, gadījumos, kad preču piegādei nosaka nodokli saskaņā ar īpašo nodokļa piemērošanas režīmu darījumos ar lietotām mantām, mākslas darbiem, kolekciju priekšmetiem un senlietām;

17.29.  67.rindā – iepriekšējos taksācijas periodos samaksai valsts budžetā aprēķinātās nodokļa summas samazinājumu, kā arī nodokļa summu par zaudēto parādu reģistrētiem nodokļa maksātājiem (preču piegādātājiem vai pakalpojumu sniedzējiem), kuriem ir tiesības valsts budžetā iemaksāto nodokļa summu samazināt par zaudētā parāda nodokļu summu. Šajā rindā norāda arī atmaksai no valsts budžeta aprēķinātās nodokļa summas, kuras sākotnēji netika atskaitītas kā priekšnodoklis, un priekšnodokļa korekcijas vērtības, kuras norāda Pārskata par nekustamā īpašuma izmantošanu I daļas C sadaļā:

17.29.1. nodokļa summas saskaņā ar likuma 102.panta sestās daļas 4.punktu;

17.29.2. priekšnodokļa korekcijas vērtību saskaņā ar likuma 102.panta piektās daļas 4.punktu, sestās daļas 2.punktu, septītās daļas 2.punktu, vienpadsmitās daļas 4.punktu un 103.panta trešās daļas 2.punktu;

17.30. (P) rindā – priekšnodokli, ko aprēķina, izmantojot šādu formulu:

60.rinda – 66.rinda + 67.rinda

17.31. (S) rindā – nodokļa summu, ko aprēķina, izmantojot šādu formulu:

52.rinda + 53.rinda + 54.rinda + 55.rinda + 56.rinda + 57.rinda

17.32.  70.rindā – skaitli, par kādu priekšnodokļa summa ir lielāka nekā aprēķinātā nodokļa summa (t.i., skaitli, par kuru deklarācijas (P) rindā norādītā summa ir lielāka nekā (S) rindā norādītā):

(P) rinda – (S) rinda

17.33.  80.rindā – skaitli, par kādu aprēķinātā nodokļa summa ir lielāka nekā priekšnodokļa summa (t.i., skaitli, par kuru deklarācijas (S) rindā norādītā summa ir lielāka nekā (P) rindā norādītā):

(S) rinda – (P) rinda

17.34. deklarācijas sadaļā "Informācija par pārmaksāto PVN summu par iekšzemē veiktiem darījumiem, par kuriem nodokli maksā preču vai pakalpojumu saņēmējs" norāda pārmaksāto nodokļa summu, kas pārsniedz 1 000 latu un ir izveidojusies šajā taksācijas periodā par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem likuma 141., 142. un 143.pantā minēto darījumu nodrošināšanai, saskaņā ar likuma 109.panta piektās daļas 4.punktu;

17.35. deklarācijas sadaļu "Pieprasījums par pievienotās vērtības nodokļa pārmaksas atmaksu" aizpilda, ja reģistrēts nodokļa maksātājs vēlas izmantot likuma 109.panta piektās daļas 3.punktā noteiktās tiesības pieprasīt, lai pārmaksātā nodokļa summa, kas izveidojusies šajā taksācijas periodā saistībā ar pamatlīdzekļu iegādi, tiktu pārskaitīta uz pieprasījumā norādīto reģistrēta nodokļa maksātāja norēķinu kontu kredītiestādē. Aizpildot šo sadaļu, reģistrēts nodokļa maksātājs:

17.35.1. veic atzīmi rindā "Pārskaitīt pārmaksāto PVN summu, kas ir izveidojusies par pamatlīdzekļiem un pārsniedz 100 latu, uz reģistrēta nodokļa maksātāja kontu" un deklarācijai pievieno nodokļa rēķina kopiju, kas apliecina pamatlīdzekļa iegādi;

17.35.2. rindā "Pārskaitāmā summa" norāda pārmaksātā nodokļa summu, kas pārskaitāma uz pieprasījumā norādīto reģistrēta nodokļa maksātāja norēķinu kontu kredītiestādē;

17.35.3. rindā "Konta numurs" norāda norēķinu kontu kredītiestādē, uz kuru pārskaitīt pārmaksāto nodokļa summu. Rindu aizpilda arī tad, ja nodokļa pārmaksas atmaksa netiek pieprasīta.

18. Šo noteikumu 17.12.apakšpunktā minētajā 48.rindā nenorāda darījumus, kurus persona veic, izmantojot tai citā valstī piešķirto nodokļa identifikācijas numuru.

III. Pārskata par priekšnodokļa un nodokļa summām, kas norādītas nodokļa deklarācijā par taksācijas periodu, aizpildīšanas kārtība

19. Pārskats par priekšnodokļa un nodokļa summām, kas norādītas nodokļa deklarācijā par taksācijas periodu (turpmāk – PVN 1 pārskats) (2.pielikums), sastāv no trim daļām:

19.1. "I. Nodokļa summas par iekšzemē iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem" (turpmāk – PVN 1 pārskata I daļa). To aizpildot, reģistrēts nodokļa maksātājs norāda saņemtās preces un pakalpojumus (importa darījumus; iekšzemē iegādātās preces vai saņemtos pakalpojumus; pakalpojumus, par kuriem reģistrēts nodokļa maksātājs ir aprēķinājis nodokli kā šo pakalpojumu saņēmējs no trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātājiem, citas dalībvalsts nereģistrētiem nodokļa maksātājiem, citas dalībvalsts reģistrētiem nodokļa maksātājiem saskaņā ar likuma 20.panta pirmajā daļā un 25.pantā minētajiem pakalpojumiem; lauksaimniekiem izmaksāto kompensāciju; zaudētos parādus; preces, kas saņemtas no citas dalībvalsts nodokļa maksātājiem vai trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātājiem saskaņā ar likuma 122.panta trešo daļu; preces un pakalpojumus, par kuriem reģistrēts nodokļa maksātājs ir aprēķinājis nodokli kā šo preču vai pakalpojumu saņēmējs saskaņā ar likuma 141., 142. un 143.pantu);

19.2. "II. Nodokļa summas par precēm un pakalpojumiem, kas saņemti no Eiropas Savienības dalībvalstīm" (turpmāk – PVN 1 pārskata II daļa). To aizpildot, reģistrēts nodokļa maksātājs norāda taksācijas periodā veiktās preču iegādes Eiropas Savienības teritorijā no citas dalībvalsts reģistrētiem nodokļa maksātājiem un no citas dalībvalsts reģistrētiem nodokļa maksātājiem saņemtos pakalpojumus, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma 19.panta pirmo daļu ir iekšzeme;

19.3. "III. Aprēķinātais nodoklis par piegādātajām precēm un sniegtajiem pakalpojumiem" (turpmāk – PVN 1 pārskata III daļa). To aizpildot, reģistrēts nodokļa maksātājs norāda:

19.3.1. visus iekšzemē veiktos ar nodokļa standartlikmi un samazināto likmi apliekamos darījumus;

19.3.2. darījumus, kas norādīti deklarācijas 41.rindā;

19.3.3. darījumus, kas norādīti deklarācijas 44.rindā;

19.3.4. uz citu Eiropas Savienības dalībvalsti veiktās montēto vai uzstādīto preču piegādes, kuru vērtība iekļauta deklarācijas 48.rindā;

19.3.5. pakalpojumus, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma III nodaļu ir cita dalībvalsts un kuru vērtība ir iekļauta deklarācijas 48.rindā (nenorāda citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam sniegtos pakalpojumus, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma 19.panta pirmo daļu ir cita dalībvalsts un kurus norāda PVN 2 pārskatā). Šajā pārskatā norāda arī citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam sniegtos pakalpojumus, kas minēti likuma 46., 47. un 48.pantā un kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar likuma 19.panta pirmo daļu;

19.3.6. pakalpojumus, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma III nodaļu ir trešā valsts vai trešā teritorija un kuru vērtība iekļauta deklarācijas 48.rindā;

19.3.7. to preču piegādes vērtību, kuras saskaņā ar likuma 43.panta otro daļu apliekamas ar nodokļa 0 procentu likmi un nosūtītas fiskālajam pārstāvim turpmākai eksportēšanai;

19.3.8. trešajās valstīs vai trešajās teritorijās veiktās preču piegādes (kas nav preču eksports), kuru vērtība iekļauta deklarācijas 48.rindā.

20. Fiskālais pārstāvis PVN 1 pārskata II daļu neaizpilda.

21. PVN grupa PVN 1 pārskatus iesniedz par katru PVN grupas dalībnieku atsevišķi.

22. Aizpildot PVN 1 pārskata I daļu, norāda:

22.1. reģistrēta nodokļa maksātāja vai PVN grupas dalībnieka, par kuru tiek iesniegts pārskats, PVN reģistrācijas numuru;

22.2. taksācijas periodu.

23. PVN 1 pārskata I daļā atsevišķi norāda:

23.1. katru attaisnojuma dokumentu par saņemtajām precēm un pakalpojumiem (piemēram, nodokļa rēķinu, kredītrēķinu, kases čeku, kvīti vai bezskaidras naudas maksājuma dokumentu, muitas deklarāciju), kurā norādītā preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa ir 1 000 latu vai vairāk;

23.2. katru nodokļa rēķinu, uz kura pamata ir aprēķināts nodoklis samaksai valsts budžetā un kurā norādītā preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa ir 1 000 latu vai vairāk, ja nodokli reģistrēts nodokļa maksātājs pats ir aprēķinājis:

23.2.1. par pakalpojumiem kā šo pakalpojumu saņēmējs;

23.2.2. saskaņā ar likuma 122.panta trešo daļu kā preču saņēmējs darījumos ar citas dalībvalsts nodokļa maksātāju vai trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātāju;

23.2.3. par jaunu transportlīdzekļu iegādi no citas dalībvalsts nereģistrēta nodokļa maksātāja vai citas dalībvalsts personas, kas nav nodokļa maksātājs;

23.2.4. par preču iegādi ar montēšanu vai uzstādīšanu no citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja;

23.3. katru attaisnojuma dokumentu, uz kura pamata izveidojusies zaudēta parāda nodokļa summa, veicot darījumu ar reģistrētu vai nereģistrētu nodokļa maksātāju vai personu, kas nav nodokļa maksātājs (norāda preču piegādātājs, pakalpojuma sniedzējs un saņēmējs (parādnieks)). Katru attaisnojuma dokumentu norāda arī tad, ja preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa nepārsniedz 1 000 latu;

23.4. katru nodokļa rēķinu, uz kura pamata ir aprēķināts nodoklis samaksai valsts budžetā saskaņā ar likuma 141., 142. un 143.pantu. Katru attaisnojuma dokumentu norāda arī tad, ja preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa nepārsniedz 1 000 latu.

24. PVN 1 pārskata I daļā reģistrēts nodokļa maksātājs kopējā summā norāda:

24.1. attaisnojuma dokumentus par saņemtajām precēm un pakalpojumiem iekšzemē ar vienu darījuma partneri – reģistrētu nodokļa maksātāju – par kopējo vērtību bez nodokļa virs 1 000 latiem, kuros (katrā no attaisnojuma dokumentiem) norādītā preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa ir mazāka par 1 000 latiem. Šajā gadījumā aizpilda PVN 1 pārskata I daļas 1., 2., 3., 4. un 5.aili, norādot darījuma veida kodu "V", par katru darījuma partneri;

24.2. pārējos attaisnojuma dokumentus, kuros (katrā no attaisnojuma dokumentiem) norādītā preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa ir mazāka par 1 000 latiem. Šajā gadījumā aizpilda PVN 1 pārskata I daļas 3., 4. un 5.aili, norādot darījuma veida kodu "T".

25. PVN 1 pārskata I daļā norāda:

25.1.  1.ailē – darījuma partnera nosaukumu. Ja:

25.1.1. reģistrēts nodokļa maksātājs ir samaksājis nodokli par precēm, ko tas ir laidis brīvai apgrozībai (importējis), par darījuma partneri šajā ailē norāda Valsts kasi. Ja muitas maksājumus reģistrēta nodokļa maksātāja vārdā veicis muitas brokeris, šajā ailē norāda muitas brokera nosaukumu;

25.1.2. reģistrēts nodokļa maksātājs ir aprēķinājis nodokli samaksai valsts budžetā par importētajām precēm saskaņā ar īpašo nodokļa režīmu preču importa darījumos, šajā ailē norāda darījuma partnera nosaukumu;

25.1.3. reģistrēts nodokļa maksātājs lauksaimniekam ir izmaksājis nodokļa kompensāciju 14 procentu apmērā no saņemtās produkcijas vērtības saskaņā ar likuma 135.pantu, šajā ailē norāda lauksaimnieka nosaukumu (juridiskai personai) vai vārdu un uzvārdu (fiziskai personai);

25.1.4. veikals saskaņā ar likuma 49.pantu ir atmaksājis nodokļa summu personai, kura saņēmusi atļauju atmaksāt trešo valstu vai trešo teritoriju fiziskām personām nodokli par iekšzemē iegādātajām precēm, šajā ailē norāda šīs personas nosaukumu;

25.1.5. ir zaudēts parāds un darījuma partneris (parādnieks) ir fiziskā persona, šajā ailē norāda darījuma partnera vārdu, uzvārdu un personas kodu;

25.1.6. manta ir iegādāta tiesu izpildītāja rīkotā izsolē, šajā ailē norāda tā reģistrēta nodokļa maksātāja nosaukumu (juridiskai personai) vai vārdu un uzvārdu (fiziskai personai), kura manta ir pārdota izsolē;

25.2. 2.ailē – darījuma partnera PVN reģistrācijas numuru. 2.aili neaizpilda, ja:

25.2.1. piešķirot atlaidi, atpakaļ saņemot preces, anulējot pirkumu, samazinot piegādāto preču vai sniegto pakalpojumu cenu vai atmaksājot avansu, nodokļa kredītrēķins samaksai valsts budžetā iepriekš aprēķinātā nodokļa koriģēšanai ir izrakstīts nereģistrētam nodokļa maksātājam vai personai, kas nav nodokļa maksātājs;

25.2.2. reģistrēts nodokļa maksātājs saskaņā ar likuma 135.pantu lauksaimniekam ir izmaksājis nodokļa kompensāciju 14 procentu apmērā no saņemtās produkcijas vērtības;

25.2.3. reģistrēts nodokļa maksātājs ir importējis preces saskaņā ar īpašo nodokļa režīmu preču importa darījumos un darījuma partnerim nav PVN reģistrācijas numura;

25.2.4. nodoklis, kuru reģistrēts nodokļa maksātājs maksā saskaņā ar likuma 122.panta trešo daļu par preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā un par saņemtajiem pakalpojumiem, ir aprēķināts uz tāda rēķina pamata, kas saņemts no citas dalībvalsts nereģistrēta nodokļa maksātāja vai trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātāja;

25.2.5. reģistrēts nodokļa maksātājs saskaņā ar likuma 49.pantu ir atmaksājis nodokļa summu personai, kura saņēmusi atļauju atmaksāt trešo valstu vai trešo teritoriju fiziskām personām nodokli par iekšzemē iegādātajām precēm, ja šī persona nav reģistrēta Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā;

25.2.6. reģistrēts nodokļa maksātājs pats ir aprēķinājis nodokli par jauniem transportlīdzekļiem, kas iegādāti no citas dalībvalsts nereģistrēta nodokļa maksātāja vai citas dalībvalsts personas, kas nav nodokļa maksātāja;

25.2.7. ir zaudēts parāds un darījuma partneris ir nereģistrēts nodokļa maksātājs vai persona, kas nav nodokļa maksātājs;

25.3. 3.ailē – kodu, kas raksturo darījuma veidu:

25.3.1. kods "I" – nodokļa summas par iekšzemē ievestajām precēm (imports);

25.3.2. kods "A" – nodokļa summas par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem darījumos ar reģistrētu nodokļa maksātāju vai citas dalībvalsts reģistrētu nodokļa maksātāju;

25.3.3. kods "N" – nodokļa summas par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem darījumos ar personu, kas nav reģistrēts nodokļa maksātājs vai citas dalībvalsts reģistrēts nodokļa maksātājs;

25.3.4. kods "K" – lauksaimniekam izmaksātā kompensācija saskaņā ar likuma 135.pantu;

25.3.5. kods "Z" – zaudētie parādi;

25.3.6. kods "R1" – nodokļa summas par saņemtajām precēm un pakalpojumiem, kas aprēķinātas saskaņā ar likuma 141.pantu;

25.3.7. kods "R2" – nodokļa summas par saņemtajām precēm un pakalpojumiem, kas aprēķinātas saskaņā ar likuma 143.pantu;

25.3.8. kods "R3" – nodokļa summas par saņemtajiem pakalpojumiem, kas aprēķinātas saskaņā ar likuma 142.pantu;

25.3.9. kods "V" – kopējā nodokļa summa par darījumiem, kurus persona saskaņā ar šo noteikumu 24.1.apakšpunktu norāda kopējā summā;

25.3.10. kods "T" – kopējā nodokļa summa par darījumiem, kurus persona saskaņā ar šo noteikumu 24.2.apakšpunktu norāda kopējā summā;

25.4.  4.ailē – iegādāto preču vai saņemto pakalpojumu vērtību bez nodokļa. Ja:

25.4.1. reģistrēts nodokļa maksātājs ir saņēmis nodokļa rēķinu par reprezentācijas nolūkiem iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, kas saistīti ar publisku konferenču, pieņemšanu un maltīšu rīkošanu, kā arī reģistrētu nodokļa maksātāju reprezentējošu priekšmetu izgatavošanu, šajā ailē saskaņā ar likuma 100.panta pirmo daļu norāda 40 procentus no tajā norādītās iegādāto preču vai saņemto pakalpojumu vērtības;

25.4.2. reģistrēts nodokļa maksātājs ir iegādājies, nomājis vai importējis vieglo pasažieru automašīnu, kuras sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas sēdvietas, vai tam ir ar šādas iegādātas, nomātas vai importētas automašīnas uzturēšanu saistītas izmaksas, tai skaitā izmaksas par automašīnas remontu un degvielas iegādi, šajā ailē saskaņā ar likuma 100.panta otro daļu norāda 80 procentus no iegādāto preču vai saņemto pakalpojumu vērtības;

25.4.3. reģistrēts nodokļa maksātājs par piešķirto atlaidi, atpakaļ saņemtajām precēm, anulēto pirkumu, piegādāto preču (sniegto pakalpojumu) samazināto cenu vai atmaksāto avansu ir izrakstījis nodokļa kredītrēķinu samaksai valsts budžetā iepriekš aprēķinātā nodokļa koriģēšanai, šajā ailē norāda iepriekš piegādāto preču (sniegto pakalpojumu) vērtības samazinājumu vai anulētā pirkuma vērtību;

25.4.4. reģistrēts nodokļa maksātājs par saņemto atlaidi, atpakaļ nosūtītajām precēm, anulēto pirkumu, saņemto preču (pakalpojumu) samazināto cenu vai atpakaļ saņemto avansu ir saņēmis nodokļa kredītrēķinu iepriekš aprēķinātā priekšnodokļa koriģēšanai, šajā ailē norāda iepriekš saņemto preču (pakalpojumu) vērtības samazinājumu vai anulētā pirkuma vērtību ar mīnusa zīmi;

25.4.5. reģistrēts nodokļa maksātājs, kas par saņemtajiem pakalpojumiem no trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātāja vai citas dalībvalsts nodokļa maksātāja ir aprēķinājis nodokli kā pakalpojumu saņēmējs, saņem atlaidi, pakalpojums tiek anulēts, tiek samazināta pakalpojumu cena vai atpakaļ saņemts avanss, šajā ailē norāda saņemto pakalpojumu vērtības samazinājumu vai anulētā pakalpojuma vērtību ar mīnusa zīmi;

25.4.6. reģistrēts nodokļa maksātājs lauksaimniekam ir izmaksājis nodokļa kompensāciju 14 procentu apmērā no saņemtās produkcijas vērtības saskaņā ar likuma 135.pantu, šajā ailē norāda no lauksaimnieka saņemtās produkcijas vērtību;

25.4.7. reģistrēts nodokļa maksātājs ir samaksājis vai aprēķinājis nodokli par precēm, ko tas ir ievedis brīvai apgrozībai (importējis), šajā ailē norāda muitas deklarācijā norādīto importēto preču vērtību, no kuras aprēķināts nodoklis;

25.4.8. veikals saskaņā ar likuma 49.pantu ir atmaksājis nodokļa summu personai, kura saņēmusi atļauju atmaksāt trešo valstu vai trešo teritoriju fiziskām personām nodokli par iekšzemē iegādātajām precēm, šo aili neaizpilda;

25.4.9. preču piegādātājam vai pakalpojumu sniedzējam ir izveidojušies zaudētie parādi, tos norāda pozitīvā vērtībā;

25.4.10. preču vai pakalpojumu saņēmējam zaudētā parāda vērtība ir negatīva vērtība, jo par saņemtajām precēm vai pakalpojumiem atskaitītā priekšnodokļa summa jāatmaksā valsts budžetā, to norāda ar mīnusa zīmi;

25.5.  5.ailē – nodokļa summa. Ja:

25.5.1. reģistrēts nodokļa maksātājs ir saņēmis nodokļa rēķinu par reprezentācijas nolūkiem iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, kas saistīti ar publisku konferenču, pieņemšanu un maltīšu rīkošanu, kā arī reģistrētu nodokļa maksātāju reprezentējošu priekšmetu izgatavošanu, šajā ailē saskaņā ar likuma 100.panta pirmo daļu norāda 40 procentus no tajā norādītās nodokļa summas;

25.5.2. reģistrēts nodokļa maksātājs ir iegādājies, nomājis vai importējis vieglo pasažieru automašīnu, kuras sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas sēdvietas, vai tam ir ar šādas iegādātas, nomātas vai importētas automašīnas uzturēšanu saistītas izmaksas, tai skaitā izmaksas par automašīnas remontu un degvielas iegādi, šajā ailē saskaņā ar likuma 100.panta otro daļu norāda 80 procentus no aprēķinātās vai samaksātās nodokļa summas;

25.5.3. reģistrēts nodokļa maksātājs par piešķirto atlaidi, atpakaļ saņemtajām precēm, anulēto pirkumu, piegādāto preču vai sniegto pakalpojumu samazināto cenu vai atmaksāto avansu ir izrakstījis nodokļa kredītrēķinu samaksai valsts budžetā iepriekš aprēķinātā nodokļa koriģēšanai, šajā ailē norāda samaksai valsts budžetā iepriekš aprēķinātā nodokļa samazinājuma summu;

25.5.4. reģistrēts nodokļa maksātājs par saņemto atlaidi, atpakaļ nosūtītajām precēm, anulēto pirkumu, saņemto preču vai pakalpojumu samazināto cenu vai atpakaļ saņemto avansu ir saņēmis nodokļa kredītrēķinu iepriekš atskaitītā priekšnodokļa koriģēšanai, šajā ailē norāda priekšnodoklī norādītā nodokļa samazinājuma vērtību ar mīnusa zīmi;

25.5.5. reģistrēts nodokļa maksātājs, kas par saņemtajiem pakalpojumiem no trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātāja vai citas dalībvalsts nodokļa maksātāja ir aprēķinājis nodokli kā pakalpojumu saņēmējs, saņem atlaidi, pakalpojums tiek anulēts, tiek samazināta iegādāto preču vai pakalpojumu cena vai atpakaļ saņemts avanss, šajā ailē norāda priekšnodoklī norādītā nodokļa samazinājuma vērtību ar mīnusa zīmi;

25.5.6. reģistrēts nodokļa maksātājs lauksaimniekam ir izmaksājis nodokļa kompensāciju 14 procentu apmērā no saņemtās produkcijas vērtības saskaņā ar likuma 135.pantu, šajā ailē norāda izmaksātās kompensācijas summu;

25.5.7. veikals saskaņā ar likuma 49.pantu ir atmaksājis nodokļa summu personai, kura saņēmusi atļauju atmaksāt trešo valstu vai trešo teritoriju fiziskām personām nodokli par iekšzemē iegādātajām precēm, šajā ailē norāda izmaksāto nodokļa summu;

25.5.8. preču piegādātājam vai pakalpojumu sniedzējam ir izveidojusies zaudētā parāda nodokļa vērtība, šajā ailē preču piegādātājs vai pakalpojumu sniedzējs to norāda pozitīvā vērtībā (deklarācijā šo vērtību norāda 67.rindā);

25.5.9. preču vai pakalpojumu saņēmējs norāda zaudētā parāda vērtību negatīvā vērtībā, nodokļa vērtība ir ar mīnusa zīmi (deklarācijā šo vērtību (ar plusa zīmi) norāda 57.rindā);

25.5.10. reģistrēts nodokļa maksātājs ir saņēmis preces vai pakalpojumus, par kuriem nodokli budžetā maksā preču vai pakalpojumu saņēmējs saskaņā ar likuma 141., 142. un 143.pantu, šajā ailē norāda aprēķinātā nodokļa summu;

25.6.  6.ailē – attaisnojuma dokumenta veids, arī gadījumā, ja tiek koriģēts samaksai valsts budžetā iepriekš aprēķinātais nodoklis. Šo veidu norāda, izmantojot šādus kodus:

25.6.1. kods "1" – nodokļa rēķins. Ja:

25.6.1.1. reģistrēts nodokļa maksātājs saņem no cita reģistrēta nodokļa maksātāja preces vai pakalpojumus, norāda preču piegādātāja vai pakalpojumu sniedzēja izrakstīto nodokļa rēķinu;

25.6.1.2. reģistrēts nodokļa maksātājs pats ir aprēķinājis nodokli kā pakalpojumu saņēmējs par likuma 20.panta pirmajā daļā un 25.pantā minētajiem pakalpojumiem, kas saņemti no citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja, norāda citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja nodokļa rēķinu;

25.6.1.3. reģistrēts nodokļa maksātājs, saņemot pakalpojumus no citas dalībvalsts nodokļa maksātāja vai trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātāja, nodokļa aprēķināšanai un priekšnodokļa atskaitīšanai nepieciešamos aprēķinus veic uz paša izrakstītā nodokļa rēķina pamata, norāda šo nodokļa rēķinu;

25.6.1.4. reģistrēts nodokļa maksātājs ir izrakstījis pats sev nodokļa rēķinu preču piegādātāja vai pakalpojumu sniedzēja vārdā un interesēs saskaņā ar likuma 130.pantu, norāda šo nodokļa rēķinu;

25.6.1.5. izveidojies zaudētais parāds, norāda reģistrēta nodokļa maksātāja (preču piegādātāja vai pakalpojuma sniedzēja) izrakstīto nodokļa rēķinu (norāda gan preču piegādātājs vai pakalpojuma sniedzējs, gan preču vai pakalpojumu saņēmējs (parādnieks));

25.6.1.6. reģistrēts nodokļa maksātājs ir aprēķinājis nodokli kā preču vai pakalpojumu saņēmējs saskaņā ar likuma 141., 142. vai 143.pantu, norāda preču piegādātāja vai pakalpojumu sniedzēja nodokļa rēķinu;

25.6.2. kods "2" – kases čeks vai kvīts;

25.6.3. kods "3" – bezskaidras naudas maksājuma dokuments. To norāda, ja:

25.6.3.1. reģistrēts nodokļa maksātājs ir samaksājis nodokli, importējot preces;

25.6.3.2. veikals saskaņā ar likuma 49.pantu ir atmaksājis nodokļa summu personai, kura saņēmusi atļauju atmaksāt trešo valstu vai trešo teritoriju fiziskām personām nodokli par iekšzemē iegādātajām precēm;

25.6.3.3. reģistrēts nodokļa maksātājs saskaņā ar likuma 135.pantu lauksaimniekam ir izmaksājis nodokļa kompensāciju 14 procentu apmērā no saņemtās produkcijas vērtības;

25.6.3.4. reģistrēts nodokļa maksātājs ir samaksājis avansu par preču iegādi vai pakalpojumu saņemšanu;

25.6.4. kods "4" – kredītrēķins. Ja:

25.6.4.1. reģistrēts nodokļa maksātājs par piešķirto atlaidi, atpakaļ saņemtajām precēm, anulēto pirkumu, piegādāto preču vai sniegto pakalpojumu samazināto cenu vai atmaksāto avansu ir izrakstījis nodokļa kredītrēķinu samaksai valsts budžetā iepriekš aprēķinātā nodokļa koriģēšanai, norāda nodokļa kredītrēķinu;

25.6.4.2. reģistrēts nodokļa maksātājs par saņemto atlaidi, atpakaļ nosūtītajām precēm, anulēto pirkumu, saņemto preču vai pakalpojumu samazināto cenu vai atpakaļ saņemto avansu ir saņēmis nodokļa kredītrēķinu iepriekš aprēķinātā priekšnodokļa koriģēšanai, norāda nodokļa kredītrēķinu;

25.6.4.3. reģistrēts nodokļa maksātājs, kas par saņemtajiem pakalpojumiem no citas dalībvalsts nodokļa maksātāja vai trešās valsts vai trešās teritorijas nodokļa maksātāja ir aprēķinājis nodokli kā pakalpojumu saņēmējs, saņem atlaidi, pakalpojums tiek anulēts, tiek samazināta saņemto pakalpojumu cena vai atpakaļ saņemts avanss, norāda darījuma partnera izrakstīto kredītrēķinu;

25.6.5. kods "5" – cits attaisnojuma dokumenta veids;

25.6.6. kods "6" – muitas deklarācija, ja reģistrēts nodokļa maksātājs ir importējis preces saskaņā ar īpašo nodokļa režīmu preču importa darījumos;

25.7. 7.ailē – dokumenta numurs;

25.8. 8.ailē – dokumenta izrakstīšanas datums.

26. PVN 1 pārskata I daļā nenorāda atmaksai valsts budžetā aprēķinātās iepriekš atskaitītā priekšnodokļa summas, kā arī atmaksai no valsts budžeta aprēķinātās nodokļa summas, kuras sākotnēji netika atskaitītas kā priekšnodoklis, un priekšnodokļa korekcijas vērtības, kuras norāda Pārskata par nekustamā īpašuma izmantošanu I daļas C sadaļā:

26.1. nodokļa summas saskaņā ar likuma 102.panta piektās daļas 2. un 3.punktu, sestās daļas 4.punktu, vienpadsmitās daļas 2. un 3.punktu un 103.panta piekto daļu;

26.2. priekšnodokļa korekcijas vērtību saskaņā ar likuma 102.panta piektās daļas 4.punktu, sestās daļas 2.punktu, septītās daļas 2.punktu, vienpadsmitās daļas 4.punktu un 103.panta trešās daļas 2.punktu.

27. Aizpildot PVN 1 pārskata II daļu, norāda:

27.1. reģistrēta nodokļa maksātāja vai PVN grupas dalībnieka, par kuru iesniegts pārskats, PVN reģistrācijas numuru;

27.2. taksācijas periodu.

28. PVN 1 pārskata II daļā norāda katru atsevišķu darījuma partnera nodokļa rēķinu neatkarīgi no darījuma vērtības.

29. PVN 1 pārskata II daļā norāda:

29.1. 1.ailē – darījuma partnera – citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja (preču piegādātāja vai pakalpojuma sniedzēja) nosaukumu;

29.2. 2.ailē – citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja (preču piegādātāja vai pakalpojuma sniedzēja) šajā dalībvalstī izsniegto PVN reģistrācijas numuru kopā ar valsts kodu;

29.3. 3.ailē – kodu, kas raksturo darījuma veidu:

29.3.1. kods "P" – pakalpojumi, kas saņemti no citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja un kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma 19.panta pirmo daļu ir iekšzeme;

29.3.2. kods "G" – preces, kas saņemtas no citas dalībvalsts reģistrētiem nodokļa maksātājiem (preču iegāde Eiropas Savienības teritorijā);

29.3.3. kods "C" – tāda preču iegāde Eiropas Savienības teritorijā saskaņā ar likuma 9.panta trešo daļu, kas tiek veikta pēc ievešanas no trešajām valstīm un izlaišanas brīvam apgrozījumam citā Eiropas Savienības dalībvalstī;

29.4. 4.ailē – iegādāto preču vai saņemto pakalpojumu vērtību latos. Ja:

29.4.1. reģistrēts nodokļa maksātājs, kas par preču iegādi vai saņemtajiem pakalpojumiem ir aprēķinājis nodokli kā preču vai pakalpojumu saņēmējs, saņem atlaidi, preces tiek nosūtītas atpakaļ, pirkums tiek anulēts, tiek samazināta iegādāto preču vai pakalpojumu cena vai atpakaļ saņemts avanss, šajā ailē norāda saņemto preču vai pakalpojumu vērtības samazinājumu vai anulētā pirkuma vērtību ar mīnusa zīmi;

29.4.2. reģistrēts nodokļa maksātājs reprezentācijas nolūkiem iegādājies preces vai saņēmis pakalpojumus, kas saistīti ar publisku konferenču, pieņemšanu un maltīšu rīkošanu, kā arī reģistrētu nodokļa maksātāju reprezentējošu priekšmetu izgatavošanu, šajā ailē saskaņā ar likuma 100.panta pirmo daļu norāda 40 procentus no iegādāto preču vai saņemto pakalpojumu vērtības;

29.4.3. reģistrēts nodokļa maksātājs ir iegādājies vai nomājis vieglo pasažieru automašīnu, kuras sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas sēdvietas, vai tam ir ar šādas iegādātas, nomātas vai importētas automašīnas uzturēšanu saistītas izmaksas, tai skaitā izmaksas par automašīnas remontu un degvielas iegādi, šajā ailē saskaņā ar likuma 100.panta otro daļu norāda 80 procentus no iegādāto preču vai saņemto pakalpojumu vērtības;

29.5. 5.ailē – aprēķināto nodokļa summu latos. Ja:

29.5.1. reģistrēts nodokļa maksātājs, kas par preču iegādi vai saņemtajiem pakalpojumiem ir aprēķinājis nodokli kā preču vai pakalpojumu saņēmējs, saņem atlaidi, preces tiek nosūtītas atpakaļ, pirkums tiek anulēts, tiek samazināta pakalpojumu vai iegādāto preču cena vai atpakaļ saņemts avanss, šajā ailē norāda priekšnodoklī norādītā nodokļa samazinājuma vērtību ar mīnusa zīmi;

29.5.2. reģistrēts nodokļa maksātājs ir reprezentācijas nolūkiem iegādājies preces vai saņēmis pakalpojumus, kas saistīti ar publisku konferenču, pieņemšanu un maltīšu rīkošanu, kā arī reģistrētu nodokļa maksātāju reprezentējošu priekšmetu izgatavošanu, šajā ailē saskaņā ar likuma 100.panta pirmo daļu norāda 40 procentus no nodokļa summas par iegādātajām precēm vai saņemtajiem pakalpojumiem;

29.5.3. reģistrēts nodokļa maksātājs ir iegādājies vai nomājis vieglo pasažieru automašīnu, kuras sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas sēdvietas, vai tam ir ar šādas iegādātas, nomātas vai importētas automašīnas uzturēšanu saistītas izmaksas, tai skaitā izmaksas par automašīnas remontu un degvielas iegādi, šajā ailē saskaņā ar likuma 100.panta otro daļu norāda 80 procentus no nodokļa summas par iegādātajām precēm vai saņemtajiem pakalpojumiem;

29.6. 6.ailē – saimnieciskās darbības nodrošināšanai iegādāto preču vai saņemto pakalpojumu vērtību tās valsts valūtā, no kuras tika ievesta prece vai saņemts pakalpojums;

29.7. 7.ailē – valūtas kodu;

29.8. 8.ailē – no citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja (preču piegādātāja vai pakalpojuma sniedzēja) saņemtā nodokļa rēķina numuru. Ja reģistrēts nodokļa maksātājs ir izrakstījis pats sev nodokļa rēķinu preču piegādātāja vai pakalpojumu sniedzēja vārdā un interesēs saskaņā ar likuma 130.pantu, norāda šī nodokļa rēķina numuru;

29.9. 9.ailē – no citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja (preču piegādātāja vai pakalpojuma sniedzēja) saņemtā nodokļa rēķina izrakstīšanas datumu. Ja reģistrēts nodokļa maksātājs ir izrakstījis pats sev nodokļa rēķinu preču piegādātāja vai pakalpojumu sniedzēja vārdā un interesēs saskaņā ar likuma 130.pantu, norāda šī nodokļa rēķina numuru.

30. Aizpildot PVN 1 pārskata III daļu, norāda:

30.1. reģistrēta nodokļa maksātāja vai PVN grupas dalībnieka, par kuru iesniegts pārskats, PVN reģistrācijas numuru;

30.2. taksācijas periodu.

31. PVN 1 pārskata III daļā atsevišķi norāda:

31.1. katru attaisnojuma dokumentu, uz kura pamata ir veikti darījumi – piegādātas preces un sniegti pakalpojumi (piemēram, nodokļa rēķinu, kases čeku, kvīti vai bezskaidras naudas maksājuma dokumentu, muitas deklarāciju) – un kurā norādītā preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa ir 1 000 latu vai vairāk;

31.2. katru attaisnojuma dokumentu, ja reģistrēta nodokļa maksātāja mantu pārdod izsolē tiesu izpildītājs (arī tad, ja preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa nepārsniedz 1 000 latu);

31.3. katru attaisnojuma dokumentu, ja reģistrēts nodokļa maksātājs saskaņā ar likuma 141., 142. vai 143.pantu piegādā preces un sniedz pakalpojumus (arī tad, ja preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa nepārsniedz 1 000 latu).

32. PVN 1 pārskata III daļā reģistrēts nodokļa maksātājs kopējā summā norāda:

32.1. attaisnojuma dokumentus, uz kuru pamata ir veikti darījumi iekšzemē – piegādātas preces un sniegti pakalpojumi – ar vienu darījuma partneri – reģistrētu nodokļa maksātāju – par kopējo vērtību bez nodokļa virs 1 000 latiem un kuros (katrā no attaisnojuma dokumentiem) norādītā preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa ir mazāka par 1 000 latiem. Šajā gadījumā aizpilda PVN 1 pārskata III daļas 1., 2., 4., 5. un 6.aili, norādot dokumenta veida kodu "V", par katru darījuma partneri;

32.2. pārējos attaisnojuma dokumentus, uz kuru pamata ir veikti darījumi – piegādātas preces un sniegti pakalpojumi – un kuros (katrā no attaisnojuma dokumentiem) norādītā preču un pakalpojumu kopējā vērtība bez nodokļa ir mazāka par 1 000 latiem. Šajā gadījumā aizpilda PVN 1 pārskata III daļas 4., 5. un 6.aili, norādot dokumenta veida kodu "T";

32.3. darījumus, kuru vērtība bez nodokļa ir 1 000 latu vai vairāk, ja preču vai pakalpojumu saņēmējs ir nereģistrēts nodokļa maksātājs vai persona, kas nav nodokļa maksātājs, vai persona, kuru nevar identificēt. Šajā gadījumā aizpilda PVN 1 pārskata III daļas 4., 5. un 6.aili, tajā norādot dokumenta veida kodu "X".

33. PVN 1 pārskata III daļā norāda:

33.1. 1.ailē – tā darījuma partnera nosaukumu, kuram tiek piegādātas preces vai sniegti pakalpojumi;

33.2. 2.ailē – darījuma partnera PVN reģistrācijas numuru;

33.3. 3.ailē – deklarācijas rindas numuru, kurā norāda šo darījumu. Šajā ailē norāda deklarācijas 41., 41.1, 42., 44. un 48.rindu, ja pārskatā nav izvēlēts kods "V", "T" vai "X". Šajā ailē norāda deklarācijas 43.rindu, ja fiskālajam pārstāvim turpmākai eksportēšanai piegādātas preces, kuras saskaņā ar likuma 43.panta otro daļu apliekamas ar nodokļa 0 procentu likmi;

33.4. 4.ailē – saimnieciskās darbības ietvaros piegādāto preču vai sniegto pakalpojumu vērtību bez nodokļa;

33.5. 5.ailē – nodokļa summu. Šajā ailē nenorāda nodokļa summu par piegādātajām precēm vai sniegtajiem pakalpojumiem, par kuriem nodokli budžetā maksā preču un pakalpojumu saņēmējs saskaņā ar likuma 141., 142. vai 143.pantu, kā arī par darījumiem, kas norādīti deklarācijas 48.rindā;

33.6. 6.ailē – tā attaisnojuma dokumenta veidu, uz kura pamata ir veikts darījums. Šo veidu norāda, izmantojot šādus kodus:

33.6.1. kods "1" – nodokļa rēķins;

33.6.2. kods "2" – kases čeks vai kvīts;

33.6.3. kods "3" – bezskaidras naudas maksājuma dokuments. Maksājuma dokumentu izmanto, ja reģistrēts nodokļa maksātājs ir saņēmis avansu par preču piegādi vai pakalpojumu sniegšanu;

33.6.4. kods "5" – cits attaisnojuma dokumenta veids;

33.6.5. kods "V" – darījumi, kurus reģistrēts nodokļa maksātājs saskaņā ar šo noteikumu 32.1.apakšpunktu norāda kopējā summā;

33.6.6. kods "T" – darījumi, kurus reģistrēts nodokļa maksātājs saskaņā ar šo noteikumu 32.2.apakšpunktu norāda kopējā summā;

33.6.7. kods "X" – darījumi, kurus reģistrēts nodokļa maksātājs saskaņā ar šo noteikumu 32.3.apakšpunktu norāda kopējā summā;

33.7. 7.ailē – dokumenta numurs;

33.8. 8.ailē – dokumenta izrakstīšanas datums.

IV. Pārskata par preču piegādēm un sniegtajiem pakalpojumiem Eiropas Savienības teritorijā aizpildīšanas kārtība

34.  Pārskatu par preču piegādēm un sniegtajiem pakalpojumiem Eiropas Savienības teritorijā (turpmāk – PVN 2 pārskats) (3.pielikums) iesniedz reģistrēts nodokļa maksātājs, kas veic preču piegādi Eiropas Savienības teritorijā citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam vai citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam sniedz ar nodokli apliekamus pakalpojumus, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma 19.panta pirmo daļu ir cita Eiropas Savienības dalībvalsts.

35. PVN 2 pārskatā par katru darījumu partneri norāda (ja nepieciešams, ar mīnusa zīmi) summēto preču piegādes Eiropas Savienības teritorijā vērtību citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam (arī preču pārsūtīšanas (no iekšzemes) uz citu dalībvalsti saskaņā ar likuma 45.panta pirmo vai otro daļu) vai citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam sniegto pakalpojumu vērtību, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar likuma 19.panta pirmo daļu ir cita dalībvalsts, to koriģējot (samazinot) par piešķirtās atlaides, atpakaļ atmaksātā avansa, anulētā pirkuma, piegādāto preču vai pakalpojumu cenas samazinājuma, atpakaļ saņemto preču vai sniegto pakalpojumu vērtību, ja minētie darījumi un preču piegāde vai pakalpojumu sniegšana notiek gan vienā, gan dažādos taksācijas periodos.

36. Preču piegādes Eiropas Savienības teritorijā, kuras reģistrēts nodokļa maksātājs veic saskaņā ar likuma 16.panta ceturto daļu, summē par katru preču galasaņēmēju (pircēju) (par katru PVN reģistrācijas numuru) un norāda atsevišķi no pārējām preču piegādēm Eiropas Savienības teritorijā.

37. Aizpildot PVN 2 pārskatu, norāda:

37.1. taksācijas periodu;

37.2. reģistrēta nodokļa maksātāja vai PVN grupas dalībnieka, par kuru iesniegts pārskats, PVN reģistrācijas numuru;

37.3. reģistrēta nodokļa maksātāja nosaukumu (fiziskajai personai – vārdu un uzvārdu);

37.4. ailē "Valsts kods" – tās Eiropas Savienības dalībvalsts kodu, kura ir izsniegusi nodokļa reģistrācijas numuru preču vai pakalpojumu saņēmējam (Eiropas Savienības dalībvalsts nosaukuma saīsinājums jeb abreviatūra, piemēram, Vācija – DE);

37.5. ailē "Darījuma partnera PVN reģistrācijas numurs" – citas dalībvalsts reģistrēta nodokļa maksātāja (preču vai pakalpojumu saņēmēja) šajā dalībvalstī izsniegto nodokļa reģistrācijas numuru bez valsts koda;

37.6. ailē "Preču piegādes vai pakalpojumu summa (latos)" – attiecīgajā taksācijas periodā veikto preču piegāžu vai sniegto pakalpojumu kopsummu latos, par katru preču vai pakalpojumu saņēmēju par katru nodokļa reģistrācijas numuru (norādot atsevišķi preces un pakalpojumus);

37.7. ailē "K*" norāda:

37.7.1. kodu "S" – saskaņā ar likuma 16.panta ceturto daļu veikta preču piegāde Eiropas Savienības teritorijā, ja reģistrēts nodokļa maksātājs tajā ir starpnieks (t.i., iegādājas preces Eiropas Savienības teritorijā un piegādā tās preču galasaņēmējam Eiropas Savienības teritorijā);

37.7.2. kods "P" – pakalpojumi, kas saskaņā ar likuma 19.panta pirmo daļu sniegti citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam;

37.7.3. kods "G" – preču piegāde Eiropas Savienības teritorijā;

37.7.4. kods "C" – tāda preču pārsūtīšana (no iekšzemes) uz citu dalībvalsti, kas tiek veikta pēc to izlaišanas brīvam apgrozījumam iekšzemē (likuma 45.panta piektā daļa).

38. PVN 2 pārskatā nenorāda:

38.1. montēto vai uzstādīto preču piegādi;

38.2. jaunu transportlīdzekļu piegādi citas dalībvalsts nereģistrētam nodokļa maksātājam vai personai, kas nav nodokļa maksātājs;

38.3. preču piegādes, kurām saskaņā ar likuma 138.pantu noteikts īpašais nodokļa piemērošanas režīms darījumos ar lietotām mantām, mākslas darbiem, kolekciju priekšmetiem un senlietām;

38.4. preču tālpārdošanu;

38.5. likuma 46., 47. un 48.pantā minētos pakalpojumus, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar likuma 19.panta pirmo daļu.

V. Labojuma pārskata par preču piegādēm un sniegtajiem pakalpojumiem Eiropas Savienības teritorijā aizpildīšanas kārtība

39. Labojuma pārskatu par preču piegādēm un sniegtajiem pakalpojumiem Eiropas Savienības teritorijā (turpmāk – PVN 3 pārskats) (4.pielikums) iesniedz, lai labotu iepriekš iesniegtos PVN 2 pārskatus.

40. Aizpildot PVN 3 pārskatu, norāda:

40.1. reģistrēta nodokļa maksātāja vai PVN grupas dalībnieka, par kuru iesniegts pārskats, PVN reģistrācijas numuru;

40.2. reģistrēta nodokļa maksātāja nosaukumu (fiziskajai personai – vārdu un uzvārdu);

40.3. rindā "V" (vecais ieraksts) – iepriekš iesniegtajā PVN 2 pārskatā norādītos datus, ailē "Taksācijas periods" norādot gadu un mēnesi, par kuru tas bija iesniegts, un visās pārējās ailēs atkārtojot iepriekš iesniegtā PVN 2 pārskata attiecīgajās ailēs norādītos datus;

40.4. rindā "J" (jaunais ieraksts) – iepriekš iesniegtā PVN 2 pārskata precizētus datus, ailē "Taksācijas periods" norādot gadu un mēnesi, par kuru to iesniedz, un iepriekš iesniegtā PVN 2 pārskata precizētos datus norādot tikai tajās ailēs, kurās tika pieļautas kļūdas;

40.5. ailē "Taksācijas periods" pirmajās divās rūtiņās – kalendāra gada pēdējos divus ciparus, pēdējās divās rūtiņās – kalendāra mēneša kārtas numuru. Ja tiek labots PVN 2 pārskats, kas iesniegts par taksācijas periodiem līdz 2010.gada 1.janvārim, tad, aizpildot aili "Taksācijas periods", pirmajās divās rūtiņās norāda kalendāra gada pēdējos divus ciparus, trešajā rūtiņā – ceturksni (ar arābu cipariem), bet ceturto rūtiņu atstāj neaizpildītu.

41. Ja konstatēts, ka par kādu no iepriekšējiem periodiem PVN 2 pārskats netika iesniegts, reģistrēts nodokļa maksātājs Valsts ieņēmumu dienestā iesniedz PVN 3 pārskatu, kurā norāda veiktās preču piegādes vai sniegtos pakalpojumus.

42. Ja PVN 2 pārskatā atkārtoti konstatēta kļūda, šo kļūdu labo, atkārtoti iesniedzot PVN 3 pārskatu, ar kuru labo iepriekš izlaboto PVN 2 pārskatu.

VI. Deklarācijas par taksācijas gadu aizpildīšanas kārtība

43. Aizpildot deklarāciju par taksācijas gadu (turpmāk – PVN 4 deklarācija) (5.pielikums), norāda:

43.1. taksācijas gadu;

43.2. reģistrēta nodokļa maksātāja nosaukumu (fiziskai personai – vārdu un uzvārdu);

43.3. reģistrēta nodokļa maksātāja juridisko adresi (fiziskai personai – deklarētās dzīvesvietas adresi) un pasta indeksu;

43.4. reģistrēta nodokļa maksātāja PVN reģistrācijas numuru (PVN grupai – PVN grupas PVN reģistrācijas numuru);

43.5. atbildīgās personas tālruņa numuru;

43.6. rindā "Par taksācijas gadu iesniegtajās deklarācijās aprēķinātā nodokļa summa" – aprēķināto valsts budžetā maksājamo vai no valsts budžeta atmaksājamo (ar mīnusa zīmi) nodokļa summu par taksācijas gadu (no janvāra līdz decembrim), kas atbilst taksācijas perioda deklarācijas 70. un 80.rindas kopsummai (bez soda sankcijām);

43.7. rindā "Par taksācijas gadu aprēķinātais nodoklis, ievērojot veiktās korekcijas" – koriģēto valsts budžetā maksājamo vai no valsts budžeta atmaksājamo (ar mīnusa zīmi) nodokļa summu par taksācijas gadu (no janvāra līdz decembrim), kas aprēķināta, pārrēķinot darījumu proporciju par taksācijas gadu un veicot likumā noteiktās korekcijas;

43.8. rindā "Valsts budžetā maksājamais nodoklis" – skaitli, par kādu rindas "Par taksācijas gadu aprēķinātais nodoklis, ievērojot veiktās korekcijas" kopsumma ir lielāka nekā rindas "Par taksācijas gadu iesniegtajās deklarācijās aprēķinātā nodokļa summa" summa;

43.9. rindā "No valsts budžeta atmaksājamais nodoklis" – skaitli, par kādu rindas "Par taksācijas gadu iesniegtajās deklarācijās aprēķinātā nodokļa summa" kopsumma ir lielāka nekā rindas "Par taksācijas gadu aprēķinātais nodoklis, ievērojot veiktās korekcijas" summa.

44. Ja saskaņā ar likuma 38.panta otrajā vai trešajā daļā noteikto kārtību aprēķinātā darījumu vērtību kopsumma par taksācijas gadu, summējot pozitīvās un negatīvās vērtības, ir negatīva, tad saskaņā ar likuma 38.panta otrajā vai trešajā daļā noteikto kārtību aprēķināto darījumu vērtību kopsummu uzskata par nulli.

VII. Pārskata par piegādāto preču vērtību sadalījumā pa brīvostām un speciālajām ekonomiskajām zonām aizpildīšanas kārtība

45. Aizpildot Pārskatu par piegādāto preču vērtību sadalījumā pa brīvostām un speciālajām ekonomiskajām zonām (turpmāk – PVN 5 pārskats) (6.pielikums), norāda piegādāto preču vērtību latos atbilstoši attiecīgajai brīvostai un speciālajai ekonomiskajai zonai, kurā veiktas preču piegādes.

VIII. Pārskata par fiskālā pārstāvja veiktajiem darījumiem aizpildīšanas kārtība

46. Fiskālais pārstāvis aizpilda Pārskatu par fiskālā pārstāvja veiktajiem darījumiem (turpmāk – PVN 6 pārskats) (7.pielikums). PVN 6 pārskats sastāv no trim daļām:

46.1. "I. Saņemtās un eksportētās preces" (turpmāk – PVN 6 pārskata I daļa). To aizpildot, fiskālais pārstāvis norāda taksācijas periodā Eiropas Savienības teritorijā veikto preču iegāžu vērtību likuma 1.panta 5.punkta "d" apakšpunktā minēto darījumu nodrošināšanai, to preču vērtību, kas saņemtas iekšzemē likuma 1.panta 5.punkta "c" apakšpunktā minēto darījumu nodrošināšanai, taksācijas periodā eksportēto preču vērtību un taksācijas perioda beigās krājumos esošo preču vērtību;

46.2. "II. Preču piegādātāju saraksts" (turpmāk – PVN 6 pārskata II daļa). To aizpildot, fiskālais pārstāvis norāda preču piegādātājus – reģistrētus un nereģistrētus nodokļa maksātājus, no kuriem taksācijas periodā iekšzemē ir saņemtas preces, kā arī citu dalībvalstu reģistrētus un nereģistrētus nodokļa maksātājus, no kuriem taksācijas periodā ir veiktas preču iegādes Eiropas Savienības teritorijā likuma 1.panta 5.punkta "c" un "d" apakšpunktā minēto darījumu nodrošināšanai;

46.3. "III. Taksācijas periodā eksportēto preču piegādātāju saraksts" (turpmāk – PVN 6 pārskata III daļa). To aizpildot, fiskālais pārstāvis norāda taksācijas periodā eksportēto preču vērtību, norādot šo preču piegādātājus.

47. PVN 6 pārskata I daļā norāda:

47.1. fiskālā pārstāvja PVN reģistrācijas numuru;

47.2. taksācijas periodu, par kuru iesniegts pārskats.

48. PVN 6 pārskata I daļas rindās norāda:

48.1.  3.rindā – taksācijas periodā saņemto preču kopējo vērtību, kuras ir novietotas muitas noliktavās vai akcīzes preču noliktavās. To aprēķina kā 3.1., 3.2., 3.3. un 3.4.rindas kopsummu;

48.2.  3.1.rindā – no reģistrētiem un nereģistrētiem nodokļa maksātājiem iekšzemē saņemto preču kopējo vērtību, kuras ir novietotas muitas noliktavās;

48.3.  3.2.rindā – no reģistrētiem un nereģistrētiem nodokļa maksātājiem iekšzemē saņemto preču kopējo vērtību, kuras ir novietotas akcīzes preču noliktavās;

48.4.  3.3.rindā – no citas dalībvalsts reģistrētiem un nereģistrētiem nodokļa maksātājiem Eiropas Savienības teritorijā saņemto preču kopējo vērtību, kuras ir novietotas muitas noliktavās;

48.5.  3.4.rindā – no citas dalībvalsts reģistrētiem un nereģistrētiem nodokļa maksātājiem Eiropas Savienības teritorijā saņemto preču kopējo vērtību, kuras ir novietotas akcīzes preču noliktavās;

48.6.  4.rindā – taksācijas periodā eksportēto preču kopējo vērtību. To aprēķina kā 4.1., 4.2., 4.3. un 4.4.rindas kopsummu;

48.7.  4.1.rindā – taksācijas periodā eksportēto preču kopējo vērtību, kuras bija iekšzemē saņemtas no reģistrētiem un nereģistrētiem nodokļa maksātājiem un novietotas muitas noliktavās;

48.8.  4.2.rindā – taksācijas periodā eksportēto preču kopējo vērtību, kuras bija iekšzemē saņemtas no reģistrētiem un nereģistrētiem nodokļa maksātājiem un novietotas akcīzes preču noliktavās;

48.9.  4.3.rindā – taksācijas periodā eksportēto preču kopējo vērtību, kuras bija saņemtas Eiropas Savienības teritorijā no citas dalībvalsts reģistrētiem un nereģistrētiem nodokļa maksātājiem un novietotas muitas noliktavās;

48.10.  4.4.rindā – taksācijas periodā eksportēto preču kopējo vērtību, kuras bija saņemtas Eiropas Savienības teritorijā no citas dalībvalsts reģistrētiem un nereģistrētiem nodokļa maksātājiem un novietotas akcīzes preču noliktavās;

48.11.  5.rindā – taksācijas perioda beigās krājumos esošo preču kopējo vērtību. To aprēķina kā 5.1., 5.2., 5.3. un 5.4.rindas kopsummu;

48.12.  5.1.rindā – krājumos esošo no reģistrētiem un nereģistrētiem nodokļa maksātājiem iekšzemē saņemto preču kopējo vērtību, kuras ir novietotas muitas noliktavās;

48.13.  5.2.rindā – krājumos esošo no reģistrētiem un nereģistrētiem nodokļa maksātājiem iekšzemē saņemto preču kopējo vērtību, kuras ir novietotas akcīzes preču noliktavās;

48.14.  5.3.rindā – krājumos esošo no citas dalībvalsts reģistrētiem un nereģistrētiem nodokļa maksātājiem Eiropas Savienības teritorijā saņemto preču kopējo vērtību, kuras ir novietotas muitas noliktavās;

48.15.  5.4.rindā – krājumos esošo no citas dalībvalsts reģistrētiem un nereģistrētiem nodokļa maksātājiem Eiropas Savienības teritorijā saņemto preču kopējo vērtību, kuras ir novietotas akcīzes preču noliktavās;

48.16.  6.rindā – krājumos esošo preču kopējo vērtību, kurām saskaņā ar likuma 85.pantu ir noteikts īpašais nodokļa piemērošanas režīms preču importa darījumos.

49. PVN 6 pārskata II daļā norāda:

49.1. fiskālā pārstāvja PVN reģistrācijas numuru;

49.2. taksācijas periodu, par kuru iesniegts pārskats.

50. PVN 6 pārskata II daļas ailēs norāda:

50.1.  1.ailē – ieraksta kārtas numuru;

50.2.  2.ailē – ieraksta datumu;

50.3.  3.ailē – preču piegādātāja – reģistrēta un nereģistrēta nodokļa maksātāja, no kura taksācijas periodā iekšzemē ir saņemtas preces, vai arī citas dalībvalsts reģistrēta un nereģistrēta nodokļa maksātāja, no kura taksācijas periodā ir iegādātas preces Eiropas Savienības teritorijā, – nosaukumu (fiziskajai personai – vārdu un uzvārdu);

50.4.  4.ailē – preču piegādātāja PVN reģistrācijas numuru (nereģistrētam nodokļa maksātājam un citas dalībvalsts nereģistrētam nodokļa maksātājam – nodokļu maksātāja kodu);

50.5.  5.ailē – PVN 6 pārskata I daļas rindas numuru (3.1., 3.2., 3.3. vai 3.4.rinda), kurā ir norādīts šis darījums;

50.6.  6.ailē – saņemto preču vērtību latos bez nodokļa. Šajā ailē norādīto vērtību kopsummai jāatbilst PVN 6 pārskata I daļas 3.rindā norādītajai vērtībai;

50.7.  7.ailē – saņemto preču vērtību valūtā bez nodokļa. Šo aili neaizpilda par iekšzemē saņemtajām precēm;

50.8.  8.ailē – valūtas kodu. Šo aili neaizpilda par iekšzemē saņemtajām precēm;

50.9.  9.ailē – nodokļa rēķina (nereģistrētam nodokļa maksātājam un citas dalībvalsts nereģistrētam nodokļa maksātājam – rēķina) numuru;

50.10.  10.ailē – nodokļa rēķina (nereģistrētam nodokļa maksātājam un citas dalībvalsts nereģistrētam nodokļa maksātājam – rēķina) izrakstīšanas datumu.

51. PVN 6 pārskata III daļā norāda:

51.1. fiskālā pārstāvja PVN reģistrācijas numuru;

51.2. taksācijas periodu, par kuru iesniegts pārskats.

52. PVN 6 pārskata III daļas ailēs norāda:

52.1.  1.ailē – ieraksta kārtas numuru;

52.2.  2.ailē – ieraksta datumu;

52.3.  3.ailē – eksportēto preču vērtību latos bez nodokļa. Ja muitas deklarāciju noformē par precēm, kuru piegādi veikuši dažādi piegādātāji, vai ja veiktas vairākas piegādes (izrakstīti vairāki rēķini), eksportēto preču vērtību norāda par katru piegādātāju un izrakstīto rēķinu atsevišķi. Šajā ailē norādīto vērtību kopsummai jāatbilst PVN 6 pārskata I daļas 4.rindā norādītajai vērtībai un deklarācijas 48.rindā norādītajai vērtībai;

52.4.  4.ailē – izvešanas muitas deklarācijas numuru;

52.5.  5.ailē – izvešanas muitas deklarācijas datumu;

52.6.  6.ailē – izvešanas valsts kodu;

52.7.  7.ailē – preču piegādātāja – reģistrēta nodokļa maksātāja vai nereģistrēta nodokļa maksātāja, no kura bija saņemtas eksportētās preces, vai arī citas dalībvalsts reģistrēta vai nereģistrēta nodokļa maksātāja, no kura taksācijas periodā bija iegādātas preces Eiropas Savienības teritorijā, – nosaukumu (fiziskajai personai – vārdu un uzvārdu);

52.8.  8.ailē – preču piegādātāja PVN reģistrācijas numuru (nereģistrētam nodokļa maksātājam, citas dalībvalsts nereģistrētam nodokļa maksātājam – nodokļu maksātāja kodu);

52.9.  9.ailē – PVN 6 pārskata I daļas rindas numuru (4.1., 4.2., 4.3. vai 4.4.rinda), kurā ir norādīts šis darījums;

52.10.  10.ailē – saņemto preču vērtību latos bez nodokļa. Šajā rindā norāda preču vērtību, kāda norādīta preču piegādātāja rēķinā. Ja tiek eksportēta daļa no rēķinā norādītā preču daudzuma (apjoma), vērtību norāda atbilstoši eksportēto preču apjomam;

52.11.  11.ailē – nodokļa rēķina (nereģistrētam nodokļa maksātājam un citas dalībvalsts nereģistrētam nodokļa maksātājam – rēķina) izrakstīšanas numuru;

52.12.  12.ailē – nodokļa rēķina (nereģistrētam nodokļa maksātājam un citas dalībvalsts nereģistrētam nodokļa maksātājam – rēķina) datumu.

IX. Pārskata par nekustamā īpašuma izmantošanu aizpildīšanas kārtība

53. Pārskats par nekustamā īpašuma izmantošanu (turpmāk – PVN 7 pārskats) (8.pielikums) sastāv no divām daļām:

53.1. "I. Par nekustamā īpašuma reģistrāciju (A sadaļa) un nekustamā īpašuma izslēgšanu no reģistra (C sadaļa)" (turpmāk – PVN 7 pārskata I daļa);

53.2. "II. Par nekustamā īpašuma izmantošanu taksācijas gadā (B sadaļa)" (turpmāk – PVN 7 pārskata II daļa).

54. Aizpildot PVN 7 pārskata I daļu, norāda:

54.1. reģistrēta nodokļa maksātāja vai PVN grupas dalībnieka, par kuru tiek iesniegts pārskats, PVN reģistrācijas numuru;

54.2. taksācijas periodu.

55. PVN 7 pārskata I daļas ailēs norāda:

55.1.  1.ailē – nekustamā īpašuma kadastra numuru;

55.2.  2.ailē – nekustamā īpašuma kadastra apzīmējumu;

55.3.  3.ailē – nekustamā īpašuma iegādes datumu vai datumu, kad tas pieņemts ekspluatācijā.

56. PVN 7 pārskata I daļas A sadaļu reģistrēts nodokļa maksātājs aizpilda, reģistrējot nekustamo īpašumu (vai nekustamā īpašuma daļu), un iesniedz kopā ar deklarāciju par taksācijas periodu, kurā tas iegādāts vai pieņemts ekspluatācijā.

57. Aizpildot PVN 7 pārskata I daļas A sadaļu, norāda:

57.1.  4.ailē – kopējo nodokļa summu par likuma 99.panta pirmajā daļā minētajiem darījumiem (par preču iegādi, pakalpojumu saņemšanu vai nekustamā īpašuma iegādi);

57.2.  5.ailē – priekšnodokļa summu par likuma 99.panta pirmajā daļā minētajiem darījumiem (par preču iegādi, pakalpojumu saņemšanu vai nekustamā īpašuma iegādi);

57.3.  6.ailē – nekustamā īpašuma izmantošanas proporciju darījumiem, kas dod tiesības atskaitīt priekšnodokli, un darījumiem, kas nedod tiesības atskaitīt priekšnodokli (darījumu, kas dod tiesības atskaitīt priekšnodokli, īpatsvars kopējā darījumu vērtībā norādāms procentos);

57.4.  7.ailē – kodu, kas raksturo likuma 99.panta pirmajā daļā minētos darījumus vai darbības ar nekustamo īpašumu (vai nekustamā īpašuma daļu):

57.4.1. kods "1" – reģistrējamais nekustamais īpašums ir iegādāts, izņemot gadījumus, kad ir iegādāts lietots nekustamais īpašums, kura pārdošanai tika piemērots nodoklis saskaņā ar likuma 144.pantu;

57.4.2. kods "2" – iegādātais reģistrējamais nekustamais īpašums ir lietots nekustamais īpašums, kura pārdošanai tika piemērots nodoklis saskaņā ar likuma 144.pantu;

57.4.3. kods "3" – reģistrējamais nekustamais īpašums ir uzbūvēts;

57.4.4. kods "4" – reģistrējamais nekustamais īpašums ir rekonstruēts, renovēts vai restaurēts.

58. PVN 7 pārskata I daļas C sadaļu reģistrēts nodokļa maksātājs aizpilda, reģistrēto nekustamo īpašumu (vai reģistrētā nekustamā īpašuma daļu) izslēdzot no reģistra, un iesniedz kopā ar deklarāciju par taksācijas periodu, kurā reģistrētais nekustamais īpašums (vai daļa no reģistrētā nekustamā īpašuma) pārdots vai ar to veiktas citas darbības, kuru dēļ nekustamais īpašums ir jāizslēdz no reģistra.

59. Aizpildot PVN 7 pārskata I daļas C sadaļu, norāda:

59.1.  8.ailē – valsts budžetā maksājamo nodokļa summu vai no valsts budžeta atmaksājamo nodokļa summu. No valsts budžeta atmaksājamo nodokļa summu norāda ar mīnusa zīmi;

59.2.  9.ailē – kodu, kas apzīmē visa reģistrētā nekustamā īpašuma vai arī tā daļas izslēgšanu no reģistra:

59.2.1. kods "A" – izslēdz visu reģistrēto nekustamo īpašumu;

59.2.2. kods "B" – izslēdz daļu no reģistrētā nekustamā īpašuma un par atlikušo reģistrētā nekustamā īpašuma daļu tiks turpināta korekcijas veikšana;

59.2.3. kods "C" – izslēdz atlikušo reģistrētā nekustamā īpašuma daļu;

59.3.  10.ailē – kodu, kas apzīmē darījumu ar nekustamo īpašumu (vai daļu no reģistrētā nekustamā īpašuma), kura dēļ tas izslēdzams no reģistra:

59.3.1. kods "5" – reģistrētais nekustamais īpašums (vai daļa no reģistrētā nekustamā īpašuma) ir pārdots, izņemot gadījumus, kad ir pārdots lietots nekustamais īpašums, kura pārdošanai ir piemērots nodoklis saskaņā ar likuma 144.pantu;

59.3.2. kods "6" reģistrētais nekustamais īpašums (vai daļa no reģistrētā nekustamā īpašuma) ir lietots nekustamais īpašums, kura pārdošanai ir piemērots nodoklis saskaņā ar likuma 144.pantu;

59.3.3. kods "7" – reģistrētais nekustamais īpašums (vai daļa no reģistrētā nekustamā īpašuma) ir gājis bojā vai iznīcināts stihiskas nelaimes dēļ vai citādā piespiedu kārtā;

59.3.4. kods "8" – reģistrētais nekustamais īpašums (vai daļa no reģistrētā nekustamā īpašuma) ir nojaukts;

59.3.5. kods "9" – reģistrētais nekustamais īpašums (vai daļa no reģistrētā nekustamā īpašuma) ir ieguldīts komercsabiedrības kapitālā;

59.3.6. kods "10" – reģistrētais nekustamais īpašums (vai daļa no reģistrētā nekustamā īpašuma) pēc reorganizācijas vai uzņēmuma pārejas ir nodots iegūstošajai sabiedrībai;

59.3.7. kods "11" – reģistrēto nekustamo īpašumu izslēdz cita iemesla dēļ.

60. Aizpildot PVN 7 pārskata II daļu, norāda:

60.1. reģistrēta nodokļa maksātāja vai PVN grupas dalībnieka, par kuru tiek iesniegts pārskats, PVN reģistrācijas numuru;

60.2. taksācijas gadu.

61. PVN 7 pārskata II daļas ailēs norāda:

61.1.  1.ailē – nekustamā īpašuma kadastra numuru;

61.2.  2.ailē – nekustamā īpašuma kadastra apzīmējumu;

61.3.  3.ailē – nekustamā īpašuma iegādes datumu vai datumu, kad tas pieņemts ekspluatācijā;

62. PVN 7 pārskata II daļas B sadaļu reģistrēts nodokļa maksātājs aizpilda, koriģējot atskaitīto priekšnodokli par reģistrēto nekustamo īpašumu, un iesniedz kopā ar deklarāciju par taksācijas gadu.

63. Aizpildot PVN 7 pārskata II daļas B sadaļu, norāda:

63.1.  4.ailē – nekustamā īpašuma izmantošanas proporciju darījumiem, kas dod tiesības atskaitīt priekšnodokli, un darījumiem, kas nedod tiesības atskaitīt priekšnodokli, attiecīgajā taksācijas gadā (darījumu, kas dod tiesības atskaitīt priekšnodokli, īpatsvars kopējā darījumu vērtībā norādāms procentos);

63.2.  5.ailē – valsts budžetā maksājamo nodokļa summu vai no valsts budžeta atmaksājamo nodokļa summu. No valsts budžeta atmaksājamo nodokļa summu norāda ar mīnusa zīmi;

63.3.  6.ailē – kodu, kas raksturo korekciju:

63.3.1. kods "D" – korekcija tiek veikta par visu reģistrēto nekustamo īpašumu;

63.3.2. kods "E" – korekcija tiek veikta par atlikušo reģistrētā nekustamā īpašuma daļu pēc citas reģistrētā nekustamā īpašuma daļas izslēgšanas no reģistra.

64. Ja reģistrēts nodokļa maksātājs paziņo Valsts ieņēmumu dienestam par reģistrētā nekustamā īpašuma daļas izslēgšanu no reģistra, iesniedzot PVN 7 pārskata I daļas C sadaļu, tad, turpinot priekšnodokļa korekcijas veikšanu par atlikušo daļu, reģistrēts nodokļa maksātājs iesniedz PVN 7 pārskata II daļas B sadaļu.

65. Ja nekustamais īpašums (vai tā daļa) tiek reģistrēts un izslēgts no reģistra vienā un tajā pašā taksācijas periodā, par nekustamo īpašumu (vai tā daļu) vienlaikus aizpilda PVN 7 pārskata I daļas A un C sadaļu.

X. Noslēguma jautājumi

66. Ja nekustamais īpašums (vai tā daļa) ir reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā pirms 2013.gada 1.janvāra, tad, turpinot priekšnodokļa korekcijas veikšanu, reģistrēts nodokļa maksātājs iesniedz PVN 7 pārskata II daļas B sadaļu.

67. Šie noteikumi piemērojami pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju un tās pielikumu aizpildīšanai un iesniegšanai, sākot ar 2013.gada (pirmā mēneša, pirmā ceturkšņa, pirmā pusgada) taksācijas periodu.

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvām

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Padomes 2006.gada 28.novembra direktīvas 2006/112/EK par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Finanšu ministra vietā –
zemkopības ministre L.Straujuma 

1.pielikums
Ministru kabineta
2013.gada 15.janvāra
noteikumiem Nr.40

Finanšu ministra vietā –
zemkopības ministre L.Straujuma 

2.pielikums
Ministru kabineta
2013.gada 15.janvāra
noteikumiem Nr.40

Finanšu ministra vietā –
zemkopības ministre L.Straujuma

  

3.pielikums
Ministru kabineta
2013.gada 15.janvāra
noteikumiem Nr.40

Finanšu ministra vietā –
zemkopības ministre L.Straujuma

  

4.pielikums
Ministru kabineta
2013.gada 15.janvāra
noteikumiem Nr.40

  

Finanšu ministra vietā –
zemkopības ministre L.Straujuma

  

5.pielikums
Ministru kabineta
2013.gada 15.janvāra
noteikumiem Nr.40

Finanšu ministra vietā –
zemkopības ministre L.Straujuma 

6.pielikums
Ministru kabineta
2013.gada 15.janvāra
noteikumiem Nr.40

Finanšu ministra vietā –
zemkopības ministre L.Straujuma 

7.pielikums
Ministru kabineta
2013.gada 15.janvāra
noteikumiem Nr.40

Finanšu ministra vietā –
zemkopības ministre L.Straujuma 

8.pielikums
Ministru kabineta
2013.gada 15.janvāra
noteikumiem Nr.40

Finanšu ministra vietā –
zemkopības ministre L.Straujuma

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!