Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013. gada 7. augusta lēmums Nr. 145 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Ķekavas nami" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem Katlakalna ciemā, Krustkalnu ciemā, Ķekavas ciemā, Odukalna ciemā, Rāmavas ciemā, Valdlauču ciemā un Vimbukroga ciemā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā un kanalizācijas pakalpojumu tarifu adresē: "Putnu fabrika Ķekava", Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 13.08.2013., Nr. 156 https://www.vestnesis.lv/op/2013/156.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr.146

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Saldus siltums" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifiem

Vēl šajā numurā

13.08.2013., Nr. 156

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 145

Pieņemts: 07.08.2013.

OP numurs: 2013/156.7

2013/156.7
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.145

Rīgā 2013.gada 7.augustā (prot. Nr.29, 4.p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Ķekavas nami" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem Katlakalna ciemā, Krustkalnu ciemā, Ķekavas ciemā, Odukalna ciemā, Rāmavas ciemā, Valdlauču ciemā un Vimbukroga ciemā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā un kanalizācijas pakalpojumu tarifu adresē: "Putnu fabrika Ķekava", Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Komisija) 2012.gada 30.oktobrī saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Ķekavas nami", vienotais reģistrācijas numurs: 40003359306, juridiskā adrese: Rāmavas iela 17, Rāmava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV–2111, (turpmāk – SIA "Ķekavas nami") 2012.gada 29.oktobra iesniegumu Nr.02-13/398 ar tam pievienoto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu Katlakalna ciemā, Krustkalnu ciemā, Ķekavas ciemā, Odukalna ciemā, Rāmavas ciemā, Valdlauču ciemā un Vimbukroga ciemā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, un kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektu adresē: "Putnu fabrika Ķekava", Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, un 2012.gada 14.novembrī, 2013.gada 11.jūnijā, 8.jūlijā un 15.jūlijā – papildu informāciju, izmaksu pamatojošus dokumentus un precizētus tarifu projektus (2012.gada 9.novembris Nr.02-13/425, 2013.gada 10.jūnijs Nr.02-13/529, 2013.gada 8.jūlijs Nr.02-13/578 un 2013.gada 15.jūlijs Nr.02-13/581) (turpmāk – tarifu projekti).

Komisija konstatē:

1. SIA "Ķekavas nami" 2012.gada 30.oktobrī iesniedza ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektu 0,518 Ls/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa), kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektu 0,998 Ls/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa) Katlakalna ciemā, Krustkalnu ciemā, Ķekavas ciemā, Odukalna ciemā, Rāmavas ciemā, Valdlauču ciemā un Vimbukroga ciemā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā un kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektu 0,621 Ls/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa) adresē: "Putnu fabrika Ķekava", Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.

2. Tarifu projekti ir aprēķināti saskaņā ar Komisijas 2010.gada 12.maija lēmumu Nr.1/8 "Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) un atbilst likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 19.panta pirmajai daļai un 20.pantam.

3. SIA "Ķekavas nami" paziņojumu par tarifu projektiem publicēja 2012.gada 14.novembrī (Latvijas Vēstnesis, 2012, 180.nr.) un 2012.gada 14.novembrī nosūtīja Ķekavas novada pašvaldībai publicēšanai mājaslapā internetā. Priekšlikumi un ieteikumi par tarifu projektiem Komisijā nav saņemti.

4. Komisija 2012.gada 27.novembrī Ķekavas kultūras namā, Gaismas ielā 17, Ķekavā, Ķekavas novadā, rīkoja uzklausīšanas sanāksmi par SIA "Ķekavas nami" iesniegtajiem tarifu projektiem, kurā piedalījās piecdesmit deviņi ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāji un SIA "Ķekavas nami" pārstāvis. Uzklausīšanas sanāksmes laikā priekšlikumi un ieteikumi par tarifu projektiem netika izteikti.

5. Komisija nosūtīja 2012.gada 21.novembrī vēstuli Ķekavas novada pašvaldībai ar lūgumu sniegt viedokli par vienādu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu piemērošanu Katlakalna ciema, Krustkalnu ciema, Ķekavas ciema, Odukalna ciema, Rāmavas ciema, Valdlauču ciema un Vimbukroga ciema, Ķekavas pagasta, Ķekavas novada ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem un atšķirīgu kanalizācijas pakalpojumu tarifa piemērošanu adresē: "Putnu fabrika Ķekava", Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.

6. Komisija 2012.gada 10.decembrī saņēma Ķekavas novada pašvaldības 2012.gada 4.decembra vēstuli Nr.1-7/12/3358, kurā Ķekavas novada pašvaldība informēja, ka atbalsta vienādu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu piemērošanu Katlakalna ciema, Krustkalnu ciema, Ķekavas ciema, Odukalna ciema, Rāmavas ciema, Valdlauču ciema un Vimbukroga ciema, Ķekavas pagasta, Ķekavas novada ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem un atšķirīgu kanalizācijas pakalpojumu tarifa piemērošanu adresē: "Putnu fabrika Ķekava", Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.

7. Komisija pieprasīja SIA "Ķekavas nami" iesniegt nepieciešamo papildu informāciju un skaidrojumus par tarifu projektiem un SIA "Ķekavas nami" 2013.gada 11.jūnijā, 8.jūlijā un 15.jūlijā iesniedza Komisijai tarifu projektus veidojošo izmaksu pamatojošus dokumentus un tarifu projektu precizējumus, kur Katlakalna ciemā, Krustkalnu ciemā, Ķekavas ciemā, Odukalna ciemā, Rāmavas ciemā, Valdlauču ciemā un Vimbukroga ciemā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā kanalizācijas pakalpojumu tarifa projekts aprēķināts 0,987 Ls/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa), bet ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projekts paliek nemainīgs. Kanalizācijas pakalpojumu tarifa projekts adresē: "Putnu fabrika Ķekava", Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, aprēķināts 0,614 Ls/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa).

8. Komisijas padomes sēdē SIA "Ķekavas nami" pilnvarotais pārstāvis uzturēja lūgumu apstiprināt iesniegtos ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus un noteikt tarifu spēkā stāšanās datumu no 2013.gada 1.oktobra.

Komisija secina:

1. SIA "Ķekavas nami" ir aprēķinājusi atšķirīgu kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektu adresē: "Putnu fabrika Ķekava", Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, sakarā ar atšķirīgu pieslēguma vietu kanalizācijas tīklā un tehnisko nodrošinājumu un tam ir objektīvs gan ekonomiskais, gan tehniskais pamatojums.

2. Komisija, izvērtējusi tarifu projektus un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secina, ka tarifu projekti ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA "Ķekavas nami" ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

3. SIA "Ķekavas nami" lūgusi noteikt tarifu spēkā stāšanās datumu no 2013.gada 1.oktobra.

4. Saskaņā ar Euro ieviešanas kārtības likuma 13.panta pirmo daļu preču un pakalpojumu cenu paralēlās atspoguļošanas periods sākas trīs mēnešus pirms euro ieviešanas dienas, bet ne agrāk par dienu, kad Eiropas Savienības Padome noteikusi maiņas kursu, un ilgst sešus mēnešus pēc euro ieviešanas dienas. Euro ieviešanas kārtības likuma 13.panta otrā daļa nosaka, ka Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā paralēlās preču un pakalpojumu cenu atspoguļošanas periodā patērētājam darījuma kopsummu norāda latos un euro.

5. Atbilstoši Ministru kabineta 1999.gada 18.maija noteikumu Nr.178 "Kārtība, kādā norādāmas preču un pakalpojumu cenas" 2.punktam minētie noteikumi attiecas uz pārdevējiem un pakalpojumu sniedzējiem, kuri veic saimniecisko vai profesionālo darbību, piedāvājot patērētājiem preces vai pakalpojumus, un atbilstoši 19.punktam, piedāvājot patērētājiem pakalpojumus, to sniedzējs norāda cenu, kurā ietverts pievienotās vērtības nodoklis un visi citi nodokļi.

6. Euro ieviešanas kārtības likuma 12.pants nosaka, ka preču un pakalpojumu cenu konvertācijai no latiem uz euro izmanto Eiropas Savienības Padomes noteikto maiņas kursu un šā likuma 6.pantā noteiktos noapaļošanas principus.

7. Ņemot vērā minēto un to, ka ar šo lēmumu ūdensapgādes pakalpojumu un kanalizācijas pakalpojumu tarifi ir apstiprināti bez pakalpojumu gala cenā (darījuma kopsummā) iekļaujamā pievienotās vērtības nodokļa, Komisija secina, ka SIA"Ķekavas nami" kā ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējam ir pienākums ar šo lēmumu apstiprinātos ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, kā arī darījuma kopsummu, paralēlās preču un pakalpojumu cenu atspoguļošanas periodā, ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem norādīt latos un euro saskaņā ar Euro ieviešanas kārtības likumu.

Saskaņā ar Metodikas 9., 11., 12., 13., 27., 61., 66.punktu un pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 5.pantu, 9.panta pirmās daļas 1. un 3.punktu un otro daļu, 19.panta pirmo daļu, septīto daļu un trīspadsmito daļu, 20.pantu un 21.panta piekto daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 56.panta pirmo daļu un 63.panta pirmās daļas 1.punktu,

padome nolemj:

1. Apstiprināt SIA "Ķekavas nami" šādus tarifus:

1.1. Katlakalna ciemā, Krustkalnu ciemā, Ķekavas ciemā, Odukalna ciemā, Rāmavas ciemā, Valdlauču ciemā un Vimbukroga ciemā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā:

1.1.1. ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 0,518 Ls/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa);

1.1.2. kanalizācijas pakalpojumu tarifu 0,987 Ls/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa).

1.2. Adresē: "Putnu fabrika Ķekava", Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā kanalizācijas pakalpojumu tarifu 0,614Ls/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa).

2. Noteikt, ka lēmuma 1.punktā apstiprinātie tarifi stājas spēkā 2013.gada 1.oktobrī.

3. Atcelt no 2013.gada 1.oktobra Olaines pilsētas, Olaines pagasta, Mārupes pagasta un Salaspils novada sabiedrisko pakalpojumu regulatora 2007.gada 27.aprīļa lēmumu Nr.2/2007 (publicēts 2007.gada 28.aprīlī laikrakstā "Rīgas Apriņķa Avīze", 48.nr.) un Olaines pilsētas, Olaines pagasta, Mārupes pagasta un Salaspils novada sabiedrisko pakalpojumu regulatora 2008.gada 16.jūnija lēmumu Nr.05/2008 (protokols Nr.6-05/2008) (publicēts 2008.gada 20.jūnijā laikrakstā "Rīgas Apriņķa Avīze", 46.nr.).

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, Komisija var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs V.Lokenbahs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!