Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2013. gada 30. jūlija noteikumi Nr. 463 "Noteikumi par pasta pakalpojumu sniegšanas vietu, pasta tīkla piekļuves punktu, pastkastīšu punktu un pastkastīšu ierīkošanu, izvietošanu un noformēšanu, kā arī pārrobežu pasta sūtījumu apstrādes vietu ierīkošanu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.08.2013., Nr. 155 https://www.vestnesis.lv/op/2013/155.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.526

Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 3.novembra noteikumos Nr.1294 "Kārtība, kādā atbrīvo no dabas resursu nodokļa samaksas par videi kaitīgām precēm"

Vēl šajā numurā

12.08.2013., Nr. 155

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 463

Pieņemts: 30.07.2013.

OP numurs: 2013/155.2

2013/155.2
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 13 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.463

Rīgā 2013.gada 30.jūlijā (prot. Nr.41 45.§)

Noteikumi par pasta pakalpojumu sniegšanas vietu, pasta tīkla piekļuves punktu, pastkastīšu punktu un pastkastīšu ierīkošanu, izvietošanu un noformēšanu, kā arī pārrobežu pasta sūtījumu apstrādes vietu ierīkošanu

Izdoti saskaņā ar Pasta likuma 49.panta pirmo daļu

I. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka prasības pasta pakalpojumu sniegšanas vietu, pasta tīkla piekļuves punktu, pastkastīšu punktu un pastkastīšu ierīkošanai, izvietošanai un noformēšanai, kā arī pārrobežu pasta sūtījumu apstrādes vietu ierīkošanai.

II. Pasta pakalpojumu sniegšanas vietu un pasta tīkla piekļuves punktu ierīkošana, izvietošana un noformēšana

2. Katrā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā un pasta tīkla piekļuves punktā redzamā vietā novieto norādi par pasta komersantu, struktūrvienību un darba laiku.

3. Pasta komersants savā pasta tīklā vēstuļu kastītes noformē vienādi, un noformējumam nepārprotami jāatšķiras no citu pasta komersantu novietotajām vēstuļu kastītēm.

4. Uz vēstuļu kastītēm norāda pasta komersanta nosaukumu, vēstuļu kastītes identifikācijas numuru un vēstuļu izņemšanas dienas un laiku.

5. Universālā pasta pakalpojuma sniedzējs izvieto pasta pakalpojumu sniegšanas vietas atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas universālā pasta pakalpojuma saistībās noteiktajām prasībām.

III. Pastkastīšu punktu un pastkastīšu ierīkošana, izvietošana un noformēšana

6. Pastkastītes ierīko tā, lai būtu viegli aizsniegt to augšējo malu, kurai jābūt ne augstāk kā 165 cm no grīdas (zemes).

7. Pastkastītes izmēram un pastkastītes atvēruma izmēram jābūt tādam, lai tajā varētu ievietot vienkāršas vēstules A4 formātā.

8. Pastkastītēm jābūt izgatavotām no izturīga materiāla.

9. Pastkastītēm, kuras izvieto ārpus ēkas, jābūt aizsargātām no nokrišņu iekļūšanas.

10. Daudzdzīvokļu mājās pastkastītes novieto pirmā stāva kāpņu telpā. Ja daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā nav kāpņu telpas vai kāpņu telpā tehnisku iemeslu dēļ pastkastītes novietot nav iespējams, tās novieto otrā stāva kāpņu telpā.

11. Uz pastkastītēm, kas novietotas daudzdzīvokļu mājās, norāda dzīvokļa numuru vai juridiskās personas nosaukumu.

12. Nedzīvojamās ēkās, kurās atrodas vairākas juridiskās personas, pastkastītes katrai juridiskai personai ierīko pirmā stāva kāpņu telpā. Uz pastkastītes norāda juridiskās personas nosaukumu.

13. Pie atsevišķām savrupmājām, viensētām, arī dvīņu un rindu mājām (turpmāk – privātmājas) pastkastītes novieto pie mājas teritorijas ieejas žoga (sētas) vai citā labi apgaismotā un drošā vietā, kas ir pieejama pastniekam (pasta piegādātājam) jebkurā laikā.

14. Uz pastkastītēm, kas novietotas pie privātmājām, norāda mājas numuru vai mājas nosaukumu un dzīvokļa numuru, ja tāds ir.

15. Ja privātmāja atrodas pie pievedceļa (ceļš, kas savieno tuvāko valsts vai pašvaldības autoceļu ar attiecīgo privātmāju), pastkastītes un pastkastīšu punktus novieto ne tuvāk kā 5 m un ne tālāk kā 10 m no minētās tuvākās valsts vai pašvaldības autoceļa klātnes malas – vietās, pie kurām pasta komersanta autotransporta līdzekļi var ērti piebraukt un manevrēt, netraucējot ceļa satiksmi.

IV. Pārrobežu pasta sūtījumu apstrādes vietu ierīkošana

16. Lai nodrošinātu pasta sūtījumu apmaiņu ar citu valstu izraudzītajiem pasta operatoriem, Latvijas Republikas teritorijā pārrobežu pasta sūtījumu apstrādes vietas ierīko izraudzītais pasta operators, kurš saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumu sniedz Latvijas Republikas teritorijā pasta pakalpojumus, pildot visas Pasaules Pasta savienības dokumentos noteiktās prasības, kas ir saistošas Latvijas Republikai, un pasta darbības jomā pārstāv Latvijas Republiku attiecībās ar citu valstu izraudzītajiem pasta operatoriem.

17. Šo noteikumu 16.punktā minēto pārrobežu pasta sūtījumu apstrādes vietu reģistrē un tai piešķir identifikācijas kodu IMPC (International Mail Processing Centre) saskaņā ar Pasaules Pasta savienības dokumentos noteiktajām prasībām, kas ir saistošas Latvijas Republikai.

18. Citu valstu izraudzītie pasta operatori nedrīkst ierīkot Latvijas Republikas teritorijā savas pārrobežu pasta sūtījumu apstrādes vietas ETOE (Extraterritorial Offices of Exchange (ārpusteritoriālās pasta apmaiņas vietas)).

V. Noslēguma jautājumi

19. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2010.gada 17.augusta noteikumus Nr.782 "Kārtība, kādā izvieto un noformē pasta pakalpojumu sniegšanas vietas, pasta tīkla piekļuves punktus, pastkastīšu punktus un pastkastītes" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 132.nr.).

20. Pastkastīšu lietotāji, kuru pastkastītes neatbilst šo noteikumu prasībām, pastkastītes noformē atbilstoši šo noteikumu prasībām līdz 2014.gada 1.jūlijam.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!