• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2013. gada 9. jūlija likums "Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 24.07.2013., Nr. 142 https://www.vestnesis.lv/op/2013/142.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Grozījumi Gada pārskatu likumā

Vēl šajā numurā

24.07.2013., Nr. 142

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 09.07.2013.

OP numurs: 2013/142.2

2013/142.2
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā

Izdarīt Finanšu instrumentu tirgus likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2004, 2.nr.; 2005, 10., 14.nr.; 2006, 14.nr.; 2007, 10., 22.nr.; 2008, 13., 14., 23.nr.; 2009, 7., 22.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2011, 16.nr.; 2012, 56., 100., 186.nr.) šādus grozījumus:

1. 3.pantā:

izteikt otrās daļas 2.punktu šādā redakcijā:

"2) ieguldījumu fondu un alternatīvo ieguldījumu fondu ieguldījumu apliecībām un citiem pārvedamiem vērtspapīriem, kas apliecina līdzdalību šādos fondos vai tiem pielīdzināmos kopējo ieguldījumu uzņēmumos;";

izteikt septītās daļas 1.punktu šādā redakcijā:

"1) ieguldījumu fondu un atvērto alternatīvo ieguldījumu fondu ieguldījumu apliecībām vai tām pielīdzināmiem vērtspapīriem, kas apliecina līdzdalību šādos fondos vai tiem pielīdzināmos kopējo ieguldījumu uzņēmumos;";

izteikt astoto daļu šādā redakcijā:

"(8) Šā likuma 54.panta un D sadaļas III un IV nodaļas prasības neattiecas uz ieguldījumu fondu un atvērto alternatīvo ieguldījumu fondu ieguldījumu apliecībām vai tām pielīdzināmiem vērtspapīriem, kas apliecina līdzdalību šādos fondos vai tiem pielīdzināmos kopējo ieguldījumu uzņēmumos."

2. Papildināt 7.panta piekto daļu pēc vārdiem "ieguldījumu fondi" ar vārdiem "un alternatīvo ieguldījumu fondi".

3. 10.pantā:

papildināt otro daļu pēc vārdiem "pārapdrošināšanas sabiedrību" ar vārdiem "alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieku";

izteikt astoto daļu šādā redakcijā:

"(8) Izvērtējot šā likuma 9.panta pirmajā un otrajā daļā minētos paziņojumus, Komisija konsultējas ar attiecīgās dalībvalsts uzraudzības institūcijām, ja būtiskas līdzdalības ieguvējs ieguldījumu brokeru sabiedrībā ir citā dalībvalstī reģistrēta ieguldījumu brokeru sabiedrība, kredītiestāde, alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks, ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, apdrošināšanas sabiedrība vai pārapdrošināšanas sabiedrība, citā dalībvalstī reģistrētas ieguldījumu brokeru sabiedrības, kredītiestādes, alternatīvo ieguldījumu fonda pārvaldnieka, ieguldījumu pārvaldes sabiedrības, apdrošināšanas sabiedrības vai pārapdrošināšanas sabiedrības mātes sabiedrība vai persona, kas kontrolē citā dalībvalstī reģistrētu ieguldījumu brokeru sabiedrību, kredītiestādi, alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieku, ieguldījumu pārvaldes sabiedrību, apdrošināšanas sabiedrību vai pārapdrošināšanas sabiedrību, un ja, attiecīgajai personai iegūstot vai palielinot būtisku līdzdalību, ieguldījumu brokeru sabiedrība kļūst par šīs personas meitas sabiedrību vai nonāk tās kontrolē."

4. 50.pantā:

papildināt piektās daļas ievaddaļu pēc vārdiem "ieguldījumu fondu" ar vārdiem "vai alternatīvo ieguldījumu fondu";

izteikt sesto daļu šādā redakcijā:

"(6) Lēmumā par ieguldījumu fondu vai alternatīvo ieguldījumu fondu ieguldījumu apliecību iekļaušanu regulētajā tirgū norāda šādu informāciju:

1) datumu, kurā ieguldījumu fonds vai alternatīvo ieguldījumu fonds reģistrēts Komisijā;

2) ieguldījumu fonda vai alternatīvo ieguldījumu fonda veidu un nosaukumu;

3) ieguldījumu fondu pārvaldošās sabiedrības vai alternatīvo ieguldījumu fonda pārvaldnieka firmu un juridisko adresi;

4) ieguldījumu fonda vai alternatīvo ieguldījumu fonda emitēto ieguldījumu apliecību skaitu, ieguldījumu fonda daļas vērtību (atvērtajam fondam) vai nominālvērtību (slēgtajam fondam) lēmuma pieņemšanas dienā."

5. Aizstāt 54.panta piektajā daļā vārdu "laikrakstā" ar vārdiem "oficiālajā izdevumā".

6. 61.1 pantā:

aizstāt trešajā daļā skaitli un vārdu "60.panta" ar skaitli un vārdu "61.panta";

izteikt piektās daļas ievaddaļu šādā redakcijā:

"(5) Aprēķinot šā likuma 61.panta pirmajā un otrajā daļā minēto balsstiesīgo akciju īpatsvaru, ieguldījumu brokeru sabiedrības mātes sabiedrībai nav jāsummē tai piederošās akcijas ar akcijām, kuras tās meitas ieguldījumu brokeru sabiedrība individuāli pārvalda saskaņā ar ieguldītāja pilnvarojumu šā likuma 3.panta ceturtās daļas 3.punkta izpratnē, ievērojot nosacījumu, ka meitas ieguldījumu brokeru sabiedrība:".

7. Aizstāt 68.panta trešajā daļā, 73.panta ceturtajā daļā, 75.panta sestajā daļā, 77.pantā, 78.panta otrajā daļā, 79.panta trešajā daļā, 82.panta astotajā daļā un 119.panta 2.3 daļā vārdu "laikrakstā" ar vārdiem "oficiālajā izdevumā".

8. Aizstāt 101.panta pirmajā daļā vārdus "atvērtos ieguldījumu fondus pārvaldošās sabiedrības" ar vārdiem "ieguldījumu pārvaldes sabiedrības".

9. Aizstāt 123.4 panta devītajā daļā vārdus "Latvijas Republikas mātes ieguldījumu sabiedrība" ar vārdiem "Latvijas Republikas mātes ieguldījumu brokeru sabiedrība".

10. Papildināt 124.1 panta otrās daļas 1.punktu ar "d1" apakšpunktu šādā redakcijā:

"d1) alternatīvo ieguldījumu fondi un alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieki;".

11. Izslēgt 127.1 panta devītās daļas 2.punktā vārdu "atvērtā".

Likums Saeimā pieņemts 2013.gada 9.jūlijā.

Valsts prezidents A.Bērziņš

Rīgā 2013.gada 24.jūlijā

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!