Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2013. gada 25. jūnija noteikumi Nr. 342 "Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 31.marta noteikumos Nr.279 "Noteikumi par kārtību, kādā personas saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus sociālās rehabilitācijas institūcijās, un prasībām sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējiem"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 4.07.2013., Nr. 128 https://www.vestnesis.lv/op/2013/128.13

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.346

Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 14.februāra noteikumos Nr.112 "Noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai un tā piešķiršanas kārtību"

Vēl šajā numurā

04.07.2013., Nr. 128

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 342

Pieņemts: 25.06.2013.

OP numurs: 2013/128.13

2013/128.13
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 5 Pēdējās nedēļas laikā 11 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.342

Rīgā 2013.gada 25.jūnijā (prot. Nr.36 9.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 31.marta noteikumos Nr.279 "Noteikumi par kārtību, kādā personas saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus sociālās rehabilitācijas institūcijās, un prasībām sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējiem"

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma
3.panta otro daļu, 13.panta pirmās daļas 6.punktu un
17.panta pirmo daļu un Invaliditātes likuma 11.panta 2.punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2009.gada 31.marta noteikumos Nr.279 "Noteikumi par kārtību, kādā personas saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus sociālās rehabilitācijas institūcijās, un prasībām sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējiem" (Latvijas Vēstnesis, 2009, 53.nr.; 2010, 128.nr.; 2011, 78.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.2. funkcionālos traucējumus, kuri personām darbspējīgā vecumā (no 15 gadiem līdz vecuma pensijas piešķiršanai noteiktā vecuma sasniegšanai atbilstoši likumam "Par valsts pensijām"), kā arī personām ar funkcionāliem traucējumiem pēc darbspējīgā vecuma, kuras strādā (uzskatāmas par darba ņēmējām vai pašnodarbinātajām saskaņā ar likumu "Par valsts sociālo apdrošināšanu"), dod tiesības saņemt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus par valsts budžeta līdzekļiem;".

2. Izteikt 2.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.1. personas ar funkcionāliem traucējumiem darbspējīgā vecumā, kā arī personas ar funkcionāliem traucējumiem pēc darbspējīgā vecuma, kuras strādā (turpmāk – personas ar funkcionāliem traucējumiem), ja funkcionālie traucējumi atbilst šajos noteikumos norādītajiem kritērijiem;".

3. Izteikt 2.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.4. personas ar prognozējamo invaliditāti darbspējīgā vecumā un personas ar prognozējamo invaliditāti pēc darbspējīgā vecuma, kuras strādā (turpmāk – personas ar prognozējamo invaliditāti), ja personas funkcionālie traucējumi atbilst šajos noteikumos norādītajiem kritērijiem un Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (turpmāk – komisija) apstiprinātajā personas individuālajā rehabilitācijas plānā ir noteikta nepieciešamība saņemt pakalpojumus."

4. Papildināt noteikumus ar 9.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.4. persona ar funkcionāliem traucējumiem pēc darbspējīgā vecuma, kura strādā, šo noteikumu 9.3.apakšpunktā minētajā iesniegumā papildus norāda, ka ir darba ņēmējs pie attiecīgā darba devēja, vai norāda nodokļu maksātāja reģistrācijas numuru un komersanta firmu, ja ir individuālais komersants, vai nodokļu maksātāja reģistrācijas numuru, ja veic saimniecisko darbību."

5. Izteikt 9.punktu šādā redakcijā:

"9.2 Ja pakalpojumus vēlas saņemt persona ar prognozējamu invaliditāti, iesniegumu par pakalpojumu piešķiršanu, šo noteikumu 9.1.apakšpunktā minēto atzinumu un 9.2.apakšpunktā minētos dokumentus persona Sociālās integrācijas valsts aģentūrā iesniedz personīgi, nosūta pa pastu vai elektroniska dokumenta formā atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu."

6. Papildināt 14.1.apakšpunkta ievaddaļu aiz vārdiem "izvērtē tos" ar vārdiem "tai skaitā pieprasa ziņas no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un pārbauda, vai persona ar funkcionāliem traucējumiem pēc darbspējīgā vecuma uzskatāma par darba ņēmēju vai pašnodarbināto".

7. Izteikt 14.1.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"14.1.4. par personas uzņemšanu pakalpojumu saņēmēju rindā un pakalpojumu piešķiršanu ar nosacījumu, ka pēc rindas pienākšanas personai vēl ir tiesības saņemt pakalpojumu. Persona var tikt vienlaikus uzņemta un atrasties vienā pakalpojumu saņēmēju rindā vienā statusā, izņemot šo noteikumu 5.punktā minēto gadījumu. Rindu veido, ņemot vērā personas statusu, pakalpojumu saņemšanas periodiskumu un paredzētā pakalpojuma ilgumu;".

8. Izteikt 14.punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"14.2 Ja pakalpojumu pieprasa persona ar prognozējamu invaliditāti, Sociālās integrācijas valsts aģentūra izvērtē šo noteikumu 9.punktā minētos dokumentus, tai skaitā pieprasa ziņas no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un pārbauda, vai persona ar prognozējamo invaliditāti pēc darbspējīgā vecuma uzskatāma par darba ņēmēju vai pašnodarbināto, un piecu darbdienu laikā pēc dokumentu saņemšanas pieņem vienu no šādiem lēmumiem:".

9. Svītrot 14.3.apakšpunktu.

10. Izteikt 14.punktu šādā redakcijā:

"14.4 Pienākot šo noteikumu 14.1.4.apakšpunktā minētajai pakalpojumu saņemšanas rindai, Sociālās integrācijas valsts aģentūra atkārtoti izvērtē personas atbilstību pakalpojumu saņemšanai un:

14.1. noskaidro (pieprasa ziņas no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras), vai persona, kura uzņemta rindā kā persona ar funkcionāliem traucējumiem pēc darbspējīgā vecuma un kura strādā, uzskatāma par darba ņēmēju vai pašnodarbināto;

14.2. izsniedz norīkojumu pakalpojumu saņemšanai;

14.3. pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt pakalpojumus, ja konstatēts, ka personai nav tiesību tos saņemt."

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Labklājības ministre Ilze Viņķele

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!