Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2013. gada 28. maija noteikumi Nr. 295 "Grozījumi Ministru kabineta 2013.gada 3.janvāra noteikumos Nr.17 "Pievienotās vērtības nodokļa likuma normu piemērošanas kārtība un atsevišķas prasības pievienotās vērtības nodokļa maksāšanai un administrēšanai"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 5.06.2013., Nr. 107 https://www.vestnesis.lv/op/2013/107.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.296

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 25.maija noteikumos Nr.468 "Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanos par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu"

Vēl šajā numurā

05.06.2013., Nr. 107

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 295

Pieņemts: 28.05.2013.

OP numurs: 2013/107.3

2013/107.3
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 30 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.295

Rīgā 2013.gada 28.maijā (prot. Nr.32 5.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2013.gada 3.janvāra noteikumos Nr.17 "Pievienotās vērtības nodokļa likuma normu piemērošanas kārtība un atsevišķas prasības pievienotās vērtības nodokļa maksāšanai un administrēšanai"

Izdoti saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma
40.panta astoto daļu, 45.panta sesto daļu, 46.panta otro daļu, 49.panta
ceturto daļu, 51.panta otro daļu, 52.panta pirmās daļas 3.punkta
"a" apakšpunktu, 52.panta ceturto daļu, 65.panta trešo daļu, 66.panta
astoto daļu, 72.panta otro daļu, 85.panta astotās daļas 1. un 3.punktu,
107.pantu, 117.panta devīto daļu, 129.panta vienpadsmito daļu, 134.panta
ceturto daļu, 138.panta divdesmit trešo daļu un 144.panta piekto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2013.gada 3.janvāra noteikumos Nr.17 "Pievienotās vērtības nodokļa likuma normu piemērošanas kārtība un atsevišķas prasības pievienotās vērtības nodokļa maksāšanai un administrēšanai" (Latvijas Vēstnesis, 2013, 14.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 6.1 punktu šādā redakcijā:

"6.1 Piemērojot likuma 45.panta pirmo vai otro daļu, ja starptautiskajā preču transporta pavadzīmē kā preču izkraušanas vieta nav norādīta tā dalībvalsts, kura bija minēta preču izlaišanai brīvam apgrozījumam iesniegtajos dokumentos, bet cita dalībvalsts, uz kuru preces faktiski aizvestas, tad nodokļa 0 procentu likmi piemēro, ja reģistrēta nodokļa maksātāja rīcībā ir dokumenti, kuri apliecina, ka šīs preces pārsūtītas uz starptautiskajā preču transporta pavadzīmē norādīto dalībvalsti preču saņēmējam (citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam) saskaņā ar personas norādījumiem, kura bija minēta kā preču saņēmējs preču izlaišanai brīvam apgrozījumam iesniegtajos dokumentos."

2. Izteikt 91.punktu šādā redakcijā:

"91. Ja trešās valsts vai trešās teritorijas fiziskā persona, kas nav nodokļa maksātājs Eiropas Savienības teritorijā, vienas dienas laikā veikalā ir iegādājusies preces, kuru kopējā vērtība (bez nodokļa) nav mazāka par 25 latiem, un ir uzrādījusi trešajā valstī vai trešajā teritorijā izdotu pasi vai citu ceļošanai atzītu dokumentu (turpmāk – ceļošanas dokuments), kas apliecina, ka šīs personas pastāvīgā dzīvesvieta vai uzturēšanās vieta nav Eiropas Savienības teritorija, veikala pārstāvis tajā pašā dienā noformē īpaša parauga čeku (divos eksemplāros) un apliecina to ar parakstu un zīmogu."

3. Papildināt noteikumus ar 91.1 punktu šādā redakcijā:

"91.1 Ja trešās valsts vai trešās teritorijas fiziskā persona, kas nav nodokļa maksātājs Eiropas Savienības teritorijā, vienas dienas laikā veikalā ir iegādājusies preces, kuru kopējā vērtība (bez nodokļa) nav mazāka par likuma 49.panta trešās daļas 1.punktā noteikto summu, un ir uzrādījusi ceļošanas dokumentu, kas apliecina, ka šīs personas pastāvīgā dzīvesvieta vai uzturēšanās vieta nav Eiropas Savienības teritorija, veikala pārstāvis tajā pašā dienā noformē īpaša parauga čeku (divos eksemplāros) un apliecina to ar parakstu un zīmogu."

4. Aizstāt 95.punktā vārdus "lidostas, ostas, autoceļa vai dzelzceļa robežkontroles punktā" ar vārdiem "robežšķērsošanas vietā, kas izveidota lidostā vai lidlaukā, ostā, uz autoceļa vai dzelzceļa".

5. Izteikt 96.punktu šādā redakcijā:

"96. Ja trešās valsts vai trešās teritorijas fiziskās personas, kas nav nodokļa maksātājs Eiropas Savienības teritorijā, ceļojums (izņemot šo noteikumu 97.punktā minēto gadījumu) sākas iekšzemē un persona pirms Eiropas Savienības teritorijas atstāšanas dodas uz citu dalībvalsti, persona iekšzemē iegādātās preces, kuras iepakotas īpašā iesaiņojumā, kopā ar veikalā aizpildīto īpaša parauga čeku, nodokļa rēķinu un ceļošanas dokumentu uzrāda muitas amatpersonai tās dalībvalsts robežšķērsošanas vietā, kas izveidota  lidostā vai lidlaukā, ostā, uz autoceļa vai dzelzceļa, no kuras persona atstāj Eiropas Savienības teritoriju."

6. Aizstāt 98.punkta ievaddaļā vārdus "Robežkontroles punktā" ar vārdiem "Attiecīgajā robežšķērsošanas vietā".

7. Aizstāt 100.punktā vārdus "kas darbojas lidostā, ostā vai autoceļu robežkontroles punktā īpaši tam paredzētā vietā" ar vārdiem "kas darbojas robežšķērsošanas vietā, kas izveidota lidostā vai lidlaukā, ostā vai uz autoceļa, īpaši tam paredzētā vietā".

8. Aizstāt 101.punktā vārdus "lidostas, ostas vai autoceļu robežkontroles punktā" ar vārdiem "robežšķērsošanas vietā, kas izveidota  lidostā vai lidlaukā, ostā vai uz autoceļa".

9. Aizstāt 102.punktā vārdus "šķērsojot Latvijas Republikas dzelzceļa muitas robežu" ar vārdiem "šķērsojot Latvijas Republikas ārējo robežu robežšķērsošanas vietā, kas izveidota  uz dzelzceļa".

10. Papildināt noteikumus ar 103.1 punktu šādā redakcijā:

"103.1 Lai saņemtu samaksātā nodokļa par iekšzemē iegādātajām precēm atmaksu, trešās valsts vai trešās teritorijas fiziskā persona, kas nav nodokļa maksātājs Eiropas Savienības teritorijā, iesniedz vienu vai vairākus īpašā parauga čekus, kuri atbilst šādiem nosacījumiem:

103.1 1. īpašā parauga čekā norādītā preču vērtība (bez nodokļa) nav mazāka par 50 latiem, ja iesniegts viens īpašā parauga čeks;

103.1 2. katrā īpašā parauga čekā norādītā preču vērtība (bez nodokļa) nav mazāka par 25 latiem, ja iesniegti divi vai vairāki īpašā parauga čeki."

11. Aizstāt noteikumu 104.2.apakšpunktā vārdus "robežkontroles punktā" ar vārdiem "robežšķērsošanas vietā".

12. Papildināt noteikumus ar 104.5.apakšpunktu šādā redakcijā:

"104.5. trešās valsts vai trešās teritorijas fiziskā persona, kas nav nodokļa maksātājs Eiropas Savienības teritorijā, ir iesniegusi īpaša parauga čeku, kurā norādītā preču vērtība neatbilst šo noteikumu 103.1 1.apakšpunktā minētajai preču vērtībai, vai īpaša parauga čekus, kuros norādītā preču vērtība neatbilst šo noteikumu 103.1 2.apakšpunktā minētajai preču vērtībai."

13. Aizstāt 108.punktā vārdus "robežkontroles punktos" ar vārdiem "robežšķērsošanas vietās".

14. Papildināt noteikumus ar 198.1, 198.2 un 198.3 punktu šādā redakcijā:

"198.1 Šo noteikumu 91.punkts ir spēkā līdz 2013.gada 31.decembrim.

198.2 Šo noteikumu 91.1 punkts stājās spēkā 2014.gada 1.janvārī.

198.3 Šo noteikumu 103.1 punkts un 104.5.apakšpunkts ir spēkā līdz 2013.gada 31.decembrim."

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Finanšu ministrs Andris Vilks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!