Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Latvijas Banka
Latvijas Banka publicē noteikumus un normatīvos norādījumus par kredītiestāžu darbību regulējošajām prasībām, kredītiestāžu darbību raksturojošo rādītāju aprēķināšanas un komercsabiedrību pārskatu sagatavošanas un iesniegšanas kārtību.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Latvijas Bankas 2012. gada 13. septembra noteikumi Nr. 94 "Noteikumi par elektronisko informācijas apmaiņu ar Latvijas Banku". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 25.09.2012., Nr. 151 https://www.vestnesis.lv/op/2012/151.15

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

25.09.2012., Nr. 151

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Latvijas Banka

Veids: noteikumi

Numurs: 94

Pieņemts: 13.09.2012.

OP numurs: 2012/151.15

2012/151.15
RĪKI

Latvijas Bankas noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Latvijas Bankas noteikumi Nr.94

Rīgā 2012.gada 13.septembrī

Noteikumi par elektronisko informācijas apmaiņu ar Latvijas Banku

Izdoti saskaņā ar Kredītu reģistra likuma
13., 17. pantu, 18. panta trešo daļu,
24. panta otro daļu
un 31. panta ceturto daļu
un likuma "Par Latvijas Banku"
39. pantu

1. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā ziņas iekļaujamas Kredītu reģistrā (tālāk tekstā – reģistrs);

1.2. reģistrā iekļauto ziņu izsniegšanas reģistra dalībniekam un reģistra dalībniekam ar ierobežotu statusu (tālāk tekstā – ierobežots reģistra dalībnieks) kārtību;

1.3. kārtību, kādā Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (tālāk tekstā – Komisija) izsniedzamas reģistrā iekļautās ziņas;

1.4. kārtību, kādā reģistra dalībnieks un ierobežots reģistra dalībnieks labo vai anulē reģistrā iekļautās ziņas;

1.5. maksas par reģistra izmantošanu apmēru un maksāšanas kārtību;

1.6. statistikas pārskatu iesniegšanas kārtību.

2. Reģistra dalībnieks, ierobežots reģistra dalībnieks, Komisija un respondents, t.sk. kredītiestāde, kā arī krājaizdevu sabiedrība, ieguldījumu brokeru sabiedrība, elektroniskās naudas iestāde, naudas tirgus fonds un cits komersants, kas nav kredītiestāde (tālāk tekstā – nebanka), elektroniski veic informācijas apmaiņu ar Latvijas Banku, t.i., reģistra dalībnieks un ierobežots reģistra dalībnieks iekļauj reģistrā ziņas, kā arī aktualizē, labo un anulē reģistrā iekļautās ziņas, reģistra dalībnieks, ierobežots reģistra dalībnieks un Komisija pieprasa reģistrā iekļautās ziņas un Latvijas Banka izsniedz reģistrā iekļautās ziņas reģistra dalībniekam, ierobežotam reģistra dalībniekam un Komisijai, un kredītiestāde un nebanka sniedz Latvijas Bankai statistikas pārskatus, drošības sistēmā, izmantojot programmatūru un veicot pasākumus, kas nodrošina informācijas autentiskumu un konfidencialitāti tās apmaiņas laikā.

3. Drošības sistēmai ir divi veidi:

3.1. paaugstinātās drošības sistēma;

3.2. nebanku statistikas sistēma (adrese: https://stat.bank.lv).

4. Drošības sistēmā informācijas apmaiņu saskaņā ar šiem noteikumiem veic vai var veikt interaktīvi, tīmekļa pakalpju veidā vai failu veidā. Paaugstinātās drošības sistēmā informācijas apmaiņu failu veidā saskaņā ar šiem noteikumiem veic vai var veikt, izmantojot failu apmaiņas servisu (adrese: sftp.bank.lv).

5. Paaugstinātās drošības sistēmā informācijas apmaiņu veic reģistra un kredītiestāžu sniedzamās statistikas ietvaros.

6. Nebanku statistikas sistēmā informācijas apmaiņu veic nebanku sniedzamās statistikas ietvaros.

2. Informācijas apmaiņa paaugstinātās drošības sistēmā

2.1. Informācijas apmaiņas drošības noteikumi

7. Persona, kas veic informācijas apmaiņu ar Latvijas Banku (tālāk tekstā – informācijas apmaiņas subjekts), un Latvijas Banka paaugstinātās drošības sistēmā veic šādus pasākumus, kas nodrošina informācijas autentiskumu un konfidencialitāti tās apmaiņas laikā:

7.1. informācijas apmaiņai izmanto šifrētu komunikāciju kanālu;

7.2. elektroniski paraksta interaktīvi sniedzamo informāciju;

7.3. elektroniski paraksta un šifrē failu veidā sniedzamo informāciju.

8. Lai informāciju elektroniski parakstītu, informācijas apmaiņas subjekts ar Latvijas Banku noslēdz rakstisku līgumu.

9. Informācijas apmaiņas subjekts elektroniski paraksta un šifrē failu veidā sniedzamo informāciju, izmantojot visas Latvijas Bankas publiskās atslēgas attiecīgā veida informācijas apmaiņai.

10. Latvijas Banka elektroniski paraksta un šifrē failu veidā sniedzamo informāciju, izmantojot visu to informācijas apmaiņas subjekta paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju publiskās atslēgas, kuri reģistrēti attiecīgā veida informācijas apmaiņai. Failu veidā sniedzamās reģistrā iekļautās ziņas Latvijas Banka elektroniski paraksta un šifrē, izmantojot to informācijas apmaiņas subjekta paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju publiskās atslēgas, kuriem ir šo noteikumu 52.5. apakšpunktā minētās reģistra lietošanas tiesības.

11. Informāciju elektroniski paraksta un šifrē, lietojot AES-256 un RSA-2048 algoritmu.

12. Ja informācija nav pareizi elektroniski parakstīta vai šifrēta, informācijas apmaiņas subjekts nekavējoties nosūta Latvijas Bankai par to paziņojumu uz e-pasta adresi entrust@bank.lv.

13. Latvijas Banka nodod informācijas apmaiņas subjektam programmatūru, kas izmantojama informācijas elektroniskai parakstīšanai un šifrēšanai.

14. Paaugstinātās drošības sistēmu uztur Latvijas Banka, izņemot to programmatūru un tehnisko nodrošinājumu, kas uzstādīts informācijas apmaiņas subjektam.

15. Lai veiktu informācijas apmaiņu failu veidā, izmantojot failu apmaiņas servisu, informācijas apmaiņas subjekts izmanto SFTP (SSH File Transfer Protocol) klienta programmatūru, kuru var savietot ar failu apmaiņas servisa servera programmatūru.

16. Informācijas apmaiņas subjekta vārdā informācijas apmaiņu veic, t.sk. elektroniski paraksta un šifrē informāciju, paaugstinātās drošības sistēmas lietotājs.

17. Informācijas apmaiņas subjekta vārdā informācijas apmaiņu, izmantojot failu apmaiņas servisu, veic failu apmaiņas servisa lietotājs.

18. Informācijas apmaiņas subjekts elektroniski ievada un uztur drošības sistēmā interneta adreses, no kurām notiek pieslēgšanās paaugstinātās drošības sistēmai un failu apmaiņas servisam. Ja informācijas apmaiņas subjekts tehnisku iemeslu dēļ nevar drošības sistēmā elektroniski ievadīt interneta adreses, no kurām notiek pieslēgšanās paaugstinātās drošības sistēmai un failu apmaiņas servisam, tas iesniedz Latvijas Bankai interneta adrešu reģistrēšanas pieteikumu (1. pielikums).

19. Informācijas apmaiņas subjekts veic šajos noteikumos noteiktos pasākumus saistībā ar paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju un failu apmaiņas servisa lietotāju administrēšanu (tālāk tekstā – pārvaldīšanas pasākumi) internetā (adrese: https://entrust.bank.lv). Informācijas apmaiņas subjekta vārdā pārvaldīšanas pasākumus veic pārvaldnieks.

20. Ja informācijas apmaiņas subjekts vairs neveic informācijas apmaiņu ar Latvijas Banku, Latvijas Banka dzēš drošības sistēmā visas informācijas apmaiņas subjekta ievadītās interneta adreses, no kurām notiek pieslēgšanās paaugstinātās drošības sistēmai un failu apmaiņas servisam.

2.2. Paaugstinātās drošības sistēmas licences

21. Paaugstinātās drošības sistēmas licences ietvaros informācijas apmaiņas subjekts var reģistrēt vienu un to pašu fizisko personu kā pārvaldnieku, kā paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju vai arī kā pārvaldnieku un paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju.

22. Latvijas Banka piešķir informācijas apmaiņas subjektam divas paaugstinātās drošības sistēmas licences. Latvijas Banka piešķir informācijas apmaiņas subjektam vēl divas paaugstinātās drošības sistēmas licences par katru informācijas apmaiņas subjekta atbilstību vienam no šādiem kritērijiem:

22.1. informācijas apmaiņas subjekts veic informācijas apmaiņu reģistra ietvaros;

22.2. informācijas apmaiņas subjekts sniedz statistikas pārskatus.

23. Informācijas apmaiņas subjekts var saņemt paaugstinātās drošības sistēmas papildu licenci. Lai saņemtu paaugstinātās drošības sistēmas papildu licenci, informācijas apmaiņas subjekts trīs mēnešus iepriekš iesniedz Latvijas Bankai rakstisku iesniegumu.

24. Lai saņemtu paaugstinātās drošības sistēmas papildu licenci, bet tās ietvaros nereģistrētu paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju informācijas apmaiņai reģistra ietvaros, informācijas apmaiņas subjekts noslēdz ar Latvijas Banku rakstisku līgumu.

25. Informācijas apmaiņas subjekts var atteikties no paaugstinātās drošības sistēmas papildu licences ar katra gada 1. janvāri. Lai atteiktos no paaugstinātās drošības sistēmas papildu licences, informācijas apmaiņas subjekts līdz iepriekšējā gada beigām iesniedz Latvijas Bankai rakstisku iesniegumu.

26. Informācijas apmaiņas subjekts var nodot paaugstinātās drošības sistēmas papildu licenci citam informācijas apmaiņas subjektam, iesniedzot Latvijas Bankai abpusēji parakstītu iesniegumu.

2.3. Maksa par paaugstinātās drošības sistēmas papildu licenci informācijas apmaiņai reģistra ietvaros

27. Lai segtu reģistra uzturēšanas izdevumus par paaugstinātās drošības sistēmas papildu licenci, kuras ietvaros reģistrē paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju informācijas apmaiņai reģistra ietvaros, reģistra dalībnieks un ierobežots reģistra dalībnieks maksā Latvijas Bankai maksu par reģistra izmantošanu, kas sastāv no vienreizējas maksas 46.21 lata apmērā, t.sk. atlīdzība par paaugstinātās drošības sistēmas papildu licenci 38.19 latu un 21% pievienotās vērtības nodoklis 8.02 lati (tālāk tekstā – vienreizējā maksa), un gada maksas 9.87 latu apmērā, t.sk. gada atlīdzība 8.16 latu un 21% pievienotās vērtības nodoklis – 1.71 lats (tālāk tekstā – gada maksa).

28. Reģistra dalībnieks un ierobežots reģistra dalībnieks samaksā Latvijas Bankai vienreizējo maksu 10 darbadienu laikā pēc datuma, kurā Latvijas Banka piešķir reģistra dalībniekam vai ierobežotam reģistra dalībniekam paaugstinātās drošības sistēmas papildu licenci.

29. Reģistra dalībnieks un ierobežots reģistra dalībnieks līdz 15. janvārim samaksā Latvijas Bankai gada maksu par kārtējo kalendāro gadu.

30. Ja reģistra dalībnieks vai ierobežots reģistra dalībnieks saņem paaugstinātās drošības sistēmas papildu licenci pēc 1. janvāra, gada maksu par šā kārtējā kalendārā gada atlikušo periodu aprēķina proporcionāli gada maksai par visu kārtējo kalendāro gadu un reģistra dalībnieks vai ierobežots reģistra dalībnieks samaksā Latvijas Bankai šo gada maksas daļu 10 darbadienu laikā pēc datuma, kurā Latvijas Banka piešķir reģistra dalībniekam vai ierobežotam reģistra dalībniekam paaugstinātās drošības sistēmas papildu licenci.

31. Vienreizējo maksu un gada maksu ieskaita Latvijas Bankas kontā Latvijas Bankā Nr. LV51 LACB 0LVL 1750 5010 0, BIC LACBLV2X.

2.4. Pārvaldnieka reģistrēšana, anulēšana un atjaunošana

2.4.1. Pārvaldnieku skaits un pārvaldnieka reģistrēšana

32. Informācijas apmaiņas subjekts reģistrē vismaz divus pārvaldniekus.

33. Lai reģistrētu pārvaldnieku, informācijas apmaiņas subjekts iesniedz Latvijas Bankai rakstisku pārvaldnieka reģistrēšanas pieteikumu (2. pielikums).

34. Latvijas Banka reģistrē pārvaldnieku vienas darbadienas laikā pēc pārvaldnieka reģistrēšanas pieteikuma saņemšanas.

35. Latvijas Banka nodod informācijas apmaiņas subjektam pārvaldnieka reģistrācijas kodu, izsniedzot pārvaldnieka reģistrācijas koda nodošanas protokolu (3. pielikums).

36. Informācijas apmaiņas subjekts 25 kalendāro dienu laikā pēc pārvaldnieka reģistrēšanas to ievieš un iesniedz Latvijas Bankai rakstisku pārvaldnieka ieviešanas protokolu (4. pielikums). Pārvaldnieka ieviešanas protokolu paraksta arī pats pārvaldnieks.

37. Pārvaldnieka tiesības stājas spēkā vienas darbadienas laikā pēc pārvaldnieka ieviešanas protokola saņemšanas Latvijas Bankā.

38. Informācijas apmaiņas subjekts kā pārvaldnieku var reģistrēt arī paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju. Šajā gadījumā Latvijas Banka pēc pārvaldnieka reģistrēšanas nosūta uz pārvaldnieka e-pasta adresi paziņojumu par pārvaldnieka reģistrēšanu un pārvaldnieka tiesības stājas spēkā nekavējoties.

2.4.2. Pārvaldnieka anulēšana un atjaunošana

39. Informācijas apmaiņas subjekts var pārvaldnieku anulēt pēc savas iniciatīvas.

40. Informācijas apmaiņas subjekts pārvaldnieku anulē, ja mainās pārvaldnieka vārds vai uzvārds.

41. Lai pārvaldnieku anulētu, informācijas apmaiņas subjekts iesniedz Latvijas Bankai rakstisku pārvaldnieka anulēšanas pieteikumu (5. pielikums).

42. Latvijas Banka pārvaldnieku anulē vienas darbadienas laikā pēc pārvaldnieka anulēšanas pieteikuma saņemšanas.

43. Latvijas Banka pārvaldnieku anulē automātiski, ja izpildās viens no šādiem nosacījumiem:

43.1. informācijas apmaiņas subjekts pārvaldnieku nav ieviesis šo noteikumu 36. punktā minētajā termiņā;

43.2. pārvaldnieks nav atjaunojis atslēgas šo noteikumu 88. punktā minētajā termiņā.

44. Latvijas Banka pārvaldnieku atjauno, ja izpildās viens no šādiem nosacījumiem:

44.1. Latvijas Banka pārvaldnieku anulējusi saskaņā ar šo noteikumu 43. punktu;

44.2. pārvaldnieks aizmirsis paroli, ar kuru aizsargāta atslēgu lietošana;

44.3. pārvaldnieka atslēga bojāta tehnisku iemeslu dēļ.

45. Lai pārvaldnieku atjaunotu, informācijas apmaiņas subjekts iesniedz Latvijas Bankai rakstisku pārvaldnieka atjaunošanas pieteikumu (6. pielikums).

46. Latvijas Banka pārvaldnieku atjauno vienas darbadienas laikā pēc pārvaldnieka atjaunošanas pieteikuma saņemšanas.

47. Latvijas Banka nodod informācijas apmaiņas subjektam pārvaldnieka atjaunoto reģistrācijas kodu, izsniedzot pārvaldnieka reģistrācijas koda atjaunošanas protokolu (7. pielikums).

48. Informācijas apmaiņas subjekts 25 kalendāro dienu laikā pēc pārvaldnieka atjaunošanas to ievieš un iesniedz Latvijas Bankai rakstisku pārvaldnieka ieviešanas protokolu (4. pielikums). Pārvaldnieka ieviešanas protokolu paraksta arī pats pārvaldnieks.

49. Pārvaldnieka tiesības stājas spēkā vienas darbadienas laikā pēc pārvaldnieka ieviešanas protokola saņemšanas Latvijas Bankā.

50. Ja informācijas apmaiņas subjekts vairs neveic informācijas apmaiņu ar Latvijas Banku, Latvijas Banka anulē visus informācijas apmaiņas subjekta pārvaldniekus.

2.5. Paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja reģistrēšana, anulēšana, atjaunošana un tiesību maiņa

2.5.1. Paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju skaits un tiesības

51. Informācijas apmaiņas subjekts reģistrē vismaz divus paaugstinātās drošības sistēmas lietotājus katra šāda veida informācijas apmaiņai:

51.1. informācijas apmaiņai reģistra ietvaros;

51.2. statistikas pārskatu iesniegšanai.

52. Paaugstinātās drošības sistēmas lietotājam, kas reģistrēts informācijas apmaiņai reģistra ietvaros, var būt šādas reģistra lietošanas tiesības:

52.1. tiesības iekļaut reģistrā ziņas interaktīvi;

52.2. tiesības pieprasīt reģistrā iekļautās ziņas interaktīvi;

52.3. tiesības pieprasīt reģistrā iekļautās ziņas tīmekļa pakalpju veidā;

52.4. tiesības iekļaut reģistrā ziņas failu veidā;

52.5. tiesības pieprasīt reģistrā iekļautās ziņas failu veidā;

52.6. tiesības interaktīvi pieprasīt informāciju par informācijas apmaiņas subjekta paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju darbībām;

52.7. tiesības interaktīvi pieprasīt apkopotu informāciju par reģistrā iekļautajām ziņām.

53. Informācijas apmaiņas subjekts pieprasa visas šo noteikumu 52. punktā minētās reģistra lietošanas tiesības vismaz diviem paaugstinātās drošības sistēmas lietotājiem.

54. Informācijas apmaiņas subjekts var pieprasīt šo noteikumu 52.4. vai 52.5. apakšpunktā minētās reģistra lietošanas tiesības kopā ne vairāk kā 10 paaugstinātās drošības sistēmas lietotājiem.

2.5.2. Paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja reģistrēšana

55. Lai reģistrētu paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju, informācijas apmaiņas subjekts ievada drošības sistēmā paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja reģistrācijas pieteikumu.

56. Latvijas Banka reģistrē paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju vienas darbadienas laikā pēc paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja reģistrācijas pieteikuma ievadīšanas drošības sistēmā.

57. Pēc paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja reģistrēšanas Latvijas Banka veic šādas darbības:

57.1. nosūta uz visu informācijas apmaiņas subjekta pārvaldnieku e-pasta adresēm paziņojumu par paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja reģistrēšanu un drošības sistēmā piešķir viņiem pieeju paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja reģistrācijas koda pirmajai daļai;

57.2. nosūta uz paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja e-pasta adresi viņa reģistrācijas koda otro daļu.

58. Informācijas apmaiņas subjekts 25 kalendāro dienu laikā pēc paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja reģistrēšanas to ievieš un ieviešanu apstiprina drošības sistēmā.

59. Paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja tiesības stājas spēkā vienas darbadienas laikā pēc paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja ieviešanas apstiprināšanas drošības sistēmā.

60. Kā paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju informācijas apmaiņas subjekts var reģistrēt arī pārvaldnieku.

61. Kā paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju atsevišķa veida informācijas apmaiņai informācijas apmaiņas subjekts var reģistrēt paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju, kas jau reģistrēts cita veida informācijas apmaiņai, vai paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju, kas reģistrēts, lai sniegtu Latvijas Bankai vai saņemtu no Latvijas Bankas informāciju saskaņā ar Latvijas Bankas un informācijas apmaiņas subjekta noslēgtu rakstisku līgumu.

62. Lai paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju reģistrētu šo noteikumu 60. vai 61. punktā noteiktajā gadījumā, informācijas apmaiņas subjekts drošības sistēmā piesaista pārvaldnieku vai paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju attiecīgajam informācijas veidam. Jaunās paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja tiesības stājas spēkā nekavējoties.

2.5.3. Paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja anulēšana un atjaunošana

63. Informācijas apmaiņas subjekts var paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju anulēt pēc savas iniciatīvas.

64. Informācijas apmaiņas subjekts paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju anulē, ja mainās paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja vārds vai uzvārds.

65. Lai paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju anulētu, informācijas apmaiņas subjekts ievada drošības sistēmā paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja anulēšanas pieteikumu.

66. Latvijas Banka anulē paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju vienas darbadienas laikā pēc paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja anulēšanas pieteikuma ievadīšanas drošības sistēmā.

67. Latvijas Banka paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju anulē automātiski, ja izpildās viens no šādiem nosacījumiem:

67.1. informācijas apmaiņas subjekts paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju nav ieviesis šo noteikumu 58. punktā minētajā termiņā;

67.2. paaugstinātās drošības sistēmas lietotājs nav atjaunojis atslēgas šo noteikumu 88. punktā minētajā termiņā.

68. Latvijas Banka paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju atjauno, ja izpildās viens no šādiem nosacījumiem:

68.1. Latvijas Banka paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju anulējusi saskaņā ar šo noteikumu 67. punktu;

68.2. paaugstinātās drošības sistēmas lietotājs aizmirsis paroli, ar kuru aizsargāta atslēgu lietošana;

68.3. paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja atslēga bojāta tehnisku iemeslu dēļ.

69. Lai paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju atjaunotu, informācijas apmaiņas subjekts ievada drošības sistēmā paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja atjaunošanas pieteikumu.

70. Latvijas Banka atjauno paaugstinātās drošības sistēmas lietotāju vienas darbadienas laikā pēc paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja atjaunošanas pieteikuma ievadīšanas drošības sistēmā.

71. Pēc paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja atjaunošanas Latvijas Banka veic šādas darbības:

71.1. nosūta uz visu informācijas apmaiņas subjekta pārvaldnieku e-pasta adresēm paziņojumu par paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja atjaunošanu un drošības sistēmā piešķir viņiem pieeju paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja reģistrācijas koda pirmajai daļai;

71.2. nosūta uz paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja e-pasta adresi viņa reģistrācijas koda otro daļu.

72. Informācijas apmaiņas subjekts 25 kalendāro dienu laikā pēc paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja atjaunošanas to ievieš un ieviešanu apstiprina drošības sistēmā.

73. Paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja tiesības stājas spēkā vienas darbadienas laikā pēc paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja ieviešanas apstiprināšanas drošības sistēmā.

74. Informācijas apmaiņas subjekts var anulēt atsevišķa veida informācijas apmaiņas tiesības paaugstinātās drošības sistēmas lietotājam, kas reģistrēts visu veidu informācijas apmaiņai vai atsevišķa veida informācijas apmaiņai un lai sniegtu Latvijas Bankai vai no tās saņemtu informāciju saskaņā ar Latvijas Bankas un informācijas apmaiņas subjekta noslēgtu rakstisku līgumu. Šādā gadījumā informācijas apmaiņas subjekts drošības sistēmā anulē paaugstinātā drošības sistēmas lietotāja piesaisti attiecīgajam informācijas veidam un attiecīgās tiesības nekavējoties zaudē spēku.

75. Ja informācijas apmaiņas subjekts vairs neveic informācijas apmaiņu ar Latvijas Banku, Latvijas Banka anulē visus informācijas apmaiņas subjekta paaugstinātās drošības sistēmas lietotājus.

2.5.4. Paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja reģistra lietošanas tiesību maiņa

76. Lai mainītu paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja reģistra lietošanas tiesības, informācijas apmaiņas subjekts ievada drošības sistēmā paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja tiesību maiņas pieteikumu.

77. Jaunās paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja reģistra lietošanas tiesības stājas spēkā nekavējoties.

2.6. Failu apmaiņas servisa lietotāja reģistrēšana un anulēšana

2.6.1. Failu apmaiņas servisa lietotāju skaits un failu apmaiņas servisa lietotāja reģistrēšana

78. Informācijas apmaiņas subjekts var reģistrēt ne vairāk kā četrus failu apmaiņas servisa lietotājus.

79. Lai reģistrētu failu apmaiņas servisa lietotāju, informācijas apmaiņas subjekts ievada drošības sistēmā failu apmaiņas servisa lietotāja reģistrācijas pieteikumu.

80. Latvijas Banka reģistrē failu apmaiņas servisa lietotāju vienas darbadienas laikā pēc failu apmaiņas servisa lietotāja reģistrācijas pieteikuma ievadīšanas drošības sistēmā.

81. Pēc failu apmaiņas servisa lietotāja reģistrēšanas Latvijas Banka veic šādas darbības:

81.1. nosūta uz visu informācijas apmaiņas subjekta pārvaldnieku e-pasta adresēm paziņojumu par failu apmaiņas servisa lietotāja reģistrēšanu un drošības sistēmā piešķir viņiem pieeju failu apmaiņas servisa servera kontrolsummai;

81.2. nosūta uz failu apmaiņas servisa lietotāja e-pasta adresi viņam piešķirto failu apmaiņas servisa lietotāja vārdu.

82. Ieviešot failu apmaiņas servisa lietotāju, informācijas apmaiņas subjekts veic šādas darbības:

82.1. izveido SSH2 atslēgas un izmanto RSA vai DSA/DSS publisko atslēgu 2,048 bitu algoritmu;

82.2. integritātes nodrošināšanai izmanto hmac-sha1 vai hmac-md5 algoritmu;

82.3. šifrēšanai izmanto aes128/256-cbc/ctr vai 3des-cbc/ctr algoritmu;

82.4. saglabā failu apmaiņas servisa lietotāja autentificēšanai nepieciešamo publisko atslēgu SSH2 vai OpenSSH formātā un ievieto to drošības sistēmā.

83. Failu apmaiņas servisa lietotāja tiesības stājas spēkā vienas darbadienas laikā pēc šo noteikumu 82.4. apakšpunktā noteikto darbību izpildes.

2.6.2. Failu apmaiņas servisa lietotāja anulēšana

84. Lai failu apmaiņas servisa lietotāju anulētu, informācijas apmaiņas subjekts ievada drošības sistēmā failu apmaiņas servisa lietotāja anulēšanas pieteikumu.

85. Latvijas Banka anulē failu apmaiņas servisa lietotāju vienas darbadienas laikā pēc failu apmaiņas servisa lietotāja anulēšanas pieteikuma ievadīšanas drošības sistēmā.

86. Ja informācijas apmaiņas subjekts vairs neveic informācijas apmaiņu ar Latvijas Banku, Latvijas Banka anulē visus informācijas apmaiņas subjekta failu apmaiņas servisa lietotājus.

2.7. Pārvaldnieka, paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja, failu apmaiņas servisa lietotāja un Latvijas Bankas atslēgas

87. Pārvaldnieka un paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja parakstīšanas atslēgas ir derīgas 24 mēnešus pēc to izveidošanas, bet šifrēšanas atslēgas – 36 mēnešus pēc to izveidošanas.

88. Lai pagarinātu atslēgu derīguma termiņu, pārvaldnieks vai paaugstinātās drošības sistēmas lietotājs 100 dienu laikā pirms atslēgu derīguma termiņa beigām interaktīvi pieslēdzas drošības sistēmai un drošības sistēma automātiski izveido jaunas atslēgas.

89. Failu apmaiņas servisa lietotāja publiskā atslēga ir derīga pastāvīgi.

90. Latvijas Banka drošības sistēmā ievieto Latvijas Bankas publiskās atslēgas un nosūta uz pārvaldnieku e-pasta adresēm paziņojumu par Latvijas Bankas publiskās atslēgas izmantošanas uzsākšanu, norādot Latvijas Bankas publiskās atslēgas kontrolsummu un to, kura veida informācijas apmaiņai tā lietojama.

91. Ja saņemtās Latvijas Bankas publiskās atslēgas kontrolsumma nesakrīt ar šo noteikumu 90. punktā minētajā paziņojumā norādīto Latvijas Bankas publiskās atslēgas kontrolsummu, informācijas apmaiņas subjekts nosūta par to paziņojumu uz e-pasta adresi entrust@bank.lv.

92. Latvijas Banka anulē Latvijas Bankas publisko atslēgu un nosūta uz pārvaldnieku e-pasta adresēm par to paziņojumu, norādot, kura veida informācijas apmaiņai Latvijas Bankas publiskā atslēga turpmāk nav lietojama.

2.8. Informācijas apmaiņa reģistra ietvaros

2.8.1. Informācijas apmaiņas veidi

93. Informācijas apmaiņa starp reģistra dalībnieku vai ierobežotu reģistra dalībnieku un Latvijas Banku notiek interaktīvi, failu veidā vai tīmekļa pakalpju veidā.

94. Latvijas Banka sniedz reģistra dalībniekam un ierobežotam reģistra dalībniekam apkopotu informāciju par reģistrā iekļautajām ziņām tikai interaktīvi.

95. Tīmekļa pakalpju veidā reģistra dalībnieks un ierobežots reģistra dalībnieks var pieprasīt reģistrā iekļautās ziņas un Latvijas Banka var izsniegt reģistrā iekļautās ziņas reģistra dalībniekam un ierobežotam reģistra dalībniekam.

96. Informācijas apmaiņa starp Komisiju un Latvijas Banku notiek tikai interaktīvi.

97. Informācijas apmaiņa interaktīvi notiek reģistra interneta vietnē (adrese: https://www.kreg.lv).

98. Informācijas apmaiņa failu veidā notiek reģistra interneta vietnē (adrese: https://www.kreg.lv) vai izmantojot failu apmaiņas servisu.

99. Informācijas apmaiņa tīmekļa pakalpju veidā notiek reģistra interneta vietnē (adrese: https://www.kreg.lv/pieprasijumi).

2.8.2. Reģistrā iekļaujamās tehniskās informācijas saturs un nosacījumi tās iekļaušanai reģistrā

100. Veicot informācijas apmaiņu reģistra ietvaros, reģistrā iekļauj šādu tehnisko informāciju:

100.1. vispārīgo ziņu identifikators;

100.2. pārkāpuma ziņu identifikators;

100.3. paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja vārds un uzvārds;

100.4. tā reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka, kurš anulē reģistrā iekļautās ziņas, nosaukums un šo ziņu anulēšanas datums.

101. Iekļaujot reģistrā vispārīgo ziņu identifikatoru, reģistra dalībnieks vai ierobežots reģistra dalībnieks patstāvīgi piešķir klienta saistībām unikālu simbolu virkni (ne vairāk kā 35 simboli), ar kuru ziņas par klienta saistībām var identificēt starp citām attiecīgā reģistra dalībnieka vai ierobežotā reģistra dalībnieka reģistrā iekļautajām ziņām par šā reģistra dalībnieka vai ierobežotā reģistra dalībnieka klientu saistībām.

102. Iekļaujot reģistrā pārkāpuma ziņu identifikatoru, reģistra dalībnieks vai ierobežots reģistra dalībnieks patstāvīgi piešķir ziņām par klienta vai klienta galvinieka saistību pārkāpumiem unikālu simbolu virkni (ne vairāk kā 16 simbolu), ar kuru ziņas par attiecīgo klienta vai klienta galvinieka pārkāpumu var identificēt starp citām attiecīgā reģistra dalībnieka vai ierobežotā reģistra dalībnieka reģistrā iekļautajām ziņām par šā klienta vai klienta galvinieka saistību pārkāpumiem.

103. Šo noteikumu 100.3. un 100.4. apakšpunktā minētā tehniskā informācija reģistrā veidojas automātiski, veicot informācijas apmaiņu reģistra ietvaros.

2.8.3. Reģistrā iekļauto ziņu aktualizēšanas, labošanas un anulēšanas tehniskie ierobežojumi

104. Šo noteikumu 100.1. un 100.2. apakšpunktā minēto reģistrā iekļauto tehnisko informāciju var labot tikai interaktīvi.

105. Reģistrā iekļautās klientu vai klienta galvinieku identificējošās ziņas var labot tikai interaktīvi.

106. Lai aktualizētu vai labotu reģistrā iekļautās ziņas par klientu vai vispārīgās ziņas par klienta saistībām failu veidā, reģistrā atkārtoti iekļauj visas ziņas par šo klientu, visiem solidārajiem klientiem un šo klientu galviniekiem un vispārīgās ziņas.

107. Lai aktualizētu vai labotu reģistrā iekļautās ziņas par klienta galvinieku vai vispārīgās ziņas par klienta galvinieka saistībām failu veidā, reģistrā atkārtoti iekļauj visas ziņas par šo klienta galvinieku, visiem attiecīgajiem klientiem un klienta galviniekiem un vispārīgās ziņas.

108. Lai aktualizētu vai labotu reģistrā iekļautās ziņas par klienta saistību pārkāpumiem failu veidā, reģistrā atkārtoti iekļauj visas ziņas par attiecīgo klienta saistību pārkāpumu.

109. Lai aktualizētu vai labotu reģistrā iekļautās ziņas par klienta galvinieka saistību pārkāpumiem failu veidā, reģistrā atkārtoti iekļauj visas ziņas par attiecīgo klienta galvinieka saistību pārkāpumu.

110. Lai labotu reģistrā iekļautās periodiskās ziņas failu veidā, reģistrā atkārtoti iekļauj visas periodiskās ziņas par attiecīgajām klienta saistībām un klienta galvinieka saistībām par attiecīgo pārskata periodu.

2.8.4. Informācijas sagatavošana apmaiņai failu veidā

111. Lai iekļautu reģistrā ziņas par klientu, klienta galvinieku, vispārīgās ziņas un ziņas par klienta un klienta galvinieka saistību pārkāpumiem, kā arī aktualizētu, labotu vai anulētu šādas reģistrā iekļautās ziņas, reģistra dalībnieks vai ierobežots reģistra dalībnieks sagatavo ziņu sniegšanas failu.

112. Lai iekļautu reģistrā periodiskās ziņas, kā arī labotu vai anulētu šādas reģistrā iekļautās ziņas, reģistra dalībnieks vai ierobežots reģistra dalībnieks sagatavo periodisko ziņu failu.

113. Lai paziņotu reģistra dalībniekam vai ierobežotam reģistra dalībniekam par ziņu sniegšanas vai periodisko ziņu faila apstrādes rezultātu, Latvijas Banka sagatavo atbildes failu.

114. Lai pieprasītu reģistrā iekļautās ziņas, reģistra dalībnieks vai ierobežots reģistra dalībnieks sagatavo pieprasījumu failu.

115. Lai pēc pieprasījumu faila apstrādes izsniegtu reģistra dalībniekam vai ierobežotam reģistra dalībniekam reģistrā iekļautās ziņas, Latvijas Banka sagatavo ziņu saņemšanas failu.

116. Lai pieprasītu reģistrā iekļautās ziņas par klienta vai klienta galvinieka saistībām, kuras reģistrā iekļāvis attiecīgais reģistra dalībnieks vai ierobežotais reģistra dalībnieks, nesaņemot ziņas par klientu, klienta galvinieku un viņu saistību pārkāpumiem, reģistra dalībnieks vai ierobežots reģistra dalībnieks sagatavo kredītportfeļa pieprasījuma failu.

117. Lai pēc kredītportfeļa pieprasījuma faila apstrādes sniegtu reģistra dalībniekam vai ierobežotam reģistra dalībniekam reģistrā iekļautās ziņas, Latvijas Banka sagatavo kredītportfeļa pārskata failu.

118. Reģistra dalībnieks, ierobežots reģistra dalībnieks un Latvijas Banka sagatavo informāciju atbilstoši šo noteikumu 8. pielikumā noteiktajai struktūrai un formātiem.

2.8.5. Informācijas apmaiņa tīmekļa pakalpju veidā

119. Lai pieprasītu reģistrā iekļautās ziņas, reģistra dalībnieks vai ierobežots reģistra dalībnieks iesniedz Latvijas Bankai pieprasījumu, norādot reģistrā iekļauto ziņu atspoguļojuma veidu.

120. Reģistra dalībnieks, ierobežots reģistra dalībnieks un Latvijas Banka sagatavo informāciju atbilstoši šo noteikumu 8. pielikumā noteiktajai struktūrai un formātam.

2.9. Informācijas apmaiņa kredītiestāžu sniedzamās statistikas ietvaros

121. Kredītiestāde sniedz Latvijas Bankai statistikas pārskatus failu veidā, izmantojot failu apmaiņas servisu.

122. Kredītiestāde sagatavo statistikas pārskatu kā atsevišķu teksta failu atbilstoši šo noteikumu 9.–20. pielikumā noteiktajai struktūrai un formātam.

123. Lai paziņotu kredītiestādei par statistikas pārskata faila saņemšanu, Latvijas Banka sniedz kredītiestādei atbildi failu veidā, izmantojot failu apmaiņas servisu.

124. Latvijas Banka sagatavo atbildi kā atsevišķu teksta failu atbilstoši šo noteikumu 21. pielikumā noteiktajai struktūrai un formātam.

2.10. Failu glabāšanas termiņi

125. No informācijas apmaiņas subjekta saņemto failu pēc tā apstrādes Latvijas Banka failu apmaiņas servisā vai reģistra interneta vietnē (adrese: https://www.kreg.lv) automātiski dzēš.

126. Informācijas apmaiņas subjekts failu apmaiņas servisā vai reģistra interneta vietnē (adrese: https://www.kreg.lv) no Latvijas Bankas saņemto failu var glabāt ne ilgāk kā vienu mēnesi pēc tā saņemšanas. Pēc minētā termiņa Latvijas Banka šo failu automātiski dzēš.

3. Informācijas apmaiņa nebanku statistikas sistēmā

127. Nebanka sniedz Latvijas Bankai statistikas pārskatus interaktīvi, izmantojot nebanku statistikas sistēmu.

128. Nebankas vārdā statistikas pārskatu Latvijas Bankai iesniedz nebanku statistikas sistēmas lietotājs.

129. Lai reģistrētu nebanku statistikas sistēmas lietotāju, nebanka iesniedz Latvijas Bankai rakstisku nebanku statistikas sistēmas lietotāja reģistrēšanas pieteikumu (22. pielikums).

130. Latvijas Banka reģistrē nebanku statistikas sistēmas lietotāju vienas darbadienas laikā pēc nebanku statistikas sistēmas lietotāja reģistrēšanas pieteikuma saņemšanas.

131. Pēc nebanku statistikas sistēmas lietotāja reģistrēšanas Latvijas Banka nosūta uz nebanku statistikas sistēmas lietotāja e-pasta adresi viņa identifikatoru.

132. Nebanku statistikas sistēmas lietotāja tiesības stājas spēkā nekavējoties pēc viņa identifikatora saņemšanas.

133. Lai nebanku statistikas sistēmas lietotāju anulētu, nebanka iesniedz Latvijas Bankai rakstisku nebanku statistikas sistēmas lietotāja anulēšanas pieteikumu (23. pielikums).

134. Latvijas Banka anulē nebanku statistikas sistēmas lietotāju vienas darbadienas laikā pēc nebanku statistikas sistēmas lietotāja anulēšanas pieteikuma saņemšanas.

135. Latvijas Banka automātiski anulē nebanku statistikas sistēmas lietotāju, ja izpildās viens no šādiem nosacījumiem:

135.1. nebanku statistikas sistēmas lietotājs triju mēnešu laikā pēc viņa identifikatora saņemšanas nepieslēdzas nebanku statistikas sistēmai;

135.2. nebanku statistikas sistēmas lietotājs 18 mēnešus nepieslēdzas nebanku statistikas sistēmai.

136. Ja tiek mainīts nebanku statistikas sistēmas lietotāja tālruņa numurs vai e-pasta adrese, nebanka nekavējoties nosūta Latvijas Bankai par to paziņojumu uz e-pasta adresi estat@bank.lv.

4. Noslēguma jautājumi

137. Atzīt par spēku zaudējušiem Latvijas Bankas 2010. gada 18. oktobra noteikumus Nr. 64 "Noteikumi elektroniskai informācijas apmaiņai ar Latvijas Banku" (Latvijas Vēstnesis, 2010, Nr. 167; 2011, Nr. 111).

138. Noteikumi stājas spēkā 2012. gada 1. decembrī.

139. Šo noteikumu 27. punktā noteiktais gada maksas apmērs nav piemērojams reģistra dalībniekam, kurš samaksājis Latvijas Bankai gada maksu par 2012. gadu līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai.

140. Latvijas Banka šo noteikumu spēkā stāšanās dienā pārsauc reģistrā iekļauto aizņēmēja saistību identifikatoru par vispārīgo ziņu identifikatoru un parādnieka informācijas identifikatoru – par pārkāpuma ziņu identifikatoru.

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

1.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Interneta adrešu reģistrēšanas pieteikums

_________________________________________________________________________________________________________________
(informācijas apmaiņas subjekta nosaukums)

lūdz reģistrēt interneta adreses, no kurām pārvaldnieks pieslēgsies drošības sistēmai:

_________________________________________________________________________________________________________________.
(tās aktualizē pārvaldnieks drošības sistēmā)

 

___________________________________________
(paraksts)

___________________________________________
(paraksta atšifrējums)

_______. gada ______. ________________________

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

2.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Pārvaldnieka reģistrēšanas pieteikums

_________________________________________________________________________________________________________________
(informācijas apmaiņas subjekta nosaukums)

lūdz reģistrēt pārvaldnieku

_________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds; personas kods)

_________________________________________________________________________________________________________________.
(e-pasta adrese; tālruņa numurs)

Interneta adreses, no kurām pārvaldnieks pieslēgsies drošības sistēmai: ________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________________________.
(jānorāda, ja šādas adreses iepriekš nav reģistrētas; tās aktualizē pārvaldnieks drošības sistēmā)

Pārvaldnieka reģistrācijas koda nodošanas protokola saņemšanas veids (atzīmēt vienu no iespējām):

tiks saņemts personiski Latvijas Bankā K. Valdemāra ielā 2A, Rīgā;

nosūtīt ar ierakstītu vēstuli uz adresi _________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________________________.

 

___________________________________________
(paraksts)

___________________________________________
(paraksta atšifrējums)

_______. gada ______. ________________________

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

3.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Pārvaldnieka reģistrācijas koda nodošanas protokols

Latvijas Banka nodod

_________________________________________________________________________________________________________________
(informācijas apmaiņas subjekta nosaukums)

pārvaldnieka

_________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds; personas kods)

reģistrācijas kodu

(norādes numurs) ____________________________________

(autorizācijas atslēga) ____________________________________.

 

___________________________________________
(paraksts)

___________________________________________
(paraksta atšifrējums)

_______. gada ______. ________________________

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

4.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Pārvaldnieka ieviešanas protokols

_________________________________________________________________________________________________________________
(informācijas apmaiņas subjekta nosaukums)

paziņo par pārvaldnieka

_________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds; personas kods)

ar reģistrācijas kodu

(norādes numurs) ____________________________________

(autorizācijas atslēga) ____________________________________

ieviešanu.

Pārvaldnieka paraksts: ____________________________________

 

___________________________________________
(paraksts)

___________________________________________
(paraksta atšifrējums)

_______. gada ______. ________________________

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

5.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Pārvaldnieka anulēšanas pieteikums

_________________________________________________________________________________________________________________
(informācijas apmaiņas subjekta nosaukums)

paziņo par pārvaldnieka

_________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds; personas kods)

anulēšanu.

 

___________________________________________
(paraksts)

___________________________________________
(paraksta atšifrējums)

_______. gada ______. ________________________

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

6.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Pārvaldnieka atjaunošanas pieteikums

_________________________________________________________________________________________________________________
(informācijas apmaiņas subjekta nosaukums)

lūdz atjaunot pārvaldnieku

_________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds; personas kods)

_________________________________________________________________________________________________________________.
(e-pasta adrese; tālruņa numurs)

Atjaunošanas iemesls: _______________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________________________.

Pārvaldnieka reģistrācijas koda atjaunošanas protokola saņemšanas veids (atzīmēt vienu no iespējām):

tiks saņemts personiski Latvijas Bankā K. Valdemāra ielā 2A, Rīgā;

nosūtīt ar ierakstītu vēstuli uz adresi ___________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________________________.

 

___________________________________________
(paraksts)

___________________________________________
(paraksta atšifrējums)

_______. gada ______. ________________________

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

7.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Pārvaldnieka reģistrācijas koda atjaunošanas protokols

Latvijas Banka nodod

_________________________________________________________________________________________________________________
(informācijas apmaiņas subjekta nosaukums)

pārvaldnieka

_________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds; personas kods)

jauno reģistrācijas kodu

(norādes numurs) ____________________________________

(autorizācijas atslēga) ____________________________________.

 

___________________________________________
(paraksts)

___________________________________________
(paraksta atšifrējums)

_______. gada ______. ________________________

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

8.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Reģistra failu un tīmekļa pakalpju formāti un struktūra

I. Izmantotie apzīmējumi

1. Apzīmējumi

Apzīmējums Skaidrojums
N Vērtība ir pozitīvs skaitlis
C Vērtība ir simbolu kombinācija. Izmantojamie simboli ir "0"–"9", "A"–"Z", "a"–"z", latīņu alfabēta lielie un mazie burti (t.sk. burti ar latviešu valodas diakritiskajām zīmēm), atstarpes (Space) simbols, "–", "+", ".", ",", "&", "*", "_", "(", ")", "'", ":", "%", ";" un "/"
Cn Vērtība kā formāta C gadījumā, maksimālais vērtības garums ir n simboli
Nm Vērtība ir pozitīvs skaitlis ar maksimālo garumu m simboli
GGGG-MM-DD Vērtība ir datums formātā GGGG-MM-DD, kur:
GGGG – četrciparu gadskaitlis;
MM – divciparu mēneša numurs (no 01 līdz 12);
DD – divciparu mēneša dienas numurs (no 01 līdz 31)
HH.MM:SS Vērtība ir laiks formātā HH.MM:SS, kur:
HH – stundas (no 00 līdz 23);
MM – minūtes (no 00 līdz 59);
SS – sekundes (no 00 līdz 59)
Cn vai Nn Vērtība kā formāta C vai N gadījumā, vērtības garums ir precīzi n simboli

II. Failu apmaiņa, izmantojot failu apmaiņas servisu

2. Faila nosaukuma formāts ir aaaggmmddnnnnnn.xml, bet šifrēta un elektroniski parakstīta faila nosaukuma formāts ir aaaggmmddnnnnnn.ext vai aaaggmmddnnnnnn.xml.ext, kur:

2.1. aaa – atbilstošā faila veida nosaukuma prefikss;

2.2. ggmmdd – faila sagatavošanas datums;

2.3. nnnnnn – unikāls faila numurs faila sagatavošanas dienā;

2.4. ext – šifrēta un elektroniski parakstīta faila paplašinājums ("ent" vai "p7m").

3. Reģistra dalībnieks un ierobežots reģistra dalībnieks sagatavotos failus pēc to elektroniskas parakstīšanas un šifrēšanas ievieto failu apmaiņas servisa KREG/OUT katalogā. Latvijas Banka atbildes failus pēc to elektroniskas parakstīšanas un šifrēšanas ievieto failu apmaiņas servisa KREG/IN katalogā.

III. Ziņu sniegšanas fails

4. Ziņu sniegšanas faila nosaukuma prefikss ir "krk".

5. Ziņu sniegšanas faila struktūra

<?xml version="1.0" encoding="Windows-1257"?>

<KRFile>

<Header>Faila sākuma bloks (sk. šā pielikuma 7. punktu)</Header>

<KRMessages>

<Message>Ziņojuma bloks</Message>

<Message>Ziņojuma bloks</Message>

</KRMessages>

</KRFile>

6. Ziņojuma blokā norāda klienta vai klienta galvinieka saistības identificējošo ziņojumu (sk. šā pielikuma 8. punktu), pārkāpuma ziņojumu (sk. šā pielikuma 9. punktu) vai pārkāpuma novēršanas ziņojumu (sk. šā pielikuma 10. punktu).

7. Faila sākuma bloks

7.1. Faila sākuma bloka struktūra

<Header>

<BIC>Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators</BIC>

<Messages>Ziņojumu skaits</Messages>

<Prepared>Datums</Prepared>

<FileType>Faila tips</FileType>

</Header>

7.2. Faila sākuma blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators BIC pirmie četri simboli reģistra dalībniekam, kurš ir Latvijā reģistrēta kredītiestāde vai tai līdzvērtīgs citā valstī reģistrēts komersants (tālāk tekstā – kredītiestāde).
Vienotais reģistrācijas numurs ierobežotam reģistra dalībniekam vai reģistra dalībniekam, kurš atbilst vienam no šādiem kritērijiem:
1) Latvijā reģistrēta komercsabiedrība, kurai Kredītiestāžu likuma izpratnē ir ciešas attiecības ar kredītiestādi, vai citā valstī reģistrēts šādai komercsabiedrībai līdzvērtīgs komersants (tālāk tekstā – komercsabiedrība, kurai ir ciešas attiecības ar kredītiestādi);
2) Latvijā reģistrēts komersants, kuram ir tiesības veikt apdrošināšanu, vai tam līdzvērtīgs citā valstī reģistrēts komersants (tālāk tekstā – apdrošinātājs);
3) krājaizdevu sabiedrība
C4 vai N11
Ziņojumu skaits Ziņojumu skaits failā. Ziņojumu skaits vienā failā nedrīkst pārsniegt 10 000 N5
Datums Faila sagatavošanas datums GGGG-MM-DD
Faila tips "K" C1

8. Klienta vai klienta galvinieka saistības identificējošais ziņojums

8.1. Klienta vai klienta galvinieka saistības identificējošā ziņojuma struktūra ziņu iekļaušanas, aktualizēšanas un labošanas gadījumā (anulēšanas gadījumā nenorāda bloku BorrowerList) ir šāda.

<Message>

<Header>Sākuma bloks (sk. šā pielikuma 8.2. apakšpunktu)</Header>

<BorrowerList>

<Borrower>Personas apraksta bloks (sk. šā pielikuma

8.3. apakšpunktu)</Borrower>

<Borrower>Personas apraksta bloks</Borrower>

</BorrowerList>

<Credit>Klienta vai klienta galvinieka saistību apraksta bloks (sk. šā pielikuma

8.4. apakšpunktu)</Credit>

</Message>

8.2. Sākuma bloks

8.2.1. Sākuma bloka struktūra

<Header>

<MessageType>Ziņojuma tips</MessageType>

<Operation>Operācijas veids</Operation>

</Header>

8.2.2. Sākuma blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Ziņojuma tips "S" C1
Operācijas veids "N" – ziņojuma iekļaušana;
"E" – ziņojuma aktualizēšana vai labošana;
"D" – ziņojuma anulēšana
C1

8.3. Personas apraksta bloks

8.3.1. Personas apraksta bloka struktūra ir atkarīga no personas un rezidenta pazīmes.

8.3.2. Fiziskās personas rezidenta apraksta bloka struktūra

<Borrower>

<PersonType>Personas pazīme</PersonType>

<ResidentType>Rezidenta pazīme</ResidentType>

<PersonCode>Personas kods</PersonCode>

<Name>Vārds</Name>

<Surname>Uzvārds</Surname>

<CloseConnected>Individuāla norāde par klienta ciešām attiecībām vai Individuāla norāde par klienta galvinieka ciešām attiecībām</CloseConnected>

<PeriodList>

<Period>

<Status>Statuss</Status>

<IndividualDateFrom>Individuālais klienta saistību sākuma datums vai Individuālais klienta galvinieka saistību sākuma datums</IndividualDateFrom>

<IndividualDateTo>Individuālais klienta saistību beigu datums vai Individuālais klienta galvinieka saistību beigu datums</IndividualDateTo>

<GuaranteeAmount>Individuālais klienta galvinieka saistību apjoms</GuaranteeAmount>

<GuaranteeCurrency>Individuālo klienta galvinieka saistību valūtas kods</GuaranteeCurrency>

</Period>

<Period>...</Period>

</PeriodList>

</Borrower>

8.3.3. Fiziskās personas nerezidenta apraksta bloka struktūra

<Borrower>

<PersonType>Personas pazīme</PersonType>

<ResidentType>Rezidenta pazīme</ResidentType>

<DocNumber>Personu apliecinošā dokumenta numurs</DocNumber>

<Country>Personu apliecinošā dokumenta izdevējvalsts kods</Country>

<BirthDate>Dzimšanas datums</BirthDate>

<PersonCodeN>Personas kods</PersonCodeN>

<Name>Vārds</Name>

<Surname>Uzvārds</Surname>

<CloseConnected>Individuāla norāde par klienta ciešām attiecībām vai Individuāla norāde par klienta galvinieka ciešām attiecībām</CloseConnected>

<PeriodList>

<Period>

<Status>Statuss</Status>

<IndividualDateFrom>Individuālais klienta saistību sākuma datums vai Individuālais klienta galvinieka saistību sākuma datums</IndividualDateFrom>

<IndividualDateTo>Individuālais klienta saistību beigu datums vai Individuālais klienta galvinieka saistību beigu datums</IndividualDateTo>

<GuaranteeAmount>Individuālais klienta galvinieka saistību apjoms</GuaranteeAmount>

<GuaranteeCurrency>Individuālo klienta galvinieka saistību valūtas kods</GuaranteeCurrency>

</Period>

<Period>...</Period>

</PeriodList>

</Borrower>

8.3.4. Juridiskās personas rezidenta apraksta bloka struktūra

<Borrower>

<PersonType>Personas pazīme</PersonType>

<ResidentType>Rezidenta pazīme</ResidentType>

<RegNumber>Vienotās reģistrācijas numurs</RegNumber>

<NameJP>Nosaukums</NameJP>

<CloseConnected>Individuāla norāde par klienta ciešām attiecībām vai Individuāla norāde par klienta galvinieka ciešām attiecībām</CloseConnected>

<PeriodList>

<Period>

<Status>Statuss</Status>

<IndividualDateFrom>Individuālais klienta saistību sākuma datums vai Individuālais klienta galvinieka saistību sākuma datums</IndividualDateFrom>

<IndividualDateTo>Individuālais klienta saistību beigu datums vai Individuālais klienta galvinieka saistību beigu datums </IndividualDateTo>

<GuaranteeAmount>Individuālais klienta galvinieka saistību apjoms</GuaranteeAmount>

<GuaranteeCurrency>Individuālo klienta galvinieka saistību valūtas kods</GuaranteeCurrency>

</Period>

<Period>…</Period>

</PeriodList>

<Category>Individuālā klienta kategorija</Category>

</Borrower>

8.3.5. Juridiskās personas nerezidenta apraksta bloka struktūra

<Borrower>

<PersonType>Personas pazīme</PersonType>

<ResidentType>Rezidenta pazīme</ResidentType>

<Country>Reģistrācijas valsts kods</Country>

<RegNumberN>Reģistrācijas numurs</RegNumberN>

<RegDate>Reģistrācijas datums</RegDate>

<NameJP>Nosaukums</NameJP>

<Address>Juridiskā adrese</Address>

<CloseConnected>Individuāla norāde par klienta ciešām attiecībām vai Individuāla norāde par klienta galvinieka ciešām attiecībām</CloseConnected>

<PeriodList>

<Period>

<Status>Statuss</Status>

<IndividualDateFrom>Individuālais klienta saistību sākuma datums vai Individuālais klienta galvinieka saistību sākuma datums</IndividualDateFrom>

<IndividualDateTo>Individuālais klienta saistību beigu datums vai Individuālais klienta galvinieka saistību beigu datums</IndividualDateTo>

<GuaranteeAmount>Individuālais klienta galvinieka saistību apjoms</GuaranteeAmount>

<GuaranteeCurrency>Individuālo klienta galvinieka saistību valūtas kods</GuaranteeCurrency>

</Period>

<Period>...</Period>

</PeriodList>

<Category>Individuālā klienta kategorija</Category>

</Borrower

8.3.6. Personas apraksta blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Personas pazīme "F" – fiziskā persona;
"J" – juridiskā persona
C1
Rezidenta pazīme "R" – rezidents;
"N" – nerezidents
C1
Personas kods Personas kods N6-N5
C40
Vārds Vārds C40
Uzvārds Uzvārds C40
Personu apliecinošā dokumenta numurs Personu apliecinošā dokumenta numurs C40
Dzimšanas datums Dzimšanas datums GGGG-MM-DD
Vienotās reģistrācijas numurs Vienotās reģistrācijas numurs N11 vai N9
Nosaukums Nosaukums C254
Reģistrācijas valsts kods No standarta C2
Personu apliecinošā dokumenta izdevējvalsts kods No standarta C2
Reģistrācijas numurs Reģistrācijas numurs C100
Reģistrācijas datums Reģistrācijas datums GGGG-MM-DD
Juridiskā adrese Juridiskā adrese C254
Individuāla norāde par klienta ciešām attiecībām vai Individuāla norāde par klienta galvinieka ciešām attiecībām "C" C1
Statuss "B" – klients;
"G" – klienta galvinieks
C1
Individuālais klienta saistību sākuma datums vai Individuālais klienta galvinieka saistību sākuma datums Individuālais klienta saistību sākuma datums vai individuālais klienta galvinieka saistību sākuma datums GGGG-MM-DD
Individuālais klienta saistību beigu datums vai Individuālais klienta galvinieka saistību beigu datums Individuālais klienta saistību beigu datums vai individuālais klienta galvinieka saistību beigu datums GGGG-MM-DD
Individuālais klienta galvinieka saistību apjoms Individuālais klienta galvinieka saistību apjoms N15.N2
Individuālo klienta galvinieka saistību valūtas kods No standarta C3
Individuālā klienta kategorija No klasifikatora N2

8.4. Klienta vai klienta galvinieka saistību apraksta bloks

8.4.1. Bloka struktūra

<Credit>

<CreditID>Vispārīgo ziņu identifikators</CreditID>

<CreditType>Klienta saistību veids</CreditType>

<EconomicSector>Individuālā klienta tautsaimniecības nozare</EconomicSector>

<ValidFrom>Klienta saistību sākuma datums</ValidFrom>

<ValidTo>Klienta līgumā noteiktais klienta saistību beigu datums</ValidTo>

<ActualEndDate>Klienta saistību faktiskās izbeigšanās datums</ActualEndDate>

<Amount>Klienta līgumā noteiktais klienta saistību apjoms</Amount>

<Currency>Klienta līgumā noteikto klienta saistību valūtas kods</Currency>

<Syndicate>Norāde par sindicēto kredītu</Syndicate>

<CreditAccounting>Norāde par uzskaiti grāmatvedībā</CreditAccounting>

<CreditStatus>Klienta saistību statuss</CreditStatus>

<OriginationWay>Klienta saistību rašanās veids</OriginationWay>

<CompletionWay>Klienta saistību izbeigšanās veids</CompletionWay>

<Losses>Zaudējumu apjoms</Losses>

<CollateralList>

<Collateral>

<CollateralType>Nodrošinājuma veids</CollateralType>

<CollateralAmount>Nodrošinājuma vērtība</CollateralAmount>

<CollateralCurrency>Nodrošinājuma valūtas kods</CollateralCurrency>

</Collateral>

<Collateral>…</Collateral>

</CollateralList>

</Credit>

8.4.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Vispārīgo ziņu identifikators Vispārīgo ziņu identifikators C35
Klienta saistību veids No klasifikatora N2 vai N3
Individuālā klienta tautsaimniecības nozare No klasifikatora. Nenorāda, ja operācijas veids ir D C5
Klienta saistību sākuma datums Nenorāda, ja operācijas veids ir D GGGG-MM-DD
Klienta līgumā noteiktais klienta saistību beigu datums Nenorāda, ja operācijas veids ir D GGGG-MM-DD
Klienta saistību faktiskās izbeigšanās datums Nenorāda, ja operācijas veids ir D GGGG-MM-DD
Klienta saistību apjoms Klienta saistību apjoms N15.N2
Klienta saistību valūtas kods No standarta C3
Norāde par sindicēto kredītu "S" – izsniegts sindicētais kredīts. Nenorāda, ja operācijas veids ir D C1
Norāde par uzskaiti grāmatvedībā "A" – klienta saistības nav atzītas reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka bilancē. Nenorāda, ja operācijas veids ir D C1
Klienta saistību statuss No klasifikatora. Nenorāda, ja operācijas veids ir D N2
Klienta saistību rašanās veids No klasifikatora. Nenorāda, ja operācijas veids ir D N2
Klienta saistību izbeigšanās veids No klasifikatora. Nenorāda, ja operācijas veids ir D N2 vai N3
Zaudējumu apjoms Nenorāda, ja operācijas veids ir D N15.N2
Nodrošinājuma veids No klasifikatora. Nenorāda, ja operācijas veids ir D N2 vai N3
Nodrošinājuma vērtība Nenorāda, ja operācijas veids ir D N15.N2
Nodrošinājuma valūtas kods No standarta. Nenorāda, ja operācijas veids ir D C3

9. Pārkāpuma ziņojums

9.1. Pārkāpuma ziņojuma struktūra ziņu iekļaušanas, aktualizēšanas un labošanas gadījumā (anulēšanas gadījumā nenorāda bloku Borrower)

<Message>

<Header>Sākuma bloks (sk. šā pielikuma 9.2. apakšpunktu)</Header>

<Credit>Klienta vai klienta galvinieka saistību apraksta bloks (sk. šā pielikuma 9.3. apakšpunktu)</Credit>

<Borrower>Personas apraksta bloks (sk. šā pielikuma 9.4. apakšpunktu)</Borrower>

</Message>

9.2. Sākuma bloks

9.2.1. Sākuma bloka struktūra

<Header>

<MessageType>Ziņojuma tips</MessageType>

<MessageID>Pārkāpuma ziņu identifikators</MessageID>

<Operation>Operācijas veids</Operation>

</Header>

9.2.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Ziņojuma tips "N" C1
Pārkāpuma informācijas identifikators Ja operācijas veids ir E vai D, norāda atbilstošā aktualizējamā, labojamā vai anulējamā ziņojuma pārkāpuma informācijas identifikatoru C16
Operācijas veids "N" – ziņojuma iekļaušana;
"E" – ziņojuma aktualizēšana vai labošana;
"D" – ziņojuma anulēšana
C1

9.3. Klienta vai klienta galvinieka saistību apraksta bloks

9.3.1. Klienta vai klienta galvinieka saistību apraksta bloka struktūra

<Credit>

<CreditID>Vispārīgo ziņu identifikators</CreditID>

<MKDate>Pārkāpuma datums</MKDate>

<MKZDate>Pārkāpuma ziņošanas sākuma datums</MKZDate>

</Credit>

9.3.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Vispārīgo ziņu identifikators Vispārīgo ziņu identifikators C35
Pārkāpuma datums Pārkāpuma datums GGGG-MM-DD
Pārkāpuma ziņošanas sākuma datums Pārkāpuma ziņošanas sākuma datums GGGG-MM-DD

9.4. Personas apraksta bloks

9.4.1. Blokā lietojamo ziņu aprakstu sk. šā pielikuma 8.3. apakšpunktā.

9.4.2. Personas apraksta bloka struktūra ir atkarīga no personas un rezidenta pazīmes.

9.4.3. Fiziskās personas rezidenta apraksta bloka struktūra

<Borrower>

<PersonType>Personas pazīme</PersonType>

<ResidentType>Rezidenta pazīme</ResidentType>

<PersonCode>Personas kods</PersonCode>

</Borrower>

9.4.4. Fiziskās personas nerezidenta apraksta bloka struktūra

<Borrower>

<PersonType>Personas pazīme</PersonType>

<ResidentType>Rezidenta pazīme</ResidentType>

<DocNumber>Personu apliecinošā dokumenta numurs</DocNumber>

<Country>Personu apliecinošā dokumenta izdevējvalsts kods</Country>

<BirthDate>Dzimšanas datums</BirthDate>

<PersonCodeN>Personas kods</PersonCodeN>

</Borrower>

9.4.5. Juridiskās personas rezidenta apraksta bloka struktūra

<Borrower>

<PersonType>Personas pazīme</PersonType>

<ResidentType>Rezidenta pazīme</ResidentType>

<RegNumber>Vienotās reģistrācijas numurs</RegNumber>

</Borrower>

9.4.6. Juridiskās personas nerezidenta apraksta bloka struktūra

<Borrower>

<PersonType>Personas pazīme</PersonType>

<ResidentType>Rezidenta pazīme</ResidentType>

<Country>Reģistrācijas valsts kods</Country>

<RegNumberN>Reģistrācijas numurs</RegNumberN>

<RegDate>Reģistrācijas datums</RegDate>

</Borrower>

10. Pārkāpuma novēršanas ziņojums

10.1. Pārkāpuma novēršanas ziņojuma struktūra:

<Message>

<Header>Sākuma bloks (sk. šā pielikuma 10.2. apakšpunktu)</Header>

<Credit>Klienta vai klienta galvinieka saistību apraksta bloks (sk. šā pielikuma 10.3. apakšpunktu)</Credit>

</Message>

10.2. Sākuma bloks

10.2.1. Sākuma bloka struktūra

<Header>

<MessageType>Ziņojuma tips</MessageType>

<MessageID>Pārkāpuma ziņu identifikators</MessageID>

<MessageIDCO>Saistītais pārkāpuma ziņu identifikators</MessageIDCO>

<Operation>Operācijas veids</Operation>

</Header>

10.2.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Ziņojuma tips "P" C1
Pārkāpuma ziņu identifikators Ja operācijas veids ir E vai D, norāda atbilstošā aktualizējamā, labojamā vai anulējamā ziņojuma pārkāpuma ziņu identifikatoru C16
Saistītais pārkāpuma ziņu identifikators Pārkāpuma ziņu identifikators no atbilstošā pārkāpuma ziņojuma C16
Operācijas veids "N" – ziņojuma iekļaušana;
"E" – ziņojuma aktualizēšana vai labošana;
"D" – ziņojuma anulēšana
C1

10.3. Klienta vai klienta galvinieka saistību apraksta bloks

10.3.1. Klienta vai klienta galvinieka saistību apraksta bloka struktūra

<Credit>

<CreditID>Vispārīgo ziņu identifikators</CreditID>

<MKIDate>Pārkāpuma novēršanas datums</MKIDate>

</Credit>

10.3.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Vispārīgo ziņu identifikators Vispārīgo ziņu identifikators C35
Pārkāpuma novēršanas datums Pārkāpuma novēršanas datums GGGG-MM-DD

IV. Periodisko ziņu fails

11. Periodisko ziņu faila nosaukuma prefikss ir "krr".

12. Periodisko ziņu faila struktūra

<?xml version="1.0" encoding="Windows-1257"?>

<KRFile>

<Header>Faila sākuma bloks (sk. šā pielikuma 13. punktu)</Header>

<KRMessages>

<Message>Periodisko ziņu ziņojuma bloks (sk. šā pielikuma 14. punktu)</Message>

<Message>Periodisko ziņu ziņojuma bloks</Message>

</KRMessages>

</KRFile>

13. Faila sākuma bloks

13.1. Faila sākuma bloka struktūra

<Header>

<BIC>Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators</BIC>

<Messages>Ziņojumu skaits</Messages>

<Year>Gads</Year>

<Quarter>Ceturksnis</Quarter>

<Prepared>Datums</Prepared>

<FileType>Faila tips</FileType>

</Header>

13.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators BIC pirmie četri simboli reģistra dalībniekam, kurš ir kredītiestāde.
Vienotais reģistrācijas numurs ierobežotam reģistra dalībniekam vai reģistra dalībniekam, kurš atbilst vienam no šādiem kritērijiem:
1) komercsabiedrība, kurai ir ciešas attiecības ar kredītiestādi;
2) apdrošinātājs;
3) krājaizdevu sabiedrība
C4 vai N11
Ziņojumu skaits Ziņojumu skaits failā. Ziņojumu skaits vienā failā nedrīkst pārsniegt 10 000 N5
Gads Gads N4
Ceturksnis Ceturksnis N1
Datums Periodisko ziņu faila sagatavošanas datums GGGG-MM-DD
Faila tips "R" C1

14. Periodisko ziņu ziņojuma bloks

14.1. Periodisko ziņu ziņojuma bloka struktūra

<Message>

<Header>

<MessageType>Ziņojuma tips</MessageType>

<Operation>Operācijas veids</Operation>

</Header>

<Credit>

<CreditID>Vispārīgo ziņu identifikators</CreditID>

<RemainingAmount>Klienta saistību faktiskais atlikums</RemainingAmount>

<RemainderCurrency>Klienta saistību faktiskā atlikuma valūtas kods</RemainderCurrency>

<CreditClass>Klienta saistību klasifikācijas grupa</CreditClass>

<Accruals>Uzkrājumi klienta saistību pamatsummai</Accruals>

<AccrualsCurrency>Uzkrājumu klienta saistību pamatsummai valūtas kods</AccrualsCurrency>

<QualityRate>Klienta saistību kvalitātes vērtējuma veids</QualityRate>

<Delay>Kavējuma dienu skaits</Delay>

<DelayedAmount>Klienta saistību kavētā pamatsumma</DelayedAmount>

<DelayCurrency>Klienta saistību kavētās pamatsummas valūtas kods</DelayCurrency>

<PercentageAmount>Klienta saistību kavētā procentu summa</PercentageAmount>

<PercentageCurrency>Klienta saistību kavētās procentu summas valūtas kods</PercentageCurrency>

<InterestRateRevisionDate>Procentu likmes nākamās pārskatīšanas datums</InterestRateRevisionDate>

</Credit>

</Message>

14.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Ziņojuma tips "R" C1
Operācijas veids "N" C1
Vispārīgo ziņu identifikators Vispārīgo ziņu identifikators C35
Klienta saistību faktiskais atlikums Klienta saistību faktiskais atlikums N15.N2
Klienta saistību faktiskā atlikuma valūtas kods No standarta C3
Klienta saistību klasifikācijas grupa No klasifikatora N1
Uzkrājumi klienta saistību pamatsummai Uzkrājumi klienta saistību pamatsummai N15.N2
Uzkrājumu klienta saistību pamatsummai valūtas kods No standarta C3
Klienta saistību kvalitātes vērtējuma veids "I" – individuāli;
"G" – grupā
C1
Kavējuma dienu skaits Kavējuma dienu skaits N5
Klienta saistību kavētā pamatsumma Klienta saistību kavētā pamatsumma N15.N2
Klienta saistību kavētās pamatsummas valūtas kods No standarta C3
Klienta saistību kavētā procentu summa Klienta saistību kavētā procentu summa N15.N2
Klienta saistību kavētās procentu summas valūtas kods No standarta C3
Procentu likmes nākamās pārskatīšanas datums Procentu likmes nākamās pārskatīšanas datums GGGG-MM-DD

V. Pieprasījumu fails

15. Pieprasījumu faila nosaukuma prefikss ir "krp".

16. Pieprasījumu faila struktūra

<?xml version="1.0" encoding="Windows-1257"?>

<KRFile>

<Header>Faila sākuma bloks (sk. šā pielikuma 17. punktu)</Header>

<KRQueries>

<Message>Pieprasījuma bloks (sk. šā pielikuma 18. punktu)</Message>

<Message>Pieprasījuma bloks</Message>

</KRQueries>

</KRFile

17. Faila sākuma bloks

17.1. Faila sākuma bloka struktūra

<Header>

<BIC>Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators</BIC>

<Queries>Pieprasījuma bloku skaits</Queries>

<Prepared>Datums</Prepared>

<FileType>Faila tips</FileType>

</Header>

17.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators BIC pirmie četri simboli reģistra dalībniekam, kurš ir kredītiestāde.
Vienotais reģistrācijas numurs ierobežotam reģistra dalībniekam vai reģistra dalībniekam, kurš atbilst vienam no šādiem kritērijiem:
1) komercsabiedrība, kurai ir ciešas attiecības ar kredītiestādi;
2) apdrošinātājs;
3) krājaizdevu sabiedrība
C4 vai N11
Pieprasījuma bloku skaits Pieprasījuma bloku skaits pieprasījumu failā. Pieprasījuma bloku skaits vienā failā nedrīkst pārsniegt 10 000. Ja tehnisku iemeslu dēļ atbildes faila izmērs nedod iespēju to šifrēt un elektroniski parakstīt, sagatavojams jauns pieprasījumu fails ar mazāku pieprasījuma bloku skaitu N5
Datums Faila sagatavošanas datums GGGG-MM-DD
Faila tips "P" C1

18. Pieprasījuma bloks

18.1. Pieprasījuma bloka struktūra

<Message>

<Header>

<MessageType>Bloka tips</MessageType>

<QueryID>Pieprasījuma identifikators</QueryID>

<ReportType>Pārskata veids</ReportType>

</Header>

<Query>Pieprasījuma parametru bloks</Query>

<Message>

18.2. Ja bloka tips ir B, pieprasījuma parametru blokā norāda personas aprakstu atbilstoši šā pielikuma 9.4. apakšpunktam, aizstājot bloka nosaukumu "Borrower" ar "Query".

18.3. Ja bloka tips ir C, pieprasījuma parametru blokā norāda vispārīgo ziņu identifikatoru <CreditID>Vispārīgo ziņu identifikators</CreditID>

18.4. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Bloka tips "B" – pārskats par klientu vai klienta galvinieku, vispārīgās ziņas, periodiskās ziņas un ziņas par klienta vai klienta galvinieka saistību pārkāpumiem;
"C" – pārskats par klienta vai klienta galvinieka saistībām
C1
Pieprasījuma identifikators Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka piešķirts pieprasījumu faila ietvaros unikāls identifikators C16
Pārskata veids "G" – apkopotais pārskats;
"D" – izvērstais pārskats.
Norāda tikai tad, ja bloka tips ir "B"
C1
Vispārīgo ziņu identifikators Vispārīgo ziņu identifikators C35

VI. Atbildes fails

19. Atbildes faila nosaukuma prefikss ir "kra".

20. Atbildes faila struktūra

<?xml version="1.0" encoding="Windows-1257"?>

<KRFile>

<Header>Faila sākuma bloks (sk. šā pielikuma 22. punktu)</Header>

<KRErrors>

<Message>Ziņojuma noraidīšanas bloks (sk. šā pielikuma 23. punktu)</Message>

<Message>Ziņojuma noraidīšanas bloks</Message>

</KRErrors>

</KRFile>

21. Bloku KRErrors norāda tikai tad, ja ziņu sniegšanas failā vai periodisko ziņu failā ir kļūdaini ziņojumi.

22. Faila sākuma bloks

22.1. Faila sākuma bloka struktūra

<Header>

<BIC>Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators</BIC>

<FileName>Faila nosaukums</FileName>

<Errors>Kļūdaino ziņojumu skaits</Errors>

<ErrorCode>Kļūdas kods</ErrorCode>

<ErrorText>Kļūdas apraksts</ErrorText>

<Line>Kļūdainās rindas numurs</Line>

<LinePos>Kļūdas pozīcija rindā</LinePos>

<Reason>Kļūdas cēlonis</Reason>

<Prepared>Datums</Prepared>

<FileType>Faila tips</FileType>

</Header>

22.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators BIC pirmie četri simboli reģistra dalībniekam, kurš ir kredītiestāde.
Vienotais reģistrācijas numurs ierobežotam reģistra dalībniekam vai reģistra dalībniekam, kurš atbilst vienam no šādiem kritērijiem:
1) komercsabiedrība, kurai ir ciešas attiecības ar kredītiestādi;
2) apdrošinātājs;
3) krājaizdevu sabiedrība
C4 vai N11
Faila nosaukums Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka iekļautā ziņu sniegšanas faila vai periodisko ziņu faila nosaukums bez paplašinājumiem C15
Kļūdaino ziņojumu skaits Kļūdaino ziņojumu skaits ziņu sniegšanas failā vai periodisko ziņu failā. Ja ziņu sniegšanas failā vai periodisko ziņu failā nav kļūdainu ziņojumu vai ir faila formāta kļūda, vērtība ir 0 N5
Kļūdas kods Kļūdas kods C4
Kļūdas apraksts Kļūdas paskaidrojuma teksts C
Kļūdainās rindas numurs Norāda faila formāta kļūdas gadījumā N
Kļūdas pozīcija rindā Norāda faila formāta kļūdas gadījumā N
Kļūdas cēlonis Norāda faila formāta kļūdas gadījumā C
Datums Atbildes faila sagatavošanas datums GGGG-MM-DD
Faila tips "A" C1

23. Ziņojuma noraidīšanas bloks

23.1. Ziņojuma noraidīšanas bloka struktūra

<Message>

<Header>

<MessageType>Ziņojuma tips</MessageType>

<MessageID>Identifikators</MessageID>

</Header>

<Error>

<CreditID>Vispārīgo ziņu identifikators</CreditID>

<Type>Iesniegtā kļūdainā ziņojuma tips</Type>

<MessageIDCO>Iesniegtā kļūdainā ziņojuma identifikators</MessageIDCO>

<ErrorCode>Kļūdas kods</ErrorCode>

<ErrorText>Kļūdas apraksts</ErrorText>

</Error>

</Message>

23.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Ziņojuma tips "A" C1
Identifikators Sistēmas ģenerēts paziņojuma identifikators C16
Vispārīgo ziņu identifikators Vispārīgo ziņu identifikators no reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka kļūdainā ziņojuma C35
Iesniegtā kļūdainā ziņojuma tips "S" – klienta vai klienta galvinieka saistības identificējošais ziņojums;
"R" – periodisko ziņu ziņojums;
"N" – pārkāpuma ziņojums;
"P" – pārkāpuma novēršanas ziņojums
C1
Iesniegtā kļūdainā ziņojuma identifikators Norāda tikai N un P tipa ziņojumiem C16
Kļūdas kods Sistēmas uzrādītais kļūdas kods C4
Kļūdas apraksts Kļūdas paskaidrojuma teksts C

VII. Ziņu saņemšanas fails

24. Ziņu saņemšanas faila nosaukuma prefikss ir "krz".

25. Ziņu saņemšanas faila struktūra

<?xml version="1.0" encoding="Windows-1257"?>

<KRFile>

<Header>Faila sākuma bloks (sk. šā pielikuma 26. punktu)</Header>

<KRReports>

<Report>Ziņu bloks (sk. šā pielikuma 27. punktu)</Report>

<Report>Ziņu bloks</Report>

<QueryError>Kļūdas apraksta bloks (sk. šā pielikuma 28. punktu)</QueryError>

<QueryError>Kļūdas apraksta bloks</QueryError>

</KRReports>

</KRFile>

26. Faila sākuma bloks

26.1. Faila sākuma bloka struktūra

<Header>

<BIC>Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators</BIC>

<FileName>Faila nosaukums</FileName>

<Reports>Sagatavoto pārskatu skaits</Reports>

<Errors>Kļūdaino pieprasījumu skaits</Errors>

<ErrorCode>Kļūdas kods</ErrorCode>

<ErrorText>Kļūdas apraksts</ErrorText>

<Line>Kļūdainās rindas numurs</Line>

<LinePos>Kļūdas pozīcija rindā</LinePos>

<Reason>Kļūdas cēlonis</Reason>

<Prepared>Datums</Prepared>

<FileType>Faila tips</FileType>

</Header>

26.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators BIC pirmie četri simboli reģistra dalībniekam, kurš ir kredītiestāde.
Vienotais reģistrācijas numurs ierobežotam reģistra dalībniekam vai reģistra dalībniekam, kurš atbilst vienam no šādiem kritērijiem:
1) komercsabiedrība, kurai ir ciešas attiecības ar kredītiestādi;
2) apdrošinātājs;
3) krājaizdevu sabiedrība
C4 vai N11
Faila nosaukums Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka iesniegtā pieprasījumu faila nosaukums bez paplašinājumiem C15
Sagatavoto pārskatu skaits Sistēmas sagatavoto pārskatu skaits N5
Kļūdaino pieprasījumu skaits Kļūdaino pieprasījumu skaits pieprasījumu failā N5
Kļūdas kods Kļūdas kods C4
Kļūdas apraksts Kļūdas paskaidrojuma teksts C
Kļūdainās rindas numurs Norāda faila formāta kļūdas gadījumā N
Kļūdas pozīcija rindā Norāda faila formāta kļūdas gadījumā N
Kļūdas cēlonis Norāda faila formāta kļūdas gadījumā C
Datums Ziņu saņemšanas faila sagatavošanas datums GGGG-MM-DD
Faila tips "Z" C1

27. Ziņu bloks

27.1. Ziņu bloka struktūra

<Report>

<Header>Sākuma bloks (sk. šā pielikuma 27.3. apakšpunktu)</Header>

<Query>Pieprasījuma parametru bloks</Query>

<KRMessages>Pārskata ziņojumu bloks (sk. šā pielikuma 27.4. apakšpunktu)</KRMessages>

</Report>

27.2. Pieprasījuma parametru bloks satur informāciju par pieprasījuma parametriem no pieprasījumu faila (sk. šā pielikuma 18. punktu).

27.3. Sākuma bloks

27.3.1. Sākuma bloka struktūra

<Header>

<ReportType>Pārskata veids</ReportType>

<ReportID>Pārskata reģistrācijas numurs</ReportID>

<QueryID>Pieprasījuma identifikators</QueryID>

<PreparedDate>Pārskata sagatavošanas datums</PreparedDate>

<PreparedTime>Pārskata sagatavošanas laiks</PreparedTime>

<QueryUserName>Ziņu pieprasītāja paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja vārds</QueryUserName>

<QueryUserSurname>Ziņu pieprasītāja paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja uzvārds</QueryUserSurname>

<Messages>Ziņojumu skaits</Messages>

<TotalRemainder>Klienta saistību kopējais faktiskais atlikums</TotalRemainder>

</Header>

27.3.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Pārskata veids "G" – apkopotais pārskats par klientu vai klienta galvinieku, vispārīgām ziņām, periodiskām ziņām un ziņām par klienta vai klienta galvinieka saistību pārkāpumiem;
"D" – izvērstais pārskats par klientu vai klienta galvinieku, vispārīgām ziņām, periodiskām ziņām un ziņām par klienta vai klienta galvinieka saistību pārkāpumiem;
"C" – pārskats par klienta vai klienta galvinieka saistībām
C1
Pārskata reģistrācijas numurs Sistēmas piešķirtais pārskata reģistrācijas numurs C16
Pieprasījuma identifikators Saistītā pieprasījuma identifikators no pieprasījumu faila C16
Pārskata sagatavošanas datums Pārskata sagatavošanas datums GGGG-MM-DD
Pārskata sagatavošanas laiks Pārskata sagatavošanas laiks HH.MM:SS
Ziņu pieprasītāja paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja vārds Ziņu pieprasītāja paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja vārds C
Ziņu pieprasītāja paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja uzvārds Ziņu pieprasītāja paaugstinātās drošības sistēmas lietotāja uzvārds C
Ziņojumu skaits Sistēmas sagatavoto ziņojumu skaits blokā KRMessages N5
Klienta saistību kopējais faktiskais atlikums Klienta visu aktuālo saistību faktiskā atlikuma kopsumma latos. Norāda, ja pārskata veids ir G N15.N2

27.4. Pārskata ziņojumu bloks

27.4.1. Pārskata ziņojumu bloka struktūra

<KRMessages>

<Message>Ziņojuma bloks</Message>

<Message>Ziņojuma bloks</Message>

</KRMessages>

27.4.2. Atkarībā no pieprasījumā norādītās pārskata veida pazīmes (G, D vai C) pārskata ziņojumu blokā iekļauj apkopotā pārskata ziņojumus (sk. šā pielikuma 27.4.3. apakšpunktu), izvērstā pārskata ziņojumus (sk. šā pielikuma 27.4.4. apakšpunktu) vai pārskata par klienta vai klienta galvinieka saistībām ziņojumus (sk. šā pielikuma 27.4.5. apakšpunktu).

27.4.3. Apkopotā pārskata ziņojuma bloks

27.4.3.1. Apkopotā pārskata ziņojuma bloka struktūra

<Message>

<Header>

<MessageType>Ziņojuma tips</MessageType>

</Header>

<Credit>

<Status>Statuss</Status>

<CreditType>Klienta saistību veids</CreditType>

<ValidFrom>Klienta saistību sākuma datums</ValidFrom>

<ValidTo>Klienta līgumā noteiktais klienta saistību beigu datums</ValidTo>

<ActualEndDate>Klienta saistību faktiskās izbeigšanās datums</ActualEndDate>

<CreditStatus>Klienta saistību statuss</CreditStatus>

<Amount>Klienta līgumā noteiktais klienta saistību apjoms</Amount>

<Currency>Klienta līgumā noteikto klienta saistību valūtas kods</Currency>

<RemainingAmount>Klienta saistību faktiskais atlikums</RemainingAmount>

<RemainderCurrency>Klienta saistību faktiskā atlikuma valūtas kods</RemainderCurrency>

<RemainderLVL>Klienta saistību faktiskā atlikuma apjoms latos</RemainderLVL>

<BorrowerCount>Klientu skaits</BorrowerCount>

<GuarantorCount>Klienta galvinieku skaits</GuarantorCount>

<MKCount>Pārkāpuma ziņojumu skaits</MKCount>

<MKStatus>Pārkāpuma aktuālā statusa pazīme</MKStatus>

<Historical>Izbeigto klienta vai klienta galvinieka saistību pazīme</Historical>

</Credit>

</Message>

27.4.3.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Ziņojuma tips "G" C1
Statuss "B" – klients;
"G" – klienta galvinieks
C1
Klienta saistību veids No klasifikatora N2 vai N3
Klienta saistību sākuma datums Klienta saistību sākuma datums GGGG-MM-DD
Klienta līgumā noteiktais klienta saistību beigu datums Klienta līgumā noteiktais klienta saistību beigu datums GGGG-MM-DD
Klienta saistību faktiskās izbeigšanās datums Klienta saistību faktiskās izbeigšanās datums GGGG-MM-DD
Klienta saistību statuss No klasifikatora N2
Klienta līgumā noteiktais klienta saistību apjoms Klienta līgumā noteiktais klienta saistību apjoms N15.N2
Klienta līgumā noteikto klienta saistību valūtas kods No standarta C3
Klienta saistību faktiskais atlikums Klienta saistību faktiskais atlikums N15.N2
Klienta saistību faktiskā atlikuma valūtas kods No standarta C3
Klienta saistību faktiskā atlikuma apjoms latos Klienta saistību faktiskā atlikuma apjoms latos N15.N2
Klientu skaits Klientu skaits N
Klienta galvinieku skaits Klienta galvinieku skaits N
Pārkāpuma ziņojumu skaits Pārkāpuma ziņojumu skaits N5
Pārkāpuma aktuālā statusa pazīme "K", ja klientam vai klienta galviniekam pēdējais reģistrēts pārkāpuma ziņojums. Ziņu nenorāda, ja klientam vai klienta galviniekam pēdējais reģistrēts pārkāpuma novēršanas ziņojums C1
Izbeigto klienta vai klienta galvinieka saistību pazīme "H", ja klienta vai klienta galvinieka saistības izbeigtas vai tiesības un saistības vai prasījuma tiesības nodotas citai personai C1

27.4.4. Izvērstā pārskata ziņojuma bloks

27.4.4.1. Izvērstā pārskata ziņojuma bloka struktūra

<Message>

<Header>

<MessageType>Ziņojuma tips</MessageType>

<MessageID>Pārkāpuma ziņu identifikators</MessageID>

<MessageIDCO>Saistītais pārkāpuma ziņu identifikators</MessageIDCO>

<BorrowerCount>Klientu skaits</BorrowerCount>

<GuarantorCount>Klienta galvinieku skaits</GuarantorCount>

<Historical>Izbeigto klienta vai klienta galvinieka saistību pazīme</Historical>

<Year>Gads<Year>

<Quarter>Ceturksnis<Quarter>

<Registered>Ziņojuma reģistrācijas datums</Registered>

<RegisteredBy>Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators</RegisteredBy>

</Header>

<Borrower>Personas apraksta bloks</Borrower>

<Credit>Klienta vai klienta galvinieka saistību apraksta bloks</Credit>

</Message>

27.4.4.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Ziņojuma tips "S" – klienta vai klienta galvinieka saistības identificējošais ziņojums;
"R" – periodisko ziņu ziņojums;
"N" – pārkāpuma ziņojums;
"P" – pārkāpuma novēršanas ziņojums
C1
Pārkāpuma ziņu identifikators Norāda tikai N un P tipa ziņojumiem, ja ziņu pieprasītājs ir arī ziņu sniedzējs C16
Saistītais pārkāpuma ziņu identifikators Pārkāpuma ziņu identifikators no atbilstošā pārkāpuma ziņu ziņojuma. Norāda tikai P tipa ziņojumam, ja ziņu pieprasītājs ir arī ziņu sniedzējs C16
Klientu skaits Norāda tikai S tipa ziņojumiem N
Klienta galvinieku skaits Norāda tikai S tipa ziņojumiem N
Izbeigto klienta vai klienta galvinieka saistību pazīme "H", ja klienta vai klienta galvinieka saistības izbeigtas vai tiesības un saistības vai prasījuma tiesības nodotas citai personai C1
Gads Periodisko ziņu ceturkšņa gads. Norāda tikai R tipa ziņojumiem GGGG
Ceturksnis Periodisko ziņu ceturksnis. Norāda tikai R tipa ziņojumiem N1
Ziņojuma reģistrācijas datums Ziņojuma reģistrācijas datums GGGG-MM-DD
Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators Ja ziņu pieprasītājs ir ziņu sniedzējs, šī ziņa satur BIC pirmos četrus simbolus reģistra dalībniekam, kurš ir kredītiestāde.
Ja ziņu pieprasītājs ir ziņu sniedzējs, šī ziņa satur vienoto reģistrācijas numuru ierobežotam reģistra dalībniekam un reģistra dalībniekam, kurš atbilst vienam no šādiem kritērijiem:
1) komercsabiedrība, kurai ir ciešas attiecības ar kredītiestādi;
2) apdrošinātājs;
3) krājaizdevu sabiedrība. Ja reģistrā ziņas iekļāvis cits reģistra dalībnieks vai cits ierobežots reģistra dalībnieks, šī ziņa satur atbilstošu ziņu sniedzēja apzīmējumu: "Kredītiestāde", "Saistītā komercsabiedrība", "Apdrošinātājs" vai "Krājaizdevu sabiedrība"
C4, N11 vai C

27.4.4.3. Personas apraksta bloku norāda tikai S tipa ziņojumiem. Bloka aprakstu sk. šā pielikuma 8.3. apakšpunktā.

27.4.4.4. Klienta vai klienta galvinieka saistību apraksta bloks

Ziņojuma tips Saistību apraksta formāts Piezīmes
S Sk. šā pielikuma 8.4. apakšpunktu Vispārīgo ziņu identifikators, Norāde par uzskaiti grāmatvedībā, Zaudējumu apjoms, Nodrošinājuma vērtība un Nodrošinājuma valūtas kods norāda tikai tad, ja ziņu pieprasītājs ir arī ziņu sniedzējs
N Sk. šā pielikuma 9.3. apakšpunktu Vispārīgo ziņu identifikators norāda tikai tad, ja ziņu pieprasītājs ir arī ziņu sniedzējs
P Sk. šā pielikuma 10.3. apakšpunktu Vispārīgo ziņu identifikators norāda tikai tad, ja ziņu pieprasītājs ir arī ziņu sniedzējs
R Sk. šā pielikuma 14. punktu Ja ziņu pieprasītājs nav ziņu sniedzējs, periodisko ziņu ziņojuma blokā norāda tikai Klienta saistību faktiskais atlikums, Klienta saistību faktiskā atlikuma valūtas kods un Procentu likmes nākamās pārskatīšanas datums

27.4.5. Pārskata par klienta vai klienta galvinieka saistībām ziņojuma bloks

27.4.5.1. Pārskata par klienta vai klienta galvinieka saistībām ziņojuma bloka struktūra

<Message>

<Header>

<MessageType>Ziņojuma tips</MessageType>

<MessageID>Pārkāpuma ziņu identifikators</MessageID>

<MessageIDCO>Saistītais pārkāpuma ziņu identifikators</MessageIDCO>

<BorrowerCount>Klientu skaits</BorrowerCount>

<GuarantorCount>Klienta galvinieku skaits</GuarantorCount>

<Year>Gads<Year>

<Quarter>Ceturksnis<Quarter>

<Registered>Ziņojuma reģistrācijas datums</Registered>

</Header>

<BorrowerList>Personas apraksta bloks</BorrowerList>

<Credit>Klienta vai klienta galvinieka saistību apraksta bloks</Credit>

</Message>

27.4.5.2. S un R tipa ziņojumiem personu apraksta blokā norāda visus klientus un klienta galviniekus. Pārējo tipu ziņojumos norāda to klientu vai klienta galvinieku, uz kuru šis ziņojums attiecas. Bloka aprakstu sk. šā pielikuma 8.3. apakšpunktā.

27.4.5.3. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Ziņojuma tips "S" – klienta vai klienta galvinieka saistības identificējošais ziņojums;
"R" – periodisko ziņu ziņojums;
"N" – pārkāpuma ziņojums;
"P" – pārkāpuma novēršanas ziņojums
C1
Pārkāpuma ziņu identifikators Norāda tikai N un P tipa ziņojumiem C16
Saistītais pārkāpuma ziņu identifikators Pārkāpuma ziņu identifikators no atbilstošā pārkāpuma ziņu ziņojuma. Norāda tikai P tipa ziņojumiem C16
Klientu skaits Klientu skaits N
Klienta galvinieku skaits Klienta galvinieku skaits N
Gads Periodisko ziņu ceturkšņa gads. Norāda tikai R tipa ziņojumiem GGGG
Ceturksnis Periodisko ziņu ceturksnis. Norāda tikai R tipa ziņojumiem N1
Ziņojuma reģistrācijas datums Ziņojuma reģistrācijas datums GGGG-MM-DD

28. Kļūdas apraksta bloks

28.1. Kļūdas apraksta bloka struktūra

<QueryError>

<Header>

<MessageType>Bloka tips</MessageType>

<MessageID>Paziņojuma identifikators</MessageID>

</Header>

<Error>

<QueryID>Pieprasījuma identifikators</QueryID>

<ErrorCode>Kļūdas kods</ErrorCode>

<ErrorText>Kļūdas apraksts</ErrorText>

</Error>

</QueryError>

28.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Bloka tips "A" C1
Paziņojuma identifikators Sistēmas ģenerēts identifikators C16
Pieprasījuma identifikators Atbilstošā kļūdainā pieprasījuma identifikators no pieprasījumu faila C16
Kļūdas kods Kļūdas kods C4
Kļūdas apraksts Kļūdas apraksts C

VIII. Kredītportfeļa pieprasījuma fails

29. Kredītportfeļa pieprasījuma faila nosaukuma prefikss ir "krq".

30. Kredītportfeļa pieprasījumu faila struktūra

<?xml version="1.0" encoding="Windows-1257"?>

<KRFile>

<Header>Faila sākuma bloks (sk. šā pielikuma 31. punktu)</Header>

<Query>Pieprasījuma bloks (sk. šā pielikuma 32. punktu)</Query>

</KRFile

31. Faila sākuma bloks

31.1. Bloka struktūra

<Header>

<BIC>Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators</BIC>

<FileType>Faila tips</FileType>

</Header>

31.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators BIC pirmie četri simboli reģistra dalībniekam, kurš ir kredītiestāde.
Vienotais reģistrācijas numurs ierobežotam reģistra dalībniekam un reģistra dalībniekam, kurš atbilst vienam no šādiem kritērijiem:
1) komercsabiedrība, kurai ir ciešas attiecības ar kredītiestādi;
2) apdrošinātājs;
3) krājaizdevu sabiedrība
C4 vai N11
Faila tips "Q" C1

32. Pieprasījuma bloks

32.1. Bloka struktūra

<Query>

<CreditStartFrom>Klienta saistību sākuma datuma vai Individuālā sākuma datuma minimālā robeža</CreditStartFrom>

<CreditStartTo>Klienta saistību sākuma datuma vai Individuālā sākuma datuma maksimālā robeža</CreditStartTo>

<RegisteredFrom>Iekļaušanas perioda sākuma datums</RegisteredFrom>

<RegisteredTo>Iekļaušanas perioda beigu datums</RegisteredTo>

<ModifiedFrom>Pēdējās aktualizēšanas vai labošanas sākuma datums</ModifiedFrom>

<ModifiedTo>Pēdējās aktualizēšanas vai labošanas beigu datums</ModifiedTo>

</Query>

32.2. Pieprasījuma blokā norāda kādu no periodiem: klienta vai klienta galvinieka saistību spēkā stāšanās datuma periods (Klienta saistību sākuma datuma vai Individuālā sākuma datuma minimālā robeža un Klienta saistību sākuma datuma vai Individuālā sākuma datuma maksimālā robeža) vai saistību reģistrēšanas datuma periods (Reģistrēšanas perioda sākuma datums un Reģistrēšanas perioda beigu datums), vai saistību modificēšanas datuma periods (Pēdējās modificēšanas sākuma datums un Pēdējās modificēšanas beigu datums).

32.3. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Klienta saistību sākuma datuma vai Individuālā sākuma datuma minimālā robeža Perioda, kurā jāiekļaujas klienta vai klienta galvinieka saistību sākuma datumam, sākuma datums GGGG-MM-DD
Klienta saistību sākuma datuma vai Individuālā sākuma datuma maksimālā robeža Perioda, kurā jāiekļaujas klienta vai klienta galvinieka saistību sākuma datumam, beigu datums. Jānorāda, ja norādīta ziņa Klienta saistību sākuma datuma vai Individuālā sākuma datuma minimālā robeža GGGG-MM-DD
Reģistrēšanas perioda sākuma datums Perioda, kurā jāiekļaujas klienta vai klienta galvinieka saistību reģistrēšanas datumam, sākuma datums GGGG-MM-DD
Reģistrēšanas perioda beigu datums Perioda, kurā jāiekļaujas klienta vai klienta galvinieka saistību reģistrēšanas datumam, beigu datums. Jānorāda, ja norādīta ziņa Reģistrēšanas perioda sākuma datums GGGG-MM-DD
Pēdējās modificēšanas sākuma datums Perioda, kurā jāiekļaujas klienta vai klienta galvinieka saistību pēdējās modificēšanas datumam, sākuma datums GGGG-MM-DD
Pēdējās modificēšanas beigu datums Perioda, kurā jāiekļaujas klienta vai klienta galvinieka saistību pēdējās modificēšanas datumam, beigu datums. Jānorāda, ja norādīta ziņa Pēdējās modificēšanas sākuma datums GGGG-MM-DD

IX. Kredītportfeļa pārskata fails

33. Kredītportfeļa pārskata faila nosaukuma prefikss ir "krs".

34. Kredītportfeļa pārskata faila struktūra

<?xml version="1.0" encoding="Windows-1257"?>

<KRFile>

<Header>Faila sākuma bloks (sk. šā pielikuma 36. punktu)</Header>

<Query>Pieprasījuma bloks</Query>

<Credits>Klienta vai klienta galvinieka saistību bloks (sk. šā pielikuma 37. punktu)</Credits>

</KRFile

35. Pieprasījuma bloks satur informāciju no kredītportfeļa pieprasījuma faila pieprasījuma bloka (sk. šā pielikuma 32. punktu).

36. Faila sākuma bloks

36.1. Faila sākuma bloka struktūra

<Header>

<BIC>Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators </BIC>

<FileName>Faila nosaukums</FileName>

<Credits>Atlasīto klienta vai klienta galvinieka saistību skaits </Credits>

<ErrorCode>Kļūdas kods</ErrorCode>

<ErrorText>Kļūdas apraksts</ErrorText>

<Line>Kļūdainās rindas numurs</Line>

<LinePos>Kļūdas pozīcija rindā</LinePos>

<Reason>Kļūdas cēlonis</Reason>

<Prepared>Datums</Prepared>

<FileType>Faila tips</FileType>

</Header>

36.2. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka identifikators BIC pirmie četri simboli reģistra dalībniekam, kurš ir kredītiestāde.
Vienotais reģistrācijas numurs ierobežotam reģistra dalībniekam un reģistra dalībniekam, kurš atbilst vienam no šādiem kritērijiem:
1) komercsabiedrība, kurai ir ciešas attiecības ar kredītiestādi;
2) apdrošinātājs;
3) krājaizdevu sabiedrība
C4 vai N11
Faila nosaukums Reģistra dalībnieka vai ierobežota reģistra dalībnieka iesniegtā pieprasījumu faila nosaukums bez paplašinājumiem C15
Atlasīto klienta vai klienta galvinieka saistību skaits Pēc kredītportfeļa pieprasījuma failā norādītajiem periodiem atlasīto klienta vai klienta galvinieka saistību skaits. Nenorāda, ja pieprasījuma failā bijusi kļūda N
Kļūdas kods Kļūdas kods C4
Kļūdas apraksts Kļūdas paskaidrojuma teksts C
Kļūdainās rindas numurs Norāda faila formāta kļūdas gadījumā N
Kļūdas pozīcija rindā Norāda faila formāta kļūdas gadījumā N
Kļūdas cēlonis Norāda faila formāta kļūdas gadījumā C
Datums Kredītportfeļa pārskata faila sagatavošanas datums GGGG-MM-DD
Faila tips "S" C1

37. Klienta vai klienta galvinieka saistību bloks

37.1. Klienta vai klienta galvinieka saistību blokā norādītas ziņas par atlasītajām klienta vai klienta galvinieka saistībām. Katra rinda satur ziņas par vienu klienta vai klienta galvinieka saistību.

37.2. Klienta vai klienta galvinieka saistību apraksta struktūra

<Credit ID=Vispārīgo ziņu identifikators

StartDate=Klienta saistību sākuma datums

EndDate=Klienta līgumā noteiktais klienta saistību beigu datums

Registered=Ziņu iekļaušanas datums

LastModified=Ziņu aktualizēšanas vai labošanas datums

Remainder=Klienta saistību faktiskais atlikums

Currency=Klienta saistību faktiskā atlikuma valūtas kods

Period=Kalendārais ceturksnis/>

37.3. Blokā lietojamo ziņu apraksts

Nosaukums Apraksts Formāts
Vispārīgo ziņu identifikators Vispārīgo ziņu identifikators C35
Klienta saistību sākuma datums Klienta saistību sākuma datums GGGG-MM-DD
Klienta līgumā noteiktais klienta saistību beigu datums Klienta līgumā noteiktais klienta saistību beigu datums GGGG-MM-DD
Ziņu iekļaušanas datums Ziņu iekļaušanas datums GGGG-MM-DD
Ziņu aktualizēšanas vai labošanas datums Ziņu aktualizēšanas vai labošanas datums GGGG-MM-DD
Klienta saistību faktiskais atlikums Pēdējo iekļauto klienta saistību faktiskais atlikums. Ja faktiskais atlikums nav iekļauts, lauka vērtība ir tukša N15.N2
Klienta saistību faktiskā atlikuma valūtas kods Pēdējo iekļauto klienta saistību faktiskā atlikuma valūtas kods. Ja faktiskais atlikums nav iekļauts, lauka vērtība ir tukša C3
Kalendārais ceturksnis Pēdējo iekļauto periodisko ziņu kalendārais ceturksnis. Ja tās nav iekļautas, lauka vērtība ir tukša GGGG/N1

X. Informācijas pieprasīšana ar tīmekļa pakalpju funkciju

38. Datu apmaiņa notiek ar SOAP ziņojumiem, izmantojot HTTP protokolu. Datu šifrēšana tiek nodrošināta atsevišķu ziņojumu līmenī atbilstoši Web Services Security specifikācijai.

39. Informācijas pieprasījumus nodrošina funkcija QueryData (queryType: <string>, query:<string>):<string>.

40. Funkcijas QueryData parametrs queryType norāda pieprasījuma veidu un var būt ar šādu vērtību: "G" – apkopotais pārskats, "D" – izvērstais pārskats, "C" – pārskats par klienta vai klienta galvinieka saistībām.

41. Atbilstoši pieprasījuma veidam norāda parametra query vērtību. Parametra vērtība ir personu vai saistības identificējoša informācija atbilstoši šā pielikuma 18.2. un 18.3. apakšpunktā norādītajam XML formātam.

42. Pieprasījuma izpildes rezultātā sagatavo XML formāta simbolu virkni.

<Report>

<KRMessages>Ziņojumu bloks (sk. šā pielikuma 27.4. apakšpunktu)</KRMessages>

<Error>Pieprasījuma kļūdas apraksts<Error>

</Report>

43. Ja parametra queryType un query formāts ir pareizs, sagatavo sekciju <KRMessages>, bet sekciju <Error> neuzrāda, pretējā gadījumā sagatavo tikai sekciju <Error>.

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

9.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Kredītiestāžu sniedzamo statistikas pārskatu failu formāti un struktūra

I. Faila formāts

1. Pārskatu failus sagatavo ASCII formātā, latviešu valodas burtu ar diakritiskajām zīmēm kodēšanai lietojot šādu tabulu.

Burts ASCII kods

Ā

181

Č

211

Ē

240

Ģ

242

Ī

215

Ķ

244

Ļ

246

Ņ

252

Š

208

Ū

222

Ž

248

2. Failu nosaukuma formāts ir aaa_kkk_ggggmmdd.txt, bet šifrēta un elektroniski parakstīta faila nosaukuma formāts ir aaa_kkk_ggggmmdd.ext, kur:

2.1. aaa – faila nosaukuma prefikss, ko norāda saskaņā ar attiecīgā pārskata sagatavošanas formātiem;

2.2. kkk – monetārās finanšu iestādes kods atbilstoši "Latvijas Republikas monetāro finanšu iestāžu sarakstam";

2.3. gggg – pārskata gads;

2.4. mm – pārskata perioda pēdējais mēnesis;

2.5. dd – pārskata perioda pēdējā diena;

2.6. ext – šifrēta un elektroniski parakstīta faila paplašinājums ("ent" vai "p7m").

3. Sagatavotos pārskatu failus pēc to elektroniskas parakstīšanas un šifrēšanas ievieto failu apmaiņas servisa STAT/OUT katalogā.

II. Pārskatu struktūra

4. Pārskats sastāv no rindām. Katrā rindā norāda vienu pārskata rādītāju, t.i., rādītāja apzīmējumu, vienādības zīmi (simbols "=") un rādītāja vērtību. Norāda tikai tos pārskata rādītājus, kuriem ir vērtība. Katrā pārskatā obligāti norāda šādus pārskata rādītājus:

4.1. pārskata iesniedzēja kods (rādītāja apzīmējums – ORG_KODS, rādītāja vērtība – monetārās finanšu iestādes kods atbilstoši "Latvijas Republikas monetāro finanšu iestāžu sarakstam");

4.2. pārskata kods (rādītāja apzīmējums – DOK_KODS, rādītāja vērtība – attiecīgā pārskata veidlapas UPDK kods formā nnnnnnn vai VSPARK kods formā nnnnnnnn);

4.3. pārskata periods (rādītāja apzīmējums – DATUMS, rādītāja vērtības uzrādīšanas principi sniegti attiecīgā pārskata sagatavošanas formāta aprakstā);

4.4. labojums (rādītāja apzīmējums – LABOJUMS, rādītāja vērtība – labojuma kārtas numurs, ja pārskats tiek iesniegts atkārtoti; pirmo reizi iesniedzot pārskatu par attiecīgo periodu, rādītājs nav jāuzrāda);

4.5. pārskata iesniegšanas datums (rādītāja apzīmējums – IESN_DAT, rādītāja vērtību norāda formātā ggggmmdd, kur gggg – gads, mm – mēnesis, dd – diena);

4.6. izpildītājs (rādītāja apzīmējums – PERSONA, rādītāja vērtība – izpildītāja vārds, uzvārds);

4.7. izpildītāja tālrunis (rādītāja apzīmējums – TALRUNIS, rādītāja vērtība – izpildītāja tālruņa numurs).

5. Kā decimālo atdalītāju pārskatos lieto punktu.

6. Pārējos pārskata rādītājus norāda saskaņā ar attiecīgā pārskata sagatavošanas formātiem.

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

10.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

"Mēneša bilances pārskata" un tā pielikumu formāts

1. "Mēneša bilances pārskats"

1.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP".

1.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

1.3. Rādītāja apzīmējumu ailēm 1–7 veido faila nosaukuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 1 līdz 7), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

2. A pielikums "Prasības un saistības pret MFI, izņemot Latvijas Banku"

2.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_A_K".

2.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

2.3. A pielikuma rādītāja apzīmējumu ailēm 01–12 veido prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 01 līdz 12), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_"). Rādītāja apzīmējuma prefiksi ir šādi:

2.3.1. A pielikuma sadaļai "A1-K1" – "MBP_A1_K1";

2.3.2. A pielikuma sadaļai "A2-K1" – "MBP_A2_K1";

2.3.3. A pielikuma sadaļai "A1-K4" – "MBP_A1_K4";

2.3.4. A pielikuma sadaļai "A2-K4" – "MBP_A2_K4";

2.3.5. A pielikuma sadaļai "A1-K5" – "MBP_A1_K5";

2.3.6. A pielikuma sadaļai "A2-K5" – "MBP_A2_K5".

3. B pielikums "Kredīti ne-MFI un ne-MFI noguldījumi"

3.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_B_K".

3.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

3.3. B1 pielikuma rādītāja apzīmējumu ailēm 01–07 veido prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 01 līdz 07), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_"). B2 pielikuma rādītāja apzīmējumu ailēm 01–13 veido prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 01 līdz 13), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_"). Prefiksi ir šādi:

3.3.1. B pielikuma sadaļai "B1-K1" – "MBP_B1_K1";

3.3.2. B pielikuma sadaļai "B2-K1" – "MBP_B2_K1";

3.3.3. B pielikuma sadaļai "B1-K4" – "MBP_B1_K4";

3.3.4. B pielikuma sadaļai "B2-K4" – "MBP_B2_K4";

3.3.5. B pielikuma sadaļai "B1-K5" – "MBP_B1_K5";

3.3.6. B pielikuma sadaļai "B2-K5" – "MBP_B2_K5".

4. C pielikums "Prasības un saistības pret Latvijas Republikas valdību"

4.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_C".

4.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

4.3. Rādītāja apzīmējumu ailēm 01–03 veido faila nosaukuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 01 līdz 03), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

5. F pielikums "Peļņas un zaudējumu aprēķins"

5.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_F".

5.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

5.3. Rādītāja apzīmējumu ailēm 01–03 veido faila nosaukuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 01 līdz 03), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

6. F pielikuma F-N izvērsums

6.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_F_N".

6.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

6.3. Rādītāja apzīmējumu veido faila nosaukuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_"). Kopsummas rindas pozīcijas kods ir "KOPA".

7. J pielikums "Aktīvi pārvaldīšanā"

7.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_J ".

7.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

7.3. Rādītāja apzīmējumu ailēm 01–05 veido faila nosaukuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 01 līdz 05), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_"). 

7.4. Pozīcijas kods pozīcijai "Kopā (125110+125120+125160+125170+125180)" ir "KOPAR", pozīcijai "Kopā (125210+125220+125261+125262+125270+125280)" ir "KOPAN".

8. K pielikums "Pārskats par elektronisko naudu"

8.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_K".

8.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pusgada pēdējā mēneša apzīmējums 06 vai 12 atbilstoši pārskata periodam.

8.3. Rādītāja apzīmējumu ailēm 01–10 veido faila nosaukuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 01 līdz 10), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_"). 

8.4. Pozīcijas kods pozīcijai "Kopā (323015+323045+323065)" ir "KOPA".

9. L pielikums "MFI mēneša bilances pārskata pozīcijas valstu un valūtu dalījumā"

9.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_L".

9.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

9.3. Rādītāja apzīmējumu ailei 04 veido faila nosaukuma prefikss, mēneša bilances pārskata pozīcijas kods, valsts kods, valūtas kods, termiņa pazīme (ja tādas nav, tad "00"), instrumenta pazīme (ja tādas nav, tad "00") un starptautiskās organizācijas pazīme (ja tādas nav, tad "00"), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

9.4. Mēneša bilances pārskata pozīciju kopsummas rindās valsts kods ir šāds:

9.4.1. pozīcijām "Nauda kasē" un "Emitētie parāda vērtspapīri" – "Z5";

9.4.2. sadaļai "Rezidenti" – "LV";

9.4.3. sadaļai "Nerezidenti" – "Z9".

9.4.4. Mēneša bilances pārskata pozīciju kopsummas rindās valūtas kods ir "Z01".

10. M pielikums "Kredīti dalījumā pēc atlikušā termiņa un pēc procentu likmes pārskatīšanas perioda"

10.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_M".

10.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – ceturkšņa pēdējā mēneša apzīmējums 03, 06, 09 vai 12 atbilstoši pārskata periodam.

10.3. Rādītāja apzīmējumu ailēm 01–12 veido faila nosaukuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 01 līdz 12), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_"). 

11. N pielikums "Pārskats par pamatkapitāla un naudas tirgus fondu ieguldījumu apliecību sadalījumu"

11.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_N".

11.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – ceturkšņa pēdējā mēneša apzīmējums 03, 06, 09 vai 12 atbilstoši pārskata periodam.

11.3. Rādītāja apzīmējumu ailei 04 veido faila nosaukuma prefikss, rindas kods, valsts kods no 02 ailes un sektora pazīme no 03 ailes, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_"), izņemot kopsummas rindu, kurai valsts kods un sektora pazīme nav jānorāda. 

11.4. Rindas kods ir rindas kārtas numurs, izņemot kopsummas rindu, kuras kods ir "KOPA".

12. A pielikuma A1-R1, A1-R4, A2-R1 un A2-R4 izvērsums

12.1. Izvērsumiem ir šādi faila nosaukuma prefiksi:

12.1.1. A1-R1 izvērsumam – "MBP_A1_R1";

12.1.2. A1-R4 izvērsumam – "MBP_A1_R4";

12.1.3. A2-R1 izvērsumam – "MBP_A2_R1";

12.1.4. A2-R4 izvērsumam – "MBP_A2_R4".

12.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

12.3. Rādītāja apzīmējumu ailēm B un 01–09 veido faila nosaukuma prefikss, rindas kods un ailes kods (B un 01–09), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

12.4. Rindas kods ir rindas kārtas numurs attiecīgajā izvērsumā, izņemot kopsummas rindu, kuras kods ir "KOPA".

13. A pielikuma A1-R3 un A2-R3 izvērsums

13.1. Izvērsumiem ir šādi faila nosaukuma prefiksi:

13.1.1. A1-R3 izvērsumam – "MBP_A1_R3";

13.1.2. A2-R3 izvērsumam – "MBP_A2_R3".

13.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

13.3. Rādītāja apzīmējumu ailēm B, C, 01–09 veido faila nosaukuma prefikss, rindas kods un ailes kods (B, C un 01–09), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

13.4. Rindas kods ir rindas kārtas numurs attiecīgajā izvērsumā, izņemot kopsummas rindu, kuras kods ir "KOPA".

14. A pielikuma A1-E1, A2-E1, A1-E4, A2-E4, A1-E5 un A2-E5 izvērsums

14.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_A_E".

14.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

14.3. Rādītāja apzīmējumu A pielikuma A1-E1, A1-E4 un A1-E5 izvērsuma ailēm 01–09 veido izvērsuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 01 līdz 09), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_"). Rādītāja apzīmējumu A pielikuma A2-E1, A2-E4 un A2-E5 izvērsuma ailēm 01–11 veido izvērsuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 01 līdz 11), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

14.4. Izvērsumiem ir šādi prefiksi:

14.4.1. A1-E1 izvērsumam – "MBP_A1_E1";

14.4.2. A2-E1 izvērsumam – "MBP_A2_E1";

14.4.3. A1-E4 izvērsumam – "MBP_A1_E4";

14.4.4. A2-E4 izvērsumam – "MBP_A2_E4";

14.4.5. A1-E5 izvērsumam – "MBP_A1_E5";

14.4.6. A2-E5 izvērsumam – "MBP_A2_E5".

15. B pielikuma B1-E1, B2-E1, B1-E4, B2-E4, B1-E5 un B2-E5 izvērsums

15.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_B_E".

15.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

15.3. Rādītāja apzīmējumu B pielikuma B1-E1, B1-E4 un B1-E5 izvērsuma ailēm 01–05 veido izvērsuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 01 līdz 05), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_"). Rādītāja apzīmējumu B pielikuma B2-E1, B2-E4 un B2-E5 izvērsuma ailēm 01–11 veido izvērsuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 01 līdz 11), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

15.4. Izvērsumiem ir šādi prefiksi:

15.4.1. B1-E1 izvērsumam – "MBP_B1_E1";

15.4.2. B2-E1 izvērsumam – "MBP_B2_E1";

15.4.3. B1-E4 izvērsumam – "MBP_B1_E4";

15.4.4. B2-E4 izvērsumam – "MBP_B2_E4";

15.4.5. B1-E5 izvērsumam – "MBP_B1_E5";

15.4.6. B2-E5 izvērsumam – "MBP_B2_E5".

16. B pielikuma B-P izvērsums

16.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_B_P".

16.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

16.3. Rādītāja apzīmējumu B pielikuma B-P izvērsuma ailēm 01–06 veido faila nosaukuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods (no 01 līdz 06), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

17. "Mēneša bilances pārskata un pielikumu pozīciju pārmaiņas"

17.1. Faila nosaukuma prefikss ir "MBP_P1".

17.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

17.3. Rādītāja apzīmējumu ailēm A, B un 01–06 veido sadaļas prefikss, rindas kods un ailes kods (A, B un 01–06), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_"). Prefikss sadaļai "MBP aktīvu pozīcijas" ir "MBP_P1_AK", sadaļai "MBP pasīvu pozīcijas" – "MBP_P1_PA", sadaļai "A, B, L pielikumu pozīcijas" – "MBP_P1_PI", sadaļai "Ārpusbilances pozīcijas" – "MBP_P1_AR".

17.4. Rindas kods ir rindas kārtas numurs attiecīgajā sadaļā.

17.5. Sadaļā "A, B, L pielikumu pozīcijas" A pielikumam ailē A norāda pozīcijas kodu, kuru veido šā pielikuma 2.3. apakšpunktā minētais prefikss un A pielikuma pozīcijas kods, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

17.6. Sadaļā "A, B, L pielikumu pozīcijas" B pielikumam ailē A norāda pozīcijas kodu, kuru veido šā pielikuma 3.3. apakšpunktā minētais prefikss un B pielikuma pozīcijas kods, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

17.7. Sadaļā "A, B, L pielikumu pozīcijas" L pielikumam ailē A norāda pozīcijas kodu, kuru veido prefikss "MBP_L", mēneša bilances pozīcijas kods, valsts kods, valūtas kods, termiņa pazīme (ja tādas nav, tad "00"), instrumenta pazīme (ja tādas nav, tad "00") un starptautiskās organizācijas pazīme (ja tādas nav, tad "00"), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

18. "Pārējo aktīvu izvērsums" un "Pārējo saistību izvērsums"

18.1. Pārskata "Pārējo aktīvu izvērsums" faila nosaukuma prefikss ir "MBP_P2", "Pārējo saistību izvērsums" – "MBP_P3".

18.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

18.3. Rādītāja apzīmējumu ailēm A, 01 un 02 veido atbilstošā paskaidrojuma faila nosaukuma prefikss, rindas kods un ailes kods (A, 01 un 02), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

18.4. Rindas kods ir rindas kārtas numurs, izņemot kopsummas rindu, kuras kods ir "KOPA".

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

11.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Procentu likmju pārskata formāts

1. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

2. "Jauno darījumu procentu likmju pārskats"

2.1. Faila nosaukuma prefikss ir "JDL".

2.2. Rādītāja apzīmējumu ailēm veido sadaļai atbilstošs prefikss, pozīcijas kods un ailes kods, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols ''_'').

2.3. Sadaļu prefiksi ir šādi:

2.3.1. veidlapas 1.–4. lapai – "KJ_1";

2.3.2. veidlapas 5.–9. lapai – "KJ_2";

2.3.3. veidlapas 10. lapai – "KJ_3";

2.3.4. veidlapas 11. lapai – "NJ_1";

2.3.5. veidlapas 12. lapai – "NJ_2".

3. "Darījumu atlikumu procentu likmju pārskats"

3.1. Faila nosaukuma prefikss ir "JDA".

3.2. Rādītāja apzīmējumu ailēm veido sadaļai atbilstošs prefikss, pozīcijas kods un ailes kods, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols ''_'').

3.3. Sadaļu prefiksi ir šādi:

3.3.1. veidlapas 1. lapai – "KA_1";

3.3.2. veidlapas 2. lapai – "KA_2";

3.3.3. veidlapas 3. lapai – "NA_1";

3.3.4. veidlapas 4. un 5. lapai – "NA_2".

4. ""Jauno darījumu procentu likmju pārskata" pozīciju pārmaiņas"

4.1. Faila nosaukuma prefikss ir "JDP".

4.2. Rādītāja apzīmējumu ailēm A, B, C un 01–04 veido sadaļai atbilstošs prefikss, rindas kods un ailes kods (A, B, C un 01–04), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols ''_'').

4.3. Sadaļu prefiksi ir šādi:

4.3.1. sadaļai "Nacionālajā valūtā" – "JDP_LVL";

4.3.2. sadaļai "Eiro" – "JDP_EUR";

4.3.3. sadaļai "ASV dolāros" – "JDP_USD";

4.3.4. sadaļai "Pārējās valūtās" – "JDP_PRV".

4.4. Rindas kods ir rindas kārtas numurs attiecīgajā sadaļā.

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

12.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

"Obligāto rezervju prasību aprēķina" formāts

1. Faila nosaukuma prefikss ir "RPA".

2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmmdd, kur gggg – gadskaitlis, mm – mēneša skaitlis un dd – dienas skaitlis, norādot izpildes perioda sākuma datumu.

3. Rādītāja apzīmējumu veido faila nosaukuma prefikss un pozīcijas kods, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

13.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

"Ilgtermiņa ārējā parāda ceturkšņa pārskata" un "Ilgtermiņa ārējā parāda prognozes" formāts

1. "Ilgtermiņa ārējā parāda ceturkšņa pārskats"

1.1. Faila nosaukuma prefikss ir "2MB_B".

1.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – ceturkšņa pēdējā mēneša apzīmējums 03, 06, 09 vai 12 atbilstoši pārskata periodam.

1.3. Rādītāja apzīmējumu ailēm C un 01–06 veido faila nosaukuma prefikss, pozīcijas kods, rindas kods un ailes kods (no 01 līdz 06), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

1.4. Rindas kods ir rindas kārtas numurs attiecīgajā pozīcijā.

2. "Ilgtermiņa ārējā parāda prognoze"

2.1. Faila nosaukuma prefikss ir "2MB_P".

2.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – ceturkšņa pēdējā mēneša apzīmējums 03, 06, 09 vai 12 atbilstoši pārskata papildinājuma pārskata periodam.

2.3. Rādītāja apzīmējumu ailēm C un 01–05 veido faila nosaukuma prefikss, pozīcijas kods, rindas kods un ailes kods (no 01 līdz 05), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

2.4. Rindas kods ir rindas kārtas numurs attiecīgajā pozīcijā.

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

14.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

"Naudas tirgus darījumu pārskata" formāts

1. Faila nosaukuma prefikss ir "NTD".

2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā gggg.mm.dd., kur gggg – gadskaitlis, mm – mēneša skaitlis un dd – dienas skaitlis, norādot pārskata perioda sākuma datumu.

3. Rādītāju "Darījuma sākuma norēķinu datums" un "Darījuma beigu norēķinu datums" vērtības norāda formā gggg.mm.dd., kur gggg – gadskaitlis, mm – mēneša skaitlis un dd – dienas skaitlis.

4. Rādītāja apzīmējumu ailēm veido pārskata sadaļas atbilstošais prefikss, rindas kods un ailes kods, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols ''_''). Rindas kods ir rindas kārtas numurs attiecīgajā sadaļā, izņemot kontrolsummas rindu, kuras kods aizstāts ar "Kontrolsumma".

5. Sadaļu prefiksi ir šādi:

5.1. naudas tirgus darījumiem (izņemot valūtas mijmaiņas darījumus) ar rezidentiem – "NTR";

5.2. naudas tirgus darījumiem (izņemot valūtas mijmaiņas darījumus) ar nerezidentiem – "NTN";

5.3. valūtas mijmaiņas darījumiem ar rezidentiem – "VMR";

5.4. valūtas mijmaiņas darījumiem ar nerezidentiem – "VMN".

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

15.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

"Ārvalstu valūtu tīrās atklātās pozīcijas pārskata" formāts

1. Faila nosaukuma prefikss ir "AVP".

2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmmdd, kur gggg – gadskaitlis, mm – mēneša skaitlis un dd – dienas skaitlis, norādot pārskata nedēļas pirmās dienas datumu.

3. Rādītāja apzīmējumu veido faila nosaukuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

16.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

"Kredītiestāžu maksājumu statistikas pārskata" formāts

1. Faila nosaukuma prefikss ir "KMSP".

2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggnn, kur gggg – gadskaitlis, nn – 01, ja pārskatu iesniedz par 1. pusgadu, 02, ja pārskatu iesniedz par 2. pusgadu.

3. Rādītāja apzīmējumu veido faila nosaukuma prefikss, pozīcijas kods un ailes kods, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

17.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

"Kredītu norakstīšanas un vērtspapīru pārvērtēšanas korekciju pārskata" formāts

1. Faila nosaukuma prefikss ir "KNVP".

2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

3. Rādītāja apzīmējumu veido sadaļai atbilstošs prefikss, pozīcijas kods un ailes kods, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols ''_'').

4. Sadaļu prefiksi ir šādi:

4.1. sadaļai "Kredītu norakstīšanas korekcija" – "KNK";

4.2. sadaļai "Vērtspapīru pārvērtēšanas korekcija" – "VPK";

4.3. sadaļai "Korekcijas pretvērtība" – "KPV".

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

18.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Valūtu pirkšanas un pārdošanas pārskatu formāts

1. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

2. "Ārvalstu valūtu pirkšanas un pārdošanas par latiem darījumu pārskats"

2.1. Faila nosaukuma prefikss ir "VAL_PAR_V".

2.2. Rādītāja apzīmējumu ailēm 1–10 veido faila nosaukuma prefikss, rindas kods un ailes kods (no 1 līdz 10), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

2.3. Rindas kods ir rindas kārtas numurs pārskatā, izņemot kontrolsummas rindu, kuras kods ir "KOPA".

3. "Ārvalstu valūtu pirkšanas un pārdošanas par ārvalstu valūtām darījumu pārskats"

3.1. Faila nosaukuma prefikss ir "VAL_PAR_N".

3.2. Rādītāja apzīmējumu ailēm 1–8 veido faila nosaukuma prefikss, rindas kods un ailes kods (no 1 līdz 8), starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

3.3. Rindas kods ir rindas kārtas numurs pārskatā, izņemot kontrolsummas rindu, kuras kods ir "KOPA".

4. "Ārvalstu valūtu darījumu skaidrā un bezskaidrā naudā pārskats"

4.1. Faila nosaukuma prefikss ir "VAL_PAR_D".

4.2. Rādītāja apzīmējumu veido faila nosaukuma prefikss, darījuma veids, rezidence, sektors, valūta, darījums un pretējā valūta, starp kurām liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

Darījumu, darījuma veidu, rezidenci un sektoru apzīmē šādi.

Pozīcija Pozīcijas aizpildes norādes
Darījums "SP" – tagadnes darījums
"FU" – nākotnes darījums
"SW" – valūtas mijmaiņas darījums
"Z0" – visi darījumi
Darījuma veids "N" – nopirkts
"P" – pārdots
Valūta "LVL" – lati
"EUR" – euro
"USD" – ASV dolāri
"Z22" – pārējās valūtās
"Z01" – visas valūtas
Rezidence "LV" – rezidents
"Z9" – nerezidents
"A1" – visi
Sektors "100" – MFI, izņemot Latvijas Banku
"210" – citi finanšu starpnieki, finanšu palīgsabiedrības, apdrošināšanas sabiedrības un pensiju fondi
"224" – mājsaimniecības
"225" – valdība, nefinanšu sabiedrības, mājsaimniecības apkalpojošās biedrības un nodibinājumi

4.3. Rādītāja apzīmējumu kontrolsummas rindai veido prefikss "VAL_PAR_D", darījuma veids, rezidence un sektors, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols "_").

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

19.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Vērtspapīru pārskatu formāts

1. "Vērtspapīru ar ISIN kodu mēneša pārskats"

1.1. Faila nosaukuma prefikss ir "VIP_D".

1.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

1.3. Rādītāja apzīmējumu veido sadaļai atbilstošs prefikss, rindas kods un ailes kods, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols ''_'').

1.3.1. Sadaļu prefiksi ir šādi:

1.3.1.1. 1. sadaļai "Vērtspapīru atlikumi" – "VIP_1D";

1.3.1.2. 2. sadaļai "Nerezidentu vērtspapīru raksturlielumi" – "VIP_2D".

1.3.2. Rindas kods ir rindas kārtas numurs attiecīgajā sadaļā, izņemot kopsummas rindu, kuras kods ir "0".

1.3.3. Par decimāldaļas atdalītāju lieto punktu (simbols ".").

1.3.4. Atsevišķu rādītāju norādīšana:

1.3.4.1. 1. sadaļas "Vērtspapīru atlikumi" ailē "Emisijas datums" vērtības norāda formā dd.mm.gggg, kur dd – dienas skaitlis, mm – mēneša skaitlis, gggg – gadskaitlis;

1.3.4.2. 1. sadaļas "Vērtspapīru atlikumi" ailē "Uzskaites vērtība (latos)" vērtības norāda latos līdz astoņiem cipariem aiz komata;

1.3.4.3. 1. sadaļas "Vērtspapīru atlikumi" ailē "Skaits" vērtības norāda līdz astoņiem cipariem aiz komata;

1.3.4.4. 2. sadaļas "Nerezidentu vērtspapīru raksturlielumi" ailē "Dzēšanas datums" vērtības norāda formā dd.mm.gggg, kur dd – dienas skaitlis, mm – mēneša skaitlis, gggg – gadskaitlis;

1.3.4.5. 2. sadaļas "Nerezidentu vērtspapīru raksturlielumi" ailē "Nominālvērtība" norāda viena vērtspapīra vērtību emisijas valūtā ar astoņiem cipariem aiz komata;

1.3.4.6. 2. sadaļas "Nerezidentu vērtspapīru raksturlielumi" ailē "Kupona likme (%)" vērtības norāda līdz četriem cipariem aiz komata.

2. "Vērtspapīru bez ISIN koda mēneša pārskats"

2.1. Faila nosaukuma prefikss ir "VIP_BI".

2.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata mēneša apzīmējums (no 01 līdz 12).

2.3. Rādītāja apzīmējumu veido faila nosaukuma prefikss, rindas kods un ailes kods, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols ''_'').

2.3.1. Rindas kods ir rindas kārtas numurs attiecīgajā sadaļā, izņemot kopsummas rindu, kuras kods ir "0".

2.3.2. Atsevišķu rādītāju norādīšana:

2.3.2.1. ailēs "Emisijas datums" un "Dzēšanas datums" vērtības norāda formā dd.mm.gggg, kur dd – dienas skaitlis, mm – mēneša skaitlis, gggg – gadskaitlis;

2.3.2.2. ailē "Nominālvērtība" norāda viena vērtspapīra vērtību emisijas valūtā līdz astoņiem cipariem aiz komata;

2.3.2.3. ailē "Kupona likme" vērtības norāda līdz četriem cipariem aiz komata;

2.3.2.4. ailē "Uzskaites vērtība (latos)" vērtības norāda latos līdz astoņiem cipariem aiz komata;

2.3.2.5. ailē "Skaits" vērtības norāda līdz astoņiem cipariem aiz komata.

3. "Īpašumā esošo kapitāla vērtspapīru ceturkšņa pārskats (atbilstoši "Mēneša bilances pārskata" 0700. un 1700. pozīcijai)"

3.1. Faila nosaukuma prefikss ir "VIP_LIDZD".

3.2. Rādītāja apzīmējuma DATUMS vērtību norāda formā ggggmm, kur gggg – gadskaitlis un mm – pārskata sākuma mēnesis (01, 04, 07 vai 10).

3.3. Rādītāja apzīmējumu veido faila nosaukuma prefikss, rindas kods un ailes kods, starp kuriem liekama pasvītrojuma zīme (simbols ''_'').

3.3.1. Rindas kods ir rindas kārtas numurs attiecīgajā sadaļā, izņemot kopsummas rindu, kuras kods ir "0".

3.3.2. Atsevišķu rādītāju norādīšana:

3.3.2.1. ailē "Uzskaites vērtība (latos)" vērtības norāda latos līdz astoņiem cipariem aiz komata;

3.3.2.2. ailē "Skaits" vērtības norāda līdz astoņiem cipariem aiz komata;

3.3.2.3. ailēs "Kopējais emitētais apjoms", "Emitenta pašu kapitāls" un "Emitenta pārskata gada peļņa/zaudējumi" vērtības norāda veselos skaitļos;

3.3.2.4. ailē "Emitenta reģistrācijas numurs" Latvijā reģistrētajiem komersantiem norāda deviņas reģistrācijas numura zīmes.

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

20.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

"Nebanku ārējo maksājumu pārskata" formāts

1. Faila nosaukuma prefikss ir "NAM".

2. "Nebanku ārējo maksājumu pārskatā" ir šādas daļas:

2.1. pārskata sākuma rinda;

2.2. pārskata satura rindas;

2.3. pārskata beigu rinda.

3. Rindas sākuma pazīme ir atverošā figūriekava (simbols "{"). Rindas beigu pazīme ir aizverošā figūriekava (simbols "}").

4. Faila pirmā rinda ir pārskata sākuma rinda un pēdējā rinda – pārskata beigu rinda. Starp šīm rindām atrodas pārskata satura rindas.

5. Datuma aprakstam izmanto formātu ggggmmdd, kur:

5.1. gggg – gads;

5.2. mm – mēnesis;

5.3. dd – diena.

6. Pārskata sākuma rindas pozīcijas aizpilda šādi.

Pozīcija Nosaukums Pozīcijas aizpildes norādes
1 Pazīme "S"
2–12 Kredītiestādes kods MFI kods
13–20 Kārtējā pārskata perioda sākuma datums Norāda formā ggggmmdd, kur gggg – gads, mm – mēnesis, dd – diena (01, 08, 16 vai 24)
21–28 Kārtējā pārskata perioda beigu datums Norāda formā ggggmmdd, kur gggg – gads, mm – mēnesis, dd – diena (07, 15, 23 vai mēneša pēdējais datums)

7. Pārskata satura rindu pozīcijas aizpilda šādi.

Pozīcija Nosaukums Pozīcijas aizpildes norādes
1 Pazīme "J" vai "A"
2–9 Darījuma datums Aizpilda visas pozīcijas
10–25 Darījuma reģistrācijas numurs Nolīdzina no kreisās puses
26 Nebankas grupas kods Aizpilda pozīciju
27–37 Uzņēmuma reģistrācijas numurs Nolīdzina no kreisās puses, ja 26. pozīcijā simbols ir "6"
38 Ārējā maksājuma veids "K" vai "D"
39–53 Summa Nolīdzina no labās puses un par decimāldaļas atdalītāju lieto punktu (simbols ".")
54–56 Valūtas kods Aizpilda visas pozīcijas
57–59 Ārējā maksājuma kods Ja nav nosakāms ienākošā ārējā maksājuma kods, pozīcijas neaizpilda
60–61 Valsts kods Aizpilda visas pozīcijas

8. Pārskata beigu rindas pozīcijas aizpilda šādi.

Pozīcija Nosaukums Pozīcijas aizpildes norādes
1 Pazīme "B"
2–9 Pārskata iesniegšanas datums Aizpilda visas pozīcijas
10–35 Tālruņa numurs Nolīdzina no kreisās puses
36–53 Skaitļu kopsumma Nolīdzina no labās puses un par decimāldaļas atdalītāju lieto punktu (simbols ".")

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

21.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Latvijas Bankas atbildes par kredītiestāžu statistikas pārskatu failu pieņemšanu formāts un struktūra

1. Atbildes faila nosaukums tiek veidots formā rez_nosaukums, kur:

1.1. rez ir "OK", ja fails veiksmīgi apstrādāts; "NOK" – ja fails nav pieņemts;

1.2. nosaukums – saņemtā faila nosaukums.

2. Atbildes fails tiek sagatavots ASCII faila formātā un satur:

TIPS: "FAILA UZLĀDE"

BANKA: <MFI>

FAILS: <NameSource>

DATUMS: <DateLastModified>

LAIKS: <TimeLastModified>

REZULTĀTS: <Rez>

KĻŪDAS: <ErrCount>

<Errors>

2.1. <MFI> – monetārās finanšu iestādes kods atbilstoši "Latvijas Republikas monetāro finanšu iestāžu sarakstam";

2.2. <NameSource> – saņemtā faila nosaukums;

2.3. <DateLastModified> – ienākošā faila saņemšanas datums formātā dd.mm.gggg;

2.4. <TimeLastModified> – ienākošā faila saņemšanas laiks formātā hh.mm:ss;

2.5. <Rez> – atšifrēšanas rezultāts: OK vai NOK;

2.6. <ErrCount> – atšifrējot konstatēto kļūdu skaits;

2.7. <Errors> – atšifrēšanas kļūdu teksts.

3. Atbildes failus Latvijas Banka elektroniski neparaksta un nešifrē.

4. Atbildes failus Latvijas Banka ievieto failu apmaiņas servisa STAT/IN katalogā.

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

22.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Nebanku statistikas sistēmas lietotāja reģistrēšanas pieteikums

_________________________________________________________________________________________________________________
(nebankas nosaukums)

_________________________________________________________________________________________________________________
(reģistrācijas numurs Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra komercreģistrā)

_________________________________________________________________________________________________________________
(monetārajām finanšu iestādēm – MFI kods; komersantiem, kuri pērk un pārdod valūtu, – licences Nr.)

lūdz reģistrēt nebanku statistikas sistēmas lietotāju

_________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds)

_________________________________________________________________________________________________________________.
(e-pasta adrese; tālruņa numurs)

 

___________________________________________
(paraksts)

___________________________________________
(paraksta atšifrējums)

_______. gada ______. ________________________

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

 

 

23.pielikums
Latvijas Bankas 2012.gada 13.septembra
noteikumiem Nr.94

Nebanku statistikas sistēmas lietotāja anulēšanas pieteikums

_________________________________________________________________________________________________________________
(nebankas nosaukums)

_________________________________________________________________________________________________________________
(reģistrācijas numurs Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra komercreģistrā)

_________________________________________________________________________________________________________________
(monetārajām finanšu iestādēm – MFI kods; komersantiem, kuri pērk un pārdod valūtu, – licences Nr.)

paziņo par nebanku statistikas sistēmas lietotāja

_________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds)

anulēšanu.

 

___________________________________________
(paraksts)

___________________________________________
(paraksta atšifrējums)

_______. gada ______. ________________________

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!