Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2008. gada 16. decembra noteikumi Nr. 1030 "Centrālajā zemes komisijā iesniegto pieprasījumu izskatīšanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 19.12.2008., Nr. 198 https://www.vestnesis.lv/ta/id/185430

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.1031

Noteikumi par uzņēmējdarbības riska valsts nodevas apmēru un darbinieku prasījumu garantiju fondā ieskaitāmās nodevas daļu 2009.gadā

Vēl šajā numurā

19.12.2008., Nr. 198

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1030

Pieņemts: 16.12.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.1030

Rīgā 2008.gada 16.decembrī (prot. Nr.93 36.§)

Centrālajā zemes komisijā iesniegto pieprasījumu izskatīšanas kārtība

Izdoti saskaņā ar likuma “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos” 17.panta sesto daļu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka Centrālajā zemes komisijā iesniegto pieprasījumu par zemes īpašuma tiesību atjaunošanu iesniegšanas, izskatīšanas un zemes gabala saņemšanas izlozes kārtību, kā arī lēmuma pieņemšanas un paziņošanas kārtību.

2. Šajos noteikumos lietotais termins “zemes gabals” atbilst Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā lietotajam terminam “zemes vienība”.

3. Centrālā zemes komisija izskata līdz likuma “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos” 16.pantā noteiktajam termiņam iesniegtos bijušo zemes īpašnieku vai viņu mantinieku (tai skaitā personu, kuras līdz 1940.gada 21.jūlijam uzsāka izpirkt (aizpirka) Latvijā atstātos vācu izceļotāju nekustamos īpašumus no Vispārējās Lauksaimniecības bankas vai Valsts zemes bankas, vai viņu mantinieku) (turpmāk – persona) pieprasījumus par zemes īpašuma tiesību atjaunošanu (turpmāk – pieprasījums).

4. Centrālā zemes komisija lēmumu par īpašuma tiesību atjaunošanu pieņem saskaņā ar šo noteikumu 54.punktu, ja zemes gabala platība atbilstoši kadastrālajai uzmērīšanai nepārsniedz normatīvajos aktos par nekustamā īpašuma objekta noteikšanu minēto pieļaujamo nesaisti.

5. Ja atbilstoši kadastrālajai uzmērīšanai zemes gabala platība, uz kuru atzītas īpašuma tiesības, pārsniedz normatīvajos aktos par nekustamā īpašuma objekta noteikšanu minēto pieļaujamo nesaisti, Valsts zemes dienests rīkojas saskaņā ar Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likuma 23.panta sestās daļas 2.punktu. Attiecībā uz platību, kas nepārsniedz pieļaujamo nesaisti, Centrālā zemes komisija pieņem lēmumu par zemes īpašuma tiesību atjaunošanu, bet uz platību, kas pārsniedz pieļaujamo nesaisti, – atzīst tiesības saņemt zemi īpašumā par samaksu.

6. Ja attiecīgās vietējās pašvaldības administratīvajā teritorijā (novadā, pagastā, pilsētas lauku teritorijā, novada pagastā vai novada pilsētas lauku teritorijā) nav zemes reformas pabeigšanai paredzētās zemes, persona pretendē uz zemes reformas pabeigšanai paredzēto zemi attiecīgā rajona teritorijā. Pieprasījumu izskatīšanu rajona teritorijā (turpmāk – rajona līmenis) uzsāk pēc pieprasījumu izskatīšanas pabeigšanas attiecīgā rajona visu vietējo pašvaldību teritorijās (turpmāk – vietējo pašvaldību līmenis).

7. Personām, kuru zemes īpašumi 1940.gada 21.jūlijā atradās Latvijas Republikas teritorijā – Kacēnu, Upmales, Linavas, Augšpils, Gauru un Purvmales pagastā –, ir tiesības pēc izvēles pretendēt uz zemes reformas pabeigšanai paredzēto zemi vienā no Balvu rajona vietējās pašvaldības administratīvajām teritorijām.

8. Ja attiecīgā rajona teritorijā vai šo noteikumu 7.punktā minētajā gadījumā nav zemes reformas pabeigšanai paredzētās zemes, persona pretendē uz zemes reformas pabeigšanai paredzēto zemi visā Latvijas Republikas teritorijā jebkurā vietējās pašvaldības administratīvajā teritorijā (turpmāk – valsts līmenis). Pieprasījumu izskatīšanu valsts līmenī uzsāk pēc pieprasījumu izskatīšanas pabeigšanas rajona līmenī visā Latvijas Republikas teritorijā.

9. Centrālā zemes komisija nepieņem lēmumu par likuma “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos” 17.panta trešajā daļā minēto zemākas prioritātes personu pieprasījumiem, kamēr nav pieņemti visi lēmumi valsts līmenī par augstākas prioritātes personu pieprasījumiem.

10. Zemes gabala saņemšanas prioritātes un secības noteikšanai personai ir tiesības līdz 2009.gada 1.februārim iesniegt Centrālajā zemes komisijā bijušā zemes īpašuma robežu shēmu vai citu kartogrāfisko materiālu, pēc kura iespējams identificēt bijušā zemes īpašuma atrašanās vietu saskaņā ar spēkā esošo administratīvi teritoriālo iedalījumu.

11. Ja personai ir pastāvīgā lietošanā piešķirta zeme, par kuru nav pieņemts lēmums par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu vai par to ir veikta priekšapmaksa zemes reformu regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, vai personai zeme ir iznomāta saskaņā ar Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likuma 25.panta otro daļu, tad Centrālā zemes komisija atjauno zemes īpašuma tiesības uz šo zemi, bet neatjauno zemes īpašuma tiesības uz zemes reformas pabeigšanai paredzēto zemi.

12.  Centrālā zemes komisija neatjauno zemes īpašuma tiesības uz zemes gabalu, kas atbilst Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likuma 1.panta 11.punktā minētajai zemes starpgabala definīcijai vai kuram ir noteikti ierobežojumi zemes gabala veidošanai vai atsavināšanai.

13. Persona zaudē tiesības pretendēt uz zemi citas vietējās pašvaldības administratīvajā teritorijā (novadā, pagastā, pilsētas lauku teritorijā, novada pagastā vai novada pilsētas lauku teritorijā), ja tā ir atteikusies no izvēlētās vai izlozētās zemes reformas pabeigšanai paredzētās zemes (šo noteikumu 37. un 53.punkts).

14. Centrālā zemes komisija pieņem lēmumu par atteikumu atjaunot īpašuma tiesības, ja:

14.1. pieprasījums vai dokumenti, kas apliecina zemes īpašuma vai mantošanas tiesības, nav iesniegti likuma “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos” 16.pantā noteiktajā termiņā;

14.2. šo noteikumu 3.punktā minētajai vai kādai citai personai ir atjaunotas zemes īpašuma tiesības vai ir piešķirta kompensācija par bijušo zemes īpašumu, kas norādīts pieprasījumam pievienotajos dokumentos;

14.3. pieprasījumu par bijušo zemes īpašumu iesniegusi persona, kurai nav mantošanas priekšrocības saskaņā ar Civillikuma 389.panta trešajā daļā un 405.pantā noteikto mantošanas secību;

14.4. persona atteikusies no saskaņā ar šiem noteikumiem izvēlētā vai izlozētā zemes gabala vai tā daļas;

14.5. persona nav ievērojusi šo noteikumu 33.punktā minēto termiņu iesnieguma iesniegšanai par izvēlēto zemes gabalu vai tā daļu vai nav izvēlējusies nevienu zemes gabalu vai tā daļu;

14.6. pretendents (šo noteikumu 29.punkts) vai viņa pilnvarotais pārstā­vis neierodas uz izlozi;

14.7. Latvijas Republikas teritorijā nav zemes reformas pabeigšanai paredzētas zemes.

15. Šo noteikumu 14.1., 14.2. un 14.3.apakš­punktā minētajos gadījumos lēmumu var pieņemt Centrālās zemes komisijas priekšsēdētājs vai viņa vietnieks.

16. Ja īpašuma tiesības uz zemes reformas pabeigšanai paredzēto zemi atjauno citā vietējās pašvaldības administratīvajā teritorijā (turpmāk – līdzvērtīga zeme), līdzvērtīgās zemes platību (ha) aprēķina, bijušā zemes īpašuma platību dalot ar zemes novērtējumu rudzu vienībās (t/ha) pašvaldībā, kurā tiek saņemta līdzvērtīga zeme, un reizinot ar zemes novērtējumu rudzu vienībās (t/ha) pašvaldībā, kurā atradās bijušais zemes īpašums, izmantojot šādu formulu:

Līdzvērtīgās zemes platība = a : b x c, kur

a – bijušā zemes īpašuma platība hektāros;

b – zemes novērtējums rudzu vienībās (t/ha) pašvaldībā, kurā tiek saņemta līdzvērtīga zeme (1.pielikums);

c – zemes novērtējums rudzu vienībās (t/ha) pašvaldībā, kurā atradās bijušais zemes īpašums (1.pielikums).

17. Līdzvērtīgas zemes saņemšanai citā pašvaldībā persona aprēķina bijušā zemes īpašuma novērtējumu rudzu vienībās (t/ha), reizinot bijušā zemes īpašuma platību (ha) ar zemes novērtējumu rudzu vienībās (t/ha) pašvaldībā, kurā atradās bijušais zemes īpašums (1.pielikums). Zemes reformas pabeigšanai paredzēto zemes gabalu novērtējumu rudzu vienībās (t/ha) uz 1940.gada 21.jūliju aprēķina Valsts zemes dienests (šo noteikumu 30.punkts).

18. Saskaņā ar Ministru kabineta 2006.gada 30.maija noteikumiem Nr.439 “Valsts zemes dienesta nolikums” Valsts zemes dienesta reģionālās nodaļas vadītājs izveido komisiju, kura organizē vietējo pašvaldību un rajona līmeņa zemes reformas pabeigšanai paredzētās zemes piedāvāšanu personām, tai skaitā izlozi. Komisijā iekļauj Valsts zemes dienesta pārstāvjus un vismaz vienu attiecīgās vietējās pašvaldības pārstāvi, kurš ir tiesīgs apstiprināt zemes gabala robežu shēmu (arī tad, ja zemes gabals tiek sadalīts).

19. Saskaņā ar Ministru kabineta 2006.gada 30.maija noteikumiem Nr.439 “Valsts zemes dienesta nolikums” Valsts zemes dienesta ģenerāldirektors izveido komisiju, kura organizē valsts līmeņa zemes reformas pabeigšanai paredzētās zemes piedāvāšanu personām, tai skaitā izlozi. Komisijā iekļauj Valsts zemes dienesta pārstāvjus, vismaz vienu attiecīgās vietējās pašvaldības pārstāvi, kurš ir tiesīgs apstiprināt zemes gabala robežu shēmu (arī tad, ja zemes gabals tiek sadalīts), un vismaz vienu Centrālās zemes komisijas pārstāvi.

20. Centrālā zemes komisija sadarbībā ar Valsts zemes dienestu izstrādā un apstiprina šo noteikumu 18.punktā minētās komisijas un 19.punktā minētās komisijas (turpmāk – Valsts zemes dienesta komisija) darbības kārtību. Uz Valsts zemes dienesta komisijas sēdi, kuras laikā iespējams veikt arī izlozi, Centrālās zemes komisijas un attiecīgās vietējās pašvaldības pārstāvi uzaicina rakstiski ne vēlāk kā 15 dienas pirms sēdes. Personu uzaicina uz Valsts zemes dienesta komisijas sēdi, kuras laikā iespējams veikt arī izlozi, atbilstoši šo noteikumu 46.punktam.

21. Persona uzrāda attiecīgajai Valsts zemes dienesta komisijai personu apliecinošu dokumentu, bet personas pilnvarotais pārstāvis papildus uzrāda arī pilnvarojumu apliecinošu dokumentu.

22. Valsts zemes dienesta komisijas sēdes protokolē. Sēdes protokolu paraksta komisijas priekšsēdētājs, komisijas locekļi un visi pretendenti (šo noteikumu 29.punkts). Par izlozi var sastādīt atsevišķu protokolu (šo noteikumu 51.punkts). 

II. Pieprasījumu izskatīšanas kārtība

23. Centrālā zemes komisija sagatavo un iesniedz Valsts zemes dienestā personu sarakstu, kuras ir iesniegušas pieprasījumu un nepieciešamos īpašuma vai mantošanas tiesības apliecinošos dokumentus.

24. Šo noteikumu 23.punktā minētajā sarakstā norāda personas vārdu, uzvārdu, personas kodu, radniecību ar bijušo zemes īpašnieku vai citu pamatu mantošanas tiesībām, personas norādīto adresi vai, ja tādas nav, deklarēto dzīvesvietas adresi, bijušā īpašuma nosaukumu vai citu arhīva izziņā norādīto īpašumu identificējošo informāciju, bijušā īpašuma kopējo platību un domājamās daļas platību zemes kopīpašuma gadījumā, zemes īpašnieka (1940.gada 21.jūlijā) vārdu un uzvārdu, bijušā zemes īpašuma atrašanās vietas nosaukumu 1940.gada 21.jūlijā, kā arī tagadējo atrašanās vietas nosaukumu (saskaņā ar spēkā esošo administratīvi teritoriālo iedalījumu) un īpašuma tiesību atjaunošanai pieprasīto zemes platību.

25. Valsts zemes dienests sadarbībā ar pašvaldībām pārbauda, vai:

25.1. šo noteikumu 3.punktā minētajai vai citai personai nav atjaunotas zemes īpašuma tiesības vai piešķirta kompensācija par pieprasījumā norādīto bijušo zemes īpašumu;

25.2. personai zeme ir piešķirta pastāvīgā lietošanā;

25.3. persona atbilstoši Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likuma 25.panta otrajai daļai nomā zemi;

25.4. persona ir iekļauta attiecīgās pašvaldības zemes ierīcības projekta neapmierināto zemes pieprasītāju sarakstā.

26. Valsts ieņēmumu dienests pēc Valsts zemes dienesta pieprasījuma sniedz informāciju par pašvaldību, kuras budžetā ir ieskaitīta šo noteikumu 23.punktā minēto personu iemaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa summa.

27. Valsts zemes dienests iesniedz Centrālajā zemes komisijā lēmuma pieņemšanai sarakstu par šo noteikumu 23.punktā minētajām personām, par kuru pieprasījumā norādīto bijušo zemes īpašumu saskaņā ar Valsts zemes dienesta rīcībā esošo informāciju nav pieņemts lēmums par zemes īpašuma tiesību atjaunošanu vai kompensācijas piešķiršanu. Sarakstā papildus norāda ziņas:

27.1. par personām, kurām zeme ir piešķirta pastāvīgā lietošanā;

27.2. par personām, kurām zeme ir iznomāta atbilstoši Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likuma 25.panta otrajai daļai;

27.3. par pārējām personām (norāda šo noteikumu 25.4.apakšpunktā un 26.punktā minēto informāciju), kā arī norāda vietējās pašvaldības administratīvās teritorijas nosaukumu, kurā personai saskaņā ar Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas (turpmāk – kadastra informācijas sistēma) datiem ir reģistrēts nekustamais īpašums;

27.4. vai personas pieprasījumu par bijušo zemes īpašumu iesniegušas likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas lauku apvidos” 4.panta otrajā daļā noteiktajā termiņā;

27.5. vai personas īpašuma vai mantošanas tiesības apliecinošos dokumentus par pieprasījumā norādīto bijušo zemes īpašumu iesniegušas likuma “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 20.panta ceturtajā daļā noteiktajā termiņā.

28. Valsts zemes dienests iesniedz Centrālajā zemes komisijā lēmuma pieņemšanai atsevišķu sarakstu par šo noteikumu 23.punktā minētajām personām, ja tām vai jebkurai citai personai jau ir atjaunotas zemes īpašuma tiesības vai piešķirta kompensācija par pieprasījumā norādīto bijušo zemes īpašumu.

29. Centrālā zemes komisija iesniedz Valsts zemes dienestā to personu sarakstus, kuras pretendē uz zemes reformas pabeigšanai paredzēto zemi (turpmāk – pretendents), grupējot pretendentus pa vietējās pašvaldības administratīvajām teritorijām (novads, pagasts, pilsētas lauku teritorija, novada pagasts un novada pilsētas lauku teritorija), kurās bijušais zemes īpašums atradās 1940.gada 21.jūlijā, ievērojot likuma “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos” 17.panta trešajā daļā minētos nosacījumus.

30. Valsts zemes dienests par katru vietējās pašvaldības administratīvo teritoriju sagatavo sarakstu no kadastra informācijas sistēmas par zemes reformas pabeigšanai reģistrētajiem zemes gabaliem (turpmāk – zemes saraksts). Zemes sarakstā zemes gabalus iekļauj to platības augošā secībā un norāda zemes vienības kadastra apzīmējumu, kopplatību, zemes novērtējumu rudzu vienībās (t/ha) un lauksaimniecībā izmantojamās zemes un meža platību, ja tāda ir.

31. Valsts zemes dienests zemes sarakstam pievieno grafisko attēlojumu un nosūta attiecīgajai vietējai pašvaldībai. Vietējā pašvaldība zemes sarakstu izvieto redzamā vietā pašvaldības telpās.

32. Valsts zemes dienests attiecīgo zemes sarakstu nosūta visiem konkrētās vietējās pašvaldības pretendentiem, kuri atbilst likuma “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos” 17.panta trešās daļas 1.punktam.

33. Pretendents mēneša laikā pēc zemes saraksta saņemšanas iesniedz Valsts zemes dienestā iesniegumu. Iesniegumā norāda izvēlētos zemes gabalus (2.pielikums), sarindojot tādā secībā, kādā pretendents vēlas tos saņemt. Līdzvērtīgas zemes saņemšanai citā pašvaldībā pretendents izvēlas no zemes saraksta zemes gabalus, salīdzinot bijušā zemes īpašuma novērtējumu rudzu vienībās (t/ha) ar zemes sarakstā esošo zemes gabalu novērtējumu rudzu vienībās (t/ha). Iesniegumā norāda zemes sarakstā esošos zemes gabalus, kuru novērtējumu rudzu vienībās (t/ha) summa nepārsniedz bijušā zemes īpašuma novērtējumu rudzu vienībās (t/ha). Zemes saņemšanai pašvaldībā, kurā atradās bijušais zemes īpašums, iesniegumā norāda zemes sarakstā esošos zemes gabalus, kuru platības (ha) summa nepārsniedz bijušā zemes īpašuma kopplatību.

34. Pretendents zaudē tiesības atjaunot īpašuma tiesības uz zemes reformas pabeigšanai paredzēto zemi, ja iesniegumu neiesniedz šo noteikumu 33.punktā norādītajā termiņā vai neizvēlas nevienu zemes gabalu.

35. Ja vienu un to pašu zemes gabalu ir izvēlējušies vairāki vienas prioritātes pretendenti, kuriem ir vienāda Civillikumā noteiktā mantošanas kārtība un kuri atbilstoši likuma “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos” 17.panta ceturtajai daļai ir vienas secības pretendenti, tad īpašuma tiesību atjaunošanas kārtību uz visu zemes gabala platību vai tās daļu nosaka lozējot (šo noteikumu III nodaļa). Reliģiskā organizācija pielīdzināma pirmās šķiras likumiskajam mantiniekam.

36. Ja pretendents piekrīt saņemt izvēlēto zemes gabalu, viņš Valsts zemes dienesta komisijas sēdes laikā vai – ja pretendents uz komisijas sēdi nav ieradies – septiņu dienu laikā pēc komisijas priekšsēdētāja rakstiska uzaicināju­ma paraksta Valsts zemes dienesta reģionālās nodaļas sagatavoto izvēlētā zemes gabala vai tā daļas zemes robežu shēmu divos eksemplāros zemes gabalam, uz kuru atjaunojamas īpašuma tiesības. Valsts zemes dienesta komisija 10 dienu laikā pēc komisijas sēdes protokola parakstīšanas nosūta Centrālajai zemes komisijai lēmuma pieņemšanai protokola izrakstu un parakstīto zemes robežu shēmu (šo noteikumu 55.punkts).

37. Ja pretendents atsakās parakstīt izvēlētā zemes gabala vai tā daļas zemes robežu shēmu, viņš zaudē tiesības pretendēt uz citu zemes gabalu vai tā daļu. Valsts zemes dienesta komisija šo faktu protokolē un 10 dienu laikā nosūta Centrālajai zemes komisijai lietas materiālus lēmuma (atteikuma) pieņemšanai saskaņā ar šo noteikumu 14.punktu.

38. Ja pretendents iegūst tiesības īpašuma tiesību atjaunošanai uz zemes gabala platības daļu, tad Valsts zemes dienesta reģionālā nodaļa atbilstoši pieprasījumu izskatīšanas rezultātiem piešķir jaunajam zemes gabalam kadastra apzīmējumu un reģistrē to kadastra informācijas sistēmā, vienlaikus aktualizējot datus par zemes reformas pabeigšanai paredzēto zemi. Līdz pašvaldības lēmuma pieņemšanai jaunajam zemes gabalam kadastra informācijas sistēmā ieraksta tādu nekustamā īpašuma lietošanas mērķi, kāds bija zemes reformas pabeigšanai paredzētajam zemes gabalam, no kura jaunais zemes gabals tiek atdalīts.

39. Ja attiecīgā rajona vietējās pašvaldības teritorijā paliek vienas prioritātes neapmierinātie pretendenti, Centrālā zemes komisija tos iekļauj šā rajona pretendentu sarakstā.

40. Ja attiecīgā rajona līmenī paliek vienas prioritātes neapmierinātie pretendenti, Centrālā zemes komisija tos iekļauj valsts līmeņa pretendentu sarakstā.

41. Valsts zemes dienests pēc katras prioritātes pretendentu pieprasījumu izskatīšanas vietējo pašvaldību, rajona vai valsts līmenī kadastra informācijas sistēmā aktualizē datus par zemes reformas pabeigšanai paredzēto zemi. Aktualizēto zemes sarakstu Valsts zemes dienests nosūta attiecīgajai vietējai pašvaldībai.

42. Valsts zemes dienesta komisija saskaņā ar šo noteikumu 41.punktu aktualizētos zemes sarakstus par attiecīgo rajonu nosūta visiem šo noteikumu 39.punktā minētajiem pretendentiem.

43. Valsts zemes dienesta komisija šo noteikumu 30.punktā minētos zemes sarakstus, kas ir aktualizēti saskaņā ar šo noteikumu 41.punktu, nosūta visiem šo noteikumu 40.punktā minētajiem pretendentiem.

44. Šo noteikumu 39. un 40.punktā minēto pretendentu pieprasījumus izskata šajā nodaļā noteiktajā kārtībā.

45. Likuma “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos” 17.panta trešās daļas 2. un 3.punktā minēto pretendentu pieprasījumus izskata šajā nodaļā noteiktajā kārtībā. 

III. Zemes gabala izloze un saņemšana

46. Valsts zemes dienesta komisija ne vēlāk kā 15 dienas pirms komisijas sēdes, kuras laikā iespējams veikt arī izlozi, nosūta pretendentam informāciju par komisijas sēdes vietu, datumu un laiku. Minēto informāciju nosūta pa pastu ierakstītā vēstulē uz šo noteikumu 33.punktā minētajā iesniegumā norādīto adresi.

47. Ja pretendents attiecīgajā komisijas sēdē nevar piedalīties, viņš rakstiski pilnvaro savu pārstāvi.

48. Ja pretendents vai viņa pilnvarotais pārstāvis neierodas uz izlozi, Valsts zemes dienesta komisija šo faktu protokolē un 10 dienu laikā nosūta lietas materiālus Centrālajai zemes komisijai lēmuma (atteikuma) pieņemšanai saskaņā ar šo noteikumu 14.punktu.

49. Lai piedalītos izlozē, pretendents reģistrējas izlozei, uzrāda personu apliecinošu dokumentu, kā arī norāda dzīvesvietas adresi un tālruņa numuru. Ja pretendentu pārstāv pilnvarota persona, papildus uzrāda pilnvaru.

50. Pretendents, kas pirms izlozes iesniedzis šo noteikumu 33.punktā minēto iesniegumu un reģistrējies izlozei, tiek atzīts par izlozes dalībnieku.

51. Izlozes veidu nosaka un ar izlozes noteikumiem tās dalībniekus iepazīstina Valsts zemes dienesta komisijas vadītājs. Izlozes gaitu protokolē. Protokolā iekļauj pretendenta apliecinājumu par to, ka viņam nav pretenziju pret izlozes gaitu un tās rezultātiem. Apliecinājumu paraksta visi attiecīgie pretendenti. Ja pretendents protokolu neparaksta, protokolā par to izdara atzīmi.

52. Par izlozes uzvarētāju atzīst pretendentu, kas ir izvilcis pilno lozi. Izlozē uzvarējušais pretendents un pašvaldības pārstāvis paraksta Valsts zemes dienesta reģionālās nodaļas sagatavoto izlozētā zemes gabala vai tā daļas zemes robežu shēmu divos eksemplāros. Valsts zemes dienesta komisija 10 dienu laikā nosūta Centrālajai zemes komisijai lēmuma pieņemšanai izlozes protokola izrakstu un parakstīto zemes gabala robežu shēmu.

53. Ja pretendents atsakās parakstīt izlozētā zemes gabala vai tā daļas zemes robežu shēmu, viņš zaudē tiesības pretendēt uz citu zemes gabalu vai tā daļu. Valsts zemes dienesta komisija šo faktu protokolē un 10 dienu laikā nosūta Centrālajai zemes komisijai lietas materiālus lēmuma pieņemšanai saskaņā ar šo noteikumu 14.punktu. 

IV. Lēmuma pieņemšana un paziņošana

54. Divu mēnešu laikā pēc šo noteikumu 52. un 53.punktā minēto dokumentu saņemšanas Centrālā zemes komisija:

54.1. pieņem lēmumu par īpašuma tiesību atjaunošanu (ja ir veikta zemes gabala kadastrālā uzmērīšana);

54.2. sagatavo atzinumu par īpašuma tiesību atjaunošanu. Atzinumam pievieno pretendenta parakstīto zemes gabala robežu shēmu (ja nav veikta zemes gabala kadastrālā uzmērīšana). Lēmumu atjaunot zemes īpašuma tiesības pieņem mēneša laikā pēc kadastra informācijas sistēmā reģistrēta zemes robežu plāna saņemšanas.

55. Centrālā zemes komisija piecu darbdienu laikā pēc komisijas sēdes:

55.1. par pieņemto lēmumu paziņo personai, nosūtot lēmumu pa pastu vai izsniedzot personai pret parakstu;

55.2. par pieņemto lēmumu informē attiecīgo pašvaldību un Valsts zemes dienestu.

56. Valsts zemes dienests, pamatojoties uz saņemto Centrālās zemes komisijas lēmumu, aktualizē datus kadastra informācijas sistēmā.

57. Centrālās zemes komisijas lēmumu viena mēneša laikā pēc tā saņemšanas var pārsūdzēt administratīvajā tiesā.

58. Valsts zemes dienesta komisijas veiktās darbības – zemes piedāvāšana pretendentiem, tai skaitā izlozes veikšana, ir Centrālās zemes komisijas uzdevumā veiktas procesuālās darbības, lai varētu pieņemt Centrālās zemes komisijas lēmumu. Iebildumus par minētajām Valsts zemes dienesta komisijas veiktajām darbībām pretendents var izteikt, pārsūdzot Centrālās zemes komisijas lēmumu administratīvajā tiesā.

Ministru prezidents I.Godmanis

Tieslietu ministrs G.Bērziņš

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2008.gada 20.decembri.

 
 

1.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 16.decembra noteikumiem Nr.1030

Vidējais viena hektāra zemes novērtējums zemes nacionalizācijas brīdī

Rajons, pagasts

(atbilstoši 1993.gada 10.februāra administratīvi teritoriālajam iedalījumam)

Balles

Rudzu vienības (t/ha)

1. Aizkraukles rajons:

1.1. Aiviekstes pagasts

27

1,9

1.2. Aizkraukles pagasts

36

2,5

1.3. Bebru pagasts

31

2,2

1.4. Daudzeses pagasts

26

1,8

1.5. Iršu pagasts

25

1,8

1.6. Klintaines pagasts

35

2,4

1.7. Kokneses pagasts

36

2,5

1.8. Kurmenes pagasts

26 

1,8

1.9. Mazzalves pagasts

29 

2,0

1.10. Neretas pagasts

30 

2,1

1.11. Pilskalnes pagasts

30 

2,1

1.12. Seces pagasts 

33 

2,3

1.13. Sērenes pagasts 

28 

2,0

1.14. Skrīveru pagasts 

42 

2,9

1.15. Staburaga pagasts 

28 

2,0

1.16. Sunākstes pagasts 

26 

1,8

1.17. Valles pagasts 

29 

2,0

1.18. Vietalvas pagasts 

25 

1,8

1.19. Zalves pagasts 

27 

1,9

2. Alūksnes rajons:

2.1. Apes lauku teritorija 

30 

2,1

2.2. Alsviķu pagasts 

26 

1,8

2.3. Annas pagasts 

30 

2,1

2.4. Gaujienas pagasts 

30 

2,1

2.5. Ilzenes pagasts 

30 

2,1

2.6. Jaunalūksnes pagasts

30 

2,1

2.7. Jaunannas pagasts 

30 

2,1

2.8. Jaunlaicenes pagasts 

25 

1,8

2.9. Kalncempju pagasts 

31 

2,2

2.10. Liepnas pagasts 

25 

1,8

2.11. Malienas pagasts 

29 

2,0

2.12. Mālupes pagasts 

29 

2,0

2.13. Mārkalnes pagasts 

26 

1,8

2.14. Pededzes pagasts 

26 

1,8

2.15. Trapenes pagasts 

36 

2,5

2.16. Veclaicenes pagasts 

26 

1,8

2.17. Virešu pagasts 

30 

2,1

2.18. Zeltiņu pagasts 

25 

1,8

2.19. Ziemeru pagasts 

25 

1,8

3. Balvu rajons:

3.1. Baltinavas pagasts 

31 

2,2

3.2. Balvu pagasts 

29 

2,0

3.3. Bērzkalnes pagasts 

27 

1,9

3.4. Bērzpils pagasts 

27 

1,9

3.5. Briežuciema pagasts 

30 

2,1

3.6. Krišjāņu pagasts 

25 

1,8

3.7. Kubuļu pagasts 

29 

2,0

3.8. Kupravas pagasts 

27 

1,9

3.9. Lazdukalna pagasts 

27 

1,9

3.10. Lazdulejas pagasts 

28 

2,0

3.11. Medņevas pagasts 

27 

1,9

3.12. Rugāju pagasts 

25 

1,8

3.13. Susāju pagasts 

27 

1,9

3.14. Šķilbēnu pagasts 

31 

2,2

3.15. Tilžas pagasts 

26 

1,8

3.16. Vectilžas pagasts 

27 

1,9

3.17. Vecuma pagasts 

27 

1,9

3.18. Vīksnas pagasts 

25 

1,8

3.19. Žīguru pagasts 

27 

1,9

4. Bauskas rajons:

4.1. Bārbeles pagasts 

33 

2,3

4.2. Brunavas pagasts 

41 

2,9

4.3. Ceraukstes pagasts 

59 

4,1

4.4. Codes pagasts 

53 

3,7

4.5. Dāviņu pagasts 

39 

2,7

4.6. Gailīšu pagasts 

59 

4,1

4.7. Iecavas pagasts 

38 

2,7

4.8. Īslīces pagasts 

64 

4,5

4.9. Mežotnes pagasts 

59 

4,1

4.10. Rundāles pagasts 

56 

3,9

4.11. Skaistkalnes pagasts 

38 

2,7

4.12. Stelpes pagasts 

38 

2,7

4.13. Svitenes pagasts 

64 

4,5

4.14. Vecsaules pagasts 

36 

2,6

4.15. Vecumnieku pagasts 

33 

2,3

4.16. Viesturu pagasts 

65 

4,6

5. Cēsu rajons:

5.1. Amatas pagasts 

25 

1,8

5.2. Drabešu pagasts 

33

2,3

5.3. Drustu pagasts 

28 

2,0

5.4. Dzērbenes pagasts 

26 

1,8

5.5. Inešu pagasts 

26 

1,8

5.6. Jaunpiebalgas pagasts 

25 

1,8

5.7. Kaives pagasts 

26 

1,8

5.8. Liepas pagasts 

32 

2,2

5.9. Līgatnes pagasts 

37 

2,6

5.10. Mārsnēnu pagasts 

34 

2,4

5.11. Mores pagasts 

28 

2,0

5.12. Nītaures pagasts 

29 

2,0

5.13. Priekuļu pagasts 

41 

2,9

5.14. Raiskuma pagasts 

31 

2,2

5.15. Raunas pagasts 

32 

2,2

5.16. Skujenes pagasts 

25 

1,8

5.17. Stalbes pagasts 

33 

2,3

5.18. Straupes pagasts 

34 

2,4

5.19. Taurenes pagasts 

27 

1,9

5.20. Vaives pagasts 

35 

2,5

5.21. Vecpiebalgas pagasts 

27 

1,9

5.22. Veselavas pagasts 

33 

2,3

5.23. Zaubes pagasts 

29 

2,0

5.24. Zosēnu pagasts 

25 

1,8

6. Daugavpils rajons:

6.1. Subates lauku teritorija 

32 

2,2

6.2. Ambeļu pagasts 

24 

1,7

6.3. Bebrenes pagasts 

30 

2,1

6.4. Biķernieku pagasts 

29 

2,0

6.5. Demenes pagasts 

32 

2,2

6.6. Dubnas pagasts 

33 

2,3

6.7. Dvietes pagasts 

33 

2,3

6.8. Eglaines pagasts 

32 

2,2

6.9. Kalkūnes pagasts 

33 

2,3

6.10. Kalupes pagasts 

33 

2,3

6.11. Laucesas pagasts 

37 

2,6

6.12. Līdumnieku pagasts

30 

2,1

6.13. Līksnas pagasts 

35 

2,5

6.14. Maļinovas pagasts 

31 

2,2

6.15. Medumu pagasts 

25 

1,8

6.16. Naujenes pagasts 

30 

2,1

6.17. Nīcgales pagasts 

34 

2,4

6.18. Pilskalnes pagasts 

34 

2,4

6.19. Salienas pagasts 

31 

2,2

6.20. Skrudalienas pagasts 

33 

2,3

6.21. Sventes pagasts 

35 

2,5

6.22. Šēderes pagasts 

32 

2,2

6.23. Tabores pagasts 

33 

2,3

6.24. Vaboles pagasts 

31 

2,2

6.25. Vecsalienas pagasts 

28 

2,0

6.26. Višķu pagasts 

36 

2,5

7. Dobeles rajons:

7.1. Auces lauku teritorija 

45 

3,1

7.2. Annenieku pagasts 

40 

2,8

7.3. Augstkalnes pagasts 

60 

4,2

7.4. Auru pagasts 

57 

4,0

7.5. Bēnes pagasts 

43 

3,0

7.6. Bērzes pagasts 

55 

3,9

7.7. Bikstu pagasts 

39 

2,7

7.8. Bukaišu pagasts 

55 

3,9

7.9. Dobeles pagasts 

53 

3,7

7.10. Īles pagasts 

36 

2,5

7.11. Jaunbērzes pagasts 

57 

4,0

7.12. Krimūnu pagasts 

57 

4,0

7.13. Lielauces pagasts 

36 

2,5

7.14. Naudītes pagasts 

40 

2,8

7.15. Penkules pagasts 

54 

3,8

7.16. Tērvetes pagasts 

60 

4,2

7.17. Ukru pagasts 

40 

2,8

7.18. Vītiņu pagasts 

45 

3,1

7.19. Zebrenes pagasts 

36 

2,5

8. Gulbenes rajons:

8.1. Beļavas pagasts 

27 

1,9

8.2. Daukstu pagasts 

32 

2,2

8.3. Druvienas pagasts 

28 

2,0

8.4. Galgauskas pagasts 

29 

2,0

8.5. Jaungulbenes pagasts 

28 

2,0

8.6. Lejasciema pagasts 

28 

2,0

8.7. Litenes pagasts 

27 

1,9

8.8. Lizuma pagasts 

30 

2,1

8.9. Līgo pagasts 

28 

2,0

8.10. Rankas pagasts 

30 

2,1

8.11. Stāmerienas pagasts 

31 

2,2

8.12. Stradu pagasts 

32 

2,2

8.13. Tirzas pagasts 

30 

2,1

9. Jelgavas rajons:

9.1. Kalnciema lauku teritorija

33 

2,3

9.2. Cenu pagasts 

38 

2,7

9.3. Elejas pagasts 

63 

4,4

9.4. Glūdas pagasts 

57 

4,0

9.5. Jaunsvirlaukas pagasts 

59 

4,1

9.6. Lielplatones pagasts 

64 

4,5

9.7. Līvbērzes pagasts 

54 

3,8

9.8. Ozolnieku pagasts 

38 

2,7

9.9. Platones pagasts 

60 

4,2

9.10. Sesavas pagasts 

63 

4,4

9.11. Sidrabenes pagasts 

44 

3,1

9.12. Svētes pagasts 

52 

3,6

9.13. Valgundes  pagasts 

33 

2,3

9.14. Vilces pagasts 

55 

3,8

9.15. Vircavas pagasts 

63 

4,4

9.16. Zaļenieku pagasts 

61 

4,3

10. Jēkabpils rajons:

10.1. Aknīstes lauku teritorija 

31 

2,2

10.2. Viesītes lauku teritorija

33 

2,3

10.3. Asares pagasts 

31 

2,2

10.4. Atašienes pagasts 

27 

1,9

10.5. Ābeļu pagasts 

29 

2,0

10.6. Dignājas pagasts 

30 

2,1

10.7. Dunavas pagasts 

30 

2,1

10.8. Elkšņu pagasts 

27 

1,9

10.9. Gārsenes pagasts 

32 

2,2

10.10. Kalna pagasts 

26 

1,8

10.11. Krustpils pagasts 

35 

2,4

10.12. Kūku pagasts 

33 

2,3

10.13. Leimaņu pagasts

27 

1,9

10.14. Mežāres pagasts 

29 

2,0

10.15. Rites pagasts 

26 

1,8

10.16. Rubenes pagasts 

30 

2,1

10.17. Salas pagasts 

32 

2,2

10.18. Saukas pagasts 

33 

2,3

10.19. Sēlpils pagasts 

28 

2,0

10.20. Variešu pagasts 

29 

2,0

10.21. Vīpes pagasts 

29 

2,0

10.22. Zasas pagasts 

31 

2,2

11. Krāslavas rajons:

11.1. Andrupenes pagasts 

22 

1,5

11.2. Andzeļu pagasts 

22 

1,5

11.3. Asūnes pagasts 

23 

1,6

11.4. Aulejas pagasts 

24 

1,7

11.5. Bērziņu pagasts 

27 

1,9

11.6. Dagdas pagasts 

27 

1,9

11.7. Ezernieku pagasts 

24 

1,7

11.8. Grāveru pagasts 

22 

1,5

11.9. Indras pagasts 

32 

2,2

11.10. Izvaltas pagasts 

28 

2,0

11.11. Kalniešu pagasts 

28 

2,0

11.12. Kaplavas pagasts 

28 

2,0

11.13. Kastuļinas pagasts 

27 

1,9

11.14. Kombuļu pagasts 

27 

1,9

11.15. Konstantinovas pagasts 

27 

1,9

11.16. Krāslavas pagasts 

28 

2,0

11.17. Ķepovas pagasts 

23 

1,6

11.18. Piedrujas pagasts 

32 

2,2

11.19. Robežnieku pagasts 

27 

1,9

11.20. Skaistas pagasts 

27 

1,9

11.21. Svariņu pagasts 

27 

1,9

11.22. Šķaunes pagasts 

27 

1,9

11.23. Šķeltovas pagasts 

25 

1,8

11.24. Ūdrīšu pagasts 

27 

1,9

12. Kuldīgas rajons:

12.1. Alsungas pagasts 

27 

1,9

12.2. Ēdoles pagasts 

27 

1,9

12.3. Gudenieku pagasts 

27 

1,9

12.4. Īvandes pagasts 

27 

1,9

12.5. Kabiles pagasts 

31 

2,2

12.6. Kurmāles pagasts 

27 

1,9

12.7. Laidu pagasts 

26 

1,8

12.8. Nīkrāces pagasts 

26 

1,8

12.9. Padures pagasts 

33 

2,3

12.10. Pelču pagasts 

28 

2,0

12.11. Raņķu pagasts 

30 

2,1

12.12. Rendas pagasts 

27 

1,9

12.13. Rudbāržu pagasts

29 

2,0

12.14. Rumbas pagasts 

28 

2,0

12.15. Skrundas pagasts 

30 

2,1

12.16. Snēpeles pagasts 

29 

2,0

12.17. Turlavas pagasts 

33 

2,3

12.18. Vārmes pagasts 

27 

1,9

13. Liepājas rajons:

13.1. Durbes lauku teritorija 

39 

2,7

13.2. Aizputes pagasts 

37 

2,6

13.3. Bārtas pagasts 

32 

2,2

13.4. Bunkas pagasts 

37 

2,6

13.5. Cīravas pagasts 

31 

2,2

13.6. Dunalkas pagasts 

38 

2,7

13.7. Dunikas pagasts 

27 

1,9

13.8. Embūtes pagasts 

29 

2,0

13.9. Gaviezes pagasts 

32 

2,2

13.10. Gramzdas pagasts 

32 

2,2

13.11. Grobiņas pagasts 

35 

2,4

13.12. Kalētu pagasts 

39 

2,7

13.13. Kalvenes pagasts 

29 

2,0

13.14. Kazdangas pagasts

39 

2,7

13.15. Lažas pagasts 

31 

2,2

13.16. Medzes pagasts 

37 

2,6

13.17. Nīcas pagasts 

28 

2,0

13.18. Otaņķu pagasts 

35 

2,5

13.19. Priekules pagasts 

39 

2,7

13.20. Rucavas pagasts 

26 

1,8

13.21. Sakas pagasts 

23 

1,6

13.22. Tadaiķu pagasts 

38 

2,7

13.23. Vaiņodes pagasts

32 

2,2

13.24. Vecpils pagasts 

28 

2,0

13.25. Vērgales pagasts 

31 

2,2

13.26. Virgas pagasts 

37 

2,6

14. Limbažu rajons:

14.1. Ainažu lauku teritorija 

29 

2,0

14.2. Alojas lauku teritorija 

30 

2,1

14.3. Salacgrīvas lauku
teritorija

31 

2,2

14.4. Staiceles lauku teritorija 

28 

2,0

14.5. Braslavas pagasts 

35 

2,4

14.6. Brīvzemnieku pagasts 

29 

2,0

14.7. Katvaru pagasts 

30 

2,1

14.8. Lēdurgas pagasts 

37 

2,6

14.9. Liepupes pagasts 

33 

2,3

14.10. Limbažu pagasts 

34 

2,4

14.11. Pāles pagasts 

35 

2,4

14.12. Salacas pagasts 

28 

2,0

14.13. Skultes pagasts 

32 

2,2

14.14. Umurgas pagasts 

32 

2,2

14.15. Vidrižu pagasts 

32 

2,2

14.16. Viļķenes pagasts 

32 

2,2

15. Ludzas rajons:

15.1. Blontu pagasts 

26 

1,8

15.2. Briģu pagasts 

25 

1,7

15.3. Ciblas pagasts 

26 

1,8

15.4. Cirmas pagasts 

31 

2,2

15.5. Goliševas pagasts 

25 

1,7

15.6. Isnaudas pagasts 

30 

2,1

15.7. Istras pagasts 

22 

1,5

15.8. Lauderu pagasts 

22 

1,5

15.9. Līdumnieku pagasts 

26 

1,8

15.10. Malnavas pagasts 

33 

2,3

15.11. Mežvidu pagasts 

30 

2,1

15.12. Mērdzenes pagasts 

25 

1,7

15.13. Miglinieku pagasts 

28 

2,0

15.14. Nautrēnu pagasts 

28 

2,0

15.15. Nirzas pagasts 

24 

1,7

15.16. Nukšas pagasts 

27 

1,9

15.17. Pasienes pagasts 

24 

1,7

15.18. Pildas pagasts 

26 

1,8

15.19. Pureņu pagasts 

30 

2,1

15.20. Pušmucovas pagasts 

25 

1,7

15.21. Rundēnu pagasts 

22 

1,5

15.22. Salnavas pagasts 

30 

2,1

15.23. Zaļesjes pagasts 

25 

1,7

15.24. Zvirgzdenes pagasts 

32 

2,2

16. Madonas rajons:

16.1. Cesvaines lauku teritorija

28 

2,0

16.2. Aronas pagasts 

27 

1,9

16.3. Barkavas pagasts 

31 

2,2

16.4. Bērzaunes pagasts 

24 

1,7

16.5. Dzelzavas pagasts 

32 

2,2

16.6. Ērgļu pagasts 

30 

2,1

16.7. Indrānu pagasts 

29 

2,0

16.8. Jumurdas pagasts 

30 

2,1

16.9. Kalsnavas pagasts 

27 

1,9

16.10. Lazdonas pagasts 

30 

2,1

16.11. Liezēres pagasts 

27 

1,9

16.12. Ļaudonas pagasts 

30 

2,1

16.13. Mārcienas pagasts 

27 

1,9

16.14. Mētrienas pagasts 

31 

2,2

16.15. Murmastienas pagasts 

30 

2,1

16.16. Ošupes pagasts 

29 

2,0

16.17. Praulienas pagasts 

33 

2,3

16.18. Sarkaņu pagasts 

27 

1,9

16.19. Sausnējas pagasts 

27 

1,9

16.20. Varakļānu pagasts 

29 

2,0

16.21. Vestienas pagasts 

24 

1,7

17. Ogres rajons:

17.1. Ķeguma lauku teritorija 

34 

2,4

17.2. Lielvārdes lauku teritorija

38 

2,7

17.3. Birzgales pagasts 

35 

2,4

17.4. Jumpravas pagasts 

38 

2,7

17.5. Krapes pagasts 

35 

2,4

17.6. Ķeipenes pagasts 

35 

2,4

17.7. Lauberes pagasts 

35 

2,4

17.8. Lēdmanes pagasts 

36 

2,5

17.9. Madlienas pagasts 

35 

2,4

17.10. Mazozolu pagasts 

30 

2,1

17.11. Meņģeles pagasts 

32 

2,2

17.12. Ogresgala pagasts 

35 

2,4

17.13. Rembates pagasts 

36 

2,5

17.14. Suntažu pagasts

37 

2,6

17.15. Taurupes pagasts 

35 

2,4

17.16. Tīnūžu pagasts 

36 

2,5

18. Preiļu rajons:

18.1. Aglonas pagasts 

26 

1,8

18.2. Aizkalnes pagasts 

31 

2,2

18.3. Galēnu pagasts 

31 

2,2

18.4. Jersikas pagasts 

30 

2,1

18.5. Pelēču pagasts 

29 

2,0

18.6. Preiļu pagasts 

32 

2,2

18.7. Riebiņu pagasts 

32 

2,2

18.8. Rožkalnu pagasts 

30 

2,1

18.9. Rožupes pagasts 

30 

2,1

18.10. Rudzātu pagasts 

32 

2,2

18.11. Rušonu pagasts 

29 

2,0

18.12. Saunas pagasts 

32 

2,2

18.13. Silajāņu pagasts 

29 

2,0

18.14. Sīļukalna pagasts 

29 

2,0

18.15. Stabulnieku pagasts 

35 

2,4

18.16. Sutru pagasts 

35 

2,4

18.17. Turku pagasts 

30 

2,1

18.18. Upmalas pagasts 

35 

2,4

18.19. Vārkavas pagasts 

35 

2,4

19. Rēzeknes rajons:

19.1. Audriņu pagasts 

30 

2,1

19.2. Bērzgales pagasts 

29 

2,0

19.3. Čornaja pagasts 

26 

1,8

19.4. Dekšāres pagasts 

29 

2,0

19.5. Dricānu pagasts 

30 

2,1

19.6. Feimaņu pagasts 

27 

1,9

19.7. Gaigalavas pagasts 

30 

2,1

19.8. Griškānu pagasts 

26 

1,8

19.9. Ilzeskalna pagasts 

32 

2,2

19.10. Kantinieku pagasts 

31 

2,2

19.11. Kaunatas pagasts 

27 

1,9

19.12. Lendžu pagasts 

29 

2,0

19.13. Lūznavas pagasts 

29 

2,0

19.14. Maltas pagasts 

30 

2,1

19.15. Mākoņkalna pagasts 

24 

1,7

19.16. Nagļu pagasts 

30 

2,1

19.17. Ozolaines pagasts 

32 

2,2

19.18. Ozolmuižas pagasts 

32 

2,2

19.19. Pušas pagasts 

23 

1,6

19.20. Rikavas pagasts 

36 

2,5

19.21. Sakstagala pagasts 

31 

2,2

19.22. Silmalas pagasts 

31 

2,2

19.23. Sokolu pagasts 

36 

2,5

19.24. Stoļerovas pagasts 

26 

1,8

19.25. Stružānu pagasts 

31 

2,2

19.26. Vērēmu pagasts 

31 

2,2

19.27. Viļānu pagasts 

36 

2,5

20. Rīgas rajons:

20.1. Baldones lauku teritorija 

33 

2,3

20.2. Saulkrastu lauku
teritorija 

38 

2,7

20.3. Allažu pagasts 

34 

2,4

20.4. Ādažu pagasts 

34 

2,4

20.5. Babītes pagasts 

38 

2,7

20.6. Carnikavas pagasts 

34 

2,4

20.7. Daugmales pagasts 

34 

2,4

20.8. Garkalnes pagasts 

34 

2,4

20.9. Inčukalna pagasts 

35 

2,4

20.10. Krimuldas pagasts 

40 

2,8

20.11. Ķekavas pagasts 

39 

2,7

20.12. Mālpils pagasts 

39 

2,7

20.13. Mārupes pagasts 

39 

2,7

20.14. Olaines pagasts 

36 

2,5

20.15. Ropažu pagasts 

32 

2,2

20.16. Salas pagasts 

35 

2,4

20.17. Salaspils pagasts 

38 

2,7

20.18. Sējas pagasts 

34 

2,4

20.19. Siguldas pagasts 

40 

2,8

20.20. Stopiņu pagasts 

34 

2,4

21. Saldus rajons:

21.1. Brocēnu lauku teritorija

32 

2,2

21.2. Blīdenes pagasts 

32 

2,2

21.3. Ezeres pagasts 

37 

2,6

21.4. Gaiķu pagasts 

32 

2,2

21.5. Jaunauces pagasts 

41 

2,9

21.6. Jaunlutriņu pagasts 

36 

2,5

21.7. Kursīšu pagasts 

35 

2,4

21.8. Lutriņu pagasts 

36 

2,5

21.9. Nīgrandes pagasts 

33 

2,3

21.10. Novadnieku pagasts 

35 

2,4

21.11. Pampāļu pagasts 

33 

2,3

21.12. Remtes pagasts 

32 

2,2

21.13. Rubas pagasts 

33 

2,3

21.14. Saldus pagasts 

43 

3,0

21.15. Šķēdes pagasts 

31 

2,2

21.16. Vadakstes pagasts 

40 

2,8

21.17. Zaņas pagasts 

37 

2,6

21.18. Zirņu pagasts 

34 

2,4

21.19. Zvārdes pagasts 

40 

2,8

22. Talsu rajons:

22.1. Valdemārpils lauku
teritorija

31 

2,2

22.2. Abavas pagasts 

33 

2,3

22.3. Balgales pagasts 

35 

2,4

22.4. Dundagas pagasts 

26 

1,8

22.5. Gibuļu pagasts 

34 

2,4

22.6. Īves pagasts 

30 

2,1

22.7. Kolkas pagasts 

24 

1,7

22.8. Kūļciema pagasts 

31 

2,2

22.9. Laidzes pagasts 

36 

2,5

22.10. Laucienes pagasts 

34 

2,4

22.11. Lībagu pagasts 

34 

2,4

22.12. Lubes pagasts 

29 

2,0

22.13. Mērsraga pagasts 

24 

1,7

22.14. Rojas pagasts 

26 

1,8

22.15. Strazdes pagasts 

33 

2,3

22.16. Valdgales pagasts 

33 

2,3

22.17. Vandzenes pagasts 

35 

2,4

22.18. Virbu pagasts 

33 

2,3

23. Tukuma rajons:

23.1. Cēres pagasts 

31 

2,2

23.2. Degoles pagasts 

38 

2,7

23.3. Džūkstes pagasts 

43 

3,0

23.4. Engures pagasts 

26 

1,8

23.5. Irlavas pagasts 

37 

2,6

23.6. Jaunpils pagasts 

40 

2,8

23.7. Jaunsātu pagasts 

37 

2,6

23.8. Kandavas pagasts 

34 

2,4

23.9. Lapmežciema pagasts

26 

1,8

23.10. Lestenes pagasts 

39 

2,7

23.11. Matkules pagasts 

31 

2,2

23.12. Pūres pagasts 

35 

2,4

23.13. Sēmes pagasts 

31 

2,2

23.14. Slampes pagasts 

42 

2,9

23.15. Smārdes pagasts 

36 

2,5

23.16. Tumes pagasts 

40 

2,8

23.17. Vānes pagasts 

2,2

23.18. Viesātu pagasts 

31 

2,2

23.19. Zantes pagasts 

31 

2,2

23.20. Zemītes pagasts 

32 

2,2

23.21. Zentenes pagasts 

31 

2,2

24. Valkas rajons:

24.1. Sedas lauku teritorija 

33 

2,3

24.2. Bilskas pagasts 

27 

1,9

24.3. Blomes pagasts 

30 

2,1

24.4. Brantu pagasts 

28 

2,0

24.5. Ērģemes pagasts 

26 

1,8

24.6. Ēveles pagasts 

31 

2,2

24.7. Grundzāles pagasts 

26 

1,8

24.8. Jērcēnu pagasts 

33 

2,3

24.9. Kārķu pagasts 

27 

1,9

24.10. Launkalnes pagasts 

31 

2,2

24.11. Palsmanes pagasts 

26 

1,8

24.12. Plāņu pagasts 

31 

2,2

24.13. Smiltenes pagasts 

36 

2,5

24.14. Trikātas pagasts 

36 

2,5

24.15. Valkas pagasts 

34 

2,4

24.16. Variņu pagasts 

30 

2,1

24.17. Vijciema pagasts 

33 

2,3

24.18. Zvārtavas pagasts 

27 

1,9

25. Valmieras rajons:

25.1. Mazsalacas lauku
teritorija 

33 

2,3

25.2. Bērzaines pagasts 

33 

2,3

25.3. Brenguļu pagasts 

35 

2,4

25.4. Burtnieku pagasts 

35 

2,4

25.5. Dikļu pagasts 

36 

2,5

25.6. Ipiķu pagasts 

32 

2,2

25.7. Jeru pagasts 

30 

2,1

25.8. Kauguru pagasts 

35 

2,4

25.9. Kocēnu pagasts 

35 

2,4

25.10. Ķoņu pagasts 

36 

2,5

25.11. Lodes pagasts 

30 

2,1

25.12. Matīšu pagasts 

35 

2,4

25.13. Naukšēnu pagasts 

33 

2,3

25.14. Ramatas pagasts 

33 

2,3

25.15. Rencēnu pagasts 

36 

2,5

25.16. Sēļu pagasts 

35 

2,4

25.17. Skaņkalnes pagasts 

32 

2,2

25.18. Vaidavas pagasts 

37 

2,6

25.19. Valmieras pagasts 

36 

2,5

25.20. Vecates pagasts 

36 

2,5

25.21. Vilpulkas pagasts 

35 

2,4

25.22. Zilākalna pagasts 

31 

2,2

26. Ventspils rajons:

26.1. Piltenes lauku teritorija 

34 

2,4

26.2. Ances pagasts 

26 

1,8

26.3. Jūrkalnes pagasts 

26 

1,8

26.4. Popes pagasts 

25 

1,8

26.5. Puzes pagasts 

30 

2,1

26.6. Tārgales pagasts 

34 

2,4

26.7. Ugāles pagasts 

31 

2,1

26.8. Usmas pagasts 

25 

1,8

26.9. Užavas pagasts 

28 

1,9

26.10. Vārves pagasts 

34 

2,4

26.11. Ziru pagasts 

29 

2,0

26.12. Zlēku pagasts 

30 

2,1

27. Bijušais Abrenes apriņķis:

27.1. Bijušais Kacēnu pagasts

29 

2,0

27.2. Bijušais Upmales pagasts

29 

2,0

27.3. Bijušais Linavas pagasts

31 

2,2

27.4. Bijušais Purvmalas
pagasts

30 

2,1

27.5. Bijušais Augšpils pagasts

30 

2,1

27.6. Bijušais Gauru pagasts

29 

2,0

Tieslietu ministrs G.Bērziņš


 

2.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 16.decembra noteikumiem Nr.1030

KN1030P2_PAGE_1.JPG (58245 bytes)

KN1030P2_PAGE_2.JPG (12917 bytes)

Tieslietu ministrs G.Bērziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!