• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2024. gada 15. maija saistošie noteikumi Nr. RD-24-272-sn "Par pašvaldības nodevu par reklāmas izvietošanu Rīgā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 23.05.2024., Nr. 99 https://www.vestnesis.lv/op/2024/99.11

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 20

Grozījumi Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes 2023. gada 27. jūlija saistošajos noteikumos Nr. 8 "Daugavpils valstspilsētas pašvaldības nolikums"

Vēl šajā numurā

23.05.2024., Nr. 99

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: RD-24-272-sn

Pieņemts: 15.05.2024.

OP numurs: 2024/99.11

2024/99.11
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. RD-24-272-sn

Rīgā 2024. gada 15. maijā (prot. Nr. 119, 93. §)

Par pašvaldības nodevu par reklāmas izvietošanu Rīgā

Izdoti saskaņā ar likuma
"Par nodokļiem un nodevām"
12. panta pirmās daļas 7. punktu
un Ministru kabineta 2005. gada 28. jūnija
noteikumu Nr. 480 "Noteikumi par kārtību,
kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas"
12. un 16.1 punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka pašvaldības nodevas par reklāmas izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu, Rīgas valstspilsētas pašvaldības (turpmāk – pašvaldība) administratīvajā teritorijā (turpmāk – nodeva) uzlikšanas kārtību, kā arī atbrīvojumu no nodevas piešķiršanas kārtību.

2. Nodevu administrē un samaksas kontroli nodrošina pašvaldības Pilsētas attīstības departaments (turpmāk – Departaments).

3. Nodevas maksātāji ir fiziskas un juridiskas personas, kas izvieto reklāmu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu, uz pašvaldības administratīvajā teritorijā esošām būvēm vai zemes, kā arī citās tam atvēlētās vietās.

4. Noteikumi neattiecas uz izkārtnēm.

II. Atbrīvojumi no nodevas

5. No nodevas samaksas atbrīvo fiziskas vai juridiskas personas, kuras izvieto:

5.1. sociālo reklāmu (t. i., nekomerciālu reklāmu, kurā netiek reklamēts konkrētas izcelsmes (ražotāja) produkts vai pakalpojums un kura vērsta uz sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanu dažādās jomās);

5.2. informāciju par labdarības pasākumiem, ja labdarības pasākumu ietvaros tiek vākti līdzekļi, kas tiek nodoti Latvijas Republikā reģistrētām biedrībām, nodibinājumiem un reliģiskajām organizācijām vai to iestādēm, kurām piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likumu;

5.3. informāciju par dabas (vides) aizsardzību un ar to saistītiem pasākumiem, ja netiek reklamēts konkrēta ražotāja produkts vai pakalpojums;

5.4. informāciju par veselības aizsardzību vai ar to saistītiem pasākumiem, ja netiek reklamēts konkrēta ražotāja produkts vai pakalpojums;

5.5. informāciju par valsts un pašvaldības rīkotiem starptautiskiem pasākumiem, kuri tiek organizēti diplomātisko attiecību ietvaros;

5.6. ārējos normatīvajos aktos noteikto obligāti izvietojamo informāciju;

5.7. informāciju par valsts vai pašvaldības rīkotiem pasākumiem (valsts un pilsētas svētki, Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki, sporta svētki un citi līdzīgi pasākumi);

5.8. informāciju par valsts un pašvaldības aģentūru rīkotiem pasākumiem, ja minēto pasākumu rīkošana ir aģentūru izveides galvenais mērķis;

5.9. Rīgas pilsētai nepieciešamo informāciju – norādes, informatīvās kartes, shēmas u. c.;

5.10. svētku noformējumu;

5.11. informāciju, ko sniedz pašvaldības iestādes savu funkciju nodrošināšanai;

5.12. pašreklāmu (t. i., reklāmu uz tīkla reklāmas objekta, kas informē par iespēju izvietot reklāmu konkrētajā vietā);

5.13. informāciju par šķiroto atkritumu pieņemšanas punktiem, kuros atkritumus pieņem bez maksas.

6. Nodevas maksātājs tiek atbrīvots no nodevas samaksas, ja noteikumu 5. punktā minētajos gadījumos ziņas par pasākumu sponsoriem un atbalstītājiem (to logotipi, uzņēmumu nosaukumi, preču zīmes) aizņem mazāk par 20 % no kopējās vizuālās informācijas platības un tās ir izvietotas norobežotā laukumā plakāta malā.

III. Nodevas aprēķināšanas kārtība

7. Nodevu aprēķina pēc formulas:

N =

B × L × Z × T × M

kur:

30

7.1. N – nodeva;

7.2. B – reklāmas nodevas bāzes likme 1,85 euro;

7.3. L – reklāmas laukums:

7.3.1. ja reklāmas virsmas izmērs ir mazāks par vienu kvadrātmetru, aprēķinos piemēro minimālo virsmas laukuma izmēru – vienu kvadrātmetru;

7.3.2. ja reklāmas laukums pārsniedz divdesmit kvadrātmetrus, bet ne vairāk kā piecdesmit kvadrātmetrus, reklāmas laukums tiek noteikts pēc formulas:

0,68 x L + 6,6;

7.3.3. ja reklāmas laukums pārsniedz piecdesmit kvadrātmetrus, reklāmas laukums tiek noteikts pēc formulas:

0,31 x L + 24,33;

7.4. Z – zonas koeficients atbilstoši noteikumu pielikumā noteiktajam zonu sadalījumam;

7.5. T – tematikas koeficients;

7.6. M – izvietošanas laiks dienās.

8. Zonas koeficients:

8.1. 1. zona – 4;

8.2. 2. zona – 3;

8.3. 3. zona – 2;

8.4. 4. zona – 1.

9. Tematikas koeficients:

9.1. priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli – 0,5;

9.2. digitālā un dinamiskā reklāma – 2;

9.3. pārējās reklāmas, sludinājumi un cita vizuālā informācija – 1.

10. Ja vienā reklāmas objektā vienlaicīgi tiek eksponēta reklāma ar dažādiem tematikas koeficientiem, tad piemērojams lielākais tematikas koeficients.

11. Mobilajai reklāmai un reklāmai uz sabiedriskā transporta tiek piemērots zonas koeficients 2,5.

12. Reklāmai, kas tiek izvietota publiska pasākuma laikā un organizēšanas vietā, noteikta nemainīga nodevas likme 7,11 euro dienā par katru reklāmu.

IV. Nodevas maksāšanas kārtība un samaksas kontrole

13. Maksāšanas paziņojumu par nodevu Departaments sagatavo un izsūta piecu darba dienu laikā pēc reklāmas izvietošanas atļaujas sagatavošanas.

14. Ja ir sagatavots un izsniegts maksāšanas paziņojums par nodevu, bet reklāma nav izvietota vai arī noņemta pirms maksāšanas paziņojumā par nodevu noteiktā termiņa beigām, nodevas maksātājs nekavējoties, iesniedzot iesniegumu, par to informē Departamentu. Ja Departaments, pārbaudot saņemto informāciju, konstatē, ka reklāma (izņemot mobilo reklāmu) ir demontēta vai nav izvietota, nodevas apmēru pārrēķina līdz dienai, kad šajā punktā minētais iesniegums saņemts Departamentā.

15. Konstatējot faktu par patvaļīgu reklāmas izvietošanu, Departaments aprēķina nodevu no fakta konstatēšanas brīža līdz:

15.1 reklāmas demontāžai;

15.2. reklāmas izvietošanas atļaujas saņemšanai;

15.3. atkārtotai fakta konstatēšanai;

15.4. Departamentā iesniegtā tīkla reklāmas projektā norādītā grafiskā dizaina maiņas datumam.

16. Konstatējot faktu, ka reklāma nav demontēta pēc reklāmas izvietošanas atļaujas derīguma termiņa beigām vai Departamentā iesniegtā tīkla reklāmas projektā norādītā grafiskā dizaina maiņas datumam, Departaments aprēķina nodevu par periodu no reklāmas izvietošanas atļaujas derīguma termiņa beigām līdz:

16.1. reklāmas demontāžai;

16.2. jaunas reklāmas izvietošanas atļaujas saņemšanai;

16.3. atkārtotai fakta konstatēšanai;

16.4. Departamentā iesniegtā tīkla reklāmas projektā norādītā grafiskā dizaina maiņas datumam.

17. Gadījumos, kad Departaments ir konstatējis faktu par patvaļīgu reklāmas izvietošanu, nodevas maksātājam ir pienākums nekavējoties informēt Departamentu par patvaļīgi izvietotās reklāmas demontāžu.

18. Nodeva maksājama maksāšanas paziņojumā par nodevu norādītajā termiņā.

19. Maksāšanas paziņojumu par nodevu tīkla reklāmas objektu izvietotājam Departaments sagatavo līdz katra mēneša 15. datumam par iepriekšējo mēnesi atbilstoši iesniegtajai informācijai par reklāmas plakātiem un to izvietošanas vietām.

20. Ja tīkla reklāmas līguma ietvaros demontē reklāmas objektus, uzstāda jaunus reklāmas objektus vai maina to izvietojuma vietas, nodevas maksātājs nekavējoties rakstveidā iesniedz informāciju Departamentam, norādot demontāžas vai uzstādīšanas datumu, reklāmas objekta adresi un vietas kodu, nodevas apmēra pārrēķina veikšanai.

21. Nodevu ieskaita pašvaldības pamatbudžeta vispārējo ieņēmumu kontā.

V. Noslēguma jautājumi

22. Noteikumi stājas spēkā 2024. gada 1. jūlijā.

23. Atzīt par spēku zaudējušiem Rīgas domes 2006. gada 1. augusta saistošos noteikumus Nr. 51 "Par pašvaldības nodevu par reklāmas un sludinājumu izvietošanu Rīgā" (Latvijas Vēstnesis, 2006, Nr. 151; 2008, Nr. 27, Nr. 200; 2009, Nr. 73; 2010, Nr. 9, Nr. 73; 2011, Nr. 99; 2012, Nr. 13, Nr. 186; 2013, Nr. 123, Nr. 185; 2016, Nr. 245; 2021, Nr. 136; 2022, Nr. 137).

Rīgas domes priekšsēdētājs V. Ķirsis

 

Pielikums
Rīgas domes 2024. gada 15. maija
saistošajiem noteikumiem Nr. RD-24-272-sn

Zonu sadalījums nodevas aprēķināšanai

1. zona

Vecrīga

11. novembra krastmala–Krišjāņa Valdemāra iela–Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris–Aspazijas bulvāris–13. janvāra iela.

2. zona

Ja reklāma izvietota 2. zonā, bet eksponēta pret 1. zonas teritoriju, piemērojams 1. zonas koeficients.

Centrs

Daugavas krastmala no Vanšu tilta līdz Eksportostai–Eksporta iela–Hanzas iela–Krišjāņa Valdemāra iela–Alojas iela–Tallinas iela–Aleksandra Čaka iela–Matīsa iela–Avotu iela–Lāčplēša iela–dzelzceļš–Emīlijas Benjamiņas iela–Vilhelma Purvīša iela–Daugavas krastmala–13.janvāra iela–Aspazijas bulvāris–Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris–Krišjāņa Valdemāra iela.

Ja šajā teritorijā esošās ielas posms atrodas 1. zonas teritorijā, šim ielas posmam piemērojams 1. zonas koeficients.

Mežaparks

Meža prospekts–Ezermalas iela–Cimzes iela–Ķīšezera krasts–Ķīšezera iela–Kokneses prospekts–Glika iela–Stendera iela–Visbijas prospekts–Inčukalna iela.

Daugavgrīvas osta

Daugavas krasts–Rīgas jūras līča krasts–Flotes iela–Daugavgrīvas cietoksnis–Buļļupes ieteka Daugavā.

Ielas

13. janvāra ielas posms no Aspazijas bulvāra virzienā uz Marijas ielu

Aleksandra Čaka iela

Andreja Saharova iela

Anniņmuižas bulvāris

Augusta Deglava iela

Bāriņu iela

Barona ielas posms no Tallinas ielas līdz Gaisa tiltam

Biķernieku ielas posms no Brīvības gatves līdz Juglas ielai

Brāļu Kaudzīšu iela

Brīvības gatve

Brīvības ielas posms no Tallinas ielas līdz Gaisa tiltam

Bruņinieku iela

Dārzciema iela

Daugavgrīvas iela

Daugavgrīvas šoseja

Duntes iela

Dzelzavas iela

Dzirnavu iela

Džutas iela

Eksporta iela

Emīlijas Benjamiņas iela

Ezermalas iela

Firsa Sadovņikova iela

Flotes iela

Gaigalas iela

Ganību dambis

Gunāra Astras iela

Ģertrūdes iela

Hanzas iela

Ieriķu iela

Ilūkstes iela

Jaunciema gatve

Juglas iela

Jūrmalas gatve

Kalnciema ielas posms no Slokas ielas līdz Lielirbes ielai

Kārļa Ulmaņa gatve

Krasta iela

Krišjāņa Valdemāra iela

Krustpils iela

Kurzemes prospekts

Ķīšezera iela

Lastādijas iela

Latgales iela

Lāčplēša iela

Lielirbes iela

Lielvārdes iela

Lokomotīves iela

Lubānas ielas posms no Slāvu apļa līdz Augusta Deglava ielai

Lugažu iela

Mārupes iela

Matīsa iela

Mīlgrāvja iela

Mūkusalas iela

Pērnavas iela

Piedrujas iela

Piestātnes iela

Pildas iela

Pulkveža Brieža iela

Raņķa dambis

Ropažu iela

Salaspils iela

Satekles iela

Skanstes iela

Slokas ielas posms no Uzvaras bulvāra līdz Kalnciema ielai

Senču iela

Sergeja Eizenšteina iela

Slāvu iela

Stabu iela

Tallinas iela

Tilta iela

Ulbrokas iela

Uzvaras bulvāris

Vairoga iela

Valmieras iela

Vestienas iela

Vienības gatve

Viestura prospekts

Viskaļu iela

Ziepniekkalna iela

Zirņu iela

Ja šajā sarakstā esošās ielas posms atrodas 1. zonas teritorijā, šim ielas posmam piemērojams 1. zonas koeficients.

Tilti

Akmens tilts

Salu tilts

Vanšu tilts

3. zona

Ja reklāma izvietota 3. zonā, bet eksponēta pret 1. vai 2. zonas teritoriju, piemērojams attiecīgi 1. vai 2. zonas koeficients.

Centram piegulošā teritorija

Daugavgrīvas iela līdz Ziemeļu tilta trasei (Bukultu iela–Spilves iela)–Eksportosta–dzelzceļa loks gar Brasas staciju un Zemitānu staciju līdz Matīsa ielai–Mazā Matīsa iela–dzelzceļa stacija “Vagonu parks”–dzelzceļš–Slāvu iela–Dienvidu tilta trase–Daugavas krasts–Bieķengrāvis–Mūkusalas ielas gals–Bauskas iela–Kārļa Ulmaņa gatve–Lielirbes iela–Kalnciema iela.

Ja šajā teritorijā esošās ielas posms minēts 2. zonas ielu sarakstā, tam piemērojams 2. zonas koeficients.

Teika

Brīvības gatve–Šmerļa iela–Stāmerienas iela–Stūrīša iela–Dzērbenes iela–Lielvārdes iela–Biķernieku iela.

Ja šajā teritorijā esošās ielas posms minēts 2. zonas ielu sarakstā, tam piemērojams 2. zonas koeficients.

Aplokciems

Ķīšezera krasts–Aplokciema ielas abas puses–Viestura prospekts–Lēdurgas iela–Mores iela.

Ja šajā teritorijā esošās ielas posms minēts 2. zonas ielu sarakstā, tam piemērojams 2. zonas koeficients.

Ielas

Āgenskalna iela

Aizsaules iela

Albatrosu iela

Alises iela

Anniņmuižas iela

Apuzes iela

Asītes iela

Atlantijas iela

Augusta Dombrovska iela

Baložu ielas posms no Āgenskalna ielas līdz Kalnciema ielai

Baseina iela

Bauskas iela

Bebru iela

Berģu iela

Biķernieku ielas posms no Juglas ielas līdz pilsētas robežai

Braslas iela

Buļļu ielas posms no Daugavgrīvas ielas līdz Kleistu ielai

Čiekurkalna 1. līnija

Čiekurkalna 2. līnija

Dagmāras iela

Dambja iela

Dammes iela

Dzintara iela

Dzirciema iela

Emmas iela

Ezera iela

Gaiļezera iela

Gaujas iela

Gobas iela

Gramzdas iela

Granīta iela

Graudu iela

Grenču iela

Ģimnastikas iela

Hipokrāta iela

Ilūkstes iela

Jūrkalnes iela

Kaivas iela

Kalnciema ielas posms no Lielirbes ielas līdz Mūkupurva ielai

Kandavas iela

Kantora iela

Kapteiņu iela

Kastrānes iela

Katlakalna iela

Kleistu iela

Kreimeņu iela

Kristapa iela

Krustabaznīcas iela

Kuldīgas iela

Lēdurgas iela

Lidoņu iela

Lielā iela

Liepājas iela

Lizuma iela

Lubānas ielas posms no Rēznas ielas līdz Salaspils ielai

Malienas iela

Mālu iela

Mangaļu prospekts

Mārkalnes iela

Meldru iela

Melnsila iela

Murjāņu iela

Nīcgales iela

Ojāra Vācieša iela

Ozolciema iela

Pakalniešu iela

Parādes iela

Priedaines ielas posms no Mūkupurva ielas līdz Zolitūdes ielai

Prūšu iela

Rātsupītes iela

Rostokas iela

Rucavas iela

Rušonu iela

Saulkalnes iela

Sesku iela

Silciema iela

Silikātu iela

Slokas ielas posms no Kalnciema ielas līdz Kurzemes prospektam

Spilves iela

Stārķu iela

Stāvvadu iela

Stirnu iela

Stūrmaņu iela

Šampētera iela

Šmerļa iela

Tadaiķu iela

Taisnā iela

Tēriņu iela

Tvaika iela

Upesciema iela

Upesgrīvas ielas posms no Kārļa Ulmaņa gatves līdz Daibes ielai

Vaidavas iela

Valdeķu iela

Varoņu iela

Veiksmes iela

Vecāķu prospekts

Ventspils iela

Vietalvas iela

Vīlipa iela

Višķu iela

Volguntes iela

Zentenes iela

Zolitūdes iela

Ja šajā sarakstā esošās ielas posms atrodas 1. vai 2. zonas teritorijā, šim ielas posmam piemērojams attiecīgi 1. vai 2. zonas koeficients.

4. zona

Ja reklāma izvietota 4. zonā, bet eksponēta pret 2. vai 3. zonas teritoriju, piemērojams attiecīgi 2. vai 3. zonas koeficients.

Pārējā Rīgas pilsētas teritorija

Ja šajā teritorijā esošās ielas posms minēts 2. vai 3. zonas ielu sarakstā, tam piemērojams attiecīgi 2. vai 3. zonas koeficients.

Rīgas domes priekšsēdētājs V. Ķirsis

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2024. gada 15. maija saistošajiem noteikumiem Nr. RD-24-272-sn "Par pašvaldības nodevu par reklāmas izvietošanu Rīgā"

1. Mērķi un nepieciešamības pamatojums, tostarp raksturojot iespējamās alternatīvas, kas neparedz tiesiskā regulējuma izstrādi

Pašvaldību likuma pārejas noteikumu 6. punkts paredz iespēju pašvaldībai līdz 2024. gada 30. jūnijam turpināt piemērot saistošos noteikumus, kuri izdoti uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata. Pēc noteiktā datuma pašvaldības domei ir pienākums izvērtēt uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdoto saistošo noteikumu atbilstību Pašvaldību likumam un izdot jaunus saistošos noteikumus.

Tiesības izdot saistošos noteikumus par pašvaldības nodevu par reklāmas vai reklāmas objektu izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu, uz pašvaldības administratīvajā teritorijā esošām būvēm vai zemes, kā arī citās tam atvēlētās vietās ir pašvaldības tiesības, kas izriet no likuma "Par nodokļiem un nodevām" 12. panta pirmās daļas 7. punkta un Ministru kabineta 2005. gada 28. jūnija noteikumu Nr. 480 "Noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas" 12. punkta.

Ņemot vērā Pašvaldību likuma pārejas noteikumu 6. punktā noteikto un Rīgas domes 2006. gada 1. augusta saistošo noteikumu Nr. 51 "Par pašvaldības nodevu par reklāmas un sludinājumu izvietošanu Rīgā" izdošanas pamatojumu, secināms, ka nepieciešams izdot jaunus saistošos noteikumus.

Saistošie noteikumi regulē nodevas par reklāmas izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu, uz Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā esošām būvēm vai zemes, kā arī citās tam atvēlētās vietās uzlikšanas kārtību. Saistošie noteikumi nosaka nodevas atbrīvojumus, nodevas aprēķināšanas un administrēšanas kārtību.

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu, iekļaujot attiecīgus aprēķinus

Atbilstoši Pašvaldību likuma 46. panta otrajai daļai, izstrādājot saistošo noteikumu projektu par pašvaldības nodevām, paskaidrojuma rakstā neiekļauj informāciju par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu.

3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekme uz konkurenci (aktuālā situācija, prognozes tirgū un atbilstība brīvai un godīgai konkurencei)

Ar saistošajiem noteikumiem tiek aizstāti Rīgas domes 2006. gada 1. augusta saistošie noteikumi Nr. 51 "Par pašvaldības nodevu par reklāmas un sludinājumu izvietošanu Rīgā".

Ar saistošajiem noteikumiem konceptuāli saglabāts līdzšinējais regulējums, nemainot nodevas atbrīvojumu loku, nodevas aprēķināšanas formulu, koeficientu apmērus un zonu sadalījumu. Faktiski saistošie noteikumi neparedz izmaiņas jau spēkā esošajā regulējumā par nodevu par reklāmas izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu, Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Papildus tiek precizēts saistošo noteikumu pielikums "Zonu sadalījums nodevas aprēķināšanai", ņemot vērā, ka ir mainīti ielu nosaukumi.

Saistošo noteikumu regulējums attiecas uz personām, kas vēlas izvietot reklāmu Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā, tādējādi saistošie noteikumi nerada jaunas tiesības un neuzliek jaunus pienākumus sociālajā un veselības jomā, kā arī nerada ietekmi uz vidi. Nosakot vienlīdzīgas prasības reklāmas izvietošanai pašvaldības teritorijā, saistošie noteikumi neierobežo uzņēmējdarbības aktivitātes un komersantu, kas sniedz reklāmas izvietošanas pakalpojumus, konkurētspēju. Saistošajos noteikumos noteiktā kārtība nodrošinās reklāmas pakalpojumu sniedzēju vienlīdzīgas tiesības un iespējas, neietekmējot konkurenci.

4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām gan attiecībā uz saimnieciskās darbības veicējiem, gan fiziskajām personām un nevalstiskā sektora organizācijām, gan budžeta finansētām institūcijām

Būtiska ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām netiek paredzēta/plānota, jo ar jaunajiem saistošajiem noteikumiem tiek saglabātas administratīvās procedūras un netiek mainīts nodevas aprēķina algoritms.

5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem

Tiek saglabāta līdzšinējā nodevas administrēšanas kārtība.

6. Izpildes nodrošināšana

Saistošo noteikumu izpildi nodrošina Rīgas valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības departaments. Administratīvā akta piespiedu izpilde notiek Administratīvā procesa likuma "D" sadaļā noteiktajā kārtībā, kas attiecas uz naudas maksājumu vērsta administratīvā akta piespiedu izpildi.

7. Prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana

Atbilstoši likuma "Par nodokļiem un nodevām" 1. panta 3. punktam pašvaldības nodeva ir pašvaldības domes noteikts obligāts maksājums pašvaldības pamatbudžetā vai speciālajā budžetā šajā likumā paredzētajos gadījumos. Saistošie noteikumi nerada papildu izmaksas, tie ir piemēroti iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz to, kas ir nepieciešams, lai pašvaldība uzraudzītu reklāmu izvietošanu publiskās vietās.

8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām, tostarp sabiedrības viedokļa noskaidrošanā gūtā informācija

Atbilstoši Pašvaldību likuma 46. panta trešajai daļai saistošo noteikumu projekts no 2024. gada 28. marta līdz 2024. gada 12. aprīlim tika publicēts pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai. Noteiktajā termiņā netika saņemts neviens viedoklis vai priekšlikums.

Rīgas domes priekšsēdētājs V. Ķirsis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!