• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2024. gada 21. marta saistošie noteikumi Nr. 6 "Kārtība, kādā bērnu reģistrē un uzņem Liepājas valstspilsētas pašvaldības dibināto vispārējās izglītības iestāžu 1. klasēs". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.03.2024., Nr. 63 https://www.vestnesis.lv/op/2024/63.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ropažu novada domes saistošie noteikumi Nr. 14/24

Lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem Berģu ciema teritorijai Divupes ielas apkaimē, Berģos, Garkalnes pagastā, Ropažu novadā teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un grafiskā daļa

Vēl šajā numurā

28.03.2024., Nr. 63

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 6

Pieņemts: 21.03.2024.

OP numurs: 2024/63.6

2024/63.6
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 6

Liepājā 2024. gada 21. martā (prot. Nr. 3, 31. §)

Kārtība, kādā bērnu reģistrē un uzņem Liepājas valstspilsētas pašvaldības dibināto vispārējās izglītības iestāžu 1. klasēs

Izdoti saskaņā ar Pašvaldību likuma
4. panta pirmās daļas 4. punktu un 44. panta otro daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi "Kārtība, kādā bērnu reģistrē un uzņem Liepājas valstspilsētas pašvaldības dibināto vispārējās izglītības iestāžu 1. klasēs" (turpmāk – saistošie noteikumi) nosaka kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu Liepājas valstspilsētas pašvaldības (turpmāk – pašvaldība) vispārējās izglītības iestādē, kura īsteno pamatizglītības programmu (turpmāk – skola), 1. klasē un to pieņemšanas termiņus.

2. Reģistrēties un uzsākt mācības 1. klasē var tajā kalendārajā gadā, kurā bērnam aprit septiņi gadi.

3. Atkarībā no bērna veselības stāvokļa un psiholoģiskās sagatavotības saskaņā ar bērna likumisko pārstāvju vēlmēm, reģistrēties un uzsākt mācības var vienu gadu agrāk vai vienu gadu vēlāk no saistošo noteikumu 2. punktā minētā vecuma sasniegšanas, pamatojoties uz ģimenes ārsta atzinumu.

4. Liepājas Izglītības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) līdz katra gada 1. februārim atjauno informāciju par pašvaldības izglītības iestādēm, kurās var apgūt pamatizglītības programmas, norādot, cik klases katrā izglītības iestādē tiks komplektētas, un publicē minēto informāciju pašvaldības tīmekļvietnē www.liepaja.lv.

II. Pieteikuma iesniegšanas vispārīgā kārtība

5. Pieteikumu var iesniegt bērna likumiskais pārstāvis.

6. Pieteikumu var iesniegt, norādot ne vairāk kā trīs skolas prioritārā secībā. Ja bērns reģistrēts vairākās skolās, saņemot vietu vienā no skolām, ievērojot prioritāšu secību, citās skolās reģistrācija tiek anulēta.

7. Pieteikumu var iesniegt:

7.1. klātienē Pārvaldes telpās;

7.2. aizpildot un nosūtot pieteikuma formu elektroniski.

8. Bērna likumiskais pārstāvis var izvēlēties tikai vienu no saistošo noteikumu 7. punktā norādītajiem pieteikuma iesniegšanas veidiem. Gadījumā, ja bērna likumiskais pārstāvis pieteikumu iesniedz gan klātienē, gan elektroniski, Pārvalde izskata to pieteikumu, kurš iesniegts agrāk, bet otru pieteikumu atstāj bez izskatīšanas.

9. Elektroniski iesniegtos pieteikumus pieņem 14 dienas, sākot no attiecīgā gada februāra pirmās pirmdienas pulksten 9.00, klātienē pieteikumus Pārvaldē pieņem līdz 31. augustam un pēc 31. augusta izvēlētajā izglītības iestādē.

10. Pieteikumi, neatkarīgi no to iesniegšanas veida, tiek reģistrēti hronoloģiskā secībā pēc to saņemšanas datuma un laika.

11. Pieteikuma formu apstiprina Pārvaldes vadītājs.

12. Gadījumā, ja, iesniedzot pieteikumu, netiek pievienoti vai uzrādīti šajos saistošajos noteikumos minētie dokumenti, Pārvaldei ir tiesības pieteikumu nereģistrēt, vienlaikus izskaidrojot bērna likumiskajam pārstāvim darbības, kas jāveic trūkumu novēršanai.

III. Pieteikumu iesniegšana klātienē

13. Pieteikumu reģistrācija klātienē notiek Pārvaldes telpās.

14. Pirms pieteikuma aizpildīšanas un iesniegšanas bērna likumiskais pārstāvis Pārvaldes darbiniekam uzrāda personu apliecinošu dokumentu un gadījumā, ja bērna likumiskais pārstāvis nav viens no bērna vecākiem, dokumentu, kas apliecina viņa tiesības pārstāvēt bērnu.

15. Pārvaldes darbinieks bērna likumiskā pārstāvja klātbūtnē ievada reģistrācijas sistēmā datus par bērna likumisko pārstāvi, bērnu, izvēlētajām skolām prioritārā secībā, kā arī saistošo noteikumu 22.1. un 22.3. apakšpunktā minētās ziņas.

16. Pēc datu ievades un to pārbaudes tiešsaistes režīmā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Fizisko personu reģistrā Pārvaldes darbinieks izdrukā pieteikumu divos eksemplāros. Bērna likumiskais pārstāvis pārbauda pieteikumā norādītās informācijas atbilstību un apstiprina to ar savu parakstu. Vienu pieteikuma eksemplāru saņem bērna likumiskais pārstāvis, otrs paliek Pārvaldes uzskaitē.

IV. Pieteikuma iesniegšana elektroniski

17. Pieteikumu elektroniskā veidā iesniedz tīmekļvietnē registrs.liepaja.edu.lv.

18. Pirms pieteikuma formas aizpildīšanas bērna likumiskais pārstāvis autentificējas sistēmā, izmantojot e-parakstu, e-ID vai internetbankas autentifikācijas līdzekļus.

19. Aizpildot pieteikumu elektroniski, bērna likumiskais pārstāvis norāda saistošo noteikumu 22.1. un 22.3. apakšpunktā minētās ziņas, kā arī pievieno saistošo noteikumu 14. punktā minētos dokumentus.

20. Pārvaldes darbinieks elektroniski saņemto pieteikuma informāciju pārbauda Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Fizisko personu reģistrā un salīdzina datu atbilstību.

21. Bērna likumiskais pārstāvis ir tiesīgs sagatavot pieteikumu iesniegšanai, iepriekš aizpildot reģistrācijas formu, vienu mēnesi pirms saistošo noteikumu 9. punktā minētā termiņa. Šādi aizpildītu formu bērna likumiskais pārstāvis iesniedz saistošo noteikumu 9. punktā minētajā termiņā.

V. Pieteikuma izskatīšanas un bērna uzņemšanas kārtība skolā

22. Pamatojoties uz Pārvades sniegto informāciju par saņemtajiem pieteikumiem, kā arī ņemot vērā pašvaldības noteikto bērnu maksimālo skaitu 1. klasē izglītības iestādē attiecīgajam mācību gadam, izglītības iestāde līdz katra gada 1. aprīlim veic 1. klašu komplektēšanu nākamajam mācību gadam un sastāda pretendentu sarakstu pieteikumu iesniegšanas hronoloģiskajā secībā, ievērojot šādu priekšrocību secību:

22.1. bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni;

22.2. bērni, kuriem konkrētā skola ir ģeogrāfiski vistuvākā dzīvesvietai;

22.3. bērni, kuriem, uzsākot mācības 1. klasē, attiecīgajā izglītības iestādē tajā mācību gadā mācās brālis vai māsa, vai citi bērni, ja to vecākiem ir kopīga (nedalīta) saimniecība;

22.4. pārējie bērni hronoloģiskā secībā;

22.5. priekšrocība netiek piemērota saistošo noteikumu 22.2. un 22.3. apakšpunktā minētajos gadījumos, ja pieteikums iesniegts vēlāk kā 14 dienas pēc reģistrācijas uzsākšanas brīža.

23. Izglītības iestāde līdz 10. aprīlim nosūta atteikumu bērna likumiskajam pārstāvim, kurš iesniedzis pieteikumu bērna reģistrācijai. Atteikumu nosūta uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi vai, ja tāda nav norādīta, uz bērna likumiskā pārstāvja deklarēto dzīvesvietas adresi.

24. 60 kalendāro dienu laikā no paziņojuma par bērna iekļaušanu pretendentu sarakstā nosūtīšanas dienas, bērna likumiskais pārstāvis iesniedz skolai:

24.1. iesniegumu, kurā norāda bērna likumiskā pārstāvja vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarētās dzīvesvietas adresi, tālruņa numuru un e-pasta adresi (ja tāda ir), kā arī bērna vārdu, uzvārdu un personas kodu;

24.2. bērna medicīnisko karti (veidlapa Nr. 026/u);

24.3. pirmsskolas izglītības iestādes izdotu izziņu par pirmsskolas izglītības programmas apguvi un bērna sasniegumu aprakstu (ja tādi ir);

24.4. gadījumā, ja bērna likumiskais pārstāvis nav viens no bērna vecākiem – dokumentu, kas apliecina likumiskā pārstāvja tiesības pārstāvēt bērnu;

24.5. valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu, ja bērns tiek uzņemts speciālās izglītības programmā vai ja viņam ieteikti atbalsta pasākumi mācību procesā.

25. Ja bērna likumiskais pārstāvis 60 kalendāro dienu laikā no paziņojuma nosūtīšanas dienas nav iesniedzis skolā saistošo noteikumu 24. punktā minētos dokumentus, pieteikums tiek anulēts, un skola nosūta nākamā pretendenta likumiskajam pārstāvim paziņojumu par bērna iekļaušanu 1. klašu pretendentu sarakstā.

26. Bērna uzņemšanu skolas 1. klasē noformē ar skolas direktora rīkojumu.

27. Lēmumu par bērna uzņemšanu 1. klasē vai atteikumu var apstrīdēt Pārvaldes vadītājam viena mēneša laikā no lēmuma paziņošanas dienas. Pārvaldes vadītāja lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā Administratīvā procesa likuma noteiktajā kārtībā.

28. Gadījumā, ja pieteikto bērnu nav iespējams nodrošināt ar vietu 1. klasē pieteikumā norādītajās skolās, Pārvalde, konsultējoties ar bērna likumisko pārstāvi, koordinē vietas piešķiršanu citā skolā, kurā ir brīvas vietas.

VI. Noslēguma jautājums

29. Atzīt par spēku zaudējušiem Liepājas pilsētas domes 2016. gada 13. oktobra saistošos noteikumus Nr. 19 "Kārtība, kādā bērnu reģistrē un uzņem Liepājas pilsētas pašvaldības dibināto vispārējās izglītības iestāžu 1. klasēs" (Latvijas Vēstnesis, 2016, 216. nr., 2020, 12. nr.).

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs G. Ansiņš

 

Saistošo noteikumu "Kārtība, kādā bērnu reģistrē un uzņem Liepājas valstspilsētas pašvaldības dibināto vispārējās izglītības iestāžu 1. klasēs"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļa

Norādāmā informācija

1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Pašvaldību likuma, kas stājās spēkā 2023. gada 1. janvārī, pārejas noteikumu 6. punktu, dome izvērtē uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdoto saistošo noteikumu atbilstību Pašvaldību likumam un izdod jaunus saistošos noteikumus atbilstoši pilnvarojumam. Līdz jaunu saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2024. gada 30. jūnijam, piemērojami uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdotie saistošie noteikumi, ciktāl tie nav pretrunā ar likumu.

Ņemot vērā to, ka likums "Par pašvaldībām" ir zaudējis spēku, 2024. gada 1. jūlijā spēku zaudēs Liepājas pilsētas domes 2016. gada 13. oktobra saistošie noteikumi Nr. 19 "Kārtība, kādā bērnu reģistrē un uzņem Liepājas pilsētas pašvaldības dibināto vispārējās izglītības iestāžu 1. klasēs", līdz ar to ir sagatavoti jauni saistošie noteikumi "Kārtība, kādā bērnu reģistrē un uzņem Liepājas valstspilsētas pašvaldības dibināto vispārējās izglītības iestāžu 1. klasēs" (turpmāk – saistošie noteikumi).

Pašvaldību likuma 44. panta otrajā daļā noteikts, ka dome var izdot saistošos noteikumus, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi, ievērojot likumos vai Ministru kabineta noteikumos paredzēto funkciju izpildes kārtību.

Pašvaldību likuma 4. panta pirmās daļas 4. punkta ir noteikta pašvaldības funkcija gādāt par iedzīvotāju izglītību, tostarp nodrošināt iespēju iegūt obligāto izglītību un gādāt par pirmsskolas izglītības, vidējās izglītības, profesionālās ievirzes izglītības, interešu izglītības un pieaugušo izglītības pieejamību.

Izglītības likuma 17. panta pirmās daļas 1. punkts noteic Pašvaldības pienākumu nodrošināt bērniem, kuru dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā iespēju iegūt pamatizglītību bērna dzīvesvietai tuvākajā pašvaldības izglītības iestādē.

Saistošo noteikumu mērķis ir noteikt kārtību, kādā reģistrējami un izskatāmi iesniegumi par bērnu uzņemšanu 1. klasē Liepājas valstspilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs, kas īsteno pamatizglītības programmas. Saistošo noteikumu uzdevums ir nodrošināt visiem vienādas iespējas rindas kārtībā izvēlēties pamatizglītības iestādi tuvāk dzīves vietai vai pēc brīvas izvēles jebkuru izglītības iestādi pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Elektroniski iesniegtos pieteikumus pieņem 14 dienas, sākot no attiecīgā gada februāra pirmās pirmdienas pulksten 9.00. Klātienē pieteikumus Liepājas Izglītības pārvalde pieņem līdz 31. augustam un pēc 31. augusta izvēlētajā izglītības iestādē.

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu Neietekmē.
3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekme uz konkurenci Saistošo noteikumu mērķu grupa ir pamatskolu izglītojamie bērni un viņu ģimenes. Saistošie noteikumi atstāj pozitīvu sociālo ietekmi, jo personām nav jāierodas klātienē izglītības iestādēs un jātērē sava laika resursi stāvot rindā. Vienlaikus tiek nodrošināta arī iespēja klātienē iesniegt iesniegumus par bērnu uzņemšanu 1. klasē.

Saistošie noteikumi nosaka prioritāro kategorijas grupas, kurām ir priekšrocība izvēlēties konkrēto izglītības iestādi, tie ir bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni; bērni, kuriem konkrētā skola ir ģeogrāfiski vistuvākā dzīvesvietai; bērni, kuriem uzsākot mācības 1. klasē, attiecīgajā izglītības iestādē tajā mācību gadā mācās brālis vai māsa, vai citi bērni, ja to vecākiem ir kopīga (nedalīta) saimniecība.

4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām Saistošajiem noteikumiem nebūs ietekme uz kopējo administratīvo slogu, jo netiek veidotas jaunas institūcijas un netiek noteikti jauni pienākumi.
5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem Saistošie noteikumi skar pašvaldības funkciju izglītības jomā. Ar saistošo noteikumu apstiprināšanu saturiski netiek veidota jauna pašvaldības autonomā funkcija, bet tiek precizēts esošais saturs.
6. Informācija par izpildes nodrošināšanu Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Liepājas izglītības pārvalde un izglītības iestādes. Kontaktinformācija ir pieejama tīmekļvietnē https://www.liepaja.lv/izglitibas-parvaldes-kontakti/.
7. Prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana Nerada papildu prasības un izmaksas mērķa sasniegšanai.
8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām Atbilstoši Pašvaldību likuma 46. panta trešajā daļā noteiktajam, saistošo noteikumu projekts un tam pievienotais paskaidrojuma raksts sabiedrības viedokļa noskaidrošanai no 2024. gada 13. februāra līdz 2024. gada 27. februārim tika publicēts pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē www.liepaja.lv, paredzot iespēju ikvienam interesentam iesniegt savus priekšlikumus un komentārus, kā arī informācija tika izvietota pašvaldības telpās Rožu ielā 6 apmeklētājiem pieejamā vietā. Noteiktā termiņa ietvaros priekšlikumi par saistošo noteikumu projekta redakciju netika saņemti.

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs G. Ansiņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!