Dienvidkurzemes novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi
Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 2024/23
2024. gada 26. septembrī
Lokālplānojuma, kas groza Nīcas novada teritorijas plānojumu 2013.–2025. gadam, īpašumam "Jūrasšelfs", Jūrmalciemā, Nīcas pagastā, Dienvidkurzemes novads, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un grafiskā daļa
Apstiprināti ar Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes
26.09.2024. sēdes lēmumu Nr. 779 (prot. Nr. 10 63. §)
Izdoti saskaņā ar Pašvaldību likuma 10. panta pirmās daļas 1. punktu,
Teritorijas attīstības plānošanas likuma 25. pantu pirmo daļu un
Ministru kabineta noteikumu Nr. 628 "Noteikumi par pašvaldību
teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem" 91. punktu
1. Ar šiem saistošajiem noteikumiem tiek apstiprināti lokālplānojuma, kas groza Nīcas novada teritorijas plānojumu 2013.–2025. gadam, īpašumam "Jūrasšelfs", Jūrmalciemā, Nīcas pagastā, Dienvidkurzemes novadā:
1.1. Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi, kas pieejami Valsts vietotajā ģeotelpiskās informācijas portālā https://geolatvija.lv/geo/tapis?documents=open#document_28480;
1.2. Grafiskā daļa – funkcionālais zonējums un aizsargjoslas, kas noteiktas pašvaldības kompetencē esošajām apgrūtinātajām teritorijām un objektiem, kas pieejama Valsts vietotajā ģeotelpiskās informācijas portālā https://geolatvija.lv/geo/tapis?documents=open#document_28480.
2. Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā www.geolatvija.lv pieejamā lokālplānojuma interaktīvā grafiskā daļa ir šo saistošo noteikumu neatņemama sastāvdaļa.
Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Priedols
1. pielikums
Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes
2024. gada 26. septembra saistošajiem noteikumiem Nr. 2024/23
Dienvidkurzemes novada
pašvaldība
Reģistrācijas Nr. 90000058625
Grobiņa, Lielā iela 76, LV-3430
pasts@dkn.lv
Lokālplānojums nekustamajam īpašumam "Jūrasšelfs"
Redakcija 2.1.
Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi
Saturs
1. Noteikumu lietošana un definīcijas
1.1. Noteikumu lietošana
1.2. Definīcijas
2. Prasības visas teritorijas izmantošanai
2.1. Visā teritorijā atļautā izmantošana
2.2. Visā teritorijā aizliegtā izmantošana
3. Vispārīgas prasības teritorijas izmantošanai un apbūvei
3.1. Prasības transporta infrastruktūrai
3.2. Prasības inženiertehniskās apgādes tīkliem un objektiem
3.3. Prasības apbūvei
3.4. Prasības teritorijas labiekārtojumam
3.5. Prasības vides risku samazināšanai
4. Prasības teritorijas izmantošanai un apbūves parametriem katrā funkcionālajā zonā
4.1. Savrupmāju apbūves teritorija
4.2. Mazstāvu dzīvojamās apbūves teritorija
4.3. Daudzstāvu dzīvojamās apbūves teritorija
4.4. Publiskās apbūves teritorija
4.5. Jauktas centra apbūves teritorija
4.6. Rūpnieciskās apbūves teritorija
4.7. Transporta infrastruktūras teritorija
4.8. Tehniskās apbūves teritorija
4.9. Dabas un apstādījumu teritorija
4.10. Mežu teritorija
4.11. Lauksaimniecības teritorija
4.12. Ūdeņu teritorija
5. Teritorijas ar īpašiem noteikumiem
5.1. Cita teritorija ar īpašiem noteikumiem
5.2. Teritorija, kurai izstrādājams lokālplānojums
5.3. Teritorija, kurai izstrādājams detālplānojums
5.4. Vietējas nozīmes kultūrvēsturiskā un dabas teritorija
5.5. Ainaviski vērtīga teritorija
5.6. Vietējas nozīmes lauksaimniecības teritorija
5.7. Nacionālas un vietējas nozīmes infrastruktūras attīstības teritorija
5.8. Degradēta teritorija
6. Teritorijas plānojuma īstenošanas kārtība
7. Citi nosacījumi/prasības
1. Noteikumu lietošana un definīcijas
1.1. Noteikumu lietošana
1. Noteikumi nosaka teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus grafiskās daļas kartē "Funkcionālais zonējums" norādītajā lokālplānojuma teritorijā – nekustamais īpašums "Jūrasšelfs" (kadastra Nr. 6478 019 0173) Jūrmalciems, Nīcas pag., Dienvidkurzemes nov. (turpmāk – Lokālplānojuma teritorija).
2. Funkcionālā zona Lokālplānojuma teritorijā tiek noteikta saskaņā ar grafiskās daļas karti "Funkcionālais zonējums". Lokālplānojuma teritorijas izmantošanā un apbūvē piemēro Nīcas novada teritorijas plānojuma prasības tiktāl, ciktāl Noteikumi nenosaka citādi.
1.2. Definīcijas
Nenosaka
2. Prasības visas teritorijas izmantošanai
2.1. Visā teritorijā atļautā izmantošana
3. Lokālplānojuma teritorijā atļautā izmantošana īstenojama ievērojot Aizsargjoslu likumā noteiktos ierobežojumus, nebojājot un saglabājot esošo kāpu reljefu, īpaši aizsargājamos biotopus un īpaši aizsargājamo sugu atradnes.
2.2. Visā teritorijā aizliegtā izmantošana
Nenosaka
3. Vispārīgas prasības teritorijas izmantošanai un apbūvei
3.1. Prasības transporta infrastruktūrai
4. Piekļuvi Lokālplānojuma teritorijai organizē no DA pusē esoša servitūta ceļa, kas Nīcas pagasta zemesgrāmatas nodalījumā Nr. 646 ierakstīts kā atzīme. Turpmākas piekļuves leģitīmai nodrošināšanai pa minēto servitūta ceļu nekustamā īpašuma "Jūrasšelfs" īpašniekam būtu jānoslēdz ceļa servitūta līgumi ar nekustamo īpašumu "Jūrmaļi" (zemes vienības kadastra apzīmējums 6478 019 0107), "Mērnieki" (zemes vienības kadastra apzīmējums 6478 019 0248), "Kajaki" (zemes vienības kadastra apzīmējums 6478 019 0249 ), "Žodziņi" (zemes vienības kadastra apzīmējums 6478 019 0137), "Zeltnieki" (zemes vienības kadastra apzīmējums 6478 019 0141), "Laines" (zemes vienības kadastra apzīmējums 64780 19 0202), "Sauleslejas" (zemes vienības kadastra apzīmējums 6478 019 0201) un "Nāras" (zemes vienības kadastra apzīmējums 6478 019 0139) īpašniekiem par minētā servitūta ceļa lietošanu un līgumi jāieraksta attiecīgo nekustamo īpašumu zemesgrāmatās.
5. Autostāvvietas jāizvieto galveno piebrauktuvju tuvumā, neveidojot atsevišķu autonovietni pie katra objekta.
6. Minimālais autostāvvietu skaits – uz 3 apmeklētājiem viena autostāvvieta.
7. Nepieciešamo autostāvvietu skaitu nodrošina Lokālplānojuma teritorijā.
3.2. Prasības inženiertehniskās apgādes tīkliem un objektiem
8. Teritorijā jāizmanto lokāli centralizētais ūdensapgādes tīkls un decentralizētā kanalizācija.
9. Pie energoapgādes objektiem jānodrošina ērta piekļūšana AS "Sadales tīkls" personālam, autotransportam u. c. to tehnikai.
10. Veicot jebkādus darbus/darbības aizsargjoslās, kuru dēļ nepieciešams objektus aizsargāt, tie jāveic pēc saskaņošanas ar attiecīgā objekta īpašnieku.
3.3. Prasības apbūvei
11. Teritorijā maksimāli jāsaglabā raksturīgā reljefa iezīmes un dabiskā veģetācija.
12. Lokālplānojuma teritorijā jāievēro teritorijai raksturīgās ēku un būvju pazīmes – neliels ēkas mērogs, piekrastei raksturīgs tonālais risinājums, tīrs, lineāras formas, ēku plānojums, ēku konstruktīvajā risinājumā. Ēku apdarē dominējošais materiāls – koks, laukakmeņu mūris, mūris ar dekoratīvo apmetumu. Nav atļauta sintētisko apdares materiālu izmantošana.
13. Stiklu, metālu, krāsotus apdares materiāli jāizmanto kā akcenti, kas pievienoti ēkas pamatapjomam – verandās, ieejas mezglos, u. c.
14. Ēkām un palīgēkām jāizmanto tradicionālās jumtu formas (ar jumtu slīpumu robežās no 30–45 grādiem) un tradicionālie materiāli.
15. Alternatīvās elektroenerģijas nodrošināšanai paredzētie solārie paneļi jāintegrē ēkas kopējā arhitektūrā.
16. Atmežošana atļauta tikai zem ēkām, būvēm un pagalmiem, kā arī nepieciešamās infrastruktūras ierīkošanai un labiekārtošanai.
17. Lokālplānojuma teritorijā netiek noteiktas būvlaides.
18. Nosakot ugunsdrošības atstarpes starp ēkām un būvēm, jāievēro Latvijas būvnormatīva LBN 201-15 "Būvju ugunsdrošība" prasības.
19. Ēkas (būves) jāekspluatē tā, lai iespējamā ugunsgrēka gadījumā nodrošinātu cilvēku evakuāciju, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apakšvienību personālsastāvs brīvi un pietiekami droši varētu piekļūt ugunsgrēka perēkļiem, nepieļautu ugunsgrēka izplatīšanos uz tuvumā esošajiem objektiem, arī tādā gadījumā, ja degošā ēka daļēji vai pilnīgi sagrūst.
3.4. Prasības teritorijas labiekārtojumam
20. Lokālplānojuma teritorijā jānodrošina īpaši aizsargājamo biotopu, reto un apdraudēto sugu aizsardzība un apsaimniekošana.
21. Nav pieļaujama zālāja uzaršana vai sēta zālāja (kultivēta mauriņa) veidošana.
22. Ārpus apbūvētās teritorijas jāsaglabā dabiskais augājs.
23. Aizsargstādījumu un citu apstādījumu ierīkošanā jāizmanto augu sugas, kas piemērotas vietējiem klimata un augšanas apstākļiem, un raksturīgi Dienvidkurzemes piekrastei.
24. Lokālplānojuma teritorijas priekšpagalms ir DA daļa pie servitūta ceļa, kas Nīcas pagasta zemesgrāmatas nodalījumā Nr. 646 ierakstīts kā atzīme.
25. Priekšpagalmā veido stādījumus, ierīko un izvieto iesegtus ceļus, laukumus, piebraucamos ceļus, apgaismes ķermeņus, un citus labiekārtojuma un vides dizaina elementus.
26. Visā īpašuma teritorijā jāsaglabā bioloģiskai daudzveidībai nozīmīgas struktūras – bioloģiski vecus kokus, lielu apjomu sausokņus, ja tādi rodas.
27. Piekļuvei nepieciešamais ceļš jāsaglabā ar esošo iesegumu (dabiska zemsedze), nepieciešamības gadījumā atļauts veidot stiprinātu brauktuvi (blietēta grunts) vai stiprinātu zālāju. Nedrīkst izmantot asfaltbetonu.
28. Plānotā pagalma iesegumā nav atļauts izmantot asfaltbetonu.
29. Lai saglabātu un aizsargātu augošus kokus, veicot jebkādus būvdarbus, kravu transportēšanu un citus darbus, darba veicējam jānodrošina saglabājamo koku stumbru un vainagu aizsardzība pret traumām. Veicot rakšanas darbus, jānodrošina atsegto sakņu aizsardzība.
30. Teritorijā ieteicams veidot koka takas/laipas, tām ierīkojot margas vienā vai abās puses. Vajadzības gadījumā zem laipām piekarināms elektrības un/vai apgaismes vads, nodrošinot teritorijas apgaismošanu un taku tuvumā plānoto/esošo objektu apgaismošanu.
31. Jāizmanto universālā dizaina principi vides pieejamības nodrošināšanai, tostarp, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nodrošinot piekļūšanu būvēm un izkļūšanu no tām, pārvietošanās ērtību ārtelpā un ēkās.
32. Lai samazinātu antropogēno noslodzi uz kāpām, piekļuve jūrai ir jānodrošina pa koka laipām – esošās koka laipas teritorijas centrālajā daļā un vienas teritorijas D daļā.
3.5. Prasības vides risku samazināšanai
Nenosaka
4. Prasības teritorijas izmantošanai un apbūves parametriem katrā funkcionālajā zonā
4.1. Savrupmāju apbūves teritorija
Nenosaka
4.2. Mazstāvu dzīvojamās apbūves teritorija
Nenosaka
4.3. Daudzstāvu dzīvojamās apbūves teritorija
Nenosaka
4.4. Publiskās apbūves teritorija
Nenosaka
4.5. Jauktas centra apbūves teritorija
Nenosaka
4.6. Rūpnieciskās apbūves teritorija
Nenosaka
4.7. Transporta infrastruktūras teritorija
Nenosaka
4.8. Tehniskās apbūves teritorija
Nenosaka
4.9. Dabas un apstādījumu teritorija
4.9.1. Dabas un apstādījumu teritorija (DA)
4.9.1.1. Pamatinformācija
33. Dabas un apstādījumu teritorija (DA) ir funkcionālā zona, ko nosaka, lai nodrošinātu rekreācijas, tūrisma, kvalitatīvas dabas u.tml. funkciju īstenošanu daļēji pārveidotās dabas teritorijās, ietverot ar attiecīgo funkciju saistītās ēkas un inženierbūves.
4.9.1.2. Teritorijas galvenie izmantošanas veidi
34. Mežs īpaši aizsargājamās dabas teritorijās (21002).
35. Labiekārtota ārtelpa (24001): Apstādījumi, labiekārtojums un funkcionāli nepieciešamā infrastruktūra (tai skaitā nedzīvojamās ēkas, būves, dīķi un citi objekti) iedzīvotāju atpūtas, fizisko aktivitāšu un citu publiskās ārtelpas funkciju nodrošināšanai.
4.9.1.3. Teritorijas papildizmantošanas veidi
36. Tirdzniecības vai pakalpojumu objektu apbūve (12002): Apbūve, ko veido sezonas rakstura tirdzniecības vai pakalpojumu objekti, restorāni, bāri, kafejnīcas.
37. Tūrisma un atpūtas iestāžu apbūve (12003): Apbūve, ko veido viesnīcas, viesu mājas un cita veida īslaicīgas apmešanās vietas (viesu nami, lauku tūrismam izmantojamas mājas) un citi izmitināšanas pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešamie objekti un infrastruktūra, ietverot kempingus, laukumus atpūtas transportlīdzekļiem un apdzīvojamām autopiekabēm.
4.9.1.4. Apbūves parametri
Nr. |
Minimālā jaunizv. zemes gabala platība |
Maksimālais apbūves blīvums (%) |
Apbūves intensitāte (%) |
Apbūves augstums (m) |
Apbūves augstums (stāvu skaits) |
Minimālais brīvās zaļās teritorijas rādītājs (%) |
38. |
1,3 ha |
5 |
līdz 7 1 |
līdz 2 2 |
80 |
1 Maksimālais apbūves augstums 7 m attiecas tikai uz būvi ar būves kadastra apzīmējumu 64780190197001. Citām būvēm maksimālais stāvu skaits – 1 atļauta bēniņu izbūve, ja netiek pārsniegts maksimālais atļautais būves augstums metros.
2 Maksimālais apbūves augstums (stāvu skaits) 2 stāvi attiecas tikai uz būvi ar kadastra apzīmējumu 64780190197001. Citām būvēm maksimālais stāvu skaits – 1. Atļauta bēniņu izbūve, ja netiek pārsniegts maksimālais atļautais būves augstums metros.
4.9.1.5. Citi noteikumi
Nenosaka
4.10. Mežu teritorija
Nenosaka
4.11. Lauksaimniecības teritorija
Nenosaka
4.12. Ūdeņu teritorija
Nenosaka
5. Teritorijas ar īpašiem noteikumiem
5.1. Cita teritorija ar īpašiem noteikumiem
Nenosaka
5.2. Teritorija, kurai izstrādājams lokālplānojums
Nenosaka
5.3. Teritorija, kurai izstrādājams detālplānojums
Nenosaka
5.4. Vietējas nozīmes kultūrvēsturiskā un dabas teritorija
Nenosaka
5.5. Ainaviski vērtīga teritorija
Nenosaka
5.6. Vietējas nozīmes lauksaimniecības teritorija
Nenosaka
5.7. Nacionālas un vietējas nozīmes infrastruktūras attīstības teritorija
Nenosaka
5.8. Degradēta teritorija
Nenosaka
6. Teritorijas plānojuma īstenošanas kārtība
Nenosaka
7. Citi nosacījumi/prasības
39. Ar lakstaugiem klātas pelēkās kāpas" platības saglabāšanai un kvalitātes uzlabošanai, veicama koku un krūmu apauguma retināšana, kā arī invazīvās krūmu sugas – krokainās rozes Rosa rugosa, regulāra izzāģēšana un izvākšana.