• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2023. gada 20. jūlija lēmums Nr. 19 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 27.07.2023., Nr. 143 https://www.vestnesis.lv/op/2023/143.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes vispārīgais administratīvais akts Nr. 14.1-07/5412

Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa "Dzīvojamo ēku komplekss" (valsts aizsardzības Nr. 6564) izmantošanas un saglabāšanas norādījumi

Vēl šajā numurā

27.07.2023., Nr. 143

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 19

Pieņemts: 20.07.2023.

OP numurs: 2023/143.1

2023/143.1
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr. 19

Rīgā 2023. gada 20. jūlijā (prot. Nr. 35, 4. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4.1\23\12
Par Vitol Holding II S.A. vienpersoniskas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "Ventspils nafta" termināls

Konkurences padomē (turpmāk – KP) 28.04.2023. tika uzsākts konsultāciju process un 29.06.2023. tika iesniegts ziņojums par tirgus dalībnieku apvienošanos (turpmāk – Ziņojums), Vitol Holding II S.A. (reģistrācijas numurs B43512) iegūstot vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA "Ventspils nafta" termināls (reģistrācijas numurs 41203019923). Ziņojums atbilda Ministru kabineta noteikumu Nr. 800 "Kārtība, kādā iesniedz un izskata pilno un saīsināto ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos" (turpmāk – Noteikumi Nr. 800) prasībām, tādējādi atbilstoši Noteikumu Nr. 800 4. punktam Ziņojuma saņemšanas diena ir 29.06.2023.

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

apvienošanās rezultātā Vitol Holding II S.A. iegūs vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA "Ventspils nafta" termināls. Līdz ar to apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15. panta otro daļu ir paziņojama KP.

Saskaņā ar Ziņojumā norādīto Vitol Holding II S.A. pamatdarbība ir holdingkompāniju pārvaldība, kas darbojas dažādās nozarēs visā pasaulē. Vitol Holding II S.A. netieši pieder 51 % SIA "Ventspils nafta" termināls pamatkapitāla daļas, tādējādi pirms apvienošanās Vitol Holding II S.A. ir kopīga izšķiroša ietekme SIA "Ventspils nafta" termināls.

SIA "Ventspils nafta" termināls sniedz naftas un naftas produktu pārkraušanas, uzglabāšanas un transportēšanas pakalpojumus Vitol Holding II S.A. saistītai sabiedrībai Ventspils Tank Services S.A.

Pamatojoties uz Ziņojumā sniegto informāciju un KP veikto analīzi, secināms, ka apvienošanās rezultātā tiks ietekmēti vertikāli saistīti tirgi: naftas un naftas produktu pārkraušanas tirgus, kuram pastāv vertikālas saistības ar naftas un naftas produktu vairumtirdzniecības starpnieku tirgu, kā arī ar kravu jūras un piekrastes ūdens transporta tirgu.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki, līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un pamatojoties uz Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, Vitol Holding II S.A. iegūstot vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA "Ventspils nafta" termināls.

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu Konkurences padomes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētāja p.i. K. Piģēns

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!