• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Daugavpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daugavpils pilsētas domes 2023. gada 18. maija saistošie noteikumi Nr. 5 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.06.2023., Nr. 112 https://www.vestnesis.lv/op/2023/112.41

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ogres novada domes saistošie noteikumi Nr. 11/2023

Par ēdināšanas pabalstu

Vēl šajā numurā

12.06.2023., Nr. 112

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 5

Pieņemts: 18.05.2023.

OP numurs: 2023/112.41

2023/112.41
RĪKI

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 5

2023. gada 18. maijā (prot. Nr. 10, 16. §)

Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni

APSTIPRINĀTI
ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes
2023. gada 18. maija lēmumu Nr. 250

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma
33. panta ceturto un piekto daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Daugavpils valstspilsētas pašvaldībā.

2. Maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis ir 80 procenti no Centrālās statistikas pārvaldes tīmekļvietnē publicētās minimālo ienākumu mediānas uz vienu ekvivalento patērētāju mēnesī pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, pārējām personām mājsaimniecībā ienākumu slieksnim piemēro koeficientu 0,7.

3. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2023. gada 1. jūlijā.

4. Ar 2023. gada 1. jūliju zaudē spēku Daugavpils pilsētas domes 2020. gada 17. decembra saistošie noteikumi Nr. 53 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni" (Latvijas Vēstnesis, 2020, Nr. 251).

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes
priekšsēdētāja 1. vietnieks A. Vasiļjevs

 

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes 2023. gada 18. maija saistošo noteikumu Nr. 5 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļa

Norādāmā informācija 

1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums  Daugavpils pilsētas domes 17.12.2020. saistošo noteikumu Nr. 53 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni" viens no izdošanas tiesiskajiem pamatiem ir Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33. panta trešā daļa.

Saeima 08.03.2023. pieņēma Grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, šī likuma pārejas noteikumu 53. punkts paredz, ka grozījums par šā likuma 33. panta izteikšanu jaunā redakcijā stājas spēkā 01.07.2023.

Saeima 08.03.2023. pieņēma Grozījumus likumā "Par sociālo drošību", kas stāsies spēkā 01.07.2023., kas paredz, ka minimālais ienākumu slieksnis nav zemāks par 20 procentiem (noapaļots līdz pilniem euro) no Centrālās statistikas pārvaldes tīmekļvietnē publicētās minimālo ienākumu mediānas uz vienu ekvivalento patērētāju mēnesī (turpmāk – ienākumu mediāna), likuma pārejas noteikums paredz, ka minimālo ienākumu sliekšņus 2023. gadā pārskata 01.07.2023., ņemot vērā Centrālās statistikas pārvaldes tīmekļvietnē publicēto ienākumu mediānu par 2020. gadu.

Ar 01.07.2023. Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33. panta ceturtā daļa paredz, ka pašvaldība ir tiesīga noteikt maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni ne augstāku par 80 procentiem no ienākumu mediānas, bet ne zemāku par trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksni un piektā daļa paredz minimālo ienākumu sliekšņu apmērus mājsaimniecībai aprēķina, piemērojot attiecīgajam ienākumu slieksnim šādus koeficientus:

1) pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā – koeficientu 1;

2) pārējām personām mājsaimniecībā – koeficientu 0,7.

Līdz ar to tiek izdoti jauni saistoši noteikumi, nosakot maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni ar 01.07.2023.

Par cik ar 01.07.2023. mainīsies maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis, vienlaicīgi zaudēs spēku esošie Daugavpils pilsētas domes 17.12.2020. saistošie noteikumi Nr. 53 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni".

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu  Fiskālās ietekmes prognoze: izanalizējot maznodrošināto mājsaimniecību skaitu secināms, ka aptuveni 80 %  no kopējā maznodrošināto mājsaimniecību skaita ir  vientuļi pensionāri. Ņemot vērā 2022. gada pensiju indeksāciju, nosakot  maznodrošinātās mājsaimniecības ienākuma slieksni 80 % apmērā no minimālo ienākumu mediānas pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, pārējām personām mājsaimniecībā ienākumu slieksnim piemērojot koeficientu 0,7, krasas maznodrošināto mājsaimniecību skaita izmaiņas netiek prognozētas. Šādā situācijā sociālas palīdzības pabalsti maznodrošinātām mājsaimniecībām saglabāsies iepriekšējā līmenī. Maznodrošinātas mājsaimniecības statusa piešķiršanai seko pamata sociālās palīdzības pabalstu un pašvaldības brīvprātīgo iniciatīvu pabalstu piešķiršana.

Lai īstenotu saistošos noteikumus, nav nepieciešams papildus finansējums, jo maznodrošinātas mājsaimniecības statusu turpinās piešķirt Sociālais dienests. Jaunu institūciju un darba vietu veidošana, lai nodrošinātu saistošo noteikumu izpildi, nav nepieciešama. 

3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekme uz konkurenci  Maznodrošinātas mājsaimniecības līmeņa celšana labvēlīgi ietekmēs iedzīvotājus, jo lielāks iedzīvotāju skaits saņems pašvaldības sociālās palīdzības pabalstus un atvieglojumus, kā arī valstī paredzēto atbalstu, piemēram, valsts nodrošināto bezmaksas juridisko palīdzību u.c.
4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām  Saistošo noteikumu piemērošanas procesā persona vēršas Sociālajā dienestā, iesniedzot attiecīgu iesniegumu. Sociālais dienests, atvieglojot administratīvo slogu, ir izstrādājis iesniegumu formas, kas izvietotas Sociālā dienesta tīmekļa vietnē un pieejamas klientu apkalpošanas zālēs.

Iedzīvotājiem nodrošināts konsultatīvais atbalsts. Esošās administratīvās procedūras netiek mainītas, procedūras ir bezmaksas.

5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem  Saistošie noteikumi nodrošina likuma izpildi, kas noteikta Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33. panta ceturtajā daļā un paredz, ka pašvaldība ir tiesīga noteikt maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni ne augstāku par 80 procentiem no ienākumu mediānas, bet ne zemāku par trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksni.

Sociālais dienests nodrošinās maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu izvērtēšanu un statusa piešķiršanu. Jauni pienākumi vai uzdevumi esošajiem darbiniekiem netiek noteikti.

6. Informācija par izpildes nodrošināšanu  Saistošajos noteikumos paredzēto mājsaimniecības ienākumu līmeni izvērtēs Sociālais dienests.
7. Prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana  Saistošo noteikumu izdošanu paredz likums – Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33. panta ceturtā daļa. Saistošie noteikumi piemēroti likumā noteikto mērķu sasniegšanai un paredz to, kas ir vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai.
8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām  Saskaņā ar Pašvaldību likuma 46. panta trešo daļu, saistošo noteikumu projektu un tam pievienoto paskaidrojuma rakstu publicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai un saistošo noteikumu paskaidrojuma rakstā norāda projekta izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām.

Sabiedrības viedokļa noskaidrošanai saistošo noteikumu projekts publicēts pašvaldības tīmekļvietnē www.daugavpils.lv sadaļā "Sabiedrības līdzdalība", termiņš viedokļu iesniegšanai – no 21.04.2023. līdz 05.05.2023. Publikācijā norādītajā laika periodā sabiedrības priekšlikumi, iebildumi vai komentāri netika saņemti.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes
priekšsēdētāja 1. vietnieks A. Vasiļjevs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!