Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2022. gada 17. marta saistošie noteikumi Nr. 5 "Par licencēto makšķerēšanu Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no dzelzceļa tilta līdz tramvaja tiltam". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 20.04.2022., Nr. 76 https://www.vestnesis.lv/op/2022/76.13

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Cēsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 10

Grozījumi Cēsu novada domes 2021. gada 29. decembra saistošajos noteikumos Nr. 24 "Par Cēsu novada pašvaldības pabalstiem"

Vēl šajā numurā

20.04.2022., Nr. 76

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 5

Pieņemts: 17.03.2022.

OP numurs: 2022/76.13

2022/76.13
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 5

Liepājā 2022. gada 17. martā (prot. Nr. 5, 20. §)

Par licencēto makšķerēšanu Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no dzelzceļa tilta līdz tramvaja tiltam

PRECIZĒTI
ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes
2022. gada 14. aprīļa lēmumu Nr. 139/6

Izdoti saskaņā ar Zvejniecības likuma
10. panta piekto daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek organizēta licencētā makšķerēšana Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no dzelzceļa tilta līdz tramvaja tiltam.

2. Licencētā makšķerēšana Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no dzelzceļa tilta līdz tramvaja tiltam tiek organizēta saskaņā ar biedrības "Liepājas ezeri" izstrādāto un Ministru kabineta noteiktajā kārtībā saskaņoto nolikumu "NOLIKUMS PAR LICENCĒTO MAKŠĶERĒŠANU LIEPĀJAS EZERĀ UN TIRDZNIECĪBAS KANĀLĀ NO DZELZCEĻA TILTA LĪDZ TRAMVAJA TILTAM 2020.–2024. GADAM" (pielikumā) un tā pielikumiem.

3. Atzīt par spēku zaudējušiem Liepājas pilsētas domes 2020. gada 20. februāra saistošos noteikumus Nr. 3 "Par licencēto makšķerēšanu Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no dzelzceļa tilta līdz tramvaja tiltam".

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs G. Ansiņš

 

Apstiprināts ar Liepājas valstspilsētas
pašvaldības domes 2022. gada 17. marta
saistošajiem noteikumiem Nr. 5

NOLIKUMS PAR LICENCĒTO MAKŠĶERĒŠANU LIEPĀJAS EZERĀ UN TIRDZNIECĪBAS KANĀLĀ NO DZELZCEĻA TILTA LĪDZ TRAMVAJA TILTAM 2020.–2024. GADAM

I. Vispārīgie jautājumi

1. Nolikums nosaka kārtību, kādā veicama licencētā makšķerēšana Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no dzelzceļa tilta līdz tramvaja tiltam (kartoshēma 1. pielikumā). Nolikums neattiecas uz makšķerēšanu Pērkones kanālā un Liepājas ezeram piegulošajos polderu kanālos.

2. Liepājas ezers, kura platība ir 3715 ha, atrodas Liepājas pilsētas un Dienvidkurzemes novada administratīvajā teritorijā un saskaņā ar Civillikuma 1102. panta I pielikumu ir publiska ūdenstilpe, kurā zvejas tiesības pieder valstij.

3. Tirdzniecības kanāls atrodas Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā, savieno Liepājas ezeru ar Baltijas jūru un saskaņā ar Civillikuma 1102. pantu ir privāti ūdeņi.

4. Licencētā makšķerēšana tiek organizēta saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumiem Nr. 799 "Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība", Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumiem Nr. 800 "Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība", pamatojoties uz 2020. gada 30. novembra noteikumiem "Zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi Liepājas ezeram", ievērojot dabas lieguma "Liepājas ezers" Dabas aizsardzības plāna punkta 2.2.2., 2.4.2.2., sadaļas c., d. un e., Ministru kabineta 2013. gada 3. janvāra noteikumos Nr. 5 "Dabas lieguma "Liepājas ezers" individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi" paredzētos nosacījumus, kuri kopš 2006. gada pamato licencēto makšķerēšanu Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā, kas 15 gadus ir bijis vides aizsardzības nosacījumu un zivsaimnieciskais pamatojums licencētajai makšķerēšanai.

5. Licencēto makšķerēšanu organizē biedrība "Liepājas ezeri", vienotais reģistrācijas Nr. 40008082556; juridiskā adrese: Rožu iela 6, Liepāja, LV-3401, e-pasts: federacija@apollo.lv, tel. Nr.+37129268311. Pilnvarojumu dokumenti ir uzrādīti nākošajam laika periodam no 2020. gada.

6. Licencētās makšķerēšanas organizētājs nodrošina fizisko personu datu apstrādi atbilstoši Latvijas Republikā un Eiropas Savienībā piemērojamiem, spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem par fizisko personu datu apstrādi un aizsardzību. Šo normatīvo aktu izpratnē Pilnvarotā persona ir uzskatāma par datu pārzini un atbild par tās veiktajām personu datu apstrādes darbībām un aizsardzību.

II. Licencētās makšķerēšanas noteikumi

7. Licencētā makšķerēšana atļauta no krasta, no airu laivas, no motorlaivas, kā arī citiem ūdens transporta līdzekļiem, kas reģistrēti normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, vai no ledus.

8. Licencētā makšķerēšana tiek organizēta saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumiem Nr. 800 "Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība", nosakot šādus papildus nosacījumus:

8.1. licencētā makšķerēšana no laivām un citiem ūdens transporta līdzekļiem atļauta tikai gaišajā diennakts laikā, ne agrāk kā vienu stundu pirms saullēkta un ne vēlāk kā vienu stundu pēc saulrieta, izņemot vēdzeļu, salaku un zušu makšķerēšanu no krasta vai ledus, kas ir atļauta arī diennakts tumšajā laikā;

8.2. bērniem un pusaudžiem līdz 16 gadu vecumam bez pilngadīgas personas uzraudzības aizliegts makšķerēt no motorlaivas, bet līdz 14 gadu vecumam no airu laivas;

8.3. makšķerējot (arī spiningojot) laika posmā no 1. maija līdz 31. maijam atļauts lomā paturēt ne vairāk kā 3 (trīs) līdakas vienā makšķerēšanas reizē;

8.4. aizliegta vēžošana un zemūdens medības;

8.5. licencētās makšķerēšanas organizētājs var aizliegt licencēto makšķerēšanu uz ledus, ja konstatē, ka licencētās makšķerēšanas turpināšana var radīt smagas sekas makšķernieku veselībai vai dzīvībai. Šādā gadījumā licencētās makšķerēšanas organizētājs licencētās makšķerēšanas vietā uzstāda norādes "Uz ledus atrasties nav atļauts".

9. Liepājas ezerā papildus šī nolikuma 8. punktā noteiktajam aizliegts:

9.1. spiningot no krasta vai ar iebrišanu ūdenī no 1. marta līdz 30. aprīlim;

9.2. makšķerēt un spiningot kuģu ceļā no Attekas salas līdz Bārtas ietekai 50 m attālumā uz abām pusēm no iezīmētas navigācijas zīmju līnijas.

III. Vides aizsardzības prasības

10. Makšķerniekiem saistoši Ministru kabineta 2013. gada 3. janvāra noteikumi Nr. 5 "Dabas lieguma "Liepājas ezers" individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi", t.sk.:

10.1. dabas lieguma "Liepājas ezers" regulējamā režīma zonā aizliegts uzturēties, kā arī veikt saimniecisko un cita veida darbību, izņemot šādas darbības:

10.1.1. iebraukšana Liepājas ezerā no šī nolikuma 1. pielikumā norādītajām kuģošanas līdzekļu piestātnēm pa 20 m platu joslu;

10.1.2. uzturēšanās un makšķerēšana Liepājas ezerā no brīža, kad uz Liepājas ezera ir izveidojusies ledus sega, vai bezledus periodā – no 1. decembra līdz 1. martam;

10.1.3. makšķerēšana no Rumbas poldera un maģistrālā kanāla krasta bez uzturēšanās Liepājas ezeram piegulošajās pļavās un kanālos;

10.2. dabas lieguma "Liepājas ezers" sezonas liegumā no 15. marta līdz 20. jūnijam ir aizliegta saimnieciskā un citu veidu darbība, kā arī uzturēšanās, izņemot šādas darbības:

10.2.1. iebraukšana Liepājas ezerā no šī nolikuma 1. pielikumā norādītajām kuģošanas līdzekļu piestātnēm pa 20 metru platu joslu;

10.2.2. pārvietošanās pa Reiņa polderi un makšķerēšana no Reiņa poldera krasta bez uzturēšanās Liepājas ezeram pieguļošajās pļavās un kanālā;

10.2.3. makšķerēšana no Arāja poldera kanāla krasta bez uzturēšanās Liepājas ezeram piegulošajās pļavās un kanālā.

IV. Licenču veidi un maksa par licencēm

11. Makšķerēšana Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no dzelzceļa tilta līdz tramvaja tiltam atļauta, iegādājoties kādu no šādām licencēm:

11.1. dienas licence makšķerēšanai (arī ar spiningu) Liepājas ezerā, kā arī Tirdzniecības kanālā no laivas vai krasta periodā no 1. maija līdz 31. maijam – cena 6,00 EUR (seši euro);

11.2. dienas licence makšķerēšanai Liepājas ezerā periodā no 1.jūnija līdz 30.aprīlim (izņemot spiningošanu no krasta vai ar iebrišanu ūdenī no 1. marta līdz 31. martam), un periodā no 1. jūnija līdz 28.(29.) februārim arī Tirdzniecības kanālā – cena 5,00 EUR (pieci euro);

11.3. vasaras sezonas licence makšķerēšanai Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā periodā no 1. jūnija līdz 31. oktobrim – cena 11,50 EUR (vienpadsmit euro piecdesmit centi);

11.4. gada licence makšķerēšanai Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā, izņemot makšķerēšanu periodā no 1. marta līdz 30. aprīlim no laivām Liepājas ezerā un makšķerēšanu no laivām, no krasta vai ledus Tirdzniecības kanālā – cena 20,00 EUR (divdesmit euro);

11.5. gada bezmaksas licence makšķerēšanai Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā, izņemot makšķerēšanu periodā no 1.marta līdz 30.aprīlim no laivām Liepājas ezerā un makšķerēšanu no laivām, no krasta vai ledus Tirdzniecības kanālā.

12. Gada bezmaksas licenci piešķir:

12.1. makšķerniekiem – bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 16 gadiem, personām, kuras vecākas par 65 gadiem;

12.2. personām ar invaliditāti un politiski represētām personām, uzrādot personu apliecinošu dokumentu;

12.3. ūdeņu krastu zemju īpašniekiem un viņu ģimenes locekļiem;

12.4. maznodrošinātajām un trūcīgajām personām – atbilstoši pašvaldību apstiprinātajiem sarakstiem. Maznodrošinātās un trūcīgās personas šo noteikumu izpratnē ir personas, kurām normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā noteikts šāds statuss.

13. Gada bezmaksas licenci var saņemt tīmekļvietnē www.manacope.lv, kā arī biedrībā "Liepājas ezeri", Lazaretes ielā 7 (Karostā) Liepājā, tālruņa numurs 29268311, e-pasts: federacija@apollo.lv

14. Kopējais licenču skaits nav ierobežots.

V. Makšķerēšanas licenču saturs, noformējums un realizācija

15. Katra licence (2. pielikums) satur šādus rekvizītus:

15.1. nosaukums un veids;

15.2. kārtas numurs;

15.3. derīguma termiņš;

15.4. licences cena;

15.5. izsniegšanas datums;

15.6. licencētās makšķerēšanas organizētāja rekvizīti un zīmogs;

15.7. licences saņēmēja vārds, uzvārds, personas kods, tālruņa numurs un saziņai izmantojamā elektroniskā pasta adrese;

15.8. licences izsniedzēja un saņēmēja paraksti.

16. Licence ar labojumiem uzskatāma par nederīgu.

17. Visas licences ir numurētas un reģistrētas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

18. Tīmekļvietnē www.manacope.lv iegādātajās licencēs tiek norādīts:

18.1. makšķernieka vārds, uzvārds, personas kods (minēto apliecina autorizējoties caur internetbanku vai ar elektronisko parakstu);

18.2. makšķernieka telefona numurs, e-pasta adrese;

18.3. licences derīguma termiņš;

18.4. licences veids;

18.5. licences cena, kā arī elektroniskais iegādes numurs kontroles nolūkiem.

19. Licencētās makšķerēšanas organizētājs informāciju par licenču realizācijas vietām publicē tīmekļvietnē www.liepaja.lv sadaļā "Licencētā makšķerēšana" https://www.liepaja.lv/licenceta-makskeresana/?q=licenc%C4%93t%C4%81 un izvieto pašvaldības administrācijas ēkā.

VI. No licenču realizācijas iegūto līdzekļu izlietojums

20. 20 % no makšķerēšanas licencēm iegūtās kopējās summas licencētās makšķerēšanas organizētājs vienu reizi pusgadā – līdz 10. jūlijam par pirmo pusgadu un līdz 10. janvārim par otro pusgadu – pārskaita valsts pamatbudžetā Zivju fonda dotācijas ieņēmumu veidošanai.

21. Licencētās makšķerēšanas organizētāja rīcībā paliek 80 % no licenču realizācijā iegūtās kopējās summas – zivju krājumu pavairošanai, vides un zivju aizsardzības un licencētās makšķerēšanas organizēšanas nodrošināšanai.

22. Licencētās makšķerēšanas organizētājs ir atbildīgs par naudas līdzekļu apmēra aprēķināšanu un pārskaitīšanu valsts pamatbudžetā Zivju fonda dotācijas ieņēmumu veidošanai šī nolikuma 23.punktā noteiktajā termiņā.

VII. Makšķernieku lomu uzskaites kārtība

23. Makšķerēšanas licences īpašniekam ir pienākums 5 (piecu) dienu laikā pēc licences derīguma termiņa beigām reģistrēt savu lomu licences otrajā pusē norādītajā uzskaites formā, norādot makšķerēšanas periodu, lomu kilogramos pa atsevišķām zivju sugām (limitētās zivju sugas arī gabalos), un nosūtot uz elektroniskā pasta adresi federacija@apollo.lv vai pa pastu licencētās makšķerēšanas organizētājam. Ja licence iegādāta tīmekļvietnē www.manacope.lv licences īpašnieks 5 (piecu) dienu laikā pēc makšķerēšanas lomu reģistrē šajā portālā.

VIII. Licencētās makšķerēšanas organizētāja pienākumi

24. Sadarbībā ar pašvaldību sniegt plašsaziņas līdzekļos informāciju par licencētās makšķerēšanas kārtību ūdenstilpēs, kā arī nodrošināt atbilstošu norādes zīmju izvietošanu ūdenstilpes krastā.

25. Nodrošināt makšķerēšanas licenču pieejamību un realizāciju makšķerēšanai atļautajā laikā.

26. Reģistrēt izsniegtās makšķerēšanas licences īpašā licenču uzskaites žurnālā, kas atrodas katrā licenču tirdzniecības vietā. Interneta vietnē iegādātās licences tiek uzskaitītas pēc veidiem un skaita un kopējie dati tiek nosūtīti licencētās makšķerēšanas organizētājam pārskatu veidošanai no vietnes uzturētāja.

27. Uzskaitīt un realizēt makšķerēšanas licences atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām. Uzskaitīt interneta vietnē www.epakalpojumi.lv pārdotās licences hronoloģiskā secībā elektroniski par katru pusgadu un pēc katra pusgada noslēguma veikt attiecīgā pusgada elektroniski uzskaitīto licenču saraksta izdruku, nodrošinot izdrukāto licenču sarakstu uzglabāšanu kopā ar licenču uzskaites žurnālu.

28. Nodrošināt no licenču realizācijas iegūto naudas līdzekļu sadali atbilstoši šī nolikuma 21. un 22. punktā noteiktajām prasībām.

29. Iesniegt Lauku atbalsta dienestā (Republikas laukums 2, Rīga, LV-1981) pārskatu par licencēto makšķerēšanu divas reizes gadā – attiecīgi līdz 15. jūlijam un 15. janvārim.

30. Īstenot regulāru vērtīgo zivju resursu atjaunošanu un pavairošanu.

31. Norīkot atbildīgās personas par licencētās makšķerēšanas prasību ievērošanu, kuras piedalās vides un zivju resursu aizsardzības un uzraudzības pasākumos, kā arī katru gadu līdz 31. decembrim iesniegt Valsts vides dienestā informāciju par veiktajiem pasākumiem ūdenstilpes apsaimniekošanā, zivju resursu papildināšanā un licencētās makšķerēšanas organizēšanai nepieciešamās infrastruktūras izveidošanā un uzturēšanā.

32. Veikt makšķernieku lomu uzskaiti un iesniegt valsts zinātniskajam institūtam "Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR" pārskatu par makšķernieku lomiem ne vēlāk kā līdz nākamā gada 1. februārim.

33. Iepazīstināt makšķerniekus ar nolikuma prasībām. Nolikums pieejams elektroniski tīmekļvietnēs www.liepaja.lv (latviešu valodā) un www.manacope.lv (latviešu un angļu valodā).

34. Veikt makšķerēšanas vietu labiekārtošanu un sakopšanu, kā arī informēt par publiskās piekļuves vietām ūdenstilpei.

35. Reģistrēt personas, kas ir pārkāpušas nolikumā noteikto lomu uzskaites kārtību un, izmantojot licencē norādīto tālruņa numuru vai elektroniskā pasta adresi, paziņot par nepieciešamību 14 dienu laikā iesniegt loma pārskatu. Ja noteiktajā termiņā loma pārskats nav iesniegts, par to informēt Valsts vides dienesta Kurzemes reģionālo vides pārvaldi.

IX. Licencētās makšķerēšanas kontrole

36. Kontroli par licencētās makšķerēšanas un vides aizsardzības noteikumu ievērošanu veic Valsts vides dienests, Dabas aizsardzības pārvalde – dabas lieguma "Liepājas ezers" teritorijā, kā arī pašvaldības, kuru administratīvajās teritorijās šīs funkcijas īsteno pašvaldības policija un pašvaldības pilnvarotas vides kontroles amatpersonas.

37. Licencētās makšķerēšanas organizētāja pienākumu ievērošanu un kontroli savas kompetences ietvaros uzrauga Valsts vides dienests, Dabas aizsardzības pārvalde – dabas lieguma "Liepājas ezers" teritorijā, Lauku atbalsts dienests, kā arī pašvaldība.

38. Persona, kas ir pārkāpusi šajā nolikumā noteikto, saucama pie administratīvās atbildības vai kriminālatbildības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Minētā atbildība neatbrīvo pārkāpēju no pienākuma atlīdzināt dabai nodarīto kaitējumu.

X. Licencētās makšķerēšanas organizētāja pasākumu plāns zivju resursu saglabāšanai, papildināšanai un aizsardzībai

39. Licencētās makšķerēšanas organizētājs, ievērojot zinātniskās rekomendācijas, zivju uzskaites rezultātus un Liepājas ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumus, no 2020. gada līdz 2024. gadam īsteno šādus pasākumus:

39.1. līdaku krājumu pavairošana, ielaižot līdz 500 tūkstošiem līdaku kāpuru un/ vai līdz 20 000 līdaku mazuļu katru gadu;

39.2. vēdzeļu krājumu pavairošana, ielaižot līdz 50 tūkstošiem vēdzeļu mazuļu un/ vai līdz 1 miljonam katru gadu vēdzeļu kāpuru;

39.3. zandartu krājumu atjaunošana un pavairošana – periodiski – līdz 20000 vienvasaras mazuļiem gadā.

40. Nolikuma darbības termiņš ir 5 gadi no spēkā stāšanās dienas.

XI. Nolikuma pielikumi

41. Nolikumam pievienoti šādi pielikumi:

41.1. Licencētās makšķerēšanas vietas shēma (1. pielikums);

41.2. Makšķerēšanas licenču paraugi ar lomu uzskaites tabula (2. pielikums);

41.3. Licencētās makšķerēšanas nolikuma saskaņojumi (3. pielikums).

 

 

2. pielikums
Liepājas valstspilsētas pašvaldības
domes 2022. gada 17. marta
nolikumam

LICENCES LIEPĀJAS EZERĀ UN TIRDZNIECĪBAS KANĀLĀ

1. Dienas licence

  Biedrība "Liepājas ezeri"
Rožu iela 6, Liepāja, LV 3401
 

Biedrība "Liepājas ezeri"
Rožu iela 6, Liepāja, LV 3401, reģ. Nr.40008082556

 
  DIENAS LICENCE   DIENAS LICENCE NR. LD...
 

NR. LD…

    makšķerēšanai Liepājas ezerā periodā no 1. jūnija līdz 30. aprīlim (izņemot spiningošanu no krasta vai ar iebrišanu ūdenī no 1. marta līdz 31. martam) un periodā no 1. marta līdz 30. aprīlim, arī Tirdzniecības kanālā.
  Licences izsniegšanas datums

………………………………………………

ATSKAITE OBLIGĀTI NODODAMA
IEGĀDES VIETĀ
  Personas kods:

Tel. nr.

e-pasts:

     
  Licences cena EUR 5.00   Licences cena EUR 5.00
     

Makšķerēšanas
datums

20... gada
"....".....................
  Ar licencētās makšķerēšanas noteikumiem iepazinos   Licence izsniegta    
 

(vārds, uzvārds, personas kods)

 
      Izsniedza    
       

(paraksts)

 
 

(licences saņēmēja paraksts)

  Bez personas datiem un makšķerēšanas datuma licence uzskatāma par nederīgu

2. Dienas licence no 1. maija līdz 31. maijam

  Biedrība "Liepājas ezeri"
Rožu iela 6, Liepāja, LV 3401
 

Biedrība "Liepājas ezeri"
Rožu iela 6, Liepāja, LV 3401, reģ. Nr.40008082556

 
  DIENAS LICENCE   DIENAS LICENCE NR. LM...
 

NR. LM…

    makšķerēšanai (arī ar spiningu) Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no laivas vai krasta periodā no 1. maija līdz 31. maijam
  Licences izsniegšanas datums

………………………………………………

ATSKAITE OBLIGĀTI NODODAMA
IEGĀDES VIETĀ
  Personas kods:

Tel. nr.

e-pasts:

     
  Licences cena EUR 6.00   Licences cena EUR 6.00
     

Makšķerēšanas
datums

20... gada
"....".....................
  Ar licencētās makšķerēšanas noteikumiem iepazinos   Licence izsniegta    
 

(vārds, uzvārds, personas kods)

 
      Izsniedza    
       

(paraksts)

 
 

(licences saņēmēja paraksts)

  Bez personas datiem un makšķerēšanas datuma licence uzskatāma par nederīgu

3. Vasaras sezonas licence

  Biedrība "Liepājas ezeri"
Rožu iela 6, Liepāja, LV 3401
 

Biedrība "Liepājas ezeri"
Rožu iela 6, Liepāja, LV 3401, reģ. Nr.40008082556

 
  VASARAS SEZONAS LICENCE   VASARAS SEZONAS LICENCE NR. LV...
 

NR. LV…

    makšķerēšanai Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā periodā no 1. jūnija līdz 31. oktobrim
  Licences izsniegšanas datums

………………………………………………

ATSKAITE OBLIGĀTI NODODAMA
IEGĀDES VIETĀ
  Personas kods:

Tel. nr.

e-pasts:

     
  Licences cena EUR 11.50   Licences cena EUR 11.50
     

Makšķerēšanas
sākuma datums

20... gada
"....".....................
  Ar licencētās makšķerēšanas noteikumiem iepazinos   Licence izsniegta    
 

(vārds, uzvārds, personas kods)

 
      Izsniedza    
       

(paraksts)

 
 

(licences saņēmēja paraksts)

  Bez personas datiem un makšķerēšanas datuma licence uzskatāma par nederīgu

4. Gada licence

  Biedrība "Liepājas ezeri"
Rožu iela 6, Liepāja, LV 3401
 

Biedrība "Liepājas ezeri"
Rožu iela 6, Liepāja, LV 3401, reģ. Nr.40008082556

 
  GADA LICENCE   GADA LICENCE NR. LG...
 

NR. LG…

    makšķerēšanai Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā, izņemot makšķerēšanu periodā no 1. marta līdz 30. aprīlim no laivām Liepājas ezerā, un makšķerēšanu no laivām, no krasta vai ledus Tirdzniecības kanālā
  Licences izsniegšanas datums

………………………………………………

ATSKAITE OBLIGĀTI NODODAMA
IEGĀDES VIETĀ
  Personas kods:

Tel. nr.

e-pasts:

     
  Licences cena EUR 20.00   Licences cena EUR 20.00
     

Makšķerēšanas
sākuma datums

20... gada
"....".....................
  Ar licencētās makšķerēšanas noteikumiem iepazinos   Licence izsniegta    
 

(vārds, uzvārds, personas kods)

 
      Izsniedza    
       

(paraksts)

 
 

(licences saņēmēja paraksts)

  Bez personas datiem un makšķerēšanas datuma licence uzskatāma par nederīgu

5. Gada bezmaksas licence

  Biedrība "Liepājas ezeri"
Rožu iela 6, Liepāja, LV 3401
 

Biedrība "Liepājas ezeri"
Rožu iela 6, Liepāja, LV 3401, reģ. Nr.40008082556

 
  GADA BEZMAKSAS LICENCE   GADA BEZMAKSAS LICENCE NR. LB...
 

NR. LB…

    makšķerēšanai Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā, izņemot makšķerēšanu periodā no 1. marta līdz 30. aprīlim no laivām Liepājas ezerā, un makšķerēšanu no laivām, no krasta vai ledus Tirdzniecības kanālā
  Licences izsniegšanas datums ATSKAITE OBLIGĀTI NODODAMA
IEGĀDES VIETĀ
  Personas kods:

Tel. nr.

e-pasts:

     
  Bezmaksas   Bezmaksas
     

Makšķerēšanas
sākuma datums

20... gada
"....".....................
  Ar licencētās makšķerēšanas noteikumiem iepazinos   Licence izsniegta    
 

(vārds, uzvārds, personas kods)

 
      Izsniedza    
       

(paraksts)

 
 

(licences saņēmēja paraksts)

  Bez personas datiem un makšķerēšanas datuma licence uzskatāma par nederīgu

AIZMUGURE LICENCĒM (visām licencēm ir vienāda)

    MAKŠĶERĒŠANAS ATSKAITE

Liepājas ezers un Tirdzniecības kanāls

  Makšķerēšanas licences īpašniekam ir pienākums 5 dienu laikā pēc licences derīguma termiņa beigām reģistrēt savu lomu tabulā, norādot zivju sugu, loma lielumu (zivju sugu un to svaru), reģistrējot to tīmekļa vietnē www.manacope.lv vai nododot lomu atskaiti iegādes vietā, vai nosūtot uz elektronisko e-pasta adresi federacija@apollo.lv, vai iesniedzot loma pārskatu Liepājā, Lazaretes ielā 7 (pastkastītē). Ziņu par lomiem nesniegšanas gadījumos, kā arī cita veida makšķerēšanas pārkāpumu gadījumos, licenču īpašniekam uz laiku līdz vienam gadam var tikt liegta iespēja iegādāties un saņemt jebkura veida jaunu makšķerēšanas licenci Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā.

Piezīmes

 

SUGA

Skaits, gab.

 

Svars (kg)

    Līdaka      
    Asaris      
    Zandarts      
  Citas        

 

 

Saistošo noteikumu "Par licencēto makšķerēšanu Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no Dzelzceļa tilta līdz Tramvaja tiltam"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saistošo noteikumu projekts izstrādāts, lai nodrošinātu noteikumu atbilstību Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumiem Nr. 799 "Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība", kuros 2021. gada nogalē veikti būtiski grozījumi.

Licencētā makšķerēšana ir ieviesta, lai racionāli izmantotu vērtīgo zivju krājumus Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā, un gūtu līdzekļus zivju krājumu pavairošanai, kā arī kontrolētu un novērstu makšķernieku radīto nelabvēlīgo ietekmi uz vidi.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumu Nr. 799 "Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība" 15. punktu pašvaldība apstiprina saistošos noteikumus par licencēto amatierzveju saskaņā ar nolikumu, kas saskaņots normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Makšķerēšanas kārtību regulē Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumi Nr. 800 "Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi".

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošo noteikumu pielikums "Nolikums par licencēto makšķerēšanu Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no dzelzceļa tilta līdz tramvaja tiltam 2020.–2024. gadam" izteikts jaunā redakcijā, kur būtiskākās izmaiņas ir:

• makšķernieku lomu uzskaites kārtībā, proti, noteikts pienākums makšķerniekiem 5 dienu laika pēc licences derīguma termiņa beigām reģistrēt savu lomu nosūtot to biedrībai "Liepājas ezeri" vai www.manacope.lv

• mainījies no licenču realizācijas iegūto līdzekļu izlietojuma sadalījums – 20 % jāpārskaita valsts budžetā, 80 % – makšķerēšanas organizētajam;

• tehniski precizējumi attiecībā uz ATR un licenču iegādi elektroniskajā vidē.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Ieņēmumi no licenču tirdzniecības ir mainīgi, ņemot vērā, ka makšķerēšana Tirdzniecības kanālā pamatā notiek tikai ziemas laikā, ledus periodā. Ieņēmumi no licencētās makšķerēšanas tiek uzskaitīti kopā – gan Liepājas ezerā, gan Tirdzniecības kanālā, un aptuveni veido 10 000 – 12 000 EUR gadā.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās biedrība "Liepājas ezeri", organizējot licenču uzskaiti un tirdzniecību, sniedzot atskaites normatīvajos aktos un šajos noteikumos noteiktajā kārtībā.

Saistošie noteikumi tiks nosūtīti izskatīšanai un atzinuma sniegšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un Liepājas valstspilsētas pašvaldības tīmekļvietnē www.liepaja.lv.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs G. Ansiņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!