• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Tukuma novada domes 2022. gada 26. janvāra saistošie noteikumi Nr. 9 "Par Tukuma novada domes 2021. gada 28. aprīļa saistošo noteikumu Nr. 16 "Par Tukuma novada administratīvās teritorijas attīstībai stratēģiski svarīgiem pakalpojumiem un tirgus nepilnībām" atzīšanu par spēku zaudējušiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 10.02.2022., Nr. 29 https://www.vestnesis.lv/op/2022/29.28

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

10.02.2022., Nr. 29

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Tukuma novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 9

Pieņemts: 26.01.2022.

OP numurs: 2022/29.28

2022/29.28
RĪKI

Tukuma novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Tukuma novada domes saistošie noteikumi Nr. 9

Tukumā 2022. gada 26. janvārī (prot. Nr. 1, 13. §)

Par Tukuma novada domes 2021. gada 28. aprīļa saistošo noteikumu Nr. 16 "Par Tukuma novada administratīvās teritorijas attīstībai stratēģiski svarīgiem pakalpojumiem un tirgus nepilnībām" atzīšanu par spēku zaudējušiem

APSTIPRINĀTI
ar Tukuma novada domes 26.01.2022. lēmumu (prot. Nr. 1, 13. §)

Izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma
88. panta ceturto daļu

Atzīt par spēku zaudējušiem Tukuma novada domes 2021. gada 28. aprīļa saistošos noteikumus Nr. 16 "Par Tukuma novada administratīvās teritorijas attīstībai stratēģiski svarīgiem pakalpojumiem un tirgus nepilnībām".

Tukuma novada domes priekšsēdētājs G. Važa

 

Saistošo noteikumu Nr. 9 "Par Tukuma novada domes 2021. gada 28. aprīļa saistošo noteikumu Nr. 16 "Par Tukuma novada administratīvās teritorijas attīstībai stratēģiski svarīgiem pakalpojumiem un tirgus nepilnībām" atzīšanu par spēku zaudējušiem"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Valsts pārvaldes iekārtas likuma (turpmāk – VPIL) 88. panta otrā daļa nosaka pienākumu publiskai personai pirms kapitālsabiedrības dibināšanas vai līdzdalības iegūšanas esošā kapitālsabiedrībā veikt paredzētās rīcības izvērtējumu, ietverot arī ekonomisko izvērtējumu, lai pamatotu, ka citādā veidā nav iespējams efektīvi sasniegt šā panta pirmajā daļā noteiktos mērķus. Savukārt VPIL 88. panta ceturtā daļa nosaka pienākumu pašvaldības domei pēc/pirms 88. panta otrajā daļā minētā izvērtējuma veikšanas izdot saistošos noteikumus, kuros nosaka tirgus nepilnību vai tādus pašvaldības īpašumus, vai preces un pakalpojumus, kas ir stratēģiski svarīgi pašvaldības administratīvās teritorijas attīstībai.

Ņemot vērā minēto, secināms, ka attiecībā uz iepriekš iegūtu līdzdalību kapitālsabiedrībās jāpiemēro VPIL 88. panta septītā daļa, kas uzliek pienākumu publiskai personai, kas dibinājusi kapitālsabiedrību vai ieguvusi līdzdalību esošā kapitālsabiedrībā, pārvērtēt līdzdalību tajā saskaņā ar VPIL 88. pantu un Kapitālsabiedrību pārvaldības likumu. Tā kā norma saturiski norāda tikai uz līdzdalības pārvērtēšanas pienākumu, kura izpildes kārtība un apjoms noteikts VPIL 88. panta otrajā daļā, tā nav tulkojama paplašināti, un nav piemērojama prasība par pašvaldības saistošo noteikumu izdošanu.

Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma 9. panta sestās daļas 1. punkts noteic – ja konstatē pretrunu starp dažāda juridiska spēka tiesību normām, piemēro to tiesību normu, kurai ir augstāks juridiskais spēks. Tā kā VPIL 88. panta ceturtajā daļā noteiktais pienākums izdot saistošos noteikumus nav attiecināms uz iepriekš iegūtu līdzdalību kapitālsabiedrībās un Tukuma novada pašvaldība kopš 2016. gada 1. janvāra, kad stājās spēkā jaunā VPIL 8. panta redakcija, nav dibinājusi jaunas kapitālsabiedrības vai ieguvusi līdzdalību esošā kapitālsabiedrībā, kurā pašvaldībai līdz tam līdzdalība nav bijusi, tad 2021. gada 28. aprīļa saistošie noteikumu Nr. 16 "Par Tukuma novada administratīvās teritorijas attīstībai stratēģiski svarīgiem pakalpojumiem un tirgus nepilnībām" var tikt atzīti par spēku zaudējušiem.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi paredz atzīt par spēku zaudējušiem Tukuma novada domes 2021. gada 28. aprīļa saistošos noteikumus Nr. 16 "Par Tukuma novada administratīvās teritorijas attīstībai stratēģiski svarīgiem pakalpojumiem un tirgus nepilnībām", jo konstatēta pretruna ar augstāk stāvošu tiesību aktu.
3. Informācija par plānotā projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav ietekmes.
4. Informācija par plānotā projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām

Nav attiecināms.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Nav veiktas.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs G. Važa

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!