• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2022. gada 16. jūnija saistošie noteikumi Nr. 12 "Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2011. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 13 "Par izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumiem Liepājas vispārējās izglītības iestādēs"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 22.08.2022., Nr. 161 https://www.vestnesis.lv/op/2022/161.16

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 15

Grozījums Liepājas pilsētas domes 2011. gada 7. jūlija saistošajos noteikumos Nr. 9 "Saistošie noteikumi par līdzfinansējuma samaksas kārtību pašvaldības izglītības iestādēs, kuras īsteno profesionālās ievirzes un interešu izglītības sporta programmas"

Vēl šajā numurā

22.08.2022., Nr. 161

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 12

Pieņemts: 16.06.2022.

OP numurs: 2022/161.16

2022/161.16
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 12

Liepājā 2022. gada 16. jūnijā (prot. Nr. 10, 7. §)

Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2011. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 13 "Par izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumiem Liepājas vispārējās izglītības iestādēs"

PRECIZĒTI
ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes
2022. gada 18. augusta lēmumu Nr. 307/12

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 17. panta trešās daļas 11. punktu,
likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu

Izdarīt Liepājas pilsētas domes 2011. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 13 "PAR IZGLĪTOJAMO ĒDINĀŠANAS MAKSAS ATVIEGLOJUMIEM LIEPĀJAS VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS" (Latvijas Vēstnesis, 2011., 197. nr., 2012., 45. nr., 2013., 22. nr., 2014., 8. nr.) šādus grozījumus:

1. Svītrot 5. punktu.

2. Izteikt 6.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"6.4. no ģimenes, kura audzina trīs un vairāk bērnus vecumā līdz 18 gadiem vai ar I vai II invaliditātes grupu, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, bet, ja kāds no bērniem turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē dienas maiņā, tad līdz dienai, kad viņš sasniedzis 24 gadu vecumu;".

3. Svītrot 7.2. apakšpunktu.

4. Izteikt 8.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"8.4. no ģimenes, kura audzina četrus un vairāk bērnus vecumā līdz 18 gadiem, vai ar I vai II invaliditātes grupu, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, bet, ja kāds no bērniem turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē dienas maiņā, tad līdz dienai, kad viņš sasniedzis 24 gadu vecumu;".

5. Izteikt 8.1 punktu šādā redakcijā:

"8.1 Vispārizglītojošā skolā atvieglojumu 50 % apmērā ir tiesības saņemt izglītojamajam no ģimenes, kura audzina trīs bērnus vecumā līdz 18 gadiem vai ar I vai II invaliditātes grupu, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, bet, ja kāds no bērniem turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādes dienas maiņā, tad līdz dienai, kad viņš sasniedz 24 gadu vecumu."

6. Izteikt 9. punktu šādā redakcijā:

"9. Atvieglojumus pieprasa izglītojamā vecāks vai likumiskais pārstāvis, ja iesniedzējam ir oficiālā elektroniskā adrese, iesniedzot elektronisku iesniegumu attiecīgās izglītības iestādes vadītājam vai direktoram. Ja personai nav oficiālā elektroniskā adrese, tā iesniegumu iesniedz klātienē izglītības iestādē."

7. Svītrot 9.1.–9.6. apakšpunktu.

8. Izteikt 11.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"11.1. noteikumu 6.1., 6.2., 6.3., 6.4., 8.1., 8.3. un 8.4. apakšpunktā, 8.1 punktā noteiktajā gadījumā – līdz mācību gada beigām;".

Liepājas valstspilsētas pašvaldības
domes priekšsēdētājs G. Ansiņš

 

Saistošo noteikumu "Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2011. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 13 "Saistošie noteikumi par izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumiem Liepājas vispārējās izglītības iestādēs""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojumu raksta sadaļas

Informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Liepājas pilsētas domes 2011. gada 27. oktobra saistošie noteikumi Nr. 13 "Saistošie noteikumi par ēdināšanas maksas atvieglojumiem Liepājas vispārējās izglītības iestādēs" (turpmāk – Saistošie noteikumi Nr. 13) nosaka kārtību, kādā piešķir ēdināšanas maksas atvieglojumus vispārējās izglītības iestādēs, kā arī nosaka atvieglojumu apmēru.

Saistošajos noteikumos Nr. 13 nepieciešami grozījumi, lai noteiktu papildu atvieglojumu grupas, kam piešķirams ēdināšanas maksas atvieglojums 100 % un 50 % apmērā pirmsskolas un vispārizglītojošā izglītības iestādē, tādējādi atbalstot daudzbērnu ģimenes un ģimenes, kuras audzina bērnu ar I vai II invaliditātes grupu.

Grozījumi paredz arī privātpersonai atvieglot procedūru atvieglojumu saņemšanai, tā ir uzlabota un vienkāršota privātpersonas labā.

2. Īss projekta satura izklāsts Grozījumi saistošajos noteikumos Nr. 13 paredz:

– noteikt, ka pirmsskolas izglītības iestādē atvieglojumu 100 % apmērā (brīvpusdienas) ir tiesības saņemt izglītojamajam no ģimenes, kura audzina trīs un vairāk bērnus vecumā līdz 18 gadiem vai bērnu ar I vai II invaliditātes grupu, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu. Bet, ja kāds no bērniem turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē dienas maiņā, tad lūdz dienai, kad viņš sasniedzis 24 gadu vecumu;

– noteikt, ka atvieglojumu 100 % apmērā vispārizglītojošā skolā ir tiesības saņemt izglītojamam no ģimenes, kura audzina četrus un vairāk bērnus vecumā līdz 18 gadiem, vai ar I vai II invaliditātes grupu, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu. Bet ja kāds no bērniem turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē dienas maiņā, tad līdz dienai, kad viņš sasniedzis 24 gadu vecumu;

– noteikt, ka atvieglojumu 50 % apmērā vispārizglītojošā skolā ir tiesības saņemt izglītojamajam no ģimenes, kura audzina trīs bērnus vecumā līdz 18 gadiem vai ar I vai II invaliditātes grupu, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu. Bet, ja kāds no bērniem turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādes dienas maiņā, tad līdz dienai, kad viņš sasniedz 24 gadu vecumu.

Saistošo noteikumu grozījumos tiks noteikts, ka primārais saziņas kanāls starp pašvaldību un privātpersonu ir oficiālā elektroniskā adrese, ja atvieglojumu pieprasītājam tāda ir izveidota.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saskaņā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes 2022. gada 17. marta saistošajiem noteikumiem Nr. 6, ēdināšanas izdevumu segšanai Latvijas goda ģimenēm (3+ bērnu skaits) pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs no 2022. gada 1. septembra piešķirti 71 356 euro. Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes apmeklē 645 audzēkņi no ģimenēm, kuras audzina trīs un vairāk bērnus vecumā līdz 16 gadiem.

Indikatīvi papildus nepieciešamais pašvaldības finansējums saistībā ar saistošo noteikumu Nr. 13 grozījumos noteikto ēdināšanas atvieglojumu pretendentu vecuma (no 20 līdz 24 gadiem) un skaita palielināšanu no 2022. gada septembra līdz decembrim ir 25 985 euro.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Uzņēmējdarbības vidi lēmums neietekmē.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu grozījumi tiks nosūtīti izvērtēšanai un atzinuma sniegšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Pēc pozitīva atzinuma saņemšanas tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", Liepājas valstspilsētas pašvaldības tīmekļa vietnē www.liepaja.lv.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav nepieciešamas.

Liepājas valstspilsētas pašvaldības
domes priekšsēdētājs G. Ansiņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!