• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2022. gada 14. jūlija noteikumi Nr. 458 "Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 10. jūlija noteikumos Nr. 494 "Noteikumi par valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto darba izpildes novērtēšanu"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 18.07.2022., Nr. 136 https://www.vestnesis.lv/op/2022/136.18

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 462

Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 9. janvāra noteikumos Nr. 27 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Samazināt studiju programmu fragmentāciju un stiprināt resursu koplietošanu" pirmās un otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas...VAIRĀK

Vēl šajā numurā

18.07.2022., Nr. 136

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 458

Pieņemts: 14.07.2022.

OP numurs: 2022/136.18

2022/136.18
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 20 Pēdējās nedēļas laikā 23 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 458

Rīgā 2022. gada 14. jūlijā (prot. Nr. 36 85. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 10. jūlija noteikumos Nr. 494 "Noteikumi par valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto darba izpildes novērtēšanu"

Izdoti saskaņā ar Darba likuma
62. panta sesto daļu
un Valsts civildienesta likuma
35. panta otro un trešo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2012. gada 10. jūlija noteikumos Nr. 494 "Noteikumi par valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto darba izpildes novērtēšanu" (Latvijas Vēstnesis, 2012, 111. nr.; 2014, 179. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 2.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.1. noteikt uz rezultātu sasniegšanu vērstus nodarbinātā individuālos mērķus, sasniedzamos rezultātus un snieguma rādītājus, kas atbilst struktūrvienības un iestādes mērķiem, sasniedzamajiem rezultātiem un snieguma rādītājiem;".

2. Izteikt 3.1.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.1.1. sasniedzamo mērķu, rezultātu un snieguma rādītāju noteikšana;".

3. Izteikt 3.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.2. darba izpildes aktualizēšana, ne retāk kā reizi gadā pārskatot darba izpildi atbilstoši amatam noteiktajām prasībām, izvirzītajiem mērķiem, sasniedzamajiem rezultātiem un snieguma rādītājiem un nosakot izpildes statusu;".

4. Izteikt 4.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"4.5. citos gadījumos, lai noteiktu individuālo mēnešalgu (piemēram, ja nav noteikts pārbaudes laiks)."

5. Izteikt 8. punktu šādā redakcijā:

"8. Nodarbinātajiem, izņemot fiziskā un kvalificētā darba veicējus, nosaka individuālos mērķus, sasniedzamos rezultātus un snieguma rādītājus (iestādes vadītājam – galvenos snieguma rādītājus, kas raksturo attiecīgās iestādes stratēģijas īstenošanu) nākamajam novērtēšanas periodam. Mērķus, sasniedzamos rezultātus un snieguma rādītājus nosaka vadītājs kopā ar nodarbināto."

6. Izteikt 9. punktu šādā redakcijā:

"9. Ja darba izpilde jānovērtē šo noteikumu 4.3., 4.4. vai 4.5. apakšpunktā minētajos gadījumos, nodarbinātajam nosaka mērķus, sasniedzamos rezultātus un snieguma rādītājus konkrētajam vērtēšanas periodam, kā arī vērtējamās kompetences un mācību un attīstības vajadzības, ja tādas ir, uzsākot darba vai dienesta tiesiskās attiecības, turpinot darba vai dienesta tiesiskās attiecības vai atgriežoties darbā pēc ilgstošas attaisnotas prombūtnes."

7. Izteikt 10. punktu šādā redakcijā:

"10. Novērtēšanas periodam nosaka ne vairāk kā 10 sasniedzamus, amatam atbilstošus mērķus, kā arī sasniedzamos rezultātus un snieguma rādītājus, kuri atbilst nodarbinātā spējām un pieredzei. Katram mērķim nosaka tā relatīvo nozīmību (svaru) procentos attiecībā pret individuālo mērķu kopsummu, kas ir 100 %. Vienam mērķim noteiktais īpatsvars nav mazāks par 10 %."

8. Izteikt 11. punktu šādā redakcijā:

"11. Mērķus, sasniedzamos rezultātus un snieguma rādītājus, vadītājam un nodarbinātajam savstarpēji vienojoties, regulāri pārskata un precizē, kā arī aktualizē ne retāk kā reizi gadā, bet iestāde var noteikt arī biežāku mērķu, sasniedzamo rezultātu un snieguma rādītāju aktualizēšanas regularitāti."

9. Izteikt 12. punktu šādā redakcijā:

"12. Mērķu, sasniedzamo rezultātu un snieguma rādītāju aktualizēšanas posmā ir iespējams labot iepriekš noteiktos mērķus, sasniedzamos rezultātus un snieguma rādītājus un noteikt jaunus mērķus, sasniedzamos rezultātus un snieguma rādītājus, vienlaikus pārskatot to relatīvo nozīmību (svaru) procentos. Šajā laikā nodarbinātajiem ir tiesības veikt precizējumus sistēmā NEVIS, saskaņojot tos ar vadītāju."

10. Izteikt 13. punktu šādā redakcijā:

"13. Atbilstoši mērķa izpildei nodarbinātajam ir tiesības sistēmā NEVIS noteikt šādu izpildes statusu:

13.1. "neiesākts" – darbība vēl nav uzsākta;

13.2. "iesākts" – darbība ir uzsākta un izpildīta aptuveni 30 % apjomā;

13.3. "daļēji izpildīts" – darbība ir uzsākta, mērķis ir daļēji izpildīts (aptuveni 70 % apjomā);

13.4. "izpildīts" – mērķis ir pilnībā (100 % apjomā) izpildīts;

13.5. "pārsniegts" – mērķa izpilde pārsniedz 100 % apjomu;

13.6. "pārcelts uz nākamo periodu" – mērķis ir pārcelts uz nākamo periodu;

13.7. "nav aktuāls" – mērķis ir zaudējis aktualitāti."

11. Izteikt 18. punktu šādā redakcijā:

"18. Aizpildītās veidlapas vai protokoli tiek izmantoti pārrunās. Pārrunu laikā tiek analizēta iepriekšējā periodā noteikto mērķu sasniegšana, sasniegtie rezultāti un snieguma rādītāji, amata pienākumu izpilde, nodarbinātā rīcība atbilstoši kompetenču rīcības rādītājiem un profesionālā kvalifikācija, abpusēji izsakot argumentus, kuri pamato vērtējumu, kā arī tiek analizēta iepriekšējā periodā noteikto mācību un attīstības darbību efektivitāte, tiek noteiktas nodarbinātā mācību un attīstības vajadzības nākamajam periodam, iespējamā profesionālā izaugsme un nepieciešamās izmaiņas amata aprakstā un, ja iespējams, tiek noteikti mērķi, sasniedzamie rezultāti un snieguma rādītāji nākamajam novērtēšanas periodam."

12. Izteikt 23. punktu šādā redakcijā:

"23. Komisijas sastāvā ir ne mazāk kā pieci locekļi. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja darba izpildes novērtēšanai izveido komisiju piecu locekļu sastāvā."

13. Papildināt ar 28.1 punktu šādā redakcijā:

"28.1 Lai novērtētu iestādes vadītāja vadības kompetences pirms Valsts civildienesta likuma 11. panta trešajā daļā noteiktā lēmuma pieņemšanas, ministrija ne vēlāk kā sešus mēnešus pirms iestādes vadītāja piecu gadu termiņa beigām informē Valsts kanceleju par novērtēšanas nepieciešamību. Vadības kompetenču novērtēšanā vērtē šādas kompetences:

28.11. komandas vadīšana;

28.12. orientācija uz attīstību;

28.13. orientācija uz rezultātu sasniegšanu;

28.14. spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību;

28.15. stratēģiskais redzējums."

14. Papildināt ar 28.2 punktu šādā redakcijā:

"28.2 Valsts kanceleja nodrošina vadības kompetenču novērtēšanu un pēc šo noteikumu 28.1 punktā minētās informācijas saņemšanas sazinās ar iestādes vadītāju un vienojas par novērtēšanas laiku."

15. Papildināt ar 28.3 punktu šādā redakcijā:

"28.3 Vadības kompetenču novērtēšanu var fiksēt, izmantojot skaņu ierakstu vai citus tehniskos līdzekļus, un to veic divi neatkarīgi personālvadības speciālisti. Minētie speciālisti pēc novērtēšanas sagatavo kopīgu iestādes vadītāja vadības kompetenču novērtējumu rakstiski. Valsts kancelejas pārstāvis vadības kompetenču novērtēšanā piedalās kā novērotājs."

16. Papildināt ar 28.4 punktu šādā redakcijā:

"28.4 Valsts kanceleja vadības kompetenču novērtējumu nosūta iestādes vadītājam informācijai un Ministru kabineta loceklim lēmuma pieņemšanai."

17. Izteikt 29.1.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"29.1.1. mērķu sasniegšanu (sniegumu atbilstoši noteiktajiem snieguma rādītājiem);".

18. Izteikt 29.1.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"29.1.2. amata pienākumu izpildi atbilstoši prasībām (snieguma daļu, kura nav izteikta mērķu sadaļā);".

19. Izteikt 30.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"30.1. mērķu sasniegšanu atbilstoši noteiktajiem snieguma rādītājiem;".

20. Izteikt 31. punktu šādā redakcijā:

"31. Vērtējot nodarbinātā ieguldījuma kritērijus, kas nodrošina efektīvu amata pienākumu izpildi un mērķu sasniegšanu atbilstoši snieguma rādītājiem, analizē:

31.1. nodarbinātā rīcību atbilstoši amata kompetencēm un rīcības rādītājiem;

31.2. nodarbinātā profesionālo kvalifikāciju, ņemot vērā izglītības, profesionālās pieredzes, profesionālo un vispārējo zināšanu un prasmju atbilstību amata aprakstā noteiktajām prasībām."

21. Izteikt 40. punktu šādā redakcijā:

"40. Mērķu sasniegšanas izpildes vērtējumu atbilstoši snieguma rādītājiem iegūst, reizinot katra mērķa novērtējumu (teicami = 5, ļoti labi = 4, labi = 3, jāpilnveido = 2, neapmierinoši = 1) ar mērķa koeficientu (šo noteikumu 10. punktā minēto mērķa relatīvo nozīmību). Koeficientu summa kopā veido 1."

22. Papildināt ar 59.1 punktu šādā redakcijā:

"59.1 Sistēmā NEVIS mērķus, sasniedzamos rezultātus un snieguma rādītājus darba izpildes novērtēšanai norāda, sākot ar periodu, kas ietver 2023. gadu."

23. Izteikt 1. pielikumu jaunā redakcijā (1. pielikums).

24. Izteikt 2. pielikumu jaunā redakcijā (2. pielikums).

25. Izteikt 5. pielikumu jaunā redakcijā (3. pielikums).

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Ministru prezidenta vietā ‒
finanšu ministrs J. Reirs

 

1. pielikums
Ministru kabineta
2022. gada 14. jūlija
noteikumiem Nr. 458

"1. pielikums
Ministru kabineta
2012. gada 10. jūlija
noteikumiem Nr. 494

Darba izpildes novērtēšanas veidlapa

Iestāde

Struktūrvienība

Amatu grupas nosaukums

Nodarbinātais

Amats

Amatā nostrādātais laiks

Novērtēšanas periods

Amatu saime un līmenis

Novērtēšanas veids

Vadītājs

Padoto skaits

Komisija


1. Darba izpildes novērtējums
1.1. Mērķi

Nosaukums

Sasniedzamie rezultāti un snieguma rādītāji

Sākuma datums

Izpildes termiņš

Izpildes statuss

Nozīmība (svars)

Nodarbinātā komentārs

Vadītāja komentārs

Vērtējums


1.2. Amata pienākumu izpilde
Nodarbinātā komentārs  
Vadītāja komentārs  
Vērtējums  

1.3. Kompetences

Nosaukums

Definīcija

Nodarbinātā komentārs

Vadītāja komentārs

Vērtējums


1.4. Profesionālā kvalifikācija
 

Nodarbinātā komentārs

Vadītāja komentārs

Vērtējums

Izglītība      
Profesionālā pieredze      
Profesionālās zināšanas un prasmes      
Vispārējās zināšanas un prasmes      

2. Mācību un attīstības vajadzības
2.1. Iepriekšējais periods

Zināšanas, prasmes vai kompetences, kas jāattīsta

Attīstības pasākuma veids

Attīstības pasākuma nosaukums

Citi attīstības pasākumi

Izpilde

Komentārs


2.2. Nākamais periods

Zināšanas, prasmes vai kompetences, kas jāattīsta

Attīstības pasākuma veids

Attīstības pasākuma nosaukums

Citi attīstības pasākumi

Beigu datums

Nodarbinātā komentārs

Vadītāja komentārs


3. Profesionālās izaugsmes plāns
 

Nodarbinātā komentārs par vēlamajām izmaiņām

Vadītāja komentārs par nodarbinātā karjeras izaugsmes potenciālu

Kādu Jūs redzat savu nākotni Latvijas valsts pārvaldē 1–2 gados?    
Kādu Jūs redzat savu nākotni Latvijas valsts pārvaldē 3–5 gados?    

4. Izmaiņas amata aprakstā
Nepieciešamās izmaiņas amata aprakstā  

5. Kopsavilkums  
Mērķu vērtējums  
Amata pienākumu izpildes vērtējums  
Profesionālās kvalifikācijas vērtējums  
Kompetenču aprēķinātais vērtējums  
Kompetenču gala vērtējums  
Rezultāta kritēriju vērtējums  
Ieguldījuma kritēriju vērtējums  
Kopējais vērtējums  
 
Nodarbinātā gala komentārs   Vadītāja gala komentārs

"

 

2. pielikums
Ministru kabineta
2022. gada 14. jūlija
noteikumiem Nr. 458

"2. pielikums
Ministru kabineta
2012. gada 10. jūlija
noteikumiem Nr. 494

Darba izpildes novērtēšanas protokols

Iestāde

Struktūrvienība

Amatu grupas nosaukums

Nodarbinātais

Amats

Amatā nostrādātais laiks

Novērtēšanas periods

Amatu saime un līmenis

Novērtēšanas veids

Vadītājs

Padoto skaits

Komisija


1. Darba izpildes novērtējums
1.1. Mērķu izpildes vērtējums

Nosaukums

Sasniedzamais rezultāts un snieguma rādītāji

Izpildes statuss

Nozīmība (svars)

Nodarbinātā komentārs

Vadītāja komentārs

Vērtējums


1.2. Amata pienākumu izpildes vērtējums

Nodarbinātā komentārs

Vadītāja komentārs

Vērtējums


1.3. Kompetenču vērtējums

Nosaukums

Nodarbinātā komentārs

Vadītāja komentārs

Vērtējums


1.4. Profesionālās kvalifikācijas vērtējums
 

Nodarbinātā komentārs

Vadītāja komentārs

Vērtējums

Izglītība      
Profesionālā pieredze      
Profesionālās zināšanas un prasmes      
Vispārējās zināšanas un prasmes      

2. Mācību un attīstības vajadzības
2.1. Iepriekšējais periods

Zināšanas, prasmes vai kompetences, kas jāattīsta

Attīstības pasākuma veids

Attīstības pasākuma nosaukums

Citi attīstības pasākumi

Izpilde

Komentārs

           

2.2. Nākamais periods

Zināšanas, prasmes vai kompetences, kas jāattīsta

Attīstības pasākuma veids

Attīstības pasākuma nosaukums

Citi attīstības pasākumi

Beigu datums

Nodarbinātā komentārs

Vadītāja komentārs

             

3. Profesionālās izaugsmes plānošana
 

Nodarbinātā vēlamās izmaiņas

Vadītāja viedoklis par nodarbinātā karjeras izaugsmes potenciālu

Kādu Jūs redzat savu nākotni Latvijas valsts pārvaldē 1–2 gados?    
Kādu Jūs redzat savu nākotni Latvijas valsts pārvaldē 3–5 gados?    

4. Izmaiņas amata aprakstā
Nepieciešamās izmaiņas amata aprakstā  

5. Novērtēšanas kopsavilkums  
Mērķu vērtējums  
Amata pienākumu izpildes vērtējums  
Profesionālās kvalifikācijas vērtējums  
Kompetenču aprēķinātais vērtējums  
Kompetenču gala vērtējums  
Rezultāta kritēriju vērtējums  
Ieguldījuma kritēriju vērtējums  
Kopējais vērtējums  
Nodarbinātā gala komentārs  
Vadītāja gala komentārs  

Nodarbinātais  

datums

 
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

   
Vadītājs/komisijas vadītājs  

datums

 
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

   

Apstiprinu darba izpildes novērtēšanas rezultātus

Iestādes vadītājs  

datums

 
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

   

"

 

3. pielikums
Ministru kabineta
2022. gada 14. jūlija
noteikumiem Nr. 458

"5. pielikums
Ministru kabineta
2012. gada 10. jūlija
noteikumiem Nr. 494

Darba izpildes kritēriju īpatsvars

Nr.
p. k.

Kritērijs

Kritērija nozīmība (svars) (%)

politikas plānotāji

politikas ieviesēji

atbalsta funkciju veicēji

fiziskā un kvalificētā darba veicēji

zemākā līmeņa vadītāji

vidējā līmeņa vadītāji

augstākā līmeņa vadītāji

Rezultāta kritēriji

1.

Mērķu sasniegšana

40

30

10

0

40

40

50

2.

Amata pienākumu izpilde atbilstoši prasībām

20

30

50

60

20

20

10

Ieguldījuma kritēriji

3.

Kompetenču attīstības līmenis

20

15

15

15

20

20

30

4.

Profesionālās kvalifikācijas atbilstība

20

25

25

25

20

20

10

"

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!