Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Mārupes novada domes 2022. gada 25. maija saistošie noteikumi Nr. 32/2022 "Par Mārupes novada pašvaldības neapbūvēta zemesgabala nomas maksas aprēķināšanas kārtību". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 13.06.2022., Nr. 113 https://www.vestnesis.lv/op/2022/113.15

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valmieras novada domes saistošie noteikumi Nr. 54

Grozījums Valmieras novada pašvaldības 2021. gada 26. augusta saistošajos noteikumos Nr. 8 "Par materiālo atbalstu Valmieras novada pašvaldībā"

Vēl šajā numurā

13.06.2022., Nr. 113

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Mārupes novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 32/2022

Pieņemts: 25.05.2022.

OP numurs: 2022/113.15

2022/113.15
RĪKI

Mārupes novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Mārupes novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 32/2022

Mārupē 2022. gada 25. maijā

Par Mārupes novada pašvaldības neapbūvēta zemesgabala nomas maksas aprēķināšanas kārtību

Apstiprināti ar
Mārupes novada pašvaldības domes
2022. gada 25. maija
lēmumu Nr. 37 (sēdes prot. Nr. 10)

Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta
2018. gada 19. jūnija noteikumu Nr. 350 "Publiskas personas
zemes nomas un apbūves tiesības noteikumi" 31. punktu

I. Vispārīgie noteikumi

1. Saistošie noteikumi "Par Mārupes novada pašvaldības neapbūvēta zemesgabala nomas maksas aprēķināšanas kārtību" (turpmāk – Saistošie noteikumi) nosaka kārtību, kādā Mārupes novada pašvaldība aprēķina nomas maksu par pašvaldībai piederošu vai piekrītošu neapbūvētu zemesgabalu vai tā daļu (turpmāk – Neapbūvēts zemesgabals), kurā netiek veikta saimnieciskā darbība.

II. Neapbūvēta zemesgabala nomas maksas aprēķināšana

2. Neapbūvēts zemesgabals, kas nav iznomājams patstāvīgai izmantošanai un tiek iznomāts tikai pieguļošā nekustamā īpašuma īpašniekam vai lietotājam ar nosacījumu, ka nomnieks Neapbūvētajā zemesgabalā neveic saimniecisko darbību, kurai samazinātas nomas maksas piemērošanas gadījumā atbalsts nomniekam kvalificējams kā komercdarbības atbalsts, nomas maksa tiek noteikta 10 % no Neapbūvētā zemesgabala kadastrālās vērtības gadā, bet ne mazāk kā 28,00 EUR (divdesmit astoņi euro, 00 centi) gadā par katru Neapbūvēto zemesgabalu.

3. Neapbūvēta zemesgabala, kas Mārupes novada pašvaldības administratīvajā teritorijā tiek izmantots personisko palīgsaimniecību vajadzībām – iznomāts sakņu (ģimenes) dārza ierīkošanai un uzturēšanai ar nosacījumu, ka nomnieks Neapbūvētajā zemesgabalā neveic saimniecisko darbību, nomas maksa tiek noteikta 10 % no Neapbūvētā zemesgabala kadastrālās vērtības gadā, bet ne mazāk kā:

3.1. 12,00 EUR (divpadsmit euro, 00 centi) gadā par Neapbūvētu zemesgabalu līdz 200 m2 platībā;

3.2. 24,00 EUR (divdesmit četri euro, 00 centi) gadā par Neapbūvētu zemesgabalu līdz 400 m2 platībā;

3.3. 36,00 EUR (trīsdesmit seši euro, 00 centi) gadā par Neapbūvētu zemesgabalu līdz 600 m2 platībā;

3.4. 48,00 EUR (četrdesmit astoņi euro, 00 centi) gadā par Neapbūvētu zemesgabalu līdz 800 m2 platībā;

3.5. 60,00 EUR (sešdesmit euro, 00 centi) gadā par Neapbūvētu zemesgabalu līdz 1 ha platībā.

4. Papildus Saistošo noteikumu 2. un 3. punktā noteiktajai nomas maksai nomnieks maksā Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktos nodokļus – nekustamā īpašuma nodokli un pievienotās vērtības nodokli.

III. Noslēguma jautājumi

5. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Ence

 

Saistošo noteikumu Nr. 32/2022 "Par Mārupes novada pašvaldības neapbūvēta zemesgabala nomas maksas aprēķināšanas kārtību"
paskaidrojuma raksts

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumam no 2021. gada 1. jūlija ir izveidots jauns, apvienots Mārupes novads. Pamatojoties uz Ministru kabineta 2018. gada 19. jūnija noteikumu Nr. 350 "Publiskas personas zemes nomas un apbūves tiesības noteikumi" 31. punktu, Mārupes novada pašvaldības domei ir tiesības noteikt lielāku nomas maksu par pašvaldības neapbūvētajiem zemesgabaliem.
2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka Mārupes novada pašvaldībai piederošu neapbūvētu zemesgabalu, kuros netiek veikta saimnieciskā darbība, nomas maksas apmēru.

Saistošie noteikumi tiek pieņemti lai novērstu pašvaldībai piederošo vai piekrītošo neapbūvētu zemesgabalu iznomāšanu par nesamērīgi zemu nomas maksu.

3. Informācija par plānotā projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošie noteikumi paredz saņemt zemes nomas maksu, kuras apmērs tiks tuvināts nomas maksas administrēšanai nepieciešamo līdzekļu apjomam, tādēļ saistošo noteikumu izpildei tiek prognozēta pozitīva ietekme uz budžeta ienākumu sadaļu, savukārt ieņēmumi nav precīzi aprēķināmi.
4. Informācija par plānotā projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav ietekmes.
5. Informācija par plānotā projekta administratīvajam procedūrām Saistošo noteikumu publisko pieejamību nodrošina Mārupes novada pašvaldības interneta vietnē www.marupe.lv un informatīvajā izdevumā "Mārupes Vēstis".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas ar privātpersonām nav notikušas.

Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Ence

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!