• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2021. gada 20. maija lēmums Nr. 32 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BABĪTES SILTUMS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 24.05.2021., Nr. 98 https://www.vestnesis.lv/op/2021/98.11

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts meža dienesta informācija

Par mikrolieguma statusa atcelšanu

Vēl šajā numurā

24.05.2021., Nr. 98

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 32

Pieņemts: 20.05.2021.

OP numurs: 2021/98.11

2021/98.11
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr. 32

Rīgā 2021. gada 20. maijā (prot. Nr. 20, 2. p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BABĪTES SILTUMS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2020.gada 14.decembrī saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BABĪTES SILTUMS", vienotais reģistrācijas numurs: 40003145751, juridiskā adrese: Jūrmalas iela 13d, Piņķi, Babītes pagasts, Babītes novads, LV-2107 (turpmāk – SIA "BABĪTES SILTUMS"), iesniegumu (2020.gada 11.decembris Nr.1.7.-119) ar tam pievienotu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu un 2021.gada 11.februārī, 23.martā, 28.aprīlī un 14.maijā papildu informāciju, izmaksu pamatojošos dokumentus un tarifu projekta precizējumu (2021.gada 11.februāris Nr.1.7.-11, 2021.gada 22.marts Nr.1.7.-36, 2021.gada 28.aprīlis Nr.1.7.-55, 2021.gada 14.maijs Nr.1.7.-66) (turpmāk – tarifu projekts).

Regulators konstatē

1. Tarifu projekts ir aprēķināts saskaņā ar Regulatora 2010.gada 14.aprīļa lēmumu Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) un atbilst likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" (turpmāk – Likums) 19.panta pirmajai daļai un 20.panta pirmajai daļai.

2. SIA "BABĪTES SILTUMS" paziņojumu par tarifu projekta iesniegšanu Regulatoram publicēja 2020.gada 21.decembrī (Latvijas Vēstnesis, 2020, 246.nr.). Priekšlikumi un ieteikumi par iesniegto tarifu projektu Regulatorā nav saņemti.

3. SIA "BABĪTES SILTUMS" saskaņā ar Metodikas 26.punktu ir iesniegusi tarifu projektu, kurā no tarifu veidojošajām izmaksām izslēgti iepriekšējā perioda neparedzētie ieņēmumi no kurināmā cenas izmaiņām, attiecinot neparedzētos ieņēmumus uz divu gadu periodu un vienlaicīgi aprēķinot tarifu projektu bez neparedzētajiem ieņēmumiem pēc divu gadu perioda beigām.

4. SIA "BABĪTES SILTUMS" saskaņā ar Metodikas 43.2punktu ir aprēķinājusi dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti – 1,91 EUR/MWh.

5. Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļa noteic, ka energoapgādes komersants, kas piegādā siltumenerģiju enerģijas lietotājiem, pārdod siltumenerģiju tiem nepieciešamajā vai noteiktajā kvalitātē un pieprasītajā daudzumā par Regulatora noteiktajiem tarifiem vai par tarifiem, ko noteicis attiecīgais pakalpojumu sniedzējs saskaņā ar Regulatora noteikto tarifu aprēķināšanas metodiku, ja ir saņemta Regulatora atļauja, izņemot Enerģētikas likuma 49.panta pirmajā daļā minētos gadījumus.

6. No Metodikas 43.8punkta izriet, ka Regulators pēc savas iniciatīvas vai komersanta pieprasījuma atbilstoši Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļai var dot uz noteiktu termiņu atļauju komersantam pašam noteikt tarifus saskaņā ar Metodiku, ja ir mainījusies kurināmā cena. Atļaujā Regulators nosaka atskaites periodu komersanta iesniedzamajai informācijai par kurināmā izmaksu izmaiņām.

7. Metodikas 43.9punkts noteic, ja komersants ir saņēmis 43.8punktā minēto atļauju un komersants pieņem lēmumu par jauniem tarifiem, tad ne vēlāk kā 30 dienas pirms jauno tarifu spēkā stāšanās brīža komersants publicē tarifus oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", nosūta attiecīgajai pašvaldībai iedzīvotāju informēšanai un ievietošanai tās tīmekļvietnē un publicē savā tīmekļvietnē, ja tāda ir, un vienlaikus iesniedz Regulatoram pamatojumu jaunajiem tarifiem, iesniedzot Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju.

8. SIA "BABĪTES SILTUMS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu veidojošajās izmaksās ir iekļautas dabasgāzes kā kurināmā izmaksas.

9. SIA "BABĪTES SILTUMS" pilnvarotais pārstāvis piedalījās Regulatora padomes sēdē attālināti un uzturēja lūgumu apstiprināt iesniegto tarifu projektu.

Regulators secina

1. Regulators ir izvērtējis tarifu projektu un tarifu veidojošo izmaksu pamatojumu un secina, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA "BABĪTES SILTUMS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.

2. Regulators secina, ka SIA "BABĪTES SILTUMS" ir iespējamas kurināmā cenas izmaiņas. Tādējādi, lai SIA "BABĪTES SILTUMS" būtu tiesiska iespēja savlaicīgāk reaģēt uz kurināmā cenas izmaiņām un noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām, ir pamatoti izdot Regulatora atļauju SIA "BABĪTES SILTUMS" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

3. Regulators secina, ka būtisks nosacījums atļaujas izdošanai ir šis lēmums par SIA "BABĪTES SILTUMS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu apstiprināšanu, kuru pieņemot Regulators izvērtēja visas SIA "BABĪTES SILTUMS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas. Ņemot vērā minēto, atļaujas termiņš nosakāms, līdz stājas spēkā citi saskaņā ar Likuma 19.pantā noteikto kārtību Regulatora apstiprināti siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi SIA "BABĪTES SILTUMS".

4. Pēc atļaujas piešķiršanas SIA "BABĪTES SILTUMS" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Likuma un enerģētikas nozares speciālo normatīvo aktu tiesību normas nodrošina Regulatora tiesības uzraudzīt SIA "BABĪTES SILTUMS" darbību un aizstāvēt lietotāju tiesības saņemt siltumenerģijas apgādes pakalpojumus par tarifiem, kuri atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

5. Atļauja SIA "BABĪTES SILTUMS" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus nozīmē SIA "BABĪTES SILTUMS" tiesības izvēlēties, vai un kad atļauju izmantot.

Vienlaicīgi, lai nodrošinātu lietotāju interešu aizstāvību, nosakāms atļaujas nosacījums – SIA "BABĪTES SILTUMS" pienākums pašai saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus gadījumā, ja kurināmā cena būs zemāka nekā atbilstošā cena piemērotajā siltumenerģijas gala tarifā.

Šāds nosacījums nodrošinās šā lēmuma atbilstību Likuma 1., 5.pantam un 20.panta pirmajai daļai, nosacījums ir samērīgs ar SIA "BABĪTES SILTUMS" noteiktajām tiesībām līdz ar atļaujas piešķiršanu un atbilst šā lēmuma mērķim – piešķirt tiesības SIA "BABĪTES SILTUMS" saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

6. Saņemot no SIA "BABĪTES SILTUMS" Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju saistībā ar aprēķinātajiem tarifiem, Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas izvērtēs iesniegto tarifu atbilstību Metodikai un iesniegto tarifu pamatojumu, kas nodrošinās Regulatora uzraudzību pār SIA "BABĪTES SILTUMS" aprēķinātajiem tarifiem. Ja Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas pieņems lēmumu par SIA "BABĪTES SILTUMS" iesniegto tarifu neatbilstību Metodikai vai noraidīs iesniegto tarifu pamatojumu, tarifi nestāsies spēkā SIA "BABĪTES SILTUMS" noteiktajā termiņā un Regulators rīkosies atbilstoši Metodikas 43.12punktā noteiktajam.

Saskaņā ar Metodikas 5., 7., 11., 14. un 26.punktu, 31.22., 33.17., 34.14. un 41.2.apakšpunktu, 43.2 un 43.8punktu, likuma "Par akcīzes nodokli" 6.1panta pirmo daļu, 15.1panta pirmās daļas 1.punktu, pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 1.pantu, 5.pantu, 7.pantu, 9.panta pirmās daļas 1., 3. un 9.punktu un otro daļu, 10.panta pirmo daļu, 19.panta pirmo, septīto un trīspadsmito daļu, 20.pantu un 21.panta piekto daļu un 25.panta pirmo daļu, Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 56.panta pirmo daļu, 63.panta pirmās daļas 1.punktu, 65.panta pirmo daļu, 68.panta pirmo, otro un trešo daļu,

padome nolemj:

1. apstiprināt SIA "BABĪTES SILTUMS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus (bez pievienotās vērtības nodokļa):

1.1. siltumenerģijas ražošanas tarifu 32,73 EUR/MWh;

1.2. siltumenerģijas pārvades un sadales tarifu 7,40 EUR/MWh;

1.3. siltumenerģijas tirdzniecības tarifu 5,49 EUR/MWh;

1.4. siltumenerģijas gala tarifu 47,53 EUR/MWh (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 1,91 EUR/MWh);

2. noteikt, ka šā lēmuma lemjošās daļas 1.punktā apstiprinātie tarifi ir spēkā no 2021.gada 1.jūlija līdz 2023.gada 30.jūnijam;

3. apstiprināt SIA "BABĪTES SILTUMS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus (bez pievienotās vērtības nodokļa):

3.1. siltumenerģijas ražošanas tarifu 33,43 EUR/MWh;

3.2. siltumenerģijas pārvades un sadales tarifu 7,44 EUR/MWh;

3.3. siltumenerģijas tirdzniecības tarifu 5,49 EUR/MWh;

3.4. siltumenerģijas gala tarifu 48,27 EUR/MWh (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 1,91 EUR/MWh);

4. noteikt, ka šā lēmuma lemjošās daļas 3.punktā apstiprinātie tarifi ir spēkā no 2023.gada 1.jūlija;

5. piešķirt SIA "BABĪTES SILTUMS" atļauju pašai saskaņā ar Metodiku noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā cenas izmaiņu gadījumā;

6. noteikt atļaujas termiņu – līdz stāsies spēkā citi saskaņā ar Likuma 19.pantā noteikto kārtību Regulatora apstiprināti siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi SIA "BABĪTES SILTUMS";

7. noteikt atļaujas nosacījumu – SIA "BABĪTES SILTUMS" pienākumu turpmāk pašai saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus gadījumos, ja kurināmā cena būs zemāka nekā atbilstošā cena piemērotajā siltumenerģijas gala tarifā;

8. uzdot SIA "BABĪTES SILTUMS" iesniegt Regulatoram informāciju par kurināmā cenas izmaiņām trīs darbdienu laikā;

9. uzdot SIA "BABĪTES SILTUMS" vienlaicīgi ar šā lēmuma lemjošās daļas 8.punktā noteiktās informācijas iesniegšanu informēt Regulatoru par jaunu noslēgto kurināmā piegādes līgumu vai grozījumiem līgumā, iesniedzot kopijas, kā arī sniegt informāciju, kas pamato saimnieciski izdevīgākā kurināmā cenas piedāvājuma izvēli;

10. atcelt no 2021.gada 1.jūlija Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013.gada 27.septembra lēmumu Nr.181 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BABĪTES SILTUMS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2013, 191.nr.), Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2016.gada 12.maija lēmumu Nr.79 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BABĪTES SILTUMS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu piemērošanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2016, 93.nr.), Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2017.gada 21.decembra lēmumu Nr.163 "Par tiesībām sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "BABĪTES SILTUMS" noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus" (Latvijas Vēstnesis, 2017, 256.nr.) un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2020.gada 20.augusta lēmumu Nr.103 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BABĪTES SILTUMS" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2020, 162.nr.).

Ja mainās tarifu ietekmējošie faktori vai SIA "BABĪTES SILTUMS" neievēro normatīvos aktus vai Regulatora lēmumos noteikto, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā parakstīšanas dienu.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja p.i. padomes loceklis I. Birziņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!