Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2020. gada 17. decembra saistošie noteikumi Nr. 50 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Liepājas pilsētas pašvaldībā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 13.01.2021., Nr. 8 https://www.vestnesis.lv/op/2021/8.30

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 53

Par Liepājas pilsētas domes 2018. gada 14. jūnija saistošo noteikumu Nr. 13 "Par nosacījumu ienākumu novērtēšanai, nosakot atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam" atzīšanu par spēku zaudējušiem

Vēl šajā numurā

13.01.2021., Nr. 8

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 50

Pieņemts: 17.12.2020.

OP numurs: 2021/8.30

2021/8.30
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 50

Liepājā 2020. gada 17. decembrī (prot. Nr. 19, 64. §)

Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Liepājas pilsētas pašvaldībā

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu
un sociālās palīdzības likuma
33. panta trešo daļu

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu sliekšņus Liepājas pilsētas pašvaldībā.

2. Maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis ir:

2.1. 336 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 235 euro pārējām personām mājsaimniecībā, kurā ir vismaz viena pilngadīga persona darbspējīgā vecumā;

2.2. 375 euro pirmajai personai mājsaimniecībā un 263 euro pārējām personām mājsaimniecībā, kurā:

2.2.1. vecāks vai likumiskais pārstāvis viens īsteno bērna vai bērnu aizgādību;

2.2.2. visas personas ir valsts vecuma pensijas vecumu sasniegušas personas vai personas ar invaliditāti un šo personu aizgādībā vai aizbildnībā esoši bērni;

2.3. 390 euro atsevišķi dzīvojošai vienīgajai personai mājsaimniecībā, kura ir sasniegusi valsts vecuma pensijas vecumu vai ir persona ar invaliditāti.

3. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2021. gada 1. janvārī.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J. Vilnītis

 

Saistošo noteikumu "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Liepājas pilsētas pašvaldībā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Latvijas Republikas Saeimas 2020. gada 24. novembrī pieņemto likumu "Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā" no 2021. gada 1. janvāra tiek mainīta sociālās palīdzības sistēma un noteikts maksimālā ienākumu sliekšņa apmērs pirmajai vai vienīgajai un pārējām personām mājsaimniecībā, kādu pašvaldībai ir tiesībai noteikt, lai mājsaimniecību atzītu par maznodrošinātu.

Lai no 2021. gada 1. janvāra nepasliktinātu to mājsaimniecību sociālo situāciju, kuras atbilst maznodrošinātas personas (ģimenes) statusam atbilstoši pašreiz spēkā esošam tiesiskajam regulējumam, ir nepieciešams apstiprināt saistošos noteikumus "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Liepājas pilsētas pašvaldībā".

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu sliekšņus Liepājas pilsētas pašvaldībā no 2021. gada 1. janvāra.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav būtiskas ietekmes.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sociāli ekonomisko stāvokli (uzņēmējdarbības vidi) pašvaldības teritorijā Pašvaldības sniegtais atbalsts ir būtisks resurss zemu ienākumu mājsaimniecībām, kuras pilnvērtīgi nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības (ēdiens, apģērbs, mājoklis, veselības aprūpe, obligātā izglītība). Saskaņā ar saistošajiem noteikumiem par maznodrošinātām atzītās mājsaimniecības varēs saņemt normatīvajos aktos paredzēto sociālo palīdzību, kā arī citus valsts un pašvaldības noteiktos atvieglojumus, tādejādi nodrošinot iedzīvotāju dzīves kvalitātes nepazemināšanos.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošie noteikumi tiks nosūtīti informācijai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv.

Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests".

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J. Vilnītis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!