Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2021. gada 8. aprīļa noteikumi Nr. 216 "Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 28. jūnija noteikumos Nr. 419 "Noteikumi par informācijas apmaiņas un uzraudzības kārtību Iekšējā tirgus informācijas sistēmas ietvaros, informācijas apmaiņā iesaistīto iestāžu atbildību un Eiropas profesionālās kartes izdošanas kārtību"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.04.2021., Nr. 69 https://www.vestnesis.lv/op/2021/69.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 217

Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 19. janvāra noteikumos Nr. 50 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos...VAIRĀK

Vēl šajā numurā

12.04.2021., Nr. 69

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 216

Pieņemts: 08.04.2021.

OP numurs: 2021/69.9

2021/69.9
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 13 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 216

Rīgā 2021. gada 8. aprīlī (prot. Nr. 32 15. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 28. jūnija noteikumos Nr. 419 "Noteikumi par informācijas apmaiņas un uzraudzības kārtību Iekšējā tirgus informācijas sistēmas ietvaros, informācijas apmaiņā iesaistīto iestāžu atbildību un Eiropas profesionālās kartes izdošanas kārtību"

Izdoti saskaņā ar Brīvas pakalpojumu sniegšanas likuma
22. panta otro daļu, likuma "Par reglamentētajām
profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu"
36. panta 11. punktu un 56. panta pirmās daļas
2., 3., 4., 5., 6., 7. un 8. punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2016. gada 28. jūnija noteikumos Nr. 419 "Noteikumi par informācijas apmaiņas un uzraudzības kārtību Iekšējā tirgus informācijas sistēmas ietvaros, informācijas apmaiņā iesaistīto iestāžu atbildību un Eiropas profesionālās kartes izdošanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2016, 134. nr.; 2019, 42., 133. nr.) šādus grozījumus:

1. Svītrot 32. punktā skaitli "43.".

2. Aizstāt 54. punktā vārdus "izglītība un profesionālā kvalifikācija iegūta Latvijas Republikā" ar vārdiem "Latvijas Republika ir likumīgā statusa valsts". 

3. Izteikt 55.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"55.1. vienas nedēļas laikā pārbauda visas dokumentu kopas pilnīgumu un atbilstību šo noteikumu 53.1.2. apakšpunktā minētajām prasībām, ja nepieciešams, pieprasa pretendenta likumīgā statusa valsts kompetentajai iestādei attiecīgajā profesijā un pretendentam iesniegt trūkstošos dokumentus un atbilstoši regulas Nr. 2015/983 9. pantam informē pretendentu par samaksu;".

4. Svītrot 55.3.4. apakšpunktu.

5. Izteikt 55.punktu šādā redakcijā:

"55.1 Saņemot pieteikumu no pretendenta, kuram Latvijas Republika ir likumīgā statusa valsts māsas, farmaceita vai fizioterapeita profesijā un kurš pretendē uz īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanu citā dalībvalstī attiecīgajā reglamentētajā profesijā, attiecīgā Latvijas kompetentā institūcija izdod Eiropas profesionālo karti īslaicīgu pakalpojumu sniegšanai vai pagarina izdotas Eiropas profesionālās kartes derīguma termiņu, ja pretendenta iesniegtie izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošie dokumenti šim pretendentam dod tiesības uz profesionālās kvalifikācijas atzīšanu, piemērojot speciālo profesionālās kvalifikācijas atzīšanas sistēmu, vai uzņemošā valsts attiecīgajai profesijai pirms pakalpojumu sniegšanas nepiemēro kvalifikācijas pārbaudi."

6. Aizstāt 55.punktā vārdus "savas tiesības veikt profesionālo darbību" ar vārdiem "savu likumīgo statusu".

7. Izteikt 56.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"56.1. konstatēti tādi attiecīgajai profesijai atbilstošās jomas normatīvo aktu vai profesionālās darbības noteikumu pārkāpumi, kuru dēļ Eiropas profesionālās kartes saņēmējam ir liegts veikt profesionālo darbību attiecīgajā profesijā;".

8. Izteikt 57.1., 57.2. un 57.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"57.1. saskaņā ar regulas Nr. 2015/983 7. panta 2. punktu atteikties apstrādāt Eiropas profesionālās kartes pieteikumu, kas saņemts no personas, kurai Latvijas Republika nav likumīgā statusa valsts (izņemot šo noteikumu 61.punktā minēto pieteikumu);

57.2. atteikt izdot Eiropas profesionālo karti pretendentam, kuram Latvijas Republika ir likumīgā statusa valsts un kurš pretendē uz īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanu citā dalībvalstī nekustamā īpašuma aģenta vai kalnu gida reglamentētajā profesijā, ja nav iesniegti šo noteikumu 54.1. apakšpunktā minētie dokumenti vai ja nav iespējams pārliecināties par to autentiskumu. Atteikumu argumentēti pamato;

57.3. atteikt izdot Eiropas profesionālo karti pretendentam, kuram likumīgā statusa valsts ir cita dalībvalsts un kurš pretendē uz pastāvīgu profesionālo darbību vai īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanu Latvijas Republikā māsas, fizioterapeita vai farmaceita profesijā, ja nav iesniegti šo noteikumu 55.1. apakšpunktā minētie dokumenti. Atteikumu argumentēti pamato;".

9. Izteikt 61. punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"61. Saņemot pieteikumu no pretendenta, kuram Latvijas Republika ir likumīgā statusa valsts un kurš pretendē uz pastāvīgu profesionālo darbību vai īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanu māsas, fizioterapeita vai farmaceita profesijā vai pastāvīgu profesionālo darbību nekustamo īpašumu aģenta vai kalnu gida profesijā citā dalībvalstī, Latvijas kompetentā institūcija:".

10. Papildināt noteikumus ar 61.punktu šādā redakcijā:

"61.1 Latvijas kompetentā iestāde, saņemot pieteikumu no pretendenta, kuram ne Latvija, ne kāda cita dalībvalsts nav likumīgā statusa valsts, bet kurš Latvijā ir ieguvis profesionālo kvalifikāciju māsas, fizioterapeita, farmaceita, nekustamo īpašumu aģenta vai kalnu gida profesijā vai kurš pieteikumā ir norādījis, ka vēlas iesniegt Eiropas profesionālās kartes pieteikumu no Latvijas kā izcelsmes valsts, ja viņš profesionālo kvalifikāciju ir ieguvis vairākās dalībvalstīs, šo pieteikumu izskata šo noteikumu 54., 55.1 un 61. punktā minētajā kārtībā."

11. Svītrot 62.1. apakšpunktu.

12. Svītrot pielikumā skaitli "43.".

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Izglītības un zinātnes ministre I. Šuplinska

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!