Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2021. gada 7. oktobra lēmums Nr. 106 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "GROBIŅAS NAMSERVISS" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.10.2021., Nr. 197 https://www.vestnesis.lv/op/2021/197.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 107

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Ozolnieku KSDU" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Vēl šajā numurā

12.10.2021., Nr. 197

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 106

Pieņemts: 07.10.2021.

OP numurs: 2021/197.4

2021/197.4
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 16 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr. 106

Rīgā 2021. gada 7. oktobrī (prot. Nr. 40, 1. p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "GROBIŅAS NAMSERVISS" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2021.gada 22.septembrī saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "GROBIŅAS NAMSERVISS", vienotais reģistrācijas numurs: 42103012383, juridiskā adrese: Celtnieku iela 36, Grobiņa, Dienvidkurzemes novads, LV-3430 (turpmāk – SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS"), 2021.gada 22.septembra iesniegumu Nr.1-14/470 ar tam pievienotajiem noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķiniem un pamatojuma dokumentiem.

Regulators konstatē un secina

1. Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļa noteic, ka energoapgādes komersants, kas piegādā siltumenerģiju enerģijas lietotājiem, pārdod siltumenerģiju tiem nepieciešamajā vai noteiktajā kvalitātē un pieprasītajā daudzumā par Regulatora noteiktajiem tarifiem vai par tarifiem, ko noteicis attiecīgais pakalpojumu sniedzējs saskaņā ar Regulatora noteikto tarifu aprēķināšanas metodiku1, ja ir saņemta Regulatora atļauja, izņemot Enerģētikas likuma 49.panta pirmajā daļā minētos gadījumus.

2. SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi ir apstiprināti ar Regulatora 2021.gada 28.janvāra lēmumu Nr.6 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "GROBIŅAS NAMSERVISS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2021, 21.nr.) (turpmāk – Lēmums Nr.6). Ar Lēmumu Nr.6 apstiprināto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu veidojošajās izmaksās ir iekļautas dabasgāzes, šķeldas un kokskaidu granulu kā kurināmā izmaksas, kā arī ieņēmumi no pārdotās elektroenerģijas.

3. Lēmumā Nr.6 Regulators ir piešķīris SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" atļauju pašai saskaņā ar Regulatora 2010.gada 14.aprīļa lēmumu Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, nosakot Lēmuma Nr.6 lemjošās daļas 5.punktā atļaujas nosacījumu kurināmā cenu izmaiņu vai pārdotās elektroenerģijas cenu izmaiņu gadījumā.

4. Saskaņā ar Metodikas 43.9punktu, ņemot vērā Lēmumā Nr.6 piešķirtās tiesības noteikt tarifus, SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" 2021.gada 22.septembrī (2021.gada 22.septembris Nr.1-14/470) iesniedza Regulatorā noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu pamatojumu un aprēķinu šādiem jaunajiem tarifiem (bez pievienotās vērtības nodokļa):

4.1. siltumenerģijas ražošanas tarifs 36,17 EUR/MWh;

4.2. siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs 20,75 EUR/MWh;

4.3. siltumenerģijas tirdzniecības tarifs 2,64 EUR/MWh;

4.4. siltumenerģijas gala tarifs (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 1,48 EUR/MWh) 61,04 EUR/MWh.

5. Paziņojums par SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem ir publicēts 2021.gada 28.septembrī oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 187.nr. Paziņojumā SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu spēkā stāšanās datums noteikts – 2021.gada 1.novembris.

6. Regulators, izvērtējot SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" iesniegtos noteiktos (piedāvātos) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus un to pamatojumu, secina, ka SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" noteiktie (piedāvātie) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi atbilst Metodikai un ir pamatoti. Līdz ar to SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" noteiktie (piedāvātie) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi var stāties spēkā SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" noteiktajā laikā.

7. Ņemot vērā konstatētos tiesiskos un faktiskos apstākļus, secināms, ka Regulatoram, lai nodrošinātu tiesisko noteiktību un skaidrību, ir nepieciešams lemt arī par Lēmuma Nr.6 piemērošanu, nosakot, ka no 2021.gada 1.novembra SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" nepiemēro ar Lēmumu Nr.6 apstiprinātos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

8. SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" pilnvarotais pārstāvis attālināti piedalījās Regulatora padomes sēdē un uzturēja lūgumu atzīt SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu atbilstību Metodikai.

Saskaņā ar Metodikas 43.9, 43.10 un 43.11punktu, pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 1.pantu, 5.pantu un 9.panta otro daļu, Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 63.panta pirmās daļas 1.punktu, 65.panta pirmo un ceturto daļu, 68.panta otro un trešo daļu,

padome nolemj:

1. atzīt SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu (bez pievienotās vērtības nodokļa) (Latvijas Vēstnesis, 2021, 187.nr.):

1.1. siltumenerģijas ražošanas tarifs 36,17 EUR/MWh;

1.2. siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs 20,75 EUR/MWh;

1.3. siltumenerģijas tirdzniecības tarifs 2,64 EUR/MWh;

1.4. siltumenerģijas gala tarifs (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 1,48 EUR/MWh) 61,04 EUR/MWh,

un to pamatojuma atbilstību Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2010.gada 14.aprīļa lēmumam Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika";

2. noteikt, ka no 2021.gada 1.novembra SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" nepiemēro ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2021.gada 28.janvāra lēmumu Nr.6 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "GROBIŅAS NAMSERVISS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2021, 21.nr.) apstiprinātos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" neievēro normatīvos aktus vai Regulatora lēmumus, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā parakstīšanas dienu.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.


1 Regulatora 2010.gada 14.aprīļa lēmums Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika"

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja A. Ozola

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!