• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2021. gada 6. jūlija noteikumi Nr. 469 "Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 18. decembra noteikumos Nr. 796 "Šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrības un krustojuma cūku audzētāju organizācijas atzīšanas kārtība, kā arī audzēšanas programmas apstiprināšanas kārtība"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 8.07.2021., Nr. 129 https://www.vestnesis.lv/op/2021/129.12

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 470

Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 4. augusta noteikumos Nr. 455 "Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu pasākuma "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā" īstenošanai"

Vēl šajā numurā

08.07.2021., Nr. 129

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 469

Pieņemts: 06.07.2021.

OP numurs: 2021/129.12

2021/129.12
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 28 Pēdējās nedēļas laikā 20 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 469

Rīgā 2021. gada 6. jūlijā (prot. Nr. 51 29. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 18. decembra noteikumos Nr. 796 "Šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrības un krustojuma cūku audzētāju organizācijas atzīšanas kārtība, kā arī audzēšanas programmas apstiprināšanas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Dzīvnieku audzēšanas un ciltsdarba
likuma 5. panta otrās daļas 1. punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2018. gada 18. decembra noteikumos Nr. 796 "Šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrības un krustojuma cūku audzētāju organizācijas atzīšanas kārtība, kā arī audzēšanas programmas apstiprināšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2018, 250. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 2. punkta otro teikumu šādā redakcijā:

"Komisijā ir divi datu centra pārstāvji un pa vienam pārstāvim no Zemkopības ministrijas, Pārtikas un veterinārā dienesta un Latvijas Lauksaimniecības universitātes."

2. Izteikt 4. punktu šādā redakcijā:

"4. Pirms lēmuma pieņemšanas par biedrības vai organizācijas atzīšanu un audzēšanas programmas apstiprināšanu komisija ir tiesīga izvērtēt biedrības vai organizācijas atbilstību šajos noteikumos minētajiem kritērijiem un prasībām, kā arī izvērtēt atzītas biedrības vai organizācijas darbību un apstiprinātas audzēšanas programmas īstenošanu."

3. Papildināt noteikumus ar 11.punktu šādā redakcijā:

"11.1 Biedrība vai organizācija izstrādā paškontroles procedūras, kurās iekļauj informāciju vismaz par audzēšanas programmas uzdevumu un mērķu uzraudzību, snieguma pārbaudes datu ticamību un ciltsgrāmatā ietverto dzīvnieku izcelsmes datu ticamības pārbaudi (ja attiecināms)."

4. Papildināt noteikumus ar 12.punktu šādā redakcijā:

"12.1 Biedrība vai organizācija izvērtē audzēšanas programmā noteikto mērķu un uzdevumu izpildi saskaņā ar izstrādātajām paškontroles procedūrām un katru gadu līdz 1. jūnijam informē šo noteikumu 12. punktā minētās saimniecības par iepriekšējā kalendāra gadā sasniegtajiem rezultātiem īstenotajā audzēšanas programmā."

5. Izteikt 13. un 14. punktu šādā redakcijā:

"13. Atzīta biedrība vai organizācija reizi trijos gados līdz attiecīgā gada 1. martam iesniedz datu centrā pārskatu par iepriekšējo periodu, norādot informāciju par audzēšanas programmas mērķu un uzdevumu īstenošanas rezultātiem, sniegtajiem ciltsdarba pakalpojumiem un ciltsdarba speciālistu praktiskās apmācības organizēšanu. Pārskatu iesniedz papīra formā vai elektroniska dokumenta veidā, ja tas sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

14. Biedrība vai organizācija katru gadu līdz 1. martam iesniedz datu centrā aktualizētu sarakstu ar saimniecībām, kurās īsteno attiecīgo audzēšanas programmu, tostarp norādot šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības (ja attiecināms). Sarakstā norāda saimniecības nosaukumu, ganāmpulka numuru un saimniecībā audzēto lauksaimniecības dzīvnieku sugu, šķirni vai līniju. Ja iesniegtajā sarakstā notikušas izmaiņas, aktuālo informāciju par tām iesniedz 30 dienu laikā. Dokumentus iesniedz papīra formā vai elektroniska dokumenta veidā, ja tie sagatavoti atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu."

6. Papildināt I nodaļu ar 14.1 un 14.punktu šādā redakcijā:

"14.1 Komisija vienu reizi var pagarināt šo noteikumu 13. punktā minētā pārskata iesniegšanas termiņu, ņemot vērā biedrības vai organizācijas pamatotu lūgumu.

14.2 Ja biedrība vai organizācija komisijas noteiktajā termiņā pārskatu neiesniedz, komisija par to informē Pārtikas un veterināro dienestu. Pārtikas un veterinārais dienests izvērtē biedrības vai organizācijas audzēšanas programmas īstenošanu un darbību ciltsdarba jomā un informē komisiju par izvērtēšanas rezultātiem."

7. Izteikt 16. punktu šādā redakcijā:

"16. Biedrība vai organizācija iesniedz komisijai iesniegumu par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrības vai krustojuma cūku audzētāju organizācijas atzīšanu, audzēšanas programmas vai audzēšanas programmas grozījumu apstiprināšanu. Iesniegumu iesniedz papīra formā vai elektroniska dokumenta veidā, ja tas sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Iesniegumā norāda juridiskās personas nosaukumu, reģistrācijas numuru, juridisko adresi un faktisko adresi (ja atšķiras no juridiskās adreses), kontaktinformāciju, iesnieguma iesniegšanas mērķi, audzēšanas programmas nosaukumu (iekļaujot informāciju par dzīvnieku sugu un šķirni, kurai audzēšanas programma izstrādāta) un audzēšanas programmas īstenošanas mērķi."

8. Papildināt 17. punktu aiz vārda "programmas" ar vārdiem "vai audzēšanas programmas grozījumu".

9. Papildināt noteikumus ar 17.1 un 17.punktu šādā redakcijā:

"17.1 Ja komisija, izvērtējot atbilstību, konstatē trūkumus, tā nosaka termiņu trūkumu novēršanai, ne ilgāku par 30 dienām.

17.2 Ja biedrība vai organizācija komisijas konstatētos trūkumus noteiktajā termiņā nenovērš, komisija pieņem lēmumu par atteikumu atzīt biedrību un apstiprināt audzēšanas programmu vai audzēšanas programmas grozījumus un paziņo to biedrībai vai organizācijai."

10. Papildināt 20.1. apakšpunktu aiz vārdiem "jaunas šķirnes" ar vārdiem "vai līnijas".

11. Izteikt 20.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"20.7. pašas izstrādātu attiecīgās lauksaimniecības dzīvnieku sugas snieguma pārbaudes kārtību, ja tā nav noteikta normatīvajos aktos par lauksaimniecības dzīvnieku pārraudzības un snieguma pārbaudes kārtību;".

12. Izteikt 21. un 22. punktu šādā redakcijā:

"21. Biedrība komisijai iesniedz iesniegumu par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrības atzīšanu, audzēšanas programmas vai audzēšanas programmas grozījumu apstiprināšanu. Iesniegumu iesniedz papīra formā vai elektroniska dokumenta veidā, ja tas sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Iesniegumā norāda juridiskās personas nosaukumu, reģistrācijas numuru, juridisko adresi un faktisko adresi (ja atšķiras no juridiskās adreses), kontaktinformāciju, iesnieguma iesniegšanas mērķi, audzēšanas programmas nosaukumu (iekļaujot informāciju par dzīvnieku sugu un šķirni, kurai audzēšanas programma izstrādāta) un audzēšanas programmas īstenošanas mērķi.

22. Komisija mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas izvērtē biedrības atbilstību šo noteikumu 19. punktā minētajām prasībām un iesniegtās audzēšanas programmas vai audzēšanas programmas grozījumu atbilstību šo noteikumu 20. punktā minētajām prasībām un pieņem lēmumu par tās atzīšanu vai neatzīšanu, kā arī tās izstrādātās audzēšanas programmas vai audzēšanas programmas grozījumu apstiprināšanu vai neapstiprināšanu."

13. Izteikt 24. punktu šādā redakcijā:

"24. Ja biedrība komisijas konstatētos trūkumus noteiktajā termiņā nenovērš, komisija pieņem lēmumu par atteikumu atzīt biedrību un apstiprināt audzēšanas programmu vai audzēšanas programmas grozījumus un paziņo to biedrībai."

14. Svītrot 25., 26. un 27. punktu.

15. Svītrot 1. un 2. pielikumu.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Zemkopības ministrs K. Gerhards

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!