Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2020. gada 21. maija saistošie noteikumi Nr. 29 "Grozījums Liepājas pilsētas domes 2012. gada 16. februāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "Par pašvaldības nodevu par tirdzniecību publiskās vietās Liepājas pilsētas pašvaldības teritorijā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 22.05.2020., Nr. 98 https://www.vestnesis.lv/op/2020/98.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

22.05.2020., Nr. 98

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 29

Pieņemts: 21.05.2020.

OP numurs: 2020/98.6

2020/98.6
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Šī publikācija ir precizēta.
Precizējums: OP 2020/99.10

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 29

Liepājā 2020. gada 21. maijā (prot. Nr. 8, 60. §)

Grozījums Liepājas pilsētas domes 2012. gada 16. februāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "Par pašvaldības nodevu par tirdzniecību publiskās vietās Liepājas pilsētas pašvaldības teritorijā"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nodokļiem un nodevām"
12. panta pirmās daļas 4. punktu
un Ministru kabineta 2005. gada 28. jūnija
noteikumu Nr. 480 "Noteikumi par kārtību,
kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas"
3. un 9. punktu

Izdarīt Liepājas pilsētas domes 2012. gada 16. februāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "PAR PAŠVALDĪBAS NODEVU PAR TIRDZNIECĪBU PUBLISKĀS VIETĀS LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBAS TERITORIJĀ" (Latvijas Vēstnesis, 2012, 45. nr.) grozījumu, papildinot VI nodaļu "Noslēguma jautājumi" ar 15. punktu šādā redakcijā:

"15. Ielu tirdzniecības dalībniekiem, organizatoriem un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem par tirdzniecību publiskās vietās no 2020. gada 12. marta līdz 2020. gada 15. septembrim tiek noteikta atlaide 90 % apmērā no 4.2. un 4.3. apakšpunktā noteiktajām nodevas likmēm. Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija" Finanšu pārvalde līdz 2020. gada 31. jūlijam nodrošina samaksātās pašvaldības nodevas par periodu no 2020. gada 12. marta līdz 2020. gada 15. septembrim atmaksāšanu kontā, no kura tā saņemta, ja iemaksa veikta ar pārskaitījumu no bankas norēķinu konta, vai atbilstoši personas iesniegumam, kurā norādīts norēķinu konts.".

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J. Vilnītis

 

Saistošo noteikumu "Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2012. gada 16. februāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "Par pašvaldības nodevu par tirdzniecību publiskās vietās Liepājas pilsētas pašvaldības teritorijā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojumu raksta sadaļas Informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Lai sniegtu atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, laika periodā no 2020. gada 12. marta līdz 2020. gada 15. septembrim, tirdzniecībai publiskās vietās Liepājas pilsētas pašvaldības teritorijā tiek noteikta atlaide 90 % apmērā.

Lēmums nepieciešams, lai varētu veikt grozījumus saistošo noteikumu "Grozījums Liepājas pilsētas domes 2012. gada 16. februāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "Par pašvaldības nodevu par tirdzniecību publiskās vietās Liepājas pilsētas pašvaldības teritorijā" 4.2. un 4.3. apakšpunktā par noteiktajām nodevas likmēm.

2. Īss projekta satura izklāsts Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 1. punktu no 2020. gada 12. marta visā valsts teritorijā izsludināta ārkārtējā situācija.

Saistībā ar ārkārtējo situāciju un pārvietošanās ierobežojumiem, būtiski samazinājusies iedzīvotāju un tūristu plūsma pilsētā. Tādējādi ir nepieciešami atbalsta pasākumi uzņēmējiem, pārskatot nodevas noteiktos apmērus.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 43.1 panta otrajai daļai, informācija par plānoto ietekmi uz pašvaldības budžetu netiek iekļauta.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošie noteikumi labvēlīgi ietekmē uzņēmējdarbību, jo paredz uz noteikto laiku atbrīvot no nodevas par ielu tirdzniecību publiskās vietās.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Atbilstoši likuma "Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību" 36. panta pirmajai daļai pašvaldības saistošie noteikumi, kas izdoti, lai noteiktu ārkārtējās situācijas laikā īstenojamos pasākumus, stājas spēkā nākamajā dienā pēc to parakstīšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās laiks.

Nodevas pārrēķinus veiks Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Administratīvā daļa, un atmaksu veiks Finanšu pārvalde.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav nepieciešamas.
7. Kas sagatavoja paskaidrojuma rakstu?

– amats

– vārds, uzvārds

– tālruņa numurs

– paraksts

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas

Administratīvās daļas vadītāja

Iveta Stūre

63 404 761

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J. Vilnītis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!