Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ekonomikas ministrija
Ekonomikas ministrija publicē:
  • katru nedēļu informāciju par iepriekšējā nedēļā noslēgtajiem darījumiem privatizācijas sertifikātu tirgū;
  • katru mēnesi informāciju par iepriekšējā mēnesī noslēgtajiem darījumiem ar sertifikātiem, t. sk. par sertifikātu pirkšanu no fiziskajām un juridiskajām personām un to pārdošanu un ziņas par īpašuma kompensācijas sertifikātiem.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ekonomikas ministrijas 2020. gada 23. aprīļa rīkojums Nr. 1-6.1/2020/70 "Par kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja etilspirta izvešanai". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 24.04.2020., Nr. 80A https://www.vestnesis.lv/op/2020/80A.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sestdiena, 25.04.2020.

Laidiena Nr. 80B, OP 2020/80B

Vēl šajā numurā

24.04.2020., Nr. 80A (11:28)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ekonomikas ministrija

Veids: rīkojums

Numurs: 1-6.1/2020/70

Pieņemts: 23.04.2020.

OP numurs: 2020/80A.4

2020/80A.4
RĪKI

Ekonomikas ministrijas rīkojumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ekonomikas ministra rīkojums Nr. 1-6.1/2020/70

Rīgā 2020. gada 23. aprīlī

Par kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja etilspirta izvešanai

1. Pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 4.24.1 punktu, nosaku šādu kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja etilspirta izvešanai ārpus Latvijas Republikas teritorijas:

1.1. Lai konstatētu nepieciešamību pēc etilspirta vietējā tirgus vajadzībām:

1.1.1. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests katras tekošās nedēļas pirmdienā sniedz Ekonomikas ministrijai informāciju par institūciju prioritārajā sarakstā nepieciešamajiem un krājumos esošiem dezinfekcijas līdzekļu veidiem un apjomiem;

1.1.2. Komersanti, kam ir spēkā esoša Valsts ieņēmumu dienesta atļauja etilspirta iegādei dezinfekcijas līdzekļu ražošanai, pēc nepieciešamības sniedz Ekonomikas ministrijai informāciju par iztrūkstošajiem etilspirta apjomiem nākamajām divām nedēļām.

1.2. Komersanti, kam ir spēkā esoša Valsts ieņēmuma dienesta izsniegta speciālā atļauja (licence) apstiprināta akcīzes preču noliktavas turētāja darbībai, iesniedz Ekonomikas ministrijā iesniegumu ar lūgumu izsniegt atļauju uz 14 kalendārām dienām etilspirta izvešanai ārpus Latvijas Republikas teritorijas (turpmāk – pieteikums).

1.3. Pieteikumā iekļauj šādu informāciju:

1.3.1. izvešanai paredzēto etilspirta preču kodu atbilstoši Eiropas Savienības Kombinētajai nomenklatūrai, par katru norādot:

1.3.1.1. izvešanai paredzēto apjomu litros un absolūtā alkohola (a/a) litros;

1.3.1.2. valsti, uz kuru plānots izvest;

1.3.2. kontaktinformāciju, uz kuru nosūtāmi šī rīkojuma 1.5. un 1.6. punktā minētie lēmumi.

1.4. Pieteikumam tiek pievienots līgums par etilspirta piegādi atbilstoši pieteikumā norādītajai informācijai (šā rīkojuma 1.3.1. punkts).

1.5. Ekonomikas ministrija pēc pieteikuma saņemšanas nekavējoties, bet ne vēlāk kā nākamajā darba dienā, to izskata un pieņem lēmumu par atļaujas etilspirta izvešanai ārpus Latvijas Republikas teritorijas izsniegšanu (turpmāk – atļauja etilspirta izvešanai).

1.6. Ekonomikas ministrija atsaka pilnībā vai daļēji pieteikumā norādīto etilspirta apjomu izvešanai ārpus Latvijas Republikas teritorijas, ja balstoties uz 1.1. punktā minēto informāciju ir konstatēts, ka pastāv etilspirta iztrūkums dezinfekcijas līdzekļu ražošanai Latvijas Republikas iekšējām vajadzībām.

1.7. Ja Ekonomikas ministrija konstatē, ka pieteikumā nav norādīta šī rīkojuma 1.3. punktā minētā informācija vai pievienots šī rīkojuma 1.4. punktā minētais dokuments, tad ministrija atliek pieteikuma izskatīšanu un nekavējoties nosūta iesniedzējam pieprasījumu iesniegt nepieciešamo informāciju. Ja iesniedzējs neiesniedz pieprasīto informāciju trīs darba dienu laikā, tad Ekonomikas ministrija atsaka atļaujas etilspirta izvešanai izsniegšanu.

1.8. Atļauju etilspirta izvešanai paraksta ekonomikas ministrs.

1.9. Atļaujā etilspirta izvešanai tiek norādīts etilspirta preces kods atbilstoši Eiropas Savienības Kombinētajai nomenklatūrai, apjoms, kādu atļauts izvest ārpus Latvijas Republikas teritorijas, un norādi, ka etilspirtu paredzēts izvest ārpus Eiropas Savienības, ja pieteikumā minēto etilspirtu paredzēts izvest ārpus Eiropas Savienības muitas teritorijas.

1.10. Atļauja etilspirta izvešanai ir derīga 14 kalendāras dienas no tās paziņošanas dienas.

1.11. Ekonomikas ministrijas lēmumi tiek nosūtīti iesniedzējam un Valsts ieņēmumu dienestam (uz elektroniskā pasta adresi APAD.lietvediba@vid.gov.lv un MP.lietvediba@vid.gov.lv (ja etilspirtu plānots izvest uz valsti, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts)).

1.12. Saziņa ar Ekonomikas ministriju šī rīkojuma izpratnē notiek elektroniski uz elektroniskā pasta adresēm pasts@em.gov.lv un jolanta.reinsone@em.gov.lv.

2. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

3. Publicēt šo rīkojumu oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ekonomikas ministrs J. Vitenbergs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!