• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2020. gada 31. marta noteikumi Nr. 177 "Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 21. jūnija noteikumos Nr. 392 "Meža inventarizācijas veicēju sertifikācijas un sertificēto personu darbības uzraudzības kārtība"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 2.04.2020., Nr. 66 https://www.vestnesis.lv/op/2020/66.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 178

Kārtība, kādā izvērtē pašvaldību investīciju projektus valsts budžeta aizņēmumu saņemšanai jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecībai vai esošas pirmsskolas izglītības iestādes paplašināšanai

Vēl šajā numurā

02.04.2020., Nr. 66

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 177

Pieņemts: 31.03.2020.

OP numurs: 2020/66.9

2020/66.9
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 10 Pēdējās nedēļas laikā 12 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 177

Rīgā 2020. gada 31. martā (prot. Nr. 20 25. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 21. jūnija noteikumos Nr. 392 "Meža inventarizācijas veicēju sertifikācijas un sertificēto personu darbības uzraudzības kārtība"

Izdoti saskaņā ar Meža likuma 34. panta otro daļu
un Brīvas pakalpojumu sniegšanas likuma 14. panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2016. gada 21. jūnija noteikumos Nr. 392 "Meža inventarizācijas veicēju sertifikācijas un sertificēto personu darbības uzraudzības kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2016, 122. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 5. punktu šādā redakcijā:

"5. Fiziska persona var pretendēt uz sertifikātu, ja tā ir ieguvusi vismaz pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un ceturtā līmeņa profesionālo kvalifikāciju mežsaimniecībā vai akadēmisko bakalaura grādu mežsaimniecībā. Personai, kas laikposmā no 1996. gada līdz 1999. gadam ir pabeigusi Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāti, apgūstot mežizstrādes specialitāti, papildus jāapgūst licencēta profesionālās pilnveides izglītības programma (vismaz 240 stundu apjomā) vai akreditētas augstākās izglītības studiju programmas daļa, kas ietver zināšanas mērniecībā, dendroloģijā, meža botānikā, meža taksācijā, mežierīcībā, mežkopībā, meža atjaunošanā, meža augsnes zinātnē, meža ekoloģijā un dabas aizsardzībā."

2. Papildināt noteikumus ar 5.1 punktu šādā redakcijā:

"5.1 Par apgūtu licencētu profesionālās pilnveides izglītības programmu (vismaz 240 stundu apjomā) vai akreditētas augstākās izglītības studiju programmas daļas apguvi klausītāja statusā izsniedz apliecību. Studiju programmas daļas apguvi studējošā statusā apliecina augstskolas izsniegta akadēmiskā izziņa."

3. Izteikt 18. un 19. punktu šādā redakcijā:

"18.  10 darbdienu laikā pēc sertificēšanas pārbaudes, pamatojoties uz tās rezultātiem, sertificēšanas institūcija pieņem lēmumu par sertifikāta izsniegšanu vai pamatotu lēmumu par atteikumu izsniegt sertifikātu.

19. Ja sertificēšanas institūcija pieņēmusi lēmumu par sertifikāta izsniegšanu, tā lēmuma pieņemšanas dienā sertifikātu elektroniska ieraksta veidā reģistrē meža inventarizācijas jomā sertificēto personu reģistrā. Sertifikātu papīra dokumenta formā izsniedz tikai pēc sertificētās personas pieprasījuma. Sertifikātā, ko izsniedz papīra dokumenta formā, norāda sertificētās personas vārdu, uzvārdu, personas kodu, sertifikāta izdošanas datumu, sertifikācijas jomu, sertifikāta numuru un sertificēšanas institūcijas nosaukumu, reģistrācijas numuru un adresi."

4. Izteikt 54. punktu šādā redakcijā:

"54. Šo noteikumu 5. punktā minētā prasība stājas spēkā 2021. gada 1. jūlijā. Līdz 2021. gada 30. jūnijam fiziska persona var pretendēt uz sertifikāta iegūšanu, ja tai ir vismaz pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība un ceturtā līmeņa profesionālā kvalifikācija mežsaimniecībā vai akadēmiskais bakalaura grāds mežsaimniecībā, vai tai ir augstākā izglītība citā, nevis mežsaimniecības nozarē, vidējā profesionālā vai vidējā izglītība un tā ir apguvusi licencētu profesionālās pilnveides izglītības programmu (vismaz 240 stundu apjomā) vai akreditētas augstākās izglītības studiju programmas daļu, kas ietver zināšanas mērniecībā, dendroloģijā, meža botānikā, meža taksācijā, mežierīcībā, mežkopībā, meža atjaunošanā, meža augsnes zinātnē, meža ekoloģijā un dabas aizsardzībā."

5. Papildināt noteikumus ar 54.punktu šādā redakcijā:

"54.1 Prasība apgūt licencētu profesionālās pilnveides izglītības programmu (vismaz 240 stundu apjomā) vai akreditētas augstākās izglītības studiju programmas daļu, kas ietver zināšanas mērniecībā, dendroloģijā, meža botānikā, meža taksācijā, mežierīcībā, mežkopībā, meža atjaunošanā, meža augsnes zinātnē, meža ekoloģijā un dabas aizsardzībā, attiecas arī uz personu, kas laikposmā no 1996. gada līdz 1999. gadam ir pabeigusi Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāti, apgūstot mežizstrādes specialitāti."

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Zemkopības ministrs K. Gerhards

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!