Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2020. gada 11. augusta noteikumi Nr. 507 "Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 26. marta noteikumos Nr. 163 "Valsts budžeta līdzfinansējuma piešķiršanas kārtība ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.08.2020., Nr. 157 https://www.vestnesis.lv/op/2020/157.12

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 508

Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 28. aprīļa noteikumos Nr. 207 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 7.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt nodarbinātībā, izglītībā vai apmācībās neiesaistītu jauniešu nodarbinātību un izglītības ieguvi Jauniešu garantijas...VAIRĀK

Vēl šajā numurā

17.08.2020., Nr. 157

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 507

Pieņemts: 11.08.2020.

OP numurs: 2020/157.12

2020/157.12
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 24 Pēdējās nedēļas laikā 20 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 507

Rīgā 2020. gada 11. augustā (prot. Nr. 47 29. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 26. marta noteikumos Nr. 163 "Valsts budžeta līdzfinansējuma piešķiršanas kārtība ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā"

Izdoti saskaņā ar Filmu likuma 11. pantu

Izdarīt Ministru kabineta 2013. gada 26. marta noteikumos Nr. 163 "Valsts budžeta līdzfinansējuma piešķiršanas kārtība ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā" (Latvijas Vēstnesis, 2013, 67., 169. nr.; 2018, 252. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 25. un 26. punktu šādā redakcijā:

"25. Komisija izvērtē projektu atbilstību šo noteikumu 2. pielikumā minētajiem kritērijiem un sniedz centra vadītājam atzinumu par līdzfinansējuma līguma noslēgšanu, norādot ieteicamo projekta līdzfinansējuma apmēru, vai par projekta iekļaušanu projektu iesniegumu rezerves sarakstā, norādot ieteicamo projekta līdzfinansējuma apmēru, vai par atteikumu noslēgt līdzfinansējuma līgumu, ievērojot Komisijas regulas Nr. 651/2014 54. panta 9. punktu.

26. Ievērojot komisijas sniegto atzinumu, centra vadītājs pieņem lēmumu par līdzfinansējuma līguma noslēgšanu vai par projekta iekļaušanu projektu iesniegumu rezerves sarakstā, vai par atteikumu noslēgt līdzfinansējuma līgumu. Par līdzfinansējuma piešķiršanas brīdi uzskatāms datums, kad tiek pieņemts lēmums par līdzfinansējuma piešķiršanu projekta atbalstīšanai. Tiesības noslēgt līdzfinansējuma līgumu (kamēr ir pietiekams projektu konkursam paredzētais līdzfinansējums) piešķir to projektu īstenošanai, kuri ieguvuši augstāku vērtējumu atbilstoši šo noteikumu 2. pielikumā minētajiem kritērijiem. Projekti, kas tiek noraidīti nepietiekama projektu konkursam paredzētā līdzfinansējuma dēļ, tiek iekļauti projektu iesniegumu rezerves sarakstā, sarindojot projektu iesniegumus prioritārā secībā atbilstoši iegūtajam punktu skaitam."

2. Papildināt noteikumus ar 26.1 punktu šādā redakcijā:

"26.1 Centra vadītājs saskaņā ar komisijas sniegto atzinumu, kā arī ievērojot projektu iesniegumu rezerves sarakstā noteikto secību, mēneša laikā no finansējuma pieejamības dienas pieņem lēmumu par līdzfinansējuma līguma noslēgšanu ar projekta iesniedzēju par projektu iesniegumu rezerves sarakstā iekļautā projekta līdzfinansēšanu (kamēr ir pietiekams projektu konkursam paredzētais līdzfinansējums):

26.1. no finanšu līdzekļiem, kas netiek izmantoti, ja noteiktajā termiņā netiek parakstīts līgums par projekta īstenošanu ar kādu no līdzfinansējuma saņēmējiem;

26.2. no finanšu līdzekļiem, kas netiek izmantoti, ja kāds no līdzfinansējuma saņēmējiem neapgūst līgumā noteikto maksimāli iespējamo līdzfinansējumu;

26.3. no attiecīgajā gadā valsts budžetā piešķirtā papildu līdzfinansējuma ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā (ja tāds tiek piešķirts)."

3. Izteikt 28. punktu šādā redakcijā:

"28. Līdzfinansējuma līgumu centrs un projekta iesniedzējs noslēdz divu mēnešu laikā pēc šo noteikumu 26. vai 26.1 punktā minētā lēmuma pieņemšanas. Ja noteiktajā termiņā līdzfinansējuma līgums nav noslēgts projekta iesniedzēja vainas dēļ, centra vadītājs atceļ lēmumu par līdzfinansējuma līguma noslēgšanu ar projekta iesniedzēju un centram ir tiesības izsludināt jaunu konkursu."

4. Izteikt 36. punktu šādā redakcijā:

"36. Līdzfinansējuma apmērs ir 20 % no līdzfinansējuma līgumā norādīto attiecināmo izdevumu kopsummas. Ja projekta īstenošanas rezultātā tiek prognozēts nodokļu ieņēmumu palielinājums valsts budžetā virs 20 % no līdzfinansējuma līgumā norādīto attiecināmo izdevumu kopsummas un projekta iesniedzējs projektā to ir pamatojis, tad līdzfinansējuma apmēru var palielināt līdz 30 % no līdzfinansējuma līgumā norādīto attiecināmo izdevumu kopsummas atbilstoši prognozētajam nodokļu ieņēmumu palielinājumam valsts budžetā. Centra piešķirtais līdzfinansējums nepārsniedz konkursā prasīto līdzfinansējuma apmēru."

5. Papildināt noteikumus ar 39.1 punktu šādā redakcijā:

"39.1 Ja centrs konstatē, ka komercdarbības atbalsts ir piešķirts, pārkāpjot Komisijas regulas Nr. 651/2014 prasības, līdzfinansējuma saņēmējam ir pienākums atmaksāt centram visu nelikumīgi saņemto komercdarbības atbalstu kopā ar procentiem saskaņā ar Komisijas 2004. gada 21. aprīļa Regulas (EK) Nr. 794/2004, ar ko īsteno Padomes Regulu (ES) 2015/1589, ar ko nosaka sīki izstrādātus noteikumus Līguma par Eiropas Savienības darbību 108. panta piemērošanai, 10. pantu, tiem pieskaitot 100 bāzes punktu, no dienas, kad komercdarbības atbalsts tika nodots līdzfinansējuma saņēmēja rīcībā, līdz tā atgūšanas dienai, ievērojot Komisijas 2004. gada 21. aprīļa Regulas (EK) Nr. 794/2004, ar ko īsteno Padomes Regulu (ES) 2015/1589, ar ko nosaka sīki izstrādātus noteikumus Līguma par Eiropas Savienības darbību 108. panta piemērošanai, 11. pantā noteikto procentu likmes piemērošanas metodi. Par šajā punktā noteiktā pienākuma izpildi ir atbildīgs līdzfinansējuma saņēmējs."

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Kultūras ministrs N. Puntulis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!