Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valsts policijas 2019. gada 3. maija lēmums Nr. 145 "Par sabiedriskā un operatīvā transporta kustības daļējo atjaunošanu pār satiksmes pārvadu, Augusta Deglava ielā, Rīgā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 7.05.2019., Nr. 89 https://www.vestnesis.lv/op/2019/89.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

07.05.2019., Nr. 89

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valsts policija

Veids: lēmums

Numurs: 145

Pieņemts: 03.05.2019.

OP numurs: 2019/89.9

2019/89.9
RĪKI

Valsts policijas lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Valsts policijas lēmums Nr.145

Rīgā 2019.gada 3.maijā

Par sabiedriskā un operatīvā transporta kustības daļējo atjaunošanu pār satiksmes pārvadu, Augusta Deglava ielā, Rīgā

Adresāts:
individuāli nenoteiktu personu loks

Valsts policijas priekšnieks 2019.gada 24.aprīlī pieņēma lēmumu Nr.133 "Par transporta kustības pārtraukšanu pār satiksmes pārvadu, Augusta Deglava ielā, Rīgā" (turpmāk – Lēmums).

Ar Lēmumu nolemts pārtraukt transporta kustību pār satiksmes pārvadu (tiltu) Augusta Deglava ielā, Rīgā līdz Būvniecības valsts kontroles biroja atļaujas par satiksmes pārvada (tilta), Augusta Deglava ielā, Rīgā drošo ekspluatāciju saņemšanas.

Ar Valsts policijas 2019.gada 2.maija vēstuli Nr.20/230094 "Par Augusta Deglava ielas satiksmes pārvadu" Būvniecības valsts kontroles birojam tika pieprasīta informācija par iepriekš pausto viedokli par transporta kustības pār satiksmes pārvadu (tiltu) Augusta Deglava ielā, Rīgā pārtraukšanas nepieciešamību.

2019.gada 3.maijā Valsts policijā notika sanāksme par Augusta Deglava ielas satiksmes pārvadu (tiltu), kurā piedalījās Rīgas domes, Rīgas domes satiksmes departamenta, Rīgas pilsētas būvvaldes, Rīgas pašvaldības sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Rīgas satiksme", SIA "Inženierbūve", Būvniecības valsts kontroles biroja un Valsts policijas pārstāvji.

Būvniecības valsts kontroles biroja amatpersonas sanāksmes laikā informēja Valsts policijas priekšnieku, ka transporta kustības pār satiksmes pārvadu (tiltu) Augusta Deglava ielā, Rīgā pilnīgai atjaunošanai pozitīvo viedokli sniegt nevar.

Valsts policijā 2019.gada 3.maijā saņēma Būvniecības valsts kontroles biroja 2019.gada 3.maija vēstuli Nr.1-7.1/2019/664-nd "Par Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada ekspluatācijas atsākšanu", kurā norādīts, ka ir konstatēti un novērtēti satiksmes pārvada (tilta) Augusta Deglava ielā, Rīgā bojāto nesošo konstrukciju bojājumi, tomēr nav veikta pilnvērtīga būvizstrādājumu tehniskā izpēte, aprēķinos izmantoti izejas dati, kas iegūti, veicot pārvada konstrukciju vizuālo apskati, nevis tehnisko izpēti, līdz ar to daļa no izmantotajiem datiem ir balstīti pieņēmumos.

Vienlaikus tika norādīts, ka ir pieļaujama satiksmes pārvada (tilta) Augusta Deglava ielā, Rīgā ekspluatācija ierobežotā apjomā pirms bojāto pārvada nesošo konstrukciju nostiprināšanas. Proti, pārvadu drīkst ekspluatēt sabiedriskais transports un operatīvais transports, ievērojot noteiktus nosacījumus.

Saskaņā ar likuma "Par policiju" 3.panta pirmajā daļā noteikto, policijas uzdevumos ietilpst garantēt personu un sabiedrības drošību.

Atbilstoši likuma "Par policiju" 10.panta pirmās daļā 1.punktam saskaņā ar policijas uzdevumiem policijas darbinieka pamatpienākumos atbilstoši dienesta kompetencei ir nodrošināt kārtību uz ceļiem [..] un citās publiskās vietās, lai garantētu personu un sabiedrības drošību.

Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 4.panta pirmās daļas 4.punktam Valsts policija saskaņā ar likumu "Par policiju" nodrošina kārtību uz ceļiem, regulē transportlīdzekļu un gājēju kustību, veic satiksmes uzraudzību, kontrolē ceļu stāvokli, kā arī satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu un transportlīdzekļu tehnisko stāvokli.

Valsts policija, ņemot vērā tai sniegto Būvniecības valsts kontroles biroja 2019.gada 3.maija vēstuli Nr.1-7.1/2019/664-nd "Par Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada ekspluatācijas atsākšanu" informāciju, secina, ka pastāv iespēja daļēji atjaunot sabiedriskā un operatīvā transporta kustību pār satiksmes pārvadu (tiltu), Augusta Deglava ielā, Rīgā, ievērojot noteiktos ierobežojumus.

Pamatojoties uz iepriekš konstatēto, kā arī saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 5.pantu, 63.panta pirmās daļas 2.punktu, Valsts policija

NOLĒMA:

1. daļēji atjaunot sabiedriskā un operatīvā transporta kustību pār satiksmes pārvadu (tiltu), Augusta Deglava ielā, Rīgā, ievērojot šādus ierobežojumus:

1.1. transporta līdzekļa masa nedrīkst pārsniegt 30 t.;

1.2. transporta līdzekļiem jāievēro kustības ātrums – ne lielāks par 20 km/h;

1.3. starp transporta līdzekļiem jāievēro intervāls – ne mazāks kā 30 metri;

2. šo lēmumu paziņot publiski.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmo un otro daļu, Paziņošanas likuma 11.panta piekto daļu lēmums stājas spēkā ar paziņošanas brīdi un uzskatāms par paziņotu nākamajā darba dienā pēc tā publiskas paziņošanas.

Atbilstoši Administratīvā procesa likuma 76.panta pirmajai daļai, 77.panta pirmajai daļai un 79.panta pirmajai daļai šo lēmumu var apstrīdēt Iekšlietu ministrijā (Čiekurkalna 1.līnija 1 k-2, Rīgā, LV-1026) viena mēneša laikā no šī lēmuma spēkā stāšanas dienas, iesniedzot rakstveida iesniegumu Valsts policijā (Čiekurkalna 1.līnija 1 k-4, Rīgā, LV-1026).

Valsts policijas priekšnieks I.Ķuzis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!