Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2019. gada 12. decembra lēmums Nr. 185 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.12.2019., Nr. 253 https://www.vestnesis.lv/op/2019/253.15

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 187

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "GROBIŅAS NAMSERVISS" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem

Vēl šajā numurā

17.12.2019., Nr. 253

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 185

Pieņemts: 12.12.2019.

OP numurs: 2019/253.15

2019/253.15
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.185

Rīgā 2019.gada 12.decembrī (prot. Nr.47, 1.p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2019.gada 21.maijā saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI", vienotais reģistrācijas numurs: 40003007890, juridiskā adrese: Lapegļu iela 8, Kuldīga, Kuldīgas novads, LV-3301 (turpmāk – SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI"), iesniegumu (2019.gada 20.maijs Nr.1.7-67) ar tam pievienotu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu, 2019.gada 31.maijā, 16.septembrī, 20.septembrī, 11.novembrī un 28.novembrī papildu informāciju un precizētu tarifu projektu (2019.gada 30.maijs Nr.1.7-73, 2019.gada 16.septembris Nr.1.7-123, 2019.gada 20.septembris, 2019.gada 11.novembris Nr. 1.7.-144, 2019.gada 28.novembris Nr.1.7.-151) (turpmāk – tarifu projekts).

Regulators konstatē

1. Tarifu projekts ir aprēķināts saskaņā ar Regulatora 2010.gada 14.aprīļa lēmumu Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) un atbilst likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" (turpmāk – Likums) 19.panta pirmajai daļai un 20.pantam.

2. SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" paziņojumu par tarifu projekta iesniegšanu Regulatoram publicēja 2019.gada 6.jūnijā (Latvijas Vēstnesis, 2019, 113.nr.). Priekšlikumi un ieteikumi par iesniegto tarifu projektu Regulatorā nav saņemti.

3. Regulators 2019.gada 27.jūnijā Lapegļu ielā 8, Kuldīgā, Kuldīgas novadā, rīkoja uzklausīšanas sanāksmi par SIA "Kuldīgas siltumtīkli" iesniegto tarifu projektu. Uzklausīšanas sanāksmē piedalījās SIA "Kuldīgas siltumtīkli" pārstāvji, kā arī Kuldīgas novada pašvaldības pārstāvis un preses pārstāvis. Uzklausīšanas sanāksmes laikā priekšlikumi par tarifu projektu netika izteikti.

4. Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļa noteic, ka energoapgādes komersants, kas piegādā siltumenerģiju enerģijas lietotājiem, pārdod siltumenerģiju tiem nepieciešamajā vai noteiktajā kvalitātē un pieprasītajā daudzumā par Regulatora noteiktajiem tarifiem vai par tarifiem, ko noteicis attiecīgais pakalpojumu sniedzējs saskaņā ar Regulatora noteikto tarifu aprēķināšanas metodiku, ja ir saņemta Regulatora atļauja, izņemot Enerģētikas likuma 49.panta pirmajā daļā minētos gadījumus.

5. No Metodikas 43.8punkta izriet, ka Regulators pēc savas iniciatīvas vai komersanta pieprasījuma atbilstoši Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļai var dot uz noteiktu termiņu atļauju komersantam pašam noteikt tarifus saskaņā ar Metodiku, ja ir mainījusies kurināmā cena. Atļaujā Regulators nosaka atskaites periodu komersanta iesniedzamajai informācijai par kurināmā izmaksu izmaiņām.

6. Metodikas 43.9punkts noteic, ja komersants ir saņēmis 43.8punktā minēto atļauju un komersants pieņem lēmumu par jauniem tarifiem, tad ne vēlāk kā 30 dienas pirms jauno tarifu spēkā stāšanās brīža komersants publicē tarifus oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", nosūta attiecīgajai pašvaldībai iedzīvotāju informēšanai un ievietošanai tās tīmekļvietnē un publicē savā tīmekļvietnē, ja tāda ir, un vienlaikus iesniedz Regulatoram pamatojumu jaunajiem tarifiem, iesniedzot Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju.

7. SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu veidojošajās izmaksās ir iekļautas šķeldas, malkas un kokskaidu granulu kā kurināmā izmaksas.

8. Regulatora padomes sēdē SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" pārstāvis uzturēja lūgumu apstiprināt iesniegto tarifu projektu.

Regulators secina

1. Regulators ir izvērtējis tarifu projektu un tarifu veidojošo izmaksu pamatojumu un secina, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.

2. Regulators secina, ka SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" ir iespējamas kurināmā cenas izmaiņas. Tādējādi, lai SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" būtu tiesiska iespēja savlaicīgāk reaģēt uz kurināmā cenas izmaiņām un noteikt tarifu, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām, ir pamatoti izdot Regulatora atļauju SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

3. Regulators secina, ka būtisks nosacījums atļaujas izdošanai ir šis lēmums par SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu apstiprināšanu, kuru pieņemot Regulators izvērtēja visas SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas. Ņemot vērā minēto, atļaujas termiņš nosakāms, līdz stājas spēkā citi saskaņā ar Likuma 19.pantā noteikto kārtību Regulatora apstiprināti siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI".

4. Pēc atļaujas piešķiršanas SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Likuma un enerģētikas nozares speciālo normatīvo aktu tiesību normas nodrošina Regulatora tiesības uzraudzīt SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" darbību un aizstāvēt lietotāju tiesības saņemt siltumenerģijas apgādes pakalpojumus par tarifiem, kuri atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

5. Atļauja SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus nozīmē SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" tiesības izvēlēties, vai un kad atļauju izmantot.

Vienlaicīgi, lai nodrošinātu lietotāju interešu aizstāvību, nosakāms atļaujas nosacījums – SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" pienākums pašai saskaņā ar Metodiku noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, ja līgumā pielīgtā kurināmā iepirkuma nosacījumi mainās veidā, kas samazina vidēji svērtā kurināmā cenu, kas aprēķināta ņemot vērā kurināmā patēriņa apjomus piemērotajā siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifā.

Šāds nosacījums nodrošinās šā lēmuma atbilstību Likuma 1., 5. un 20.pantam, nosacījums ir samērīgs ar SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" noteiktajām tiesībām līdz ar atļaujas piešķiršanu un atbilst šā lēmuma mērķim – piešķirt tiesības SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

6. Saņemot no SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju saistībā ar aprēķinātajiem tarifiem, Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas izvērtēs iesniegto tarifu atbilstību Metodikai un iesniegto tarifu pamatojumu, kas nodrošinās Regulatora uzraudzību pār SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" aprēķinātajiem tarifiem. Ja Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas pieņems lēmumu par SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" iesniegto tarifu neatbilstību Metodikai vai noraidīs iesniegto tarifu pamatojumu, tarifi nestāsies spēkā SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" noteiktajā termiņā un Regulators rīkosies atbilstoši Metodikas 43.12punktā noteiktajam.

Saskaņā ar Metodikas 5., 7., 11. un 14. punktu, 31.22., 33.17., 34.14. un 41.2.apakšpunktu, 43.8punktu, pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 1.pantu, 5.pantu, 7.pantu, 9.panta pirmās daļas 1., 3. un 9.punktu un otro daļu, 10.panta pirmo daļu, 19.panta pirmo, septīto un trīspadsmito daļu, 20.pantu un 21.panta piekto daļu un 25.panta pirmo daļu, Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 56.panta pirmo daļu, 63.panta pirmās daļas 1.punktu, 65.panta pirmo daļu, 68.panta pirmo, otro un trešo daļu,

padome nolemj:

1. apstiprināt SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus (bez pievienotās vērtības nodokļa):

1.1. siltumenerģijas ražošanas tarifu 35,21 EUR/MWh;

1.2. siltumenerģijas pārvades un sadales tarifu 14,92 EUR/MWh;

1.3. siltumenerģijas tirdzniecības tarifu 2,85 EUR/MWh;

1.4. siltumenerģijas gala tarifu 52,99 EUR/MWh;

2. noteikt, ka šā lēmuma lemjošās daļas 1.punktā apstiprinātie tarifi stājas spēkā 2020.gada 1.februārī;

3. atcelt no 2020.gada 1.februāra Liepājas pilsētas sabiedrisko pakalpojumu regulatora 2009.gada 14.oktobra lēmumu Nr.406 "Par SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" siltumapgādes tarifa samazinājumu" (protokols Nr.113 8§);

4. piešķirt SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" atļauju pašai saskaņā ar Metodiku noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā cenas izmaiņu gadījumā;

5. noteikt atļaujas termiņu – līdz stāsies spēkā citi saskaņā ar Likuma 19.pantā noteikto kārtību Regulatora apstiprināti siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI";

6. noteikt atļaujas nosacījumu – SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" pienākumu pašai saskaņā ar Metodiku noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, ja kurināmā iepirkuma nosacījumi mainās veidā, kas samazina vidēji svērto kurināmā cenu, kas aprēķināta, ņemot vērā kurināmā patēriņa apjomus piemērotajā siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifā;

7. uzdot SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" iesniegt Regulatoram informāciju par kurināmā cenas izmaiņām trīs darbdienu laikā no brīža, kad komersanta rīcībā ir pamatota informācija par plānotajām kurināmā cenas izmaiņām;

8. uzdot SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" vienlaicīgi ar šā lēmuma lemjošās daļas 7.punktā noteiktās informācijas iesniegšanu informēt Regulatoru par jauniem noslēgtiem kurināmā piegādes līgumiem vai izmaiņām esošo līgumu nosacījumos, kas skar iepirktā kurināmā apjomus vai cenu, iesniedzot līgumu kopijas, kā arī sniegt informāciju, kas pamato saimnieciski izdevīgākā kurināmā cenas piedāvājuma izvēli.

Ja mainās tarifu ietekmējošie faktori vai SIA "KULDĪGAS SILTUMTĪKLI" neievēro normatīvos aktus vai šajā lēmumā noteikto, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs R.Irklis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!