Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2019. gada 26. novembra noteikumi Nr. 566 "Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 22. janvāra noteikumos Nr. 51 "Noteikumi par darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.1.1.1. aktivitātes "Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai" otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanu"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.11.2019., Nr. 240 https://www.vestnesis.lv/op/2019/240.44

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 567

Grozījumi Ministru kabineta 2004. gada 20. jūlija noteikumos Nr. 614 "Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas nolikums"

Vēl šajā numurā

28.11.2019., Nr. 240

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 566

Pieņemts: 26.11.2019.

OP numurs: 2019/240.44

2019/240.44
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 17 Pēdējās nedēļas laikā 13 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 566

Rīgā 2019. gada 26. novembrī (prot. Nr. 55 13. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 22. janvāra noteikumos Nr. 51 "Noteikumi par darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.1.1.1. aktivitātes "Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai" otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanu"

Izdoti saskaņā ar Eiropas Savienības struktūrfondu un
Kohēzijas fonda vadības likuma 18. panta 2. un 10. punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2013. gada 22. janvāra noteikumos Nr. 51 "Noteikumi par darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.1.1.1. aktivitātes "Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai" otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanu" (Latvijas Vēstnesis, 2013, 27., 221., 233. nr.; 2015, 20. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt norādi, uz kāda likuma pamata noteikumi izdoti, šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda vadības likuma 18. panta 2. un 10. punktu".

2. Papildināt noteikumus ar 7.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"7.7. atbilstoši šo noteikumu 8.19. apakšpunktā minētajam publiskā finansējuma uzraudzības un atgūšanas mehānismam Komisijas 2014. gada 3. marta Deleģētās regulas (ES) Nr. 480/2014, ar kuru papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1303/2013, ar ko paredz kopīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu, Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un vispārīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu, I pielikumā noteiktajā projekta pārskata (dzīves cikla) periodā (turpmāk – infrastruktūras amortizācijas periods) no 2021. gada 1. janvāra līdz 2027. gada 31. decembrim nodrošina projekta ikgadēju uzraudzību un atbilstošo datu uzkrāšanu šo noteikumu 65.2. apakšpunktā minētajā gadījumā."

3. Papildināt noteikumus ar 8.19. apakšpunktu šādā redakcijā:

"8.19. izveido publiskā finansējuma uzraudzības un atgūšanas mehānismu, veic projekta ikgadēju uzraudzību un uzkrāj datus infrastruktūras amortizācijas periodā līdz 2020. gada 31. decembrim šo noteikumu 65.2. apakšpunktā minētajā gadījumā. Pēc 2020. gada 31. decembra šajā apakšpunktā minētās funkcijas nodrošina atbildīgā iestāde saskaņā ar šo noteikumu 7.7. apakšpunktu."

4. Izteikt 17. punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"17. Aktivitātes otrās kārtas ietvaros ir atbalstāmas šādas ar profesionālās izglītības iestāžu infrastruktūras modernizēšanu saistītas darbības:".

5. Papildināt VII nodaļu ar 65.1, 65.2, 65.3, 65.4, 65.5, 65.6 un 65.punktu šādā redakcijā:

"65.1 Lai atbalsts projekta īstenošanai netiktu kvalificēts kā komercdarbības atbalsts, projekta ietvaros modernizēto profesionālās izglītības iestāžu infrastruktūru amortizācijas periodā izmanto šādu darbību īstenošanai:

65.1. ar saimniecisku darbību nesaistīta pamatdarbība – profesionālās izglītības iestādes pamatdarbība, kas neietilpst Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. panta 1. punktā noteiktajā darbības jomā, – valsts izglītības sistēmas ietvaros nodrošināta valsts izglītība, ko finansē un uzrauga valsts;

65.2. saimnieciska rakstura darbības, ja tās atbilst šādiem kritērijiem:

65.2.1. papildinoša saimnieciskā darbība, ja tā ir tieši saistīta ar infrastruktūras ekspluatāciju un izmantošanu ar saimniecisku darbību nesaistītā profesionālās izglītības iestādes pamatdarbības jomā, tai tiek patērēti tādi paši resursi (piemēram, materiāli, aprīkojums, darbaspēks un pamatkapitāls) kā ar saimniecisku darbību nesaistītai pamatdarbībai un katru gadu iedalītā kapacitāte platības, laika vai finanšu izteiksmē nepārsniedz 20 procentus no infrastruktūras kopējās gada kapacitātes platības, laika vai finanšu izteiksmē;

65.2.2. parastie papildpakalpojumi infrastruktūrā, ja pakalpojumus galvenokārt izmanto ar saimniecisku darbību nesaistītai pamatdarbībai un tie neietekmē tirdzniecību starp Eiropas Savienības dalībvalstīm (pakalpojums ir vietējs).

65.2 Ja projekta ietvaros modernizēto infrastruktūru amortizācijas periodā izmanto papildinoša saimnieciska rakstura darbībai, pārsniedzot šo noteikumu 65.2.1. apakšpunktā minēto papildinošai saimnieciskai darbībai iedalītās kapacitātes apmēru platības, laika vai finanšu izteiksmē, finansējuma saņēmējam piemēro šo noteikumu 8.19. apakšpunktā minēto publiskā finansējuma atgūšanas mehānismu.

65.3 Finansējuma saņēmējs projekta ietvaros modernizēto infrastruktūru izmanto ar saimniecisku darbību nesaistītām pamatdarbībām atbilstoši šo noteikumu 65.1. apakšpunktam un saimnieciskām darbībām atbilstoši šo noteikumu 65.2. apakšpunktam, ievērojot šādus nosacījumus:

65.1. pakalpojumu sniedz par pašizmaksu, neietverot to nolietojuma izmaksu daļu, kas tiek segta no publiskā finansējuma, un neiekļaujot uzcenojumu, ja infrastruktūras lietotājs (trešā puse) ir valsts vai pašvaldības dibināta izglītības iestāde un infrastruktūru izmanto ar saimniecisku darbību nesaistītas pamatdarbības veikšanai;

65.2. ja infrastruktūras lietotājs (trešā puse) infrastruktūru izmanto saimnieciskās darbības veikšanai, pakalpojumu sniedz par tirgus cenu, ievērojot tirgus nosacījumus. Ja tirgus cena nav noteikta, finansējuma saņēmējs sniedz savu pakalpojumu par tādu cenu, kas atbilst vismaz vienam no šādiem nosacījumiem:

65.2.1. cena atspoguļo pakalpojuma izmaksas, neietverot to nolietojuma izmaksu daļu, kas tiek segta no publiskā finansējuma, un iekļauj uzcenojumu, kas noteikts, pamatojoties uz tādiem uzcenojumiem, ko piemēro uzņēmumi, kuri darbojas attiecīgā pakalpojuma nozarē;

65.2.2. cena ir godīgas konkurences sarunu rezultāts, ko profesionālās izglītības iestāde risina kā pakalpojuma sniedzēja, lai iegūtu maksimālo saimniecisko labumu brīdī, kad tiek noslēgts līgums, un tā sedz vismaz robežizmaksas.

65.4 Finansējuma saņēmējs nodrošina, ka infrastruktūras amortizācijas periodā:

65.1. katru gadu papildinošai saimnieciskai darbībai iedalītā kapacitāte platības, laika vai finanšu izteiksmē nepārsniedz 20 procentus no infrastruktūras kopējās gada kapacitātes platības, laika vai finanšu izteiksmē. Ja kādā no kalendāra gadiem infrastruktūras amortizācijas periodā papildinošai saimnieciskai darbībai iedalītā kapacitāte platības, laika vai finanšu izteiksmē pārsniedz 20 procentus no infrastruktūras kopējās gada kapacitātes, finansējuma saņēmējam piemēro šo noteikumu 8.19. apakšpunktā minēto publiskā finansējuma atgūšanas mehānismu;

65.2. parastos papildpakalpojumus infrastruktūrā galvenokārt izmanto ar saimniecisku darbību nesaistītai pamatdarbībai un tie neietekmē tirdzniecību starp Eiropas Savienības dalībvalstīm (pakalpojumi ir vietēji).

65.5 Ja infrastruktūras amortizācijas periodā projekta ietvaros modernizēto infrastruktūru izmanto šo noteikumu 65.2. apakšpunktā minētajai saimnieciska rakstura darbībai, finansējuma saņēmējs:

65.1. izstrādā kārtību, kurā nosaka visam projekta dzīves ciklam izvēlēto kapacitātes aprēķina metodi platības, laika vai finanšu izteiksmē un metodi, kā tiks nodalīta šo noteikumu 65.1 punktā minēto darbību izvēlētā kapacitāte platības, laika vai finanšu izteiksmē un nodrošināta projekta atbilstība šo noteikumu 65.1, 65.3 un 65.punktam;

65.2. atbilstoši šo noteikumu 65.1. apakšpunktā minētajai kārtībai nodrošina ar apliecinošiem dokumentiem pierādāmu uzskaiti par šo noteikumu 65.2.1. apakšpunktā minētās papildinošās saimnieciskās darbības ierobežojuma ievērošanu.

65.6 Šo noteikumu 65.1 punktā minētās darbības ir atbalstāmas un šo noteikumu 65.2, 65.3, 65.un 65.5 punktā minētie nosacījumi ir piemērojami infrastruktūras amortizācijas periodā.

65.7 Finansējuma saņēmējam ir pienākums glabāt projekta iesnieguma atvasinājumu un ar projekta īstenošanu un darbībām infrastruktūras amortizācijas periodā saistīto dokumentu oriģinālus vai normatīvajos aktos par dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu noteiktajā kārtībā apliecinātas to kopijas visu infrastruktūras amortizācijas periodu."

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Izglītības un zinātnes ministre I. Šuplinska

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!