Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2019. gada 5. novembra noteikumi Nr. 512 "Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 15. februāra noteikumos Nr. 125 "Noteikumi par zobārsta izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošiem dokumentiem, kurus atzīst, piemērojot speciālo profesionālās kvalifikācijas atzīšanas sistēmu"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 8.11.2019., Nr. 227 https://www.vestnesis.lv/op/2019/227.10

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 513

Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 1. marta noteikumos Nr. 149 "Noteikumi par vecmātes izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošiem dokumentiem, kurus atzīst, piemērojot speciālo profesionālās kvalifikācijas atzīšanas sistēmu"

Vēl šajā numurā

08.11.2019., Nr. 227

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 512

Pieņemts: 05.11.2019.

OP numurs: 2019/227.10

2019/227.10
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 18 Pēdējās nedēļas laikā 17 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 512

Rīgā 2019. gada 5. novembrī (prot. Nr. 51 12. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 15. februāra noteikumos Nr. 125 "Noteikumi par zobārsta izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošiem dokumentiem, kurus atzīst, piemērojot speciālo profesionālās kvalifikācijas atzīšanas sistēmu"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par reglamentētajām profesijām
un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu"
36. panta 6. punktu un 54. panta pirmo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2005. gada 15. februāra noteikumos Nr. 125 "Noteikumi par zobārsta izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošiem dokumentiem, kurus atzīst, piemērojot speciālo profesionālās kvalifikācijas atzīšanas sistēmu" (Latvijas Vēstnesis, 2005, 28. nr.; 2007, 113. nr.; 2014, 119. nr.; 2016, 74. nr.; 2018, 211. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 4.3. un 4.4. apakšpunkta ievaddaļā vārdus "ir izsniegti" ar vārdiem "to saņemšanai izglītības iegūšana ir uzsākta".

2. Svītrot 5. punktā vārdus un skaitli "pēc šo noteikumu 4. punktā minētā datuma".

3. Svītrot 6. punktu.

4. Izteikt 7. punktu šādā redakcijā:

"7. Zobārsta un zobārsta apakšspecialitātes kvalifikācijas dokumentiem šo noteikumu 2. pielikumā minētajās apakšspecialitātēs, kas dod tiesības lietot atbilstošus profesionālos nosaukumus profesionālajai darbībai zobārsta profesijā vai zobārsta apakšspecialitātē un kuru apliecinātā izglītība neatbilst Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajām izglītības programmu minimālajām prasībām zobārsta vai zobārsta apakšspecialitātes profesionālās kvalifikācijas ieguvei, piemēro speciālo profesionālās kvalifikācijas atzīšanas sistēmu, ja mācības to ieguvei ir uzsāktas pirms šo noteikumu 4. punktā minētā datuma un tiem ir pievienots šīs valsts kompetentās institūcijas izsniegts dokuments, kas apliecina, ka personai ir ne mazāk kā trīs gadus ilga nepārtraukta profesionālā pieredze zobārsta profesijā vai attiecīgajā zobārsta apakšspecialitātē piecu gadu laikā pirms šī dokumenta izsniegšanas dienas."

5. Papildināt noteikumus ar 7.1 punktu šādā redakcijā:

"7.1 Piemērojot speciālo profesionālās kvalifikācijas atzīšanas sistēmu, atzīst šo noteikumu 1. pielikumā minētos zobārsta kvalifikācijas dokumentus, kas dod tiesības lietot atbilstošus profesionālos nosaukumus profesionālajai darbībai zobārsta profesijā un kuru apliecinātā izglītība neatbilst Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajām izglītības programmu minimālajām prasībām zobārsta profesionālās kvalifikācijas ieguvei, ja tiem ir pievienots attiecīgās valsts kompetentās institūcijas izsniegts dokuments, kas apliecina, ka persona izglītību zobārsta profesionālās kvalifikācijas ieguvei ir uzsākusi ne vēlāk kā 2016. gada 18. janvārī."

6. Svītrot 8. punktu.

7. Papildināt noteikumus ar 12.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"12.4. līdz 1991. gada 8. oktobrim Dienvidslāvijas Sociālistiskajā Federatīvajā Republikā un tiem ir pievienots Horvātijas Republikas kompetentu institūciju izsniegts dokuments vai dokumenti, kas apliecina, ka tās teritorijā šādiem zobārsta un zobārsta apakšspecialitātes kvalifikācijas dokumentiem ir tāda pati juridiskā nozīme kā Horvātijas Republikā izsniegtiem zobārsta un zobārsta apakšspecialitātes kvalifikācijas dokumentiem, kas dod tiesības veikt profesionālo darbību ar šo noteikumu 2. punktā minēto profesionālo nosaukumu, un personai ir ne mazāk kā trīs gadus ilga nepārtraukta profesionālā pieredze zobārsta profesijā vai zobārsta apakšspecialitātē piecu gadu laikā pirms šī dokumenta izsniegšanas dienas."

8. Svītrot 13. punktu.

9. Izteikt 15. punktu šādā redakcijā:

"15. Speciālo profesionālās kvalifikācijas atzīšanas sistēmu zobārsta profesionālās kvalifikācijas atzīšanai piemēro Itālijas Republikā iegūtajiem ārsta kvalifikāciju apliecinošiem dokumentiem, kas apliecina, ka to saņemšanai persona izglītības iegūšanu ir uzsākusi laikposmā no 1980. gada 28. janvāra līdz 1984. gada 31. decembrim, un tiem ir pievienots Itālijas Republikas kompetentās institūcijas izsniegts dokuments, kas apliecina, ka:

15.1. persona, kurai ir izsniegti šādi ārsta kvalifikācijas dokumenti, ir nokārtojusi profesionālo zināšanu pārbaudi un tās zināšanas ir atzītas par līdzvērtīgām zināšanām, par kurām Itālijas Republikā piešķir šo noteikumu 1. pielikumā minētos zobārsta kvalifikācijas dokumentus;

15.2. personai, kurai ir izsniegti šādi ārsta kvalifikācijas dokumenti, ir ne mazāk kā trīs gadus ilga nepārtraukta profesionālā pieredze zobārsta profesijā pēdējo piecu gadu laikā pirms šī dokumenta izsniegšanas dienas;

15.3. šādi ārsta kvalifikācijas dokumenti tiek atzīti par līdzvērtīgiem šo noteikumu 1. pielikumā minētajiem Itālijas Republikā izsniegtiem zobārsta kvalifikācijas dokumentiem un dod tiesības veikt profesionālo darbību zobārsta profesijā Itālijas Republikā."

10. Svītrot 16., 17. un 18. punktu.

11. Papildināt noteikumus ar 19. punktu šādā redakcijā:

"19. Speciālo profesionālās kvalifikācijas atzīšanas sistēmu piemēro zobārsta profesionālās kvalifikācijas atzīšanai Austrijas Republikā, Čehijas Republikā, Itālijas Republikā, Rumānijas Republikā, Slovākijas Republikā, Spānijas Karalistē un bijušajā Čehoslovākijā izsniegtajiem ārsta kvalifikācijas dokumentiem, kas apliecina, ka to saņemšanai persona izglītības iegūšanu ir uzsākusi ne vēlāk kā šo noteikumu 4.3. apakšpunktā minētajā datumā, un tiem ir pievienots attiecīgās valsts kompetentās institūcijas izsniegts dokuments, kas atbilst vienam no šādiem nosacījumiem:

19.1. apliecina, ka personai ir ne mazāk kā trīs gadus ilga nepārtraukta profesionālā pieredze zobārsta profesijā piecu gadu laikā pirms šī dokumenta izsniegšanas dienas un tā ir šīs personas pamatnodarbošanās;

19.2. izsniegts par vismaz trīs gadus ilgas studiju programmas apguvi un tam ir pievienots dokuments, kas apliecina, ka minēto studiju programmu attiecīgās valsts kompetentas institūcijas ir atzinušas par līdzvērtīgu Eiropas Savienības tiesību aktos noteiktajām izglītības programmu minimālajām prasībām zobārsta profesionālās kvalifikācijas ieguvei."

12. Izteikt 1. pielikuma 5. punktu šādā redakcijā:

"5. Dānijas Karaliste

Nosaukums

Iestāde, kas izdod dokumentu

Pievienotais sertifikāts

Sertifikāts par zobārsta eksāmenu (zobārstniecības kandidāta eksāmens)

Bevis for kandidatuddannelsen i odontologi (cand.odont.)

Universitāte

Universitet

1. Zobārsta sertifikāts Autorisation som tandlæge

2. Patstāvīgas zobārsta prakses atļauja

Tilladelse til selvstændigt virke som tandlæge"

13. Izteikt 1. pielikuma 20. punktu šādā redakcijā:

"20. Polijas Republika

Nosaukums

Iestāde, kas izdod dokumentu

Pievienotais sertifikāts

Augstākās izglītības diploms medicīnas un zobārstniecības jomā ar nosaukumu "zobārsts"

Dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku lekarsko-dentystycznym lekarskim z tytułem "lekarz dentysta"

Augstskolas

Szkoły wyższe

1. Medicīnas – zobārstniecības – valsts eksāmena nokārtošanas apliecība (līdz 2012. gada 1. janvārim)

Świadectwo złożenia Lekarsko – Dentystycznego Egzaminu Państwowego

2. Medicīnas – zobārstniecības – valsts noslēguma eksāmena nokārtošanas apliecība (no 2013. gada 1. janvāra)

Świadectwo złożenia Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego

3. Sertifikāts par pēcdiploma prakses pabeigšanu1

Zaświadczenie o ukończeniu stażu podyplomowego

Piezīme. 1 Kvalifikāciju apliecinošajiem dokumentiem jāpievieno apliecinājums par pēcdiploma stažēšanos ("staż podyplomowy"). Šo prasību neattiecina uz personām, kuras nav sākušas stažēšanos līdz 2016. gada 2. oktobrim un kuras laikposmā no 2016. gada 2. oktobra līdz 2017. gada 28. februārim ir pieteikušās uz tiesībām strādāt zobārsta profesijā."

14. Izteikt 2. pielikuma 1.19. apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.19. Slovākijas Republika

Nosaukums

Iestāde, kas izdod dokumentu

Pievienotais sertifikāts

Diploms specialitātē "Žokļa ortopēdija"

Diplom o špecializácii v špecializačnom odbore čeľustná ortopédia

Universitāte

Univerzita

"

15. Izteikt 2. pielikuma 2.17. apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.17. Slovākijas Republika

Nosaukums

Iestāde, kas izdod dokumentu

Pievienotais sertifikāts

Diploms specialitātē

"Sejas un žokļu ķirurģija"

Diplom o špecializácii v špecializačnom odbore maxilofaciálna chirurgia

Universitāte

Univerzita

"

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Izglītības un zinātnes ministre I. Šuplinska

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!