Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2019. gada 20. jūnija lēmums Nr. 15 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.06.2019., Nr. 129 https://www.vestnesis.lv/op/2019/129.33

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 9

Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Jēkabpils pilsētas pašvaldībā

Vēl šajā numurā

28.06.2019., Nr. 129

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 15

Pieņemts: 20.06.2019.

OP numurs: 2019/129.33

2019/129.33
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 3 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr. 15

Rīgā 2019. gada 20. jūnijā (prot. Nr. 35, 3. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4\19\9

Par Stena Line Scandinavia AB kopīgas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "Baltreiss"

Konkurences padome (turpmāk – KP) 06.06.2019. saņēma saīsināto ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos (turpmāk – Ziņojums), kuras ietvaros Stena Line Scandinavia AB (Zviedrijas karalistē reģistrēta akciju sabiedrība, reģistrācijas numurs 556231-7825) iegūst kopīgu izšķirošu ietekmi pār SIA "Baltreiss" (Latvijā reģistrēta sabiedrība ar ierobežotu atbildību, reģistrācijas numurs 40003631830).

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

Apvienošanās rezultātā Stena Line Scandinavia AB iegūs kopīgu izšķirošu ietekmi pār SIA "Baltreiss". Līdz ar to apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15. panta otro daļu ir paziņojama KP.

Saskaņā ar Ziņojumā norādīto Stena Line Scandinavia AB pamatdarbība ir pasažieru un kravu pārvadājumi pa jūras ceļiem. Savukārt SIA "Baltreiss" darbības veids ir kravu pārvadājumi pa autoceļiem.

Saskaņā ar Ziņojumā norādīto tika identificēti šādi apvienošanās rezultātā ietekmētie tirgi:

(1) autopārvadājumu tirgus (kravu pārvadājumi pa autoceļiem) Latvijā;

(2) jūras pārvadājumu tirgus (prāmju transports) starp kontinentu un Zviedriju no vienas puses, un Baltijas valstīm un to attiecīgajām iekšzemes robežvalstīm (Krievija, Baltkrievija u.c.), no otras puses, tomēr precīzu ģeogrāfiskā tirgus definīciju KP atstāj atvērtu.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un pamatojoties uz Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, Stena Line Scandinavia AB iegūstot kopīgu izšķirošu ietekmi pār SIA "Baltreiss".

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu Konkurences padomes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētāja p.i. L. Daugaviete

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!