Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2019. gada 21. maija noteikumi Nr. 208 "Trušu pārraudzības un snieguma pārbaudes kārtība". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 23.05.2019., Nr. 102 https://www.vestnesis.lv/op/2019/102.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 209

Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 12. oktobra noteikumos Nr. 975 "Kārtība, kādā Nacionālais kino centrs piešķir publisko finansējumu filmu nozares projektiem"

Vēl šajā numurā

23.05.2019., Nr. 102

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 208

Pieņemts: 21.05.2019.

OP numurs: 2019/102.9

2019/102.9
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 10 Pēdējās nedēļas laikā 9 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 208

Rīgā 2019. gada 21. maijā (prot. Nr. 25 24. §)

Trušu pārraudzības un snieguma pārbaudes kārtība

Izdoti saskaņā ar Dzīvnieku audzēšanas
un ciltsdarba likuma 13. panta pirmo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka trušu pārraudzības un snieguma pārbaudes kārtību.

2. Pārraudzības un snieguma pārbaudes gads sākas 1. janvārī un beidzas 31. decembrī.

3. Šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrība, kas atzīta saskaņā ar normatīvajiem aktiem par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrības un krustojuma cūku audzētāju organizācijas atzīšanas kārtību, kā arī audzēšanas programmas apstiprināšanas kārtību (turpmāk – truškopības biedrība), kārto un uztur trušu pārraudzības un snieguma pārbaudes informācijas datubāzi (turpmāk – datubāze).

4. Truškopības biedrība atbilstoši normatīvajiem aktiem par fizisko personu datu apstrādi nodrošina autorizētu pieeju datubāzei:

4.1. trušu ganāmpulka īpašniekam (turpmāk – ganāmpulka īpašnieks);

4.2. personai, kura ir saņēmusi sertifikātu vai apliecību trušu pārraudzībai (turpmāk – pārraugs) vai sertifikātu trušu vērtēšanai (turpmāk – vērtētājs) atbilstoši normatīvajiem aktiem par prasībām personām, kas nodarbojas ar lauksaimniecības dzīvnieku vērtēšanu, snieguma pārbaudi un pārraudzību, mākslīgo apsēklošanu, olšūnu un embriju transplantāciju;

4.3. valsts pārvaldes iestāžu pilnvarotām personām, kurām dzīvnieku audzēšanu vai ciltsdarbu regulējošos normatīvajos aktos noteikto uzdevumu izpildei nepieciešams izmantot datubāzē esošo informāciju.

II. Pārraudzības kārtība

5. Pārraudzību var veikt jebkurā ganāmpulkā, kas ir reģistrēts atbilstoši normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas un lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtību.

6. Trušu ganāmpulka īpašnieks pirms pārraudzības uzsākšanas truškopības biedrībā iesniedz iesniegumu papīra formā vai elektroniska dokumenta veidā atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu par pārraudzības datu uzskaites uzsākšanu. Iesniegumā norāda šādu informāciju:

6.1. ganāmpulka un novietnes numurs;

6.2. tā pārrauga sertifikāta vai apliecības numurs, kurš uzskaita pārraudzības datus.

7. Uzsākot pārraudzības datu uzskaiti ganāmpulkā, truškopības biedrība piešķir ganāmpulkam pārraudzības ganāmpulka numuru. Pārtraucot pārraudzības datu uzskaiti, pārraudzības ganāmpulka numurs tiek anulēts.

8. Pārraugs vai ganāmpulka īpašnieks, atšķirot jauntrušus no mātes un tos atlasot, katru pamatganāmpulkam un vaislai paredzēto tīršķirnes trusi apzīmē ar tetovējumu ausīs, norādot:

8.1. kreisajā ausī – valsts kodu LV un ganāmpulka numuru, kas piešķirts atbilstoši šo noteikumu 7. vai 16. punktam;

8.2. labajā ausī – dzīvnieka individuālo identifikācijas numuru.

9. Dzīvnieka individuālais identifikācijas numurs sastāv no ciparu kombinācijas, kuras pirmajā daļā norādīts dzīvnieka dzimšanas mēnesis, otrajā – dzimšanas gada pēdējais cipars, trešajā – dzīvnieka numurs pēc kārtas, kas tiek piešķirts augošā secībā katru gadu no jauna. Trušu tēviņiem numerācija sākas ar nepāra ciparu (viens), trušu mātītēm – ar pāra ciparu (divi).

10. Pārraugs uzskaita šādus pārraudzības datus:

10.1. vaislas trušu mātītei:

10.1.1. dzīvi dzimušo un nedzīvi dzimušo trusēnu skaits metienā;

10.1.2. pielikto vai atņemto trusēnu skaits metienā;

10.1.3. atšķirto trusēnu skaits, vecums un svars divu, trīs un četru mēnešu vecumā;

10.2. vaislas tēviņam – vaislas trušu mātīšu skaits lecināšanas periodā un dzimušo trusēnu skaits.

11. Ja triju mēnešu laikā pēc pārraudzības uzsākšanas datubāzē nav reģistrēti šo noteikumu 10. punktā minētie pārraudzības dati, trušu ganāmpulka īpašnieks pārraudzības atsākšanai atkārtoti iesniedz truškopības biedrībā šo noteikumu 6. punktā minēto iesniegumu.

12. Pārraugs šo noteikumu 10. punktā minētos pārraudzības datus septiņu dienu laikā reģistrē datubāzē.

13. Truškopības biedrība katru gadu līdz 1. februārim iesniedz Lauksaimniecības datu centrā šo noteikumu 10. punktā minēto pārraudzības datu apkopojumu par iepriekšējo pārraudzības gadu.

14. Datu centrs septiņu darbdienu laikā pēc šo noteikumu 13. punktā minēto pārraudzības datu apkopojumu saņemšanas ievieto tos savā tīmekļvietnē.

III. Snieguma pārbaudes kārtība

15. Snieguma pārbaudi veic trušu audzēšanas saimniecībā, kurai ar truškopības biedrību ir noslēgta vienošanās par attiecīgās audzēšanas programmas īstenošanu atbilstoši normatīvajiem aktiem par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrības un krustojuma cūku audzētāju organizācijas atzīšanas kārtību, kā arī audzēšanas programmas apstiprināšanas kārtību (turpmāk – snieguma pārbaudes saimniecība).

16. Uzsākot snieguma pārbaudes datu uzskaiti snieguma pārbaudes saimniecības ganāmpulkā, truškopības biedrība piešķir tam šo noteikumu 7. punktā minēto numuru, ja tāds vēl nav piešķirts.

17. Snieguma pārbaudes saimniecībā papildus šo noteikumu 10. punktā minētajiem pārraudzības datiem vērtētājs atbilstoši audzēšanas programmā noteiktajām prasībām uzskaita snieguma pārbaudes datus, novērtējot trušu tēviņu un trušu mātīšu eksterjeru un apmatojuma kvalitāti. Iegūtos datus 10 darbdienu laikā pēc dzīvnieka novērtēšanas iesniedz truškopības biedrībā.

18. Truškopības biedrība, pamatojoties uz šo noteikumu 10. un 17. punktā minētajiem datiem, nosaka selekcijas indeksu atbilstoši audzēšanas programmā noteiktajam.

19. Truškopības biedrība nodrošina virspārraudzību ganāmpulkos, kuros tiek uzskaitīti snieguma pārbaudes dati.

IV. Noslēguma jautājums

20. Pirms šo noteikumu spēkā stāšanās iegūtos trušu pārraudzības datus izmanto trušu pārraudzībai un snieguma pārbaudei šajos noteikumos paredzētajā kārtībā.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Zemkopības ministrs K. Gerhards

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!