Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2017. gada 14. decembra saistošie noteikumi Nr. 28 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu Liepājas pilsētas pašvaldībā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.01.2018., Nr. 9 https://www.vestnesis.lv/op/2018/9.11

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

12.01.2018., Nr. 9

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 28

Pieņemts: 14.12.2017.

OP numurs: 2018/9.11

2018/9.11
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.28

Liepājā 2017.gada 14.decembrī (prot. Nr.15, 15.§)

Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu Liepājas pilsētas pašvaldībā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"
14.panta sesto daļu un likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni, kuru nepārsniedzot ģimene, kas sastāv no laulātajiem vai personām, kurām ir kopēji izdevumi pamatvajadzību nodrošināšanai un kuras dzīvo vienā mājoklī, vai atsevišķi dzīvojoša persona (turpmāk – ģimene (persona)), tiek atzīta par maznodrošinātu.

2. Ģimenes (personas) ienākumu un materiālā stāvokļa atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam novērtē Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests" (turpmāk – Sociālais dienests) normatīvajā aktā par ģimenes (personas) atzīšanu par trūcīgu noteiktajā kārtībā.

3. Maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu nosaka ģimenei (personai), kura ir deklarējusi dzīvesvietu un dzīvo Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā. Ja maznodrošinātas ģimenes (personas) statuss nepieciešams Liepājas pilsētas pašvaldības palīdzības dzīvokļa jautājuma risināšanā saņemšanai, maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu nosaka ģimenei (personai), kura dzīvo Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā un tās pēdējā deklarētā dzīvesvieta ir bijusi Liepājas pilsētā.

4. Ģimene (persona) atzīstama par maznodrošinātu, ja:

4.1. tās vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz:

4.1.1. 260 euro ģimenei, kurā vismaz viens no pilngadīgajiem ģimenes locekļiem ir persona darbspējīgā vecumā, izņemot personas vecumā līdz 21 gadam, ja tās turpina mācības vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, kas ir tiesīga izsniegt valsts atzītus vispārējās izglītības vai valsts atzītus profesionālo izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošus dokumentus, dienas maiņā un nav nodarbinātas;

4.1.2. 300 euro ģimenei, kurā vecāks vai likumiskais pārstāvis viens audzina vienu vai vairākus bērnus. Par bērnu uzskatāma arī persona vecumā līdz 21 gadam, ja tā turpina mācības vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, kas ir tiesīga izsniegt valsts atzītus vispārējās izglītības vai valsts atzītus profesionālo izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošus dokumentus, dienas maiņā un nav nodarbināta;

4.1.3. 300 euro ģimenei, kurā ir personas ar invaliditāti vai neviens no pilngadīgajiem ģimenes locekļiem nav darbspējīgā vecumā, izņemot personas vecumā līdz 21 gadam, ja tās turpina mācības vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, kas ir tiesīga izsniegt valsts atzītus vispārējās izglītības vai valsts atzītus profesionālo izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošus dokumentus, dienas maiņā un nav nodarbinātas;

4.1.4. 360 euro atsevišķi dzīvojošam pensionāram vai personai ar invaliditāti, kas nesastāv laulībā;

4.2. tai nepieder īpašums, izņemot saistošo noteikumu 5.punktā minēto;

4.3. tās rīcībā nav naudas līdzekļu uzkrājumi, kas pārsniedz valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru;

4.4. tā nav noslēgusi uztura līgumu;

4.5. tā nesaņem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas sniegtos pakalpojumus vai tā neatrodas ieslodzījumā, izņemot gadījumus, kad personai, kura atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, maznodrošinātas personas statuss nepieciešams, lai saņemtu palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā;

4.6. persona ir reģistrējusies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks atbilstoši Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 37.panta pirmajai daļai;

4.7. persona vai kāds no ģimenes locekļiem sešu mēnešu periodā pirms maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa pieprasīšanas nav uzdāvinājis savu nekustamo īpašumu citai personai.

5. Izvērtējot ģimenes (personas) materiālā stāvokļa atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam, papildus normatīvajā aktā par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu noteiktajam, par īpašumu nav uzskatāms:

5.1. viens nekustamais īpašums vai tā daļa, kur savu dzīvesvietu ir deklarējis un dzīvo personas vai kāda ģimenes locekļa taisnās līnijas pirmās un otrās pakāpes radinieks, kuram nepieder nekustamais īpašums;

5.2. viena garāža;

5.3. nekustamais īpašums, kura sastāvā ir zeme, kuras platība nepārsniedz 0,07 ha un tā kadastrālā vērtība kopā ar ēkām nepārsniedz 3000 euro. Nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību nosaka pēc Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas publiskās daļas datiem.

6. Ja neviens no iesniedzēja ģimenes locekļiem nav darbspējīgā vecumā vai arī ir personas ar invaliditāti, maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu nosaka uz laiku līdz 12 mēnešiem. Pārējos gadījumos maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu nosaka uz laiku līdz sešiem mēnešiem.

7. Ja ģimene (persona) atbilst maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam, Sociālais dienests izsniedz izziņu par atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam (1.pielikums). Ja maznodrošinātas ģimenes (personas) statuss nepieciešams, lai saņemtu palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā, Sociālais dienests izsniedz izziņu par atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam (2.pielikums).

8. Ja ģimenes (personas) ienākumi pārsniedz šo noteikumu 4.punktā attiecīgai personu kategorijai noteikto ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni vai nav ievērotas citas saistošajos noteikumos minētās prasības, Sociālais dienests pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu.

9. Sociālā dienesta lēmumu par ģimenes (personas) atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam vai par atteikumu piešķirt maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas var apstrīdēt Liepājas pilsētas domē. Liepājas pilsētas domes lēmumu mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

10. Izziņa par atbilstību maznodrošinātas personas ģimenes (personas) statusam, kas izdota līdz 2017.gada 31.decembrim, ir spēkā līdz tajā norādītā termiņa beigām, ja nav pamata no jauna izvērtēt ģimenes (personas) materiālos resursus.

11. Atzīt par spēku zaudējušiem Liepājas pilsētas domes 2015.gada 22.janvāra saistošos noteikumus Nr.2 "PAR ĢIMENES VAI ATSEVIŠĶI DZĪVOJOŠAS PERSONAS ATZĪŠANU PAR MAZNODROŠINĀTU LIEPĀJAS PAŠVALDĪBĀ" (Latvijas Vēstnesis, 2015, 25.nr.; 2017, 27.nr.).

12. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2018.gada 1.janvārī.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

 

1.pielikums
Liepājas pilsētas domes
2017.gada 14.decembra
saistošajiem noteikumiem Nr.28

IZZIŅA PAR ATBILSTĪBU MAZNODROŠINĀTAS ĢIMENES (PERSONAS) STATUSAM

20___.gada ___.________________.  

Nr.__________

Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests apliecina, ka ģimenei vai atsevišķi dzīvojošai personai, kuras dzīvesvietas adrese ir Liepājā_______________________________________________________________________________________________,
un kuras sastāvā ir šādi ģimenes locekļi:

1)   ,
 

(vārds, uzvārds) (personas kods)

 
2)   ,
 

(vārds, uzvārds) (personas kods)

 
3)   ,
 

(vārds, uzvārds) (personas kods)

 
4)   ,
 

(vārds, uzvārds) (personas kods)

 
5)   ,
 

(vārds, uzvārds) (personas kods)

 

noteikts maznodrošinātas ģimenes (personas) statuss atbilstoši Liepājas pilsētas domes 2017.gada 14.decembra saistošajiem noteikumiem Nr.28 "PAR ĢIMENES VAI ATSEVIŠĶI DZĪVOJOŠAS PERSONAS ATZĪŠANU PAR MAZNODROŠINĀTU LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBĀ".

Maznodrošinātas ģimenes (personas) statuss noteikts uz laiku no 20___.gada ____.___________
līdz 20__.gada _____.___________________.

Sociālā dienesta
Sociālās palīdzības daļas vadītāja
   
   

(paraksts, atšifrējums)

   

(sagatavotāja uzvārds un tālruņa numurs)

 

 

2.pielikums
Liepājas pilsētas domes
2017.gada 14.decembra
saistošajiem noteikumiem Nr.28

IZZIŅA PAR ATBILSTĪBU MAZNODROŠINĀTAS ĢIMENES (PERSONAS) STATUSAM

20___.gada ___.________________.  

Nr.__________

Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests apliecina, ka ģimenei vai atsevišķi dzīvojošai personai, kuras pēdējā deklarētā dzīvesvietas adrese ir Liepājā,____________________________________________________________________________________,
un kuras sastāvā ir šādi ģimenes locekļi:

1)   ,
 

(vārds, uzvārds) (personas kods)

 
2)   ,
 

(vārds, uzvārds) (personas kods)

 
3)   ,
 

(vārds, uzvārds) (personas kods)

 
4)   ,
 

(vārds, uzvārds) (personas kods)

 
5)   ,
 

(vārds, uzvārds) (personas kods)

 

noteikts maznodrošinātas ģimenes (personas) statuss atbilstoši Liepājas pilsētas domes 2017.gada 14.decembra saistošajiem noteikumiem Nr.28 "PAR ĢIMENES VAI ATSEVIŠĶI DZĪVOJOŠAS PERSONAS ATZĪŠANU PAR MAZNODROŠINĀTU LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBĀ".

Maznodrošinātas ģimenes (personas) statuss noteikts uz laiku no 20___.gada ____.___________ līdz 20__.gada _____.____________________ palīdzības dzīvokļa jautājuma risināšanā saņemšanai Liepājas pilsētas pašvaldībā.

Sociālā dienesta
Sociālās palīdzības daļas vadītāja
   
   

(paraksts, atšifrējums)

   

(sagatavotāja uzvārds un tālruņa numurs)

 

 

Saistošo noteikumu "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu Liepājas pilsētas pašvaldībā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Kārtību, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par maznodrošinātu, Liepājas pašvaldībā nosaka Liepājas pilsētas domes 2015.gada 22.janvāra saistošie noteikumi Nr.2 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu Liepājas pašvaldībā". Minētie noteikumi nosaka gan ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni, gan materiālo resursu novērtēšanas kritērijus.

Likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 14.panta sestā daļa paredz pašvaldības domei deleģējumu saistošajos noteikumos noteikt ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni, kādu nepārsniedzot persona atzīstama par maznodrošinātu. Ienākumu un materiālā stāvokļa līmenis nedrīkst būt zemāks par trūcīgas personas ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni, kādu, pamatojoties uz Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumu, noteicis Ministru kabinets.

Ienākumu un materiālo resursu novērtēšanas kritēriji ir noteikti Ministru kabineta 2010.gada 30.marta noteikumos Nr.299 "Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu". Tā kā trūcīgā un maznodrošinātā statuss dod tiesības saņemt sociālo palīdzību un citus valsts un pašvaldības noteiktus atvieglojumus, tad izvērtēšanas kritērijiem ir jābūt vienādiem.

2018.gada 1.janvārī stāsies spēkā Ministru kabineta 2017.gada 20.jūnija noteikumi Nr.356 "Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 30.marta noteikumos Nr.299 "Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu"", kuri paredz izmaiņas trūcīgas personas materiālā stāvokļa nosacījumos, kā arī novērtēšanas kritērijos.

2017.gada oktobrī tika indeksētas valsts vecuma pensijas, bet no 2018.gada tiek palielināta valstī noteiktā minimālā mēneša darba alga. Līdz ar to daļa iedzīvotāju, kuri pašreiz var pretendēt uz maznodrošinātas personas statusu un saņemt pašvaldības sociālo palīdzību, iepriekš minēto iemeslu dēļ turpmāk to saņemt nevarēs. Tā kā ienākumu pieaugums ir salīdzinoši neliels, īpaši, ja ģimenē ir vairāki bērni, tad, lai nodrošinātu palīdzību iedzīvotājiem, ir nepieciešams palielināt maznodrošinātas ģimenes (personas) ienākumu līmeņus.

Ņemot vērā minēto, ir sagatavots jauns saistošo noteikumu projekts "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu Liepājas pilsētas pašvaldībā" (turpmāk – saistošo noteikumu projekts).

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošo noteikumu projekts nosaka:

1) ienākumu un materiālā stāvokļa līmeņus, kurus nepārsniedzot ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona (turpmāk – ģimene (persona)), tiek atzīta par maznodrošinātu Liepājas pilsētas pašvaldībā;

2) ka ģimenes (personas) ienākumu un materiālā stāvokļa atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam novērtē normatīvajā aktā par ģimenes (personas) atzīšanu par trūcīgu noteiktajā kārtībā;

3) īpašumu veidus, kuri papildus normatīvajā aktā par ģimenes (personas) atzīšanu par trūcīgu noteiktajam, nav uzskatāmi par īpašumu, izvērtējot ģimenes (personas) materiālā stāvokļa atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Palielinot ienākumu līmeni par 10 euro katrai iedzīvotāju kategorijai, nav paredzams būtisks maznodrošinātu personu skaita pieaugums. Saistošajiem noteikumiem nav būtiskas ietekmes uz pašvaldības budžetu, jo maznodrošinātas ģimenes statuss tikai piešķir ģimenei (personai) tiesības saņemt sociālo palīdzību vai citus likumā noteiktos pašvaldības un valsts atvieglojumus.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sociāli ekonomisko stāvokli (uzņēmējdarbības vidi) pašvaldības teritorijā Pašvaldības sniegtais atbalsts ir būtisks resurss, lai pašvaldības iedzīvotāji spētu apmierināt savas pamatvajadzības (ēdiens, apģērbs, mājoklis, veselības aprūpe, obligātā izglītība). Saistošajos noteikumos noteiktā kārtībā par maznodrošinātām atzītās ģimenes (personas) varēs saņemt normatīvajos aktos paredzētos atvieglojumus, kurus nodrošina gan valsts, gan pašvaldība, tādējādi nodrošinot iedzīvotāju dzīves kvalitātes nepazemināšanos.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām

Saistošie noteikumi tiks nosūtīti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv.

Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLAIS DIENESTS.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Nav notikušas.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!