• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2017. gada 2. marta lēmums Nr. 22 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 7.03.2017., Nr. 49 https://www.vestnesis.lv/op/2017/49.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jelgavas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 17-5

Grozījumi Jelgavas pilsētas pašvaldības 2015.gada 12.novembra saistošajos noteikumos Nr.15-20 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pabalstu piešķiršanas noteikumi"

Vēl šajā numurā

07.03.2017., Nr. 49

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 22

Pieņemts: 02.03.2017.

OP numurs: 2017/49.3

2017/49.3
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.22

Rīgā 2017.gada 2.martā (prot. Nr.9, 1.p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2016.gada 27.jūlijā saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI", vienotais reģistrācijas numurs: 45103000574, juridiskā adrese: Miera iela 29, Auce, Auces novads, LV-3708 (turpmāk – SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI"), 2016.gada 27.jūlija iesniegumu Nr.68 ar tam pievienoto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu un 2016.gada 21.novembrī, 27.decembrī un 2017.gada 10.februārī – papildu informāciju, izmaksas pamatojošus dokumentus un precizētu tarifu projektu (2016.gada 21.novembris Nr.107; informācija, kas Regulatorā reģistrēta 2016.gada 27.decembrī Nr.9045, un 2017.gada 10.februāris Nr.12.) (turpmāk – tarifu projekts).

Regulators konstatē un secina

1. SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" 2016.gada 27.jūlijā iesniedza ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektu 0,99 EUR/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa), kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektu 1,23 EUR/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa).

2. Tarifu projekts ir aprēķināts saskaņā ar Regulatora 2016.gada 14.janvāra lēmumu Nr.1/2 "Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) un atbilst likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" (turpmāk – Likums) 19.panta pirmajai daļai un 20.pantam.

3. SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" paziņojumu par tarifu projektu publicēja 2016.gada 5.augustā (Latvijas Vēstnesis, 2016, 150.nr.) un 2016.gada 1.augustā informēja Auces novada pašvaldību par iesniegto tarifu projektu.

4. Regulators 2016.gada 2.augustā nosūtīja vēstuli Auces novada pašvaldībai ar lūgumu sniegt viedokli par vienādu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu piemērošanu visiem SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem.

5. Regulators 2016.gada 20.septembrī Auces kultūras centrā, Ausmas ielā 3, Aucē, Auces novadā, rīkoja uzklausīšanas sanāksmi par SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" iesniegto tarifu projektu. Uzklausīšanas sanāksmē piedalījās SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" pārstāvji, Auces novada pašvaldības pārstāvji un četrpadsmit ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāji. Uzklausīšanas sanāksmes laikā priekšlikumi un ieteikumi netika izteikti.

6. Regulators 2016.gada 21.septembrī saņēma Auces novada pašvaldības 2016.gada 21.septembra vēstuli Nr.ADM-3-9/730, kurā Auces novada pašvaldība informēja, ka atbalsta vienādu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu piemērošanu visiem SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem.

7. Tarifu projekta izvērtēšanas laikā Regulators saņēma ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāja elektronisku sūtījumu ar izteiktu viedokli Regulatoram nepaaugstināt ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus Auces novada Bēnes pagastā, jo, lietotāja ieskatā, to paaugstināšanai nav pamata. Likums paredz, ka tarifi nosakāmi tādā apmērā, lai lietotāju izdarītie tarifu maksājumi segtu ekonomiski pamatotas sabiedrisko pakalpojumu izmaksas un nodrošinātu sabiedrisko pakalpojumu rentabilitāti (Likuma 20.pants). Regulators secina, ka esošie tarifi nesedz faktiskās, ar pakalpojumu sniegšanu saistītās izmaksas un, ka tarifu paaugstināšana Bēnes pagastā ir pamatota. Regulators izvērtēja saņemto viedokli un lietotājam sniedza rakstisku atbildi. Citi priekšlikumi un ieteikumi par iesniegtajiem tarifu projektiem netika saņemti ne SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI", ne Regulatorā.

8. Regulators lūdza SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" iesniegt nepieciešamo papildu informāciju un skaidrojumus par tarifu projektu, un SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" iesniedza Regulatoram tarifu projekta veidojošo izmaksu pamatojošos dokumentus un tarifu projekta precizējumus, kur ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projekts aprēķināts 0,86 EUR/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa) un kanalizācijas pakalpojumu tarifa projekts aprēķināts 1,19 EUR/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa).

9. Regulators ir izvērtējis tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu un secina, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

10. Regulatora padomes sēdē SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" pilnvarotais pārstāvis uzturēja lūgumu apstiprināt iesniegtos ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus un noteikt tarifu spēkā stāšanās datumu – 2017.gada 1.maijs.

Saskaņā ar Metodikas 5., 7., 8., 9., 21., 61., 66.punktu, pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 5.pantu, 9.panta pirmās daļas 1. un 3.punktu un otro daļu, 19.panta pirmo daļu, septīto daļu un trīspadsmito daļu, 20.pantu un 21.panta piekto daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 56.panta pirmo daļu un 63.panta pirmās daļas 1.punktu,

padome nolemj:

1. apstiprināt SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" šādus tarifus:

1.1. ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 0,86 EUR/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa);

1.2. kanalizācijas pakalpojumu tarifu 1,19 EUR/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa);

2. noteikt, ka lēmuma 1.punktā apstiprinātie tarifi stājas spēkā 2017.gada 1.maijā;

3. atcelt no 2017.gada 1.maija Jelgavas reģionālā sabiedrisko pakalpojumu regulatora 2009.gada 14.aprīļa lēmumu Nr.4 "Par SIA "AUCES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" ūdensapgādes un kanalizācijas tarifu".

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs R.Irklis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!