Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2017. gada 14. decembra saistošie noteikumi Nr. 30 "Par Liepājas pilsētas pašvaldības materiālo palīdzību atsevišķā situācijā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 22.12.2017., Nr. 255 https://www.vestnesis.lv/op/2017/255.31

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 31

Par Liepājas pilsētas domes 2012.gada 22.novembra saistošo noteikumu Nr.20 "Par nosacījumiem materiālā stāvokļa (īpašuma) novērtēšanai, nosakot atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam" atzīšanu par spēku zaudējušiem

Vēl šajā numurā

22.12.2017., Nr. 255

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 30

Pieņemts: 14.12.2017.

OP numurs: 2017/255.31

2017/255.31
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 4 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.30

Liepājā 2017.gada 14.decembrī (prot. Nr.15, 17.§)

Par Liepājas pilsētas pašvaldības materiālo palīdzību atsevišķā situācijā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43.panta trešo daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka Liepājas pilsētas pašvaldības materiālās palīdzības atsevišķā situācijā (turpmāk – materiālā palīdzība) apmēru, pieprasīšanas un piešķiršanas kārtību, kā arī personas, kurām ir tiesības saņemt materiālo palīdzību.

2. Atsevišķa situācija šo noteikumu izpratnē ir situācija, kurā persona vai ģimene ir nonākusi objektīvu apstākļu dēļ, un tās risināšanai nepieciešams materiāls atbalsts, kuru nesaņemot pastāv risks būtiski pazemināties personas vai ģimenes dzīves kvalitātei.

3. Materiālo palīdzību ir tiesības saņemt personai vai ģimenei, kuras deklarētā un faktiskā dzīvesvieta ir Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā.

4. Materiālo palīdzību piešķir Liepājas pilsētas domes Sociālo lietu komisija (turpmāk - Komisija) un izmaksā Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests" (turpmāk – Sociālais dienests), pamatojoties uz Komisijas lēmumu.

5. Materiālās palīdzības maksimālais apmērs vienai personai vai ģimenei kalendārajā gadā ir valstī noteiktās minimālās algas apmērā.

6. Materiālās palīdzības saņemšanai persona Sociālajā dienestā vai Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija" Apmeklētāju pieņemšanas centrā iesniedz Komisijai adresētu iesniegumu un dokumentus, kas apliecina situācijas apstākļus un pamato materiālās palīdzības nepieciešamību.

7. Komisija izvērtē personas vai ģimenes, kura pieprasījusi materiālo palīdzību, situāciju, nepieciešamības gadījumā apsekojot ģimeni (personu) dzīvesvietā un pieprasot informāciju no valsts un pašvaldības institūcijām vai citām personām, un pieņem lēmumu par materiālās palīdzības piešķiršanu un apmēru vai atteikumu piešķirt materiālo palīdzību.

8. Komisijas lēmumu viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas var apstrīdēt Liepājas pilsētas domē. Liepājas pilsētas domes lēmumu viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

9. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2018.gada 1.janvārī.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

 

Saistošo noteikumu "Par Liepājas pilsētas pašvaldības materiālo palīdzību atsevišķā situācijā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Liepājas pilsētas domes Sociālo lietu komisijā vēršas Liepājas pilsētas iedzīvotāji ar iesniegumiem, lūdzot piešķirt materiālu atbalstu dažādās dzīves situācijās, kas pamatā ir saistīts ar iedzīvotāju zemiem ienākumiem, kā dēļ nav iespējams nodrošināt visus nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus vai citus pamatvajadzību nodrošināšanai nepieciešamos resursus, savukārt, nesaņemot šo atbalstu pastāv risks būtiski pazemināties personas vai ģimenes dzīves kvalitātei.

Komisija, izvērtējot šādas situācijas, lemj par materiālā atbalsta sniegšanu vai atteikumu sniegt atbalstu, piemērojot vienlīdzīgas attieksmes principu, tomēr, šāda atbalsta apmēru, pieprasīšanas un piešķiršanas kārtību ir nepieciešams noteikt pašvaldības saistošajos noteikumos.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošo noteikumu projekts "Par Liepājas pilsētas pašvaldības materiālo palīdzību atsevišķā situācijā" (turpmāk – saistošo noteikumu projekts) nosaka, ka:

‒ materiālu palīdzību ir tiesības saņemt personai vai ģimenei, kuras deklarētā un faktiskā dzīvesvieta ir Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā un kura objektīvu apstākļu dēļ ir nonākusi situācijā, kuras risināšanai nepieciešams materiāls atbalsts, kuru nesaņemot pastāv risks būtiski pazemināties personas vai ģimenes dzīves kvalitātei;

‒ pabalsta maksimālais apmērs personai vai ģimenei ir līdz valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēram kalendārajā gadā;

‒ materiālo palīdzību, izvērtējot ģimenes (personas) situāciju, piešķir Liepājas pilsētas domes Sociālo lietu komisija, bet izmaksā Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests" (turpmāk – Sociālais dienests).

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Sociālā dienesta 2018.gada budžeta projektā materiālās palīdzības atsevišķā situācijā izmaksai plānoti 70000 euro.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sociāli ekonomisko stāvokli (uzņēmējdarbības vidi) pašvaldības teritorijā Pamatojoties uz saistošajiem noteikumiem, pašvaldībai būs iespējams sniegt materiālu atbalstu Liepājas pilsētas iedzīvotājiem atsevišķu situāciju risināšanai.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām

Saistošie noteikumi tiks nosūtīti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv.

Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Liepājas pilsētas domes Sociālo lietu komisija un Sociālais dienests.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Priekšlikumus projekta izstrādē ir sniegusi Liepājas pilsētas domes Sociālo lietu komisija.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!