Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rēzeknes pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rēzeknes pilsētas domes 2017. gada 12. oktobra saistošie noteikumi Nr. 21 "Par studiju maksas piešķiršanu speciālistu piesaistei Rēzeknes pilsētā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 9.11.2017., Nr. 223 https://www.vestnesis.lv/op/2017/223.31

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

09.11.2017., Nr. 223

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rēzeknes pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 21

Pieņemts: 12.10.2017.

OP numurs: 2017/223.31

2017/223.31
RĪKI

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 5 Visi

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.21

Rēzeknē 2017.gada 12.oktobrī (prot. Nr.11, 24.p.)

Par studiju maksas piešķiršanu speciālistu piesaistei Rēzeknes pilsētā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43.panta trešo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Rēzeknes pilsētas dome piešķir un apmaksā maksas rezidentūras studiju maksu studējošajam ar mērķi veicināt kvalificētu speciālistu piesaisti Rēzeknes pilsētā.

2. Studiju maksu piešķir studējošajam, kurš:

2.1. studē rezidentūrā Latvijas valsts akreditētā izglītības iestādē un apgūst akreditētu profesionālo izglītības programmu medicīnā – specialitātes iegūšanai par maksu (turpmāk – pretendents);

2.2. nesaņem Rēzeknes pilsētas domes stipendiju, saskaņā ar Stipendiju nolikumu, kas apstiprināts ar Rēzeknes pilsētas domes 11.10.2013. lēmumu Nr.200.

II. Studiju maksas piešķiršanas kārtība

3. Studiju maksa pretendentam tiek piešķirta uz visu rezidentūras laiku.

4. Studiju maksas apmērs tiek noteikts atbilstoši izglītības iestādes noteiktajai maksai. No piešķirtās studiju maksas, normatīvajos aktos noteiktā kārtībā, pašvaldība ietur noteiktos obligātos nodokļu maksājumus.

5. Rēzeknes pilsētas dome ir tiesīga grozīt piešķirtās studiju maksas apmēru atbilstoši budžeta apropriācijai.

6. Pretendents ir tiesīgs pretendēt uz studiju maksas piešķiršanu, ja viņš atbilst šādiem kritērijiem:

6.1. pretendents apgūst kādu no Rēzeknes pilsētas domes noteiktajām atbalstāmajām ārstniecības specialitātēm, kas apstiprinātas ar atsevišķu Rēzeknes pilsētas domes lēmumu;

6.2. pretendenta sekmju vidējais vērtējums noslēgtā mācību gadā nav zemāks par 7 ballēm un pretendenta kvalifikāciju apliecina ārsta diploms, vai pretendents ir reģistrējies ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā;

6.3. pretendents stājies darba tiesiskajās attiecībās ar SIA "RĒZEKNES SLIMNĪCA" vai kādā citā no piedāvātajiem amatiem Rēzeknes pilsētas domes izveidotajās iestādēs un rakstveidā apliecinājis, ka pēc rezidentūras pabeigšanas nostrādās SIA "RĒZEKNES SLIMNĪCA" vai kādā no Rēzeknes pilsētas domes izveidotajām iestādēm pamatdarbā attiecīgajā (iegūtajā) specialitātē normālo darba laiku saskaņā ar noslēgto darba līgumu un iestādes darba kārtības noteikumiem turpmākos 5 (piecus) gadus vai atmaksās Rēzeknes pilsētas domei samaksāto studiju maksu šo noteikumu 14.punktā noteiktajos gadījumos.

7. Pretendents, kurš pretendē uz studiju maksas piešķiršanu, iesniedz šādus dokumentus:

7.1. pieteikumu, kurā norādīts vārds, uzvārds, kontaktinformācija, izglītības iestāde (attiecīgi norādot adresi, valsti, tālruņus), fakultāte, rezidentūras programmas nosaukums (iegūstamā specialitāte) un rezidentūras uzsākšanas un beigšanas datums;

7.2. izziņa no augstskolas, kurā norādīts fakts par studijām rezidentūrā, norādot iegūstamo specialitāti, rezidentūras sākuma un beigu datums, noteiktās studiju maksas samaksas termiņi un apmērs;

7.3. sekmju izraksts par pēdējo noslēgto mācību gadu;

7.4. darba līgums ar SIA "RĒZEKNES SLIMNĪCA" vai kādu no Rēzeknes pilsētas domes izveidotajām iestādēm;

7.5. rakstveida apliecinājums pēc rezidentūras nostrādāt SIA "RĒZEKNES SLIMNĪCA" vai kādā no Rēzeknes pilsētas domes izveidotajām iestādēm pamatdarbā attiecīgajā (iegūtajā) specialitātē normālo darba laiku saskaņā ar darba līguma un iestādes darba kārtības noteikumiem turpmākos piecus gadus vai atmaksāt Rēzeknes pilsētas domei samaksāto studiju maksu šo noteikumu 14.punktā minētajos gadījumos. Apliecinājums attiecas arī uz gadījumiem, ja pretendentam tiek piedāvāta vieta un studijas rezidentūrā tiek turpinātas par valsts budžeta līdzekļiem.

8. Kultūras, izglītības, sporta, veselības, sociālo un darba lietu komiteja (turpmāk – Komiteja) izvērtē pretendentu pieteikumus un tiem pievienotos dokumentus un sagatavo lēmuma projektu.

9. Komiteja vērtē tikai tos pretendentu pieteikumus, kuru iesniegtie dokumenti pilnībā atbilst šajos noteikumos noteiktajām prasībām.

10. Komitejai ir tiesības nepieciešamības gadījumā uzaicināt pretendentu uz Komitejas sēdi.

11. Lēmumu par studiju maksas piešķiršanu vai izmaksas pārtraukšanu pieņem Rēzeknes pilsētas dome.

12. Par studiju maksas samaksu Rēzeknes pilsētas dome slēdz līgumu ar izglītības iestādi.

13. Pretendents, par kuru tiek maksāta studiju maksa, katru gadu līdz 1.oktobrim iesniedz Rēzeknes pilsētas domei izglītības iestādes izsniegtu dokumentu, kas apliecina faktu par rezidentūras turpināšanu attiecīgajā specialitātē, par kuru tiek maksāta studiju maksa un darba tiesiskajām attiecībām.

14. Pretendentam piešķirtā studiju maksa un izglītības iestādei Rēzeknes pilsētas domes samaksātā studiju maksa nav jāatmaksā, izņemot šādus gadījumus:

14.1. pretendents nebeidz rezidentūru, tiek eksmatrikulēts, neiegūst noteikto specialitāti;

14.2. pretendenta sekmju vidējais vērtējums ir zemāks par 7 ballēm;

14.3. pretendentam tiek izbeigtas darba tiesiskās attiecības ar SIA "Rēzeknes Slimnīca" vai kādu no Rēzeknes pilsētas domes izveidotajām iestādēm;

14.4. pretendents pēc rezidentūras pabeigšanas nenostrādā SIA "RĒZEKNES SLIMNĪCA" vai kādā no Rēzeknes pilsētas domes izveidotajām iestādēm attiecīgajā specialitātē normālo darba laiku saskaņā ar darba līguma un iestādes darba kārtības noteikumiem 5 (piecus) gadus.

14.5. pretendents Rēzeknes pilsētas domei nav iesniedzis 13.punktā noteikto informāciju;

14.6. pretendents sniedzis nepatiesas ziņas, pretendējot uz studiju maksas piešķiršanu.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs A.Bartaševičs

 

Paskaidrojuma raksts
Rēzeknes pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr.21 "Par studiju maksas piešķiršanu speciālistu piesaistei Rēzeknes pilsētā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Likuma "Par pašvaldībām" 12.pants nosaka, ka pašvaldības attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju interesēs var brīvprātīgi realizēt savas iniciatīvas ikvienā jautājumā, ja tas nav Saeimas, Ministru kabineta, ministriju, citu valsts pārvaldes iestāžu, tiesas vai citu pašvaldību kompetencē vai arī ja šāda darbība nav aizliegta ar likumu.

Likuma par pašvaldībām 43.panta trešā daļa nosaka, ka dome var pieņemt saistošos noteikumus arī, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi.

Saistošo noteikumu mērķis – veicināt kvalificētu medicīnas speciālistu piesaisti Rēzeknes pilsētā.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Rēzeknes pilsētas dome piešķir un apmaksā studiju maksu studējošajiem ar mērķi veicināt kvalificētu medicīnas speciālistu piesaisti Rēzeknes pilsētā. Par studiju maksas saņemšanu izglītības iestāde slēdz līgumu ar Rēzeknes pilsētas domi. Pēc rezidentūras pabeigšanas, pretendents apņemas turpināt darba tiesiskās attiecības ar SIA "Rēzeknes Slimnīca" vai kādu no Rēzeknes pilsētas domes izveidotajām iestādēm pamatdarbā attiecīgajā (iegūtajā) specialitātē normālo darba laiku saskaņā ar darba līguma un iestādes darba kārtības noteikumiem 5 (piecus) gadus.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošajos noteikumos noteiktās kārtības izpildei Rēzeknes pilsētas dome gadskārtējā pašvaldības budžetā plānos līdzekļus, kas nepieciešami rezidentu studiju maksas piešķiršanai.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Ar šāda veida palīdzību tiks veicināta kvalificētu medicīnas speciālistu piesaiste Rēzeknes pilsētā.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.1pantu saistošo noteikumu projekts ar paskaidrojuma rakstu tiek publicēts domes mājaslapā www.rezekne.lv, kā arī būs pieejams domes Iedzīvotāju apkalpošanas centrā.

Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 45.pantu saistošie noteikumi tiks publicēti izdevumā "Latvijas Vēstnesis", vietējā laikrakstā un pašvaldības mājaslapā internetā.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs A.Bartaševičs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!