Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2017. gada 27. jūnija noteikumi Nr. 372 "Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 28. jūlija noteikumos Nr. 435 "Kārtība, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumus un izdevumus un nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 29.06.2017., Nr. 128 https://www.vestnesis.lv/op/2017/128.33

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 373

Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 28. augusta noteikumos Nr. 599 "Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība"

Vēl šajā numurā

29.06.2017., Nr. 128

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 372

Pieņemts: 27.06.2017.

OP numurs: 2017/128.33

2017/128.33
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 22 Pēdējās nedēļas laikā 7 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 372

Rīgā 2017. gada 27. jūnijā (prot. Nr. 32 39. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 28. jūlija noteikumos Nr. 435 "Kārtība, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumus un izdevumus un nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu"

Izdoti saskaņā ar Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma
5. panta trešās daļas 4. punktu, 11. panta pirmo
un otro daļu, 12. panta trešo daļu un 16. panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2015. gada 28. jūlija noteikumos Nr. 435 "Kārtība, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumus un izdevumus un nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu" (Latvijas Vēstnesis, 2015, 155. nr.; 2016, 131. nr.; 2017, 41. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 2.5. un 6.5. apakšpunktā un 9.1 punktā vārdus "normatīvajiem aktiem par pasažieru kategorijām, kuras ir tiesīgas izmantot braukšanas maksas atvieglojumus" ar vārdiem "braukšanas maksas atvieglojumu noteikumiem".

2. Svītrot 104. punktu.

3. Papildināt noteikumus ar 105. punktu šādā redakcijā:

"105. Šo noteikumu 4. pielikums stājas spēkā 2018. gada 1. janvārī."

4. Izteikt 4. un 5. pielikumu šādā redakcijā:

"4. pielikums
Ministru kabineta
2015. gada 28. jūlija
noteikumiem Nr. 435

Informācija par pasažieru pārvadāšanu un braukšanas maksas atvieglojumiem

Pārskata periods    
   
Pārvadājumu veids Reģionālās nozīmes maršruti

 Pilsētas nozīmes maršruti

 
Pārvadātāja nosaukums    
   
Plānošanas reģions

 

   

(norāda, ja pārvadājums tiek sniegts atbilstoši plānošanas reģionu teritoriālajam sadalījumam)

 

Sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījuma līguma numurs

   
   

 

Nr. 
p. k.

Pasažieru kategorija

Noteiktās atlaides (%)

Pārvadāto pasažieru skaits

Pasažierkilometri

Saņemtie ieņēmumi

(euro, bez PVN)

Nesaņemtie ieņēmumi (euro, bez PVN)

PVN par nesaņemtajiem ieņēmumiem (euro)

 

A

B

C

D

E

F

G

               
               
     

(pārskata sagatavošanas un iesniegšanas datums)

 

(atbildīgās personas paraksts, vārds, uzvārds, kontaktinformācija)

Norādījumi pārskata aizpildīšanai

1. Pārskatu aizpilda pārvadātāji, kas, izpildot sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījuma līgumu, pārvadā pasažierus, kuriem ir noteikti braukšanas maksas atvieglojumi saskaņā ar normatīvajiem aktiem vai tos noteikusi pašvaldība.

2. Ja saskaņā ar normatīvajiem aktiem vai pašvaldības lēmumu ir noteikti atvieglojumi, kā arī tarifi dažādām pasažieru kategorijām, informāciju par katru kategoriju norāda atsevišķi.

3. Informāciju par tādu kategoriju pasažieru pārvadāšanu, kurām ir tiesības izmantot sabiedrisko transportu ar braukšanas maksas atvieglojumiem, norāda kopā pa piemērotajām atlaižu grupām (piemēram, 100 % vai 50 % atlaide).

4. A aile – pasažieru kategorijas nosaukums (piemēram, pasažieri bez braukšanas maksas atvieglojumiem vai pensionāri, kas vecāki par 75 gadiem).

5. B aile – pasažieru kategorijai piemērotās atlaides procentos (piemēram, pensionāriem, kas vecāki par 75 gadiem, 100 % atlaide no biļetes cenas (abonementa biļetes cenas)).

6. C aile – pārvadāto pasažieru skaits. Ja pasažieriem tiek pārdotas abonementa biļetes un netiek uzskaitīts katrs pasažiera brauciens, norāda vidējo braucienu skaitu, kas noteikts, aprēķinot abonementa biļetes cenu.

7. D aile – uzskaitītie (aprēķinātie) pasažierkilometri, kas noteikti saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 28. jūlija noteikumu Nr. 435 "Kārtība, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumus un izdevumus un nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu" 95.2. apakšpunktu. Pasažieru pārvadājumos pilsētas nozīmes maršrutu tīklā D aili neaizpilda.

8. E aile – ieņēmumi no pārdotajām biļetēm un abonementa biļetēm, kurus pārvadātājs saņem no pasažiera. Norāda euro bez pievienotās vērtības nodokļa.

9. F aile – nesaņemtā ieņēmumu daļa, kuru pārvadātājs nav saņēmis no pasažiera sakarā ar noteikto braukšanas maksas atvieglojumu piemērošanu. Norāda euro bez pievienotās vērtības nodokļa.

10. G aile – pievienotās vērtības nodoklis par F ailē norādīto nesaņemto ieņēmumu daļu.

11. Rekvizītus "paraksts" un "datums" neaizpilda, ja pārskats sagatavots elektroniski atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

5. pielikums
Ministru kabineta
2015. gada 28. jūlija
noteikumiem Nr. 435

Informācija par zaudējumiem maršrutos, kuriem vairāk nekā 30 % no kopējā maršruta garuma ir ārpus pilsētas administratīvās teritorijas

Pārskata periods  
Pārvadātāja nosaukums  
Sabiedriskā transporta pasūtījuma līguma numurs  
   

Nr. p. k.

Maršruts (numurs un nosaukums)

Maršruta kopējais garums (km)

Maršruta daļa plānošanas reģionā (km)

Maršruta daļa plānošanas reģionā
 (%)

Kopējais nobraukums maršrutā (reisā) (km)

Kopējie izdevumi maršrutā (EUR)

Kopējie ieņēmumi maršrutā (EUR)

Tajā skaitā ieņēmumi no biļešu pārdošanas (EUR)

Kopējie zaudējumi maršrutā (EUR)

Aprēķinātā peļņa (EUR)

Zaudējumi par pašvaldības noteiktajiem braukšanas maksas atvieglojumiem (EUR)

Zaudējumi par personu ar invaliditāti pārvadāšanu (EUR)

Aprēķinātā kompensācija (EUR)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
                           
                           

Kopā

                       
     

(pārskata sagatavošanas un iesniegšanas datums)

 

(atbildīgās personas paraksts, vārds, uzvārds, kontaktinformācija)

Norādījumi tabulas aizpildīšanai

1.  2. aile – maršruta (reisa) numurs un nosaukums atbilstoši noslēgtās vienošanās nosacījumiem par maršrutu tīkla robežām. Norāda informāciju pa reisiem, ja maršruts sastāv no dažāda garuma reisiem.

2.  3. aile – maršruta (reisa) kopējais garums.

3.  4. aile – maršruta (reisa) daļa, kas atrodas ārpus pilsētas administratīvās teritorijas, vai nobraukums ārpus pilsētas administratīvās teritorijas, neietverot tehnisko nobraukumu (kilometros).

4.  5. aile – maršruta (reisa) daļa, kas atrodas ārpus pilsētas administratīvās teritorijas (procentos), noapaļojot līdz divām zīmēm aiz komata.

5.  6. aile – kopējais nobraukums maršrutā (reisā), neietverot tehnisko nobraukumu (kilometros).

6.  7. aile – kopējie izdevumi maršrutā (reisā).

7.  8. aile – kopējie ieņēmumi maršrutā (reisā), tai skaitā pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi saistībā ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu, tostarp ieņēmumi, kas gūti, pārvadājot pašvaldību noteiktās personas ar braukšanas maksas atvieglojumiem, un apmaksāti, pamatojoties uz pārvadātāja izrakstīto rēķinu.

8.  9. aile – tai skaitā ieņēmumi, kas gūti no biļešu (arī abonementa biļešu, dzīvnieku biļešu vai bagāžas biļešu) pārdošanas.

9.  10. aile – kopējie zaudējumi maršrutā (reisā), kurus nosaka, no izdevumiem atņemot ieņēmumus (7. aile – 8. aile).

10.  11. aile – aprēķinātā peļņa (saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 28. jūlija noteikumu Nr. 435 "Kārtība, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumus un izdevumus un nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu" (turpmāk – noteikumi) 54. punktu aprēķinātais peļņas apmērs, ņemot vērā 6. ailē norādīto nobraukumu).

11.  12. aile – zaudējumi saistībā ar pašvaldības noteiktajiem braukšanas maksas atvieglojumiem konkrētajā republikas pilsētas nozīmes maršrutā (reisā). Zaudējumus nosaka noteikumu 8. punktā minētajā kārtībā.

12.  13. aile – zaudējumi saistībā ar atvieglojumiem par personu ar invaliditāti pārvadāšanu konkrētajā republikas pilsētas nozīmes maršrutā (reisā).

13.  14. aile – aprēķinātās kompensācijas apmērs zaudējumu segšanai, kuru nosaka, no kopējiem zaudējumiem atņemot zaudējumus par republikas pilsētas pašvaldības noteiktajiem braukšanas maksas atvieglojumiem un valsts noteiktajiem atvieglojumiem par invalīdu pārvadāšanu un pieskaitot peļņas daļu. Aprēķinātos zaudējumus reizina ar maršruta (reisa) daļu plānošanas reģiona administratīvajā teritorijā ((10. aile – 12. aile – 13. aile + 11. aile) x 5. aile).

14. Rekvizītus "paraksts" un "datums" neaizpilda, ja informācija sagatavota elektroniski atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu."

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Satiksmes ministra vietā –
Ministru prezidenta biedrs,
ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!