Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2017. gada 20. jūnija noteikumi Nr. 349 "Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 4. augusta noteikumos Nr. 455 "Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu pasākuma "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā" īstenošanai"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 27.06.2017., Nr. 126 https://www.vestnesis.lv/op/2017/126.16

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 350

Noteikumi par īpaši aizsargājamo biotopu veidu sarakstu

Vēl šajā numurā

27.06.2017., Nr. 126

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 349

Pieņemts: 20.06.2017.

OP numurs: 2017/126.16

2017/126.16
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 16 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 349

Rīgā 2017. gada 20. jūnijā (prot. Nr. 31 22. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 4. augusta noteikumos Nr. 455 "Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu pasākuma "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā" īstenošanai"

Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma
5. panta ceturto un septīto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2015. gada 4. augusta noteikumos Nr. 455 "Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu pasākuma "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā" īstenošanai" (Latvijas Vēstnesis, 2015, 162. nr.; 2016, 91. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt 3. punktu aiz vārdiem "saskaņā ar" ar vārdiem un skaitļiem "Eiropas Parlamenta un Padomes (ES) 2013. gada 17. decembra Regulu (EK) Nr. 1305/2013 par atbalstu lauku attīstībai no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un ar ko atceļ Padomes regulu (EK) Nr. 1698/2005 un".

2. Svītrot 4. punkta ievaddaļā vārdu "lauku".

3. Papildināt I nodaļu ar 6.punktu šādā redakcijā:

"6.1 Šo noteikumu 1.1. apakšpunktā minētajā apakšpasākumā, kā arī šo noteikumu 25.2. un 25.3. apakšpunktā minētajās aktivitātēs (turpmāk – mežaudzes nomaiņa) atbalsta mistraudžu un priežu tīraudžu veidošanu. Mistraudze šo noteikumu izpratnē ir mežaudze, kurā citu koku sugu piemistrojuma īpatsvars (koku skaits) ir vismaz 25 procenti. Piemistrojumiem grupās maksimālā vienlaidu platība nepārsniedz 0,2 hektārus."

4. Svītrot 13. un 14. punktu.

5. Izteikt 24. punktu šādā redakcijā:

"24. Īstenojot atbalsta apakšpasākumu, pretendents īpaši aizsargājamā biotopa vai īpaši aizsargājamās sugas dzīvotnes atjaunošanas pasākumu plānam pievieno sugu un biotopu aizsardzības jomā sertificēta eksperta atzinumu par atļauto meža atjaunošanas paņēmienu. Īpaši aizsargājamā dabas teritorijā vai mikroliegumā mežaudzi atjauno saskaņā ar šo teritoriju aizsardzības un izmantošanas noteikumiem vai dabas aizsardzības plānu, kas izstrādāts atbilstoši normatīvajiem aktiem par īpaši aizsargājamās dabas teritorijas dabas aizsardzības plāna saturu un izstrādes kārtību."

6. Papildināt noteikumus ar 27.1 punktu šādā redakcijā:

"27.1 Ja atbalsta pretendents projekta iesniegumā nav iekļāvis visas šo noteikumu 27.5. apakšpunktā minētās kopšanas reizes, nākamajā projektu iesniegumu pieņemšanas kārtā tās iespējams ietvert jaunā projekta iesniegumā, ko vērtē atbilstoši šo noteikumu 42. punktā minētajiem nosacījumiem."

7. Izteikt 28. punktu šādā redakcijā:

"28. Jaunaudzes retina;

28.1. līdz 10 gadu vecās baltalkšņu mežaudzēs;

28.2. līdz 40 gadu vecās skuju koku, ozolu, ošu mežaudzēs, ja koku augstums nepārsniedz 10 metrus;

28.3. līdz 20 gadu vecās pārējo koku sugu mežaudzēs."

8. Aizstāt 30.1.2. apakšpunktā vārdus un skaitli "lapu kokiem ir sasniedzis vienu metru, bet skuju kokiem – vismaz 0,5 metrus" ar vārdiem "ir sasniedzis vienu metru".

9. Svītrot 32.1. apakšpunktā vārdus un skaitli "kurā citu koku sugu piemistrojuma īpatsvars (koku skaits) mežaudzē ir vismaz 25 procenti".

10. Izteikt 34. punktu šādā redakcijā:

"34. Atbalstu mežaudzes nomaiņai piešķir 70 procentu apmērā no attiecināmo izmaksu summas, ja nomainītās mežaudzes sugu sastāvs un koku skaits uz hektāru atbilst normatīvajos aktos par meža atjaunošanu un šo noteikumu 6.1 punktā minētajām prasībām."

11. Izteikt 36. punktu šādā redakcijā:

"36. Nomainot mežaudzi, ne mazāk kā piecus gadus saglabā vismaz 30 līdz 50 augtspējīgu koku uz hektāru, priekšroku dodot koku sugām ar ilgāku dzīves ciklu. Saglabājamos kokus ir pieļaujams atstāt līdz 0,2 hektāriem lielās grupās, norādot šo informāciju pasākumu plāna III nodaļas 1. un 2. punktā, kā arī ietverot ziņas par saglabājamo koku skaitu un sugām."

12. Izteikt 38. punktu šādā redakcijā:

"38. Veicot mežaudzes nomaiņu īpaši aizsargājamā biotopa vai īpaši aizsargājamās sugas dzīvotnes atjaunošanai, pretendents pasākumu plānam pievieno sugu un biotopu aizsardzības jomā sertificēta eksperta atzinumu par to, ka attiecīgajā platībā ir pieļaujama mežaudzes nomaiņa. Mežaudzes nomaiņu īpaši aizsargājamā dabas teritorijā vai mikroliegumā veic, ja to pieļauj šo teritoriju aizsardzības un izmantošanas noteikumi vai dabas aizsardzības plāns, kas izstrādāts atbilstoši normatīvajiem aktiem par īpaši aizsargājamās dabas teritorijas dabas aizsardzības plāna saturu un izstrādes kārtību. Ja teritorijai (izņemot Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu) nav izstrādāts dabas aizsardzības plāns, nepieciešams saskaņojums ar Dabas aizsardzības pārvaldi."

13. Papildināt 48. punkta pirmo teikumu aiz vārdiem "Valsts meža dienests" ar skaitli un vārdiem "10 darbdienu laikā pēc to saņemšanas".

14. Svītrot 62. punktu.

15. Izteikt 62.1 punktu šādā redakcijā:

"62.1 Atbalsta saņemšanas nosacījumi mežaudzes atjaunošanai (nomaiņai) vai ieaudzēšanai:

62.1. izmanto stādāmo materiālu, kas ražots atbilstoši normatīvajiem aktiem par meža reproduktīvo materiālu;

62.2. stādīto koku īpatsvars atjaunotajā (ieaudzētajā) mežaudzē pārsniedz 50 procentus no atjaunošanai (ieaudzēšanai) minimāli nepieciešamā koku skaita, izņemot apakšpasākuma "Meža ieaudzēšana" aktivitāti "Ieaugušas mežaudzes papildināšana un kopšana";

62.3. mežaudzi uzskata par atjaunotu (nomainītu) vai ieaudzētu, ja tā atbilst normatīvajos aktos par meža atjaunošanu, meža ieaudzēšanu un plantāciju mežiem noteiktajiem kritērijiem un ir retināta."

16. Izteikt 63.2.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"63.2.4. darbība ir vērsta uz nākotnes koku augšanas apstākļu uzlabošanu – nākotnes koki ir atzaroti un retināti, atbrīvojot augšanas telpu vismaz divu metru rādiusā, un atzarota ir vismaz viena trešdaļa no koka augstuma;".

17. Aizstāt 65. punktā vārdus un skaitli "nepārsniedz 0,1 hektāru" ar vārdiem un skaitli "nepiegulst pie nogabala robežas un nepārsniedz 0,1 hektāru".

18. Izteikt 66.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"66.1. pārskatu (divos eksemplāros) par projekta īstenošanas rezultātiem pasākumā (7. pielikums). Vienā pārskatā ietver informāciju par vienu īpašumu;".

19. Papildināt 68.1. apakšpunktu aiz vārdiem "pārsniedzot pieļaujamo kļūdu" ar vārdiem "līdz divām zīmēm aiz komata".

20. Papildināt noteikumus ar 68.1.1 apakšpunktu šādā redakcijā:

"68.1.1 atkarībā no izmantotā meža reproduktīvā materiāla kategorijas un no tā, vai izveidota mistraudze, priežu tīraudze vai tīraudze, šo noteikumu 69. punktā minētajā pārskatā norāda atbalsta intensitāti;".

21. Svītrot 80. punktu.

22. Izteikt 1. pielikuma III un IV nodaļu šādā redakcijā:

"III. Plānotās darbības

1.

Nr.
p. k.

Zemes vienības kadastra apzīmējums

Platības atrašanās vieta

Darbības

Pasākuma izpildes termiņš (datums, mēnesis, gads) un rezultāts

kvartāls1

nogabals1

platība (ha)

             
             

2.

Plānotā darbība   Atzīmēt nepieciešamo
Nomainot mežaudzi, ne mazāk kā piecus gadus plānots saglabāt vismaz 30 līdz 50 augtspējīgu koku uz hektāra (mežaudzes šķērslaukums ir mazāks par kritisko), priekšroku dodot koku sugām ar ilgāku dzīves ciklu

 

 

3.

Plānota mistraudze – informācija par audzes sastāva veidošanu, plānotajām darbībām

 

4.

Plānotā darbība  

Atzīmēt nepieciešamo

Aili aizpilda Valsts meža dienesta amatpersona

Blīva aizzēluma dēļ plānota retināšana mežaudzes ierīkošanas gadā (veicot nomaiņu)

   

   

Piezīme. 1 Norāda, ja pasākumi plānoti meža zemē.

IV. Sugu sastāvs (ieaudzēšanai, atjaunošanai, nomaiņai)

Nr. 
p. k.

Nogabala numurs

Platība (ha)

Koku sugas1 nosaukums

Konkrētās sugas1 koku skaits vienā hektārā

Plānotais stādīšanas termiņš

Meža reproduktīvais

materiāls (kategorija)

             
             

Piezīme. 1 Ja vienā nogabalā plānots stādīt vairāku sugu kokus, informāciju par katru koku sugu raksta jaunā rindā."

23. Izteikt 2. pielikumu šādā redakcijā:

"2. pielikums
Ministru kabineta
2015. gada 4. augusta
noteikumiem Nr. 455

Atbalsta apmērs

Nr.
p. k.

Atbalstāmā aktivitāte

Attiecināmo izmaksu summa
(euro par hektāru)

Atbalsta intensitāte (%)

par mežaudzes ierīkošanu

par retināšanu vai kopšanu

1. Meža ieaudzēšana
1.1. Meža ieaudzēšana

1085

204

70 – mistraudzēm, valdošajai sugai izmantojot stādāmo materiālu ar kategoriju "atlasīts", "uzlabots" vai "pārāks", un priedēm tīraudzē

60 – mistraudzēm, valdošajai sugai izmantojot stādāmo materiālu "ieguves vieta zināma"

1.2. Ieaugušas mežaudzes papildināšana un kopšana

648

204

70 – mistraudzēm, valdošajai sugai izmantojot stādāmo materiālu ar kategoriju "atlasīts", "uzlabots" vai "pārāks", un priedēm tīraudzē

60 – mistraudzēm, valdošajai sugai izmantojot stādāmo materiālu "ieguves vieta zināma"

2. Meža ugunsgrēkos un dabas katastrofās iznīcinātu mežaudžu atjaunošana
2.1. Meža atjaunošana un kopšana

1085

204

100

3. Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai
3.1. Jaunaudžu retināšana

440

70 – mistraudzēm un priedēm

60 – pārējām

3.2. Jaunaudžu retināšana ar atzarošanu

611

70 – mistraudzēm un priedēm

60 – pārējām

3.3. Neproduktīvas mežaudzes nomaiņa

993

204 vai 3071

70 – mistraudzēm
3.4. Valdošās koku sugas nomaiņa

Piezīme. 1 Ja retināšana nepieciešama blīva aizzēluma dēļ (saskaņā ar Meža apsaimniekošanas atbalsta pasākumu plāna III sadaļas "Plānotās darbības" 3. apakšpunktu)."

24. Izteikt 7. pielikumu šādā redakcijā:

"7. pielikums
Ministru kabineta
2015. gada 4. augusta
noteikumiem Nr. 455

Pārskats par projekta īstenošanas rezultātiem pasākumā
"Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā"

1. Vispārīgā informācija

Projekta numurs  
Atbalsta saņēmējs – vārds, uzvārds vai nosaukums  
LAD klienta numurs  
Bankas konta Nr.  

2. Informācija par projektu

Ieviešot projektu, sasniegts(-i) mērķis(-i) (atzīmēt vajadzīgo):

Īstenots ieguldījums meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai

Ieaudzēts mežs

Atjaunotas meža ugunsgrēkos un dabas katastrofās iznīcinātas mežaudzes

Cits (norādīt, kāds) _________________________________

Projektā tika īstenotas šādas aktivitātes (aizpildīt nepieciešamo):

Nr.

p. k.

Atbalstāmā aktivitāte

Zemes vienības kadastra numurs

Projekta īstenošanas vieta

Teritorijas veids3

VMD pārbaude

kvartāls

nogabals

stādīto koku skaits platībā (gab.)1 vai rezultāts (mistraudze, tīraudze vai priežu tīraudze)2 (aizpilda pretendents)

platība (ha)

(aizpilda pretendents)

Pārbaudē uzmērītā platība (ha)

Atbalsta intensitāte (%), izvērtējot rezultātu un meža reproduk-

tīvā

materiāla kategoriju

(piezīmes)

1. Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai    
1.1. Jaunaudžu retināšana                
1.2. Jaunaudžu retināšana ar atzarošanu                
1.3. Paaugas retināšana                
1.4. Pameža pārveidošana                
1.5. Neproduktīvas mežaudzes nomaiņa                
1.6. Kopšana                
1.7. Valdošās sugas nomaiņa                
1.8. Kopšana                
2. Meža ieaudzēšana    
2.1. Meža ieaudzēšana4                
2.2. Ieaugušas mežaudzes papildināšana un kopšana4                
3. Meža ugunsgrēkos un dabas katastrofās iznīcinātu mežaudžu atjaunošana    
3.1. Meža atjaunošana                
3.2. Atjaunotās mežaudzes kopšana                

Piezīmes.

1 Norāda, ja veikta atjaunošana, ieaudzēšana vai nomaiņa.

2 Norāda, ja veikta retināšana.

3 Norāda teritorijas veidu, kurā īstenots projekts (mazāk labvēlīgs apvidus, Eiropas nozīmes aizsargājama dabas teritorija (Natura 2000) vai pārējā zeme).

4 Norāda meža ieaudzēšanai izmantoto stādāmo materiālu.

Pārskats iesniegts      
 

(datums*)

   

APSTIPRINU,

ka mežsaimnieciskie darbi notikuši pārskatā norādītajā apjomā un atbilstoši pasākuma īstenošanas nosacījumiem.

 
 

(atbalsta pretendenta piezīmes)

 
 

(atbalsta saņēmēja vārds, uzvārds un paraksts*)

 

Aizpilda Valsts meža dienesta amatpersona

APSTIPRINU,

ka mežsaimnieciskie darbi notikuši pārskatā norādītajā apjomā un atbilstoši pasākuma īstenošanas nosacījumiem.

 
 

(Valsts meža dienesta amatpersonas piezīmes)

     
 

(amats, vārds, uzvārds un paraksts*)

 
   

(datums*)

 

Piezīmes.

1. * Dokumenta rekvizītus "paraksts" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

2. ** Lauku atbalsta dienesta piezīme par aktuālo klienta kontu norādāma maksājuma pārskaitīšanai un klienta datu patiesuma kontrolei."

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Zemkopības ministra vietā –
aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!