Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2016. gada 1. aprīļa lēmums Nr. 42 "Par akciju sabiedrības "Rēzeknes siltumtīkli" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 5.04.2016., Nr. 65 https://www.vestnesis.lv/op/2016/65.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 43

Par akciju sabiedrības "Rēzeknes siltumtīkli" saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību

Vēl šajā numurā

05.04.2016., Nr. 65

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 42

Pieņemts: 01.04.2016.

OP numurs: 2016/65.5

2016/65.5
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 8 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.42

Rīgā 2016.gada 1.aprīlī (prot. Nr.12, 2.p.)

Par akciju sabiedrības "Rēzeknes siltumtīkli" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators), pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" (turpmāk – Likums) 6.panta otro daļu, pilda tai ar likumu nodotās funkcijas un savas kompetences ietvaros patstāvīgi pieņem lēmumus un izdod administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem.

Regulators konstatē

1. Akciju sabiedrības "Rēzeknes siltumtīkli", vienotais reģistrācijas numurs: 40003215480, juridiskā adrese: Rīgas iela 1, Rēzekne, LV-4601 (turpmāk – AS "Rēzeknes siltumtīkli"), koģenerācijas stacijā N.Rancāna ielā 5 un Rīgas ielā 1, Rēzeknē, saražotās siltumenerģijas tarifi pie dabasgāzes diferencētajiem tirdzniecības gala tarifiem atkarībā no dabasgāzes tirdzniecības cenas tika noteikti ar Regulatora 2013.gada 13.februāra lēmumu Nr.36 "Par akciju sabiedrības "Rēzeknes siltumtīkli" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifiem" (turpmāk – Lēmums Nr.36), kurā zemākais apstiprinātais tarifs ir pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 184,97 EUR/tūkst.n.m3 un tai atbilstošā piemērojamā dabasgāzes tirdzniecības gala tarifa.

2. Regulators 2008.gada 24.jūlijā pieņēma lēmumu Nr.247 "Par akciju sabiedrības "Latvijas Gāze" dabasgāzes apgādes tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 114.nr.), ar kuru apstiprināja dabasgāzes diferencētos tirdzniecības gala tarifus lietotājiem atkarībā no dabasgāzes patēriņa apjoma gadā un dabasgāzes tirdzniecības cenām, sākot no 128,06 EUR/tūkst.n.m3.

3. AS "Latvijas Gāze" oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" (nr.49) 2016.gada 10.martā ir publicējusi dabasgāzes tirdzniecības cenu 2016.gada martam un prognozi 2016.gada aprīlim un maijam. Lietotājiem ar dabasgāzes patēriņu virs 25 tūkst.nm3 gadā 2016.gada martā piemērojami dabasgāzes diferencētie tirdzniecības gala tarifi pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 177,86 EUR/tūkst.nm3, aprīlī varētu tikt piemēroti dabasgāzes diferencētie tirdzniecības gala tarifi pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 177,86 EUR/tūkst.nm3, bet maijā – pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 163,63 EUR/tūkst.nm3.

4. Saskaņā ar Regulatora 2010.gada 11.jūnija lēmuma Nr.1/10 "Koģenerācijas tarifu aprēķināšanas metodika" 42.punktu, ja prognozējamā dabasgāzes tirdzniecības cena un attiecīgais dabasgāzes tirdzniecības gala tarifs neiekļaujas Regulatora apstiprināto tarifu tabulā, komersants pēc Regulatora pieprasījuma iesniedz tarifu projektu vai Regulators nosaka tarifa piemērošanas kārtību atbilstoši piemērojamam dabasgāzes diferencētajam tirdzniecības gala tarifam.

5. Likuma 1.pants nosaka Likuma mērķi – nodrošināt iespēju saņemt nepārtrauktus, drošus un kvalitatīvus sabiedriskos pakalpojumus, kuru tarifi atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām, un Likuma 9.panta pirmās daļas 1.punkts nosaka Regulatora funkciju aizstāvēt lietotāju intereses un veicināt sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju attīstību.

6. AS "Rēzeknes siltumtīkli" pilnvarotais pārstāvis padomes sēdē izteica viedokli, ka nepieciešams noteikt tarifu piemērošanas kārtību.

Regulators secina

1. Regulators ir izvērtējis Lēmumā Nr.36 noteikto tarifu piemērošanu un Regulatora rīcībā esošo informāciju par AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes tirdzniecības cenu 2016.gada martā un cenas prognozi 2016.gada aprīlim un maijam un secina, ka AS "Rēzeknes siltumtīkli" no 2016.gada marta nevarēs piemērot saražotās siltumenerģijas tarifu atbilstoši faktiskajai dabasgāzes tirdzniecības cenai un attiecīgi piemērojamam dabasgāzes diferencētajam tirdzniecības gala tarifam, jo Regulatora Lēmumā Nr.36 apstiprinātā tarifu tabula neietver AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes publicēto tirdzniecības cenu 2016.gada martā un cenas prognozi 2016.gada aprīlim un maijam.

2. AS "Rēzeknes siltumtīkli" siltumenerģijas ražošanas tarifs ir nepieciešama komponente SIA "Rēzeknes enerģija", vienotais reģistrācijas numurs: 42403021332, juridiskā adrese: Rīgas iela 1, Rēzekne, LV-4601, siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifā.

3. Izvērtējot Administratīvā procesa likuma 66.pantā noteiktos lietderības apsvērumus attiecībā uz administratīvā akta nepieciešamību, lai sasniegtu tiesisku (leģitīmu) mērķi, un administratīvā akta piemērotību attiecīgā mērķa sasniegšanai, Regulators secina, ka šīs lietas ietvaros konstatētie fakti norāda uz administratīvā akta izdošanas nepieciešamību un pamatotību, lai AS "Rēzeknes siltumtīkli" varētu piemērot saražotās siltumenerģijas tarifus situācijā, kad AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes tirdzniecības cena ir zemāka par Lēmumā Nr.36 iekļauto cenu. Regulators secina, ka šis administratīvais akts ir nepieciešams, piemērots un vajadzīgs attiecīgā mērķa – nodrošināt iespēju saņemt sabiedriskos pakalpojumus par tarifiem, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām – sasniegšanai.

4. Ņemot vērā Likumā noteikto Regulatora funkciju – aizstāvēt lietotāju intereses un veicināt sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju attīstību, Regulatoram jānosaka Lēmumā Nr.36 apstiprināto tarifu piemērošanas kārtība atbilstoši AS "Latvijas Gāze" publicētajam dabasgāzes diferencētajam tirdzniecības gala tarifam norēķinos par 2016.gada martu un turpmākajiem mēnešiem. Savukārt sabiedrisko pakalpojumu lietotāju interesēs ir, lai sabiedriskā pakalpojuma sniedzējs – AS "Rēzeknes siltumtīkli" – norēķinos piemērotu siltumenerģijas tarifu atbilstoši attiecīgajā mēnesī piemērojamam AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes tirdzniecības gala tarifam. Izdarot Administratīvā procesa likuma 66.pantā noteiktos lietderības apsvērumus attiecībā uz administratīvā procesa dalībnieku tiesību un interešu ierobežojumu, Regulators secina, ka šajā lēmumā noteiktā AS "Rēzeknes siltumtīkli" siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtība saistīta tikai ar AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes tirdzniecības cenas samazināšanos, līdz ar to ar šo lēmumu netiek ierobežotas AS "Rēzeknes siltumtīkli" un lietotāju intereses.

5. Lai sasniegtu Likuma 1.pantā noteikto mērķi, izpildot Likuma 9.panta pirmās daļas 1.punktā noteikto funkciju, Regulators secina, ka ar Lēmumu Nr.36 apstiprinātie AS "Rēzeknes siltumtīkli" koģenerācijas stacijā Rancāna ielā 5 un Rīgas ielā 1, Rēzeknē, saražotās siltumenerģijas tarifi ir piemērojami atbilstoši attiecīgajā mēnesī piemērojamam AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes diferencētajam tirdzniecības gala tarifam.

6. Regulators, pieņemot šo lēmumu, vadās no privātpersonu (šajā gadījumā – AS "Rēzeknes siltumtīkli" sniegto sabiedrisko pakalpojumu lietotāju un AS "Rēzeknes siltumtīkli") tiesību un tiesisko interešu ievērošanas principa, to samērojot ar citiem Administratīvā procesa likumā nostiprinātajiem administratīvā procesa principiem, tai skaitā samērīguma principu. Regulatora ieskatā, šā administratīvā akta mērķi nav iespējams sasniegt ar citiem samērīgiem, ekonomiski un tiesiski pamatotiem līdzekļiem.

Saskaņā ar Regulatora 2010.gada 11.jūnija lēmuma Nr.1/10 "Koģenerācijas tarifu aprēķināšanas metodika" 42.punktu, pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 1.pantu, 6.panta otro daļu, 7.panta pirmo daļu, 9.panta pirmās daļas 1.punktu un Administratīvā procesa likuma 8.pantu, 13.pantu, 15.panta divpadsmito daļu, 57.pantu, 65.panta trešo daļu, 66.pantu,

padome nolemj:

uzdot AS "Rēzeknes siltumtīkli" norēķiniem par 2016.gada martu un turpmāk, līdz jaunu AS "Rēzeknes siltumtīkli" siltumenerģijas tarifu apstiprināšanai, piemērot Regulatora apstiprinātos koģenerācijas stacijā N.Rancāna ielā 5 un Rīgas ielā 1, Rēzeknē, saražotās siltumenerģijas tarifus (Regulatora 2013.gada 13.februāra lēmums Nr.36 "Par akciju sabiedrības "Rēzeknes siltumtīkli" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifiem"; Latvijas Vēstnesis, 2013, 33.nr.) atbilstoši piemērojamam AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes diferencētajam tirdzniecības gala tarifam atkarībā no dabasgāzes tirdzniecības cenas:

Dabasgāzes tirdzniecības cena
(EUR/tūkst.n.m.3)
Dabasgāzes diferencētais tirdzniecības gala tarifs
(EUR/tūkst.n.m.3)
Siltumenerģijas tarifs,
EUR/MWh
128,06 177,65 29,37
135,17 184,76 29,76
142,29 191,87 30,15
149,40 198,99 30,54
156,52 206,10 30,93
163,63 213,22 31,32
170,74 220,33 31,71
177,86 227,45 32,10

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs R.Irklis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!