Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas pilsētas būvvalde
Rīgas pilsētas būvvalde publicē lēmumus par publiskās apspriešanas rīkošanu. Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas būvvalde publicē pieņemtos lēmumus par adreses piešķiršanu, maiņu, precizēšanu vai likvidēšanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas pilsētas būvvaldes 2016. gada 9. decembra lēmums Nr. BV-16-487-ls "Par zemes vienību un ēku adrešu maiņu un piešķiršanu Mežciema, Dreiliņu un Pļavnieku apkaimē". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.12.2016., Nr. 242 https://www.vestnesis.lv/op/2016/242.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

12.12.2016., Nr. 242

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas pilsētas būvvalde

Veids: lēmums

Numurs: BV-16-487-ls

Pieņemts: 09.12.2016.

OP numurs: 2016/242.5

2016/242.5
RĪKI

Rīgas pilsētas būvvaldes lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rīgas pilsētas būvvaldes lēmums Nr. BV-16-487-ls

Rīgā 2016. gada 9. decembrī

Par zemes vienību un ēku adrešu maiņu un piešķiršanu Mežciema, Dreiliņu un Pļavnieku apkaimē

Rīgas pilsētas būvvalde (turpmāk – Būvvalde) saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likuma 17. panta ceturtajā prim daļā noteikto un atbilstoši Ministru kabineta 08.12.2015. noteikumos Nr. 698 "Adresācijas noteikumi" (turpmāk – Adresācijas noteikumi) noteiktajiem adreses piešķiršanas pamatprincipiem pieņem lēmumu par adreses piešķiršanu, maiņu, precizēšanu vai likvidēšanu.

[1.] Būvvalde, izskatot Valsts adrešu reģistra informācijas sistēmas publiskos datus, Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas datus, dokumentus un adrešu piešķiršanas procesa tiesisko regulējumu,

konstatē:

[1.1.] Būvvalde konstatē, ka Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 17. panta ceturtajā prim daļā ir noteikts, ka adresi piešķir, maina, precizē vai likvidē saskaņā ar likumu vai pašvaldības lēmumu. Adresācijas ieviešana, uzturēšana, pilnveidošana un pārskatīšana ir pašvaldībai noteikta pastāvīgi veicama funkcija, kas ir vērsta uz sabiedrības interesēm nodrošināt orientēšanos un konkrētu objektu identificēšanu administratīvās teritorijas ietvaros. Pašvaldībai nav noteiktas brīvas izvēles iespējas izvēlēties ieviest vai neieviest savā administratīvajā teritorijā vienotām prasībām atbilstošu adresācijas sistēmu. Adresācijas veidošanas obligātās prasības, kuras pašvaldībai ir jāievēro, ir noteiktas ar Adresācijas noteikumiem. Pašvaldībai ar normatīvajiem aktiem arī nav noteiktas tiesības izvēlēties, vai savas darbības ietvaros ievērot ārējā normatīvā akta prasības, vai neievērot.

Vienotas adresācijas sistēmas ieviešanas mērķis visā valsts teritorijā ir saistīts ar paredzamu, vienotiem principiem atbilstošas numerācijas ieviešanu. Likumdevējs, nosakot pašvaldībai pienākumu ieviest pašvaldības teritorijā adresācijas sistēmu, ir noteicis adresēšanas principus, kas ir obligāti pildāmi. Adrešu atkārtošanās dažādiem adresācijas objektiem nav pieļaujama, tāpat arī nereglamentēta adrešu numuru secība, vai adrešu numuru izvietojums nepareizās ielu adrešu numuru pusēs, vai adrešu numuru sasaiste ar ielas nosaukumiem, no kuriem netiek nodrošināta piekļuve adresācijas objektam, pilsētas teritorijā nedrīkst pastāvēt. Likumdevējs, nosakot adresācijas sistēmas pamatprincipus un adrešu numuru piešķiršanas kārtību, kā arī adreses pierakstīšanas kārtību, ir paredzējis sistēmu, kas to realizējot dod valsts iedzīvotājiem viennozīmīgu iespēju orientēties un paredzēt apvidū atpazīstamajiem adresācijas objektiem tiem piešķiramos adreses numurus un to secību, kas savukārt nodrošina iespēju personām, kas lieto adreses un pēc tām orientējās pilsētvidē, intuitīvi nojaust pareizu virzienu, lai atrastu sevi interesējošo adresācijas objektu. Vienveidīgas adresācijas ieviešana ir būtiska, lai nodrošinātu sabiedrības intereses orientēties pilsētvidē, meklējot adresācijas objektus. Adresācijas sistēmas ietvaros nav noteikti vai paredzēti izņēmumi, kad īpašniekam vai kādai personai būtu dotas tiesības noteikt adresācijas objektu adreses. Sabiedrības intereses ir vērtējamas augstāk par atsevišķa indivīda interesēm un gadījumā, kad šīs intereses ir pretrunā, tad, piemērojot tiesību normas, ir jāsasniedz tiesisks risinājums, kurš atbilst tiesību normas jēgai un būtībai sabiedrības interesēs.

[1.2.] Saskaņā ar Adresācijas noteikumu 9. punktu pašvaldības domei vai pašvaldības kompetentai institūcijai bez personas piekrišanas, izvērtējot konkrēto situāciju, ir tiesības piešķirt adresi, ja adrese adresācijas objektam nav piešķirta, un mainīt, likvidēt vai precizēt adreses pieraksta formu, ja reģistrētā adrese neatbilst Adresācijas noteikumos minētajām prasībām.

[1.3.] Rīgas domes 04.04.2014. saistošo noteikumu Nr. 114 "Rīgas pilsētas pašvaldības nolikums" 157.1 punktā noteikts, ka, ja saskaņā ar likumu pirms Būvvaldes lēmuma par adreses piešķiršanu, maiņu, precizēšanu vai likvidēšanu, kas tiek izdots kā vispārīgais administratīvais akts, nepieciešams uzklausīt lēmuma iespējamos adresātus, Būvvalde uzklausīšanu var veikt, rīkojot publisko apspriešanu.

[1.4.] Ņemot vērā ievērojamo adresācijas objektu skaitu Mežciema, Dreiliņu un Pļavnieku apkaimē, kuriem ir jāmaina vai jāpiešķir adrese, un lielo ieinteresēto personu skaitu, kuru tiesiskās intereses var tikt skartas, Būvvalde 17.10.2016. pieņēma lēmumu Nr. BV-16-421-ls " Par publiskās apspriešanas rīkošanu zemes vienību un ēku adrešu maiņai un piešķiršanai Mežciema, Dreiliņu un Pļavnieku apkaimē", nosakot publiskās apspriešanas norises laiku no 18.10.2016. līdz 09.11.2016. Publiskās apspriešanas laikā tika saņemtas piecdesmit piecas aptaujas anketas, trīspadsmit iesniegumi un viens elektroniskais pasta ziņojums. Būvvalde 09.12.2016. ir apkopojusi publiskās apspriešanas rezultātus – Nr. BV-16-16868-nd "Publiskās apspriešanas viedokļu apkopojums zemes vienību un ēku adrešu maiņai un piešķiršanai Mežciema, Dreiliņu un Pļavnieku apkaimē" un publicējusi tos oficiālajā Būvvaldes mājaslapā www.rpbv.lv.

[2.] Būvvalde, izvērtējot tās rīcībā esošo informāciju un konstatētos faktus, pieejamos dokumentus saistībā ar adreses piešķiršanas procesa tiesisko regulējumu, publiskās apspriešanas rezultātus,

secina:

[2.1.] Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 17. panta ceturto prim daļu pašvaldības lēmumu par adrešu piešķiršanu, maiņu, precizēšanu vai likvidēšanu var izdot arī vispārīgā administratīvā akta veidā.

Būvvaldes ieskatā pašvaldībai noteiktā adrešu piešķiršanas kompetence (Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likuma 17. panta ceturtā prim daļa) nosaka par pienākumu veikt adrešu piešķiršanu, maiņu un sakārtošanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām, tai skaitā ieviest adresācijas pamatprincipiem atbilstošu adresāciju Rīgā.

Interpretējot Adresācijas noteikumu 9. punktu gan gramatiski gan atbilstoši tā jēgai un būtībai ir secināms, ka atbilstoši Adresācijas noteikumu 9. punktā noteiktajam Būvvaldei ir pienākums mainīt adreses adresācijas objektiem, ja to adreses neatbilsts normatīvo aktu prasībām. Adresācijas noteikumi nosaka adrešu piešķiršanas kārtību, kas Būvvaldei ir saistoša un ir jāizpilda.

Adresācijas noteikumu 3. punktā ir noteikts, ka adrese ir noteiktā secībā sakārtotu nosaukumu un numuru – adreses elementu – kopa, kas nodrošina adresācijas objekta atrašanās vietas noteikšanu valstī un ko reģistrē adrešu reģistrā. Ņemot vērā hierarhisko adresācijas sistēmas uzbūvi, ir jāņem vērā, ka, izdarot izmaiņas hierarhiski augstākā adresācijas objektā, izmaiņas ir jāizdara arī attiecīgajiem hierarhiski zemākajiem adresācijas objektiem, kurus skar izdarītās izmaiņas.

[2.2.] Adresācijas noteikumu 2.8. apakšpunkts nosaka, ka adresācijas objekts ir dzīvošanai, saimnieciskai, administratīvai vai publiskai darbībai paredzēta ēka, 2.9. apakšpunktā noteikts, ka adresācijas objekts ir apbūvei paredzēta zemes vienība, un 2.10. apakšpunktā noteikts, ka adresācijas objekts ir telpu grupa.

[2.3.] Adresācijas noteikumu 8. punktā ir noteikts, ka adresācijas sistēmai piemēro šādus pamatprincipus:

– administratīvajā teritorijā adrese nedrīkst atkārtoties (8.1. apakšpunkts);

– katram adresācijas objektam (funkcionāli saistītam objektu kopumam) piešķir vienu adresi; (8.2. apakšpunkts);

– adresācijas objekta nosaukumu veido atbilstoši Valsts valodas likumā noteiktajām prasībām un normatīvajiem aktiem vietvārdu informācijas jomā (8.3. apakšpunkts);

– viena adreses elementa garums nepārsniedz 40 rakstzīmes (8.4. apakšpunkts);

– ciema, viensētas, ēkas un apbūvei paredzētas zemes vienības nosaukumā nedrīkst izmantot vārdu savienojumu, kas satur fiziskas personas vārdu un uzvārdu un informāciju par saimnieciskās darbības formu (8.5. apakšpunkts);

– adresācijas objektu numuros izmanto naturālus skaitļus, kas pierakstīti ar arābu cipariem (8.6. apakšpunkts).

Adresēm Rīgā ir jāatbilst adresācijas sistēmai noteiktajiem pamatprincipiem. Ja Būvvalde konstatē, ka adrese neatbilst noteiktajām prasībām, tad Būvvaldei ir obligāti jāpieņem lēmums par adreses maiņu vai pieraksta precizēšanu. Būvvalde ir konstatējusi, ka vairākas adreses Rīgā atkārtojas vairākiem funkcionāli patstāvīgiem adresācijas objektiem, kas nav pieļaujams, tāpat arī Būvvalde ir konstatējusi, ka vairāku adrešu pierakstā tiek lietoti divi adrešu numuri, kas pierakstīti kā daļskaitlis, kas nonāk pretrunā ar Adresācijas noteikumu 8.2. un 8.6. apakšpunkta prasībām, jo adresācijas objektam piešķiramais adreses numurs atbilstoši 17.1. apakšpunktam nedrīkst būt pretrunā ar 8.6. apakšpunkta prasībām jo adreses numurs ir viens skaitlis un vienīgais izņēmums adreses numuru veidošanas kārtībā ir noteikts adresācijas noteikumu 18. punktā, lai izvairītos no adrešu numuru atkārtošanās. Būvvaldei, konstatējot lietotu adrešu neatbilstību adresācijas sistēmas prasībām, tās ir jāmaina un attiecīgi jāprecizē to pieraksts. Par konstatētajām adresēm, kas neatbilst adresācijas sistēmas pamatprincipiem, ir organizēta un notikusi publiskā apspriešana.

[2.4.] Adresācijas noteikumu 12. punkts nosaka, ja apbūvei paredzētai zemes vienībai adrese ir piešķirta:

– pirmajai ēkai, kas tiek būvēta vai ir uzbūvēta uz apbūvei paredzētas zemes vienības, un ar to funkcionāli saistītajām ēkām saglabā zemes vienībai piešķirto adresi (12.1. apakšpunkts);

– katrai nākamajai ēkai un ar to funkcionāli saistītajām ēkām, kuras būvēs vai ir uzbūvētas uz apbūvei paredzētas zemes vienības, izvērtējot konkrēto situāciju, piešķir jaunu adresi (12.2. apakšpunkts).

Būvvaldei gadījumā, kad ēkas adrese nesakrīt ar zemes vienības adresi, ir pienākums mainīt vai piešķirt adresi zemes vienībai, lai izpildītu Adresācijas noteikumu 12. punkta prasības.

[2.5.] Adresācijas noteikumu 13. punkts nosaka, ja uz apbūvei paredzētas zemes vienības atrodas vairākas funkcionāli nesaistītas ēkas, katrai ēkai un ar to funkcionāli saistītajām ēkām piešķirt atsevišķu adresi neatkarīgi no tā, vai ēkas ir viena īpašnieka vai vairāku īpašnieku īpašumā (valdījumā).

[2.6.]Adresācijas noteikumu 14. punkts nosaka, ka pilsētu un ciemu teritoriju daļās, kur ir ielas, apbūvei paredzētai zemes vienībai vai ēkai piešķir numuru ar piesaisti ielas nosaukumam. Pilsētu un ciemu teritoriju daļās, kur nav ielu, līdz ielu izbūvei vai gadījumā, ja brauktuvei noteikts ceļa statuss, apbūvei paredzētai zemes vienībai adresi var nepiešķirt, bet ēkai kopā ar zemes vienību saglabā vai piešķir nosaukumu. Divu mēnešu laikā pēc ielu izveides un nosaukumu piešķiršanas tām pašvaldības dome vai pašvaldības kompetentā institūcija pieņem lēmumu par iepriekš piešķirto adrešu maiņu, apbūvei paredzētas zemes vienības vai ēkas nosaukumu aizstājot ar numuru un piesaistot to ielas nosaukumam.

[2.7.] Adresācijas noteikumu 19. punktā noteikts, ka pilsētu un ciemu teritoriju daļās, kur ir ielas, apbūvei paredzētai zemes vienībai vai ēkai numuru piešķir, ņemot vērā tuvāko ielu, ko nosaka, izvērtējot konkrēto situāciju.

[2.8.] Adresācijas noteikumu 17.1. apakšpunktā noteikts, ka pilsētās zemes vienību un ēku numurus piešķir no ielas sākuma augošā secībā virzienā no apdzīvotās vietas centra uz nomali, ielas kreisajā pusē piešķirot nepāra numurus, labajā pusē – pāra numurus.

[2.9.] Adresācijas noteikumu 18. punkts nosaka, ka, lai izvairītos no iepriekš piešķirtu numuru atkārtošanās, zemes vienības un ēkas numuru papildina ar latviešu alfabēta lielo burtu (18.1. apakšpunkts) vai ar mazo burtu "k" un defisi, aiz defises norādot korpusa numuru (18.2. apakšpunkts).

[2.10.] Adresācijas noteikumu 30. punktā noteikts, ka beidzot pastāvēt adresācijas objektam, izņemot telpu grupu, pašvaldības dome vai pašvaldības kompetentā institūcija pieņem lēmumu par adreses likvidēšanu. Ja beidz pastāvēt telpu grupa, telpu grupas adresi dzēš no adrešu reģistra bez lēmuma pieņemšanas par adreses likvidēšanu. Telpu grupu adreses likvidē arī Valsts zemes dienests neievērojot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 17. panta ceturtajā prim daļā noteikto adrešu likvidēšanas kārtību pamatojoties uz adresācijas noteikumos noteikto.

[2.11.] Būvvalde atbilstoši situācijai apvidū, faktiskajiem un tiesiskajiem apstākļiem ir novērtējusi adresācijas objektu piešķiramās adreses un ir nodevusi tās publiskajai apspriešanai.

[2.12.] Administratīvā procesa likuma 62. panta pirmā daļa noteikts, ka, lemjot par tāda administratīvā akta izdošanu, kurš varētu būt nelabvēlīgs adresātam vai trešajai personai, iestāde noskaidro un izvērtē adresāta vai trešās personas viedokli un argumentus šajā lietā.

[2.13.] Ņemot vērā iepriekš minēto, nepieciešams mainīt ēku un zemes vienību adreses adresācijas objektiem, kuri neatbilst Adresācijas noteikumu 8. un 14. punkta, 17.1. apakšpunkta un 19. punkta prasībām, un piešķirt adreses objektiem, kuriem adreses nav bijušas piešķirtas, bet tās ir piešķiramas atbilstoši Adresācijas noteikumu 2.8. un 2.9. apakšpunkta un 13. punkta prasībām.

[2.14.] Ņemot vērā, ka adrese ir noteiktajā secībā sakārtotu nosaukumu un numuru – adreses elementu – kopa, tad Būvvaldei, veicot hierarhiski augstāka adresācijas objekta ēkas adreses maiņu, vienlaicīgi arī jāprecizē hierarhiski zemāku adresācijas objektu adrešu pieraksts atbilstoši mainītajam ēkas numuram, saglabājot telpu grupu esošo numerāciju.

Būvvalde atbilstoši Adresācijas noteikumu 2.10., apakšpunkta un 3.punkta prasībā veicot telpu grupas adreses pieraksta precizēšanu Valsts adrešu reģistra informācijas sistēmas datos, ievērojot ēkas mainīto adresi, telpu grupas adresi nemaina. Lai ēkā mainītu telpu grupu adreses, atbilstoši adresācijas noteikumu 24. punkta prasībām, sākot telpu grupu numerāciju ar adreses numuru "1", īpašniekam ir jāvēršas Būvvaldē un jāiesniedz telpu grupu adrešu maiņai nepieciešamā informācija.

[2.15.] Adresācijas noteikumu 32. punkts nosaka, ja adrese mainīta, kā arī ja precizēta pieraksta forma atbilstoši šajos noteikumos minētajām prasībām, dokumenti, kuros lietota iepriekšējā adrese, ir spēkā un dokumentu maiņa nav jāveic, izņemot, ja to paredz speciālais normatīvais akts.

Tādējādi, ja līdz šim tika izdoti dokumenti, kuros ir fiksēta cita adrese, tie joprojām ir spēkā esoši un to maiņa veicama tikai tad, ja to vēlas pats dokumenta turētājs vai ja to pieprasa normatīvo aktu prasības, bet attiecībā uz zemesgrāmatu apliecībām īpašuma unikālais identifikators ir kadastra numurs, un tas nemainās un adrešu maiņa neietekmē īpašuma piederības jautājumus.

Būvvalde informē, ka pēc lēmuma par adreses piešķiršanu, maiņu, likvidēšanu vai precizēšanu tiks sniegta informācija Valsts zemes dienestam adrešu reģistrācijai Valsts adrešu reģistra informācijas sistēmā, kā arī informāciju par aktuālajām adresēm citas valsts informācijas sistēmas un reģistri saņem automātiski no Valsts adrešu reģistra informācijas sistēmas. Lielā daļā gadījumu izmaiņas adresēs ir izsekojamas bez personas starpniecības, taču gadījumos, kad ir pastāvējusi adrešu atkārtošanās, jeb vairāki adresācijas objekti ir lietojuši vienu adresi, bet adreses maiņas gadījumā katram adresācijas objektam ir piešķirta sava, unikāla adrese, ne vienmēr tehnisku risinājumu dēļ ir iespējama nodrošināt automātisku informācijas nodošanu gala lietotājam pareizā veidā un šādos gadījumos adrešu lietotājiem ir ieteicams pārliecināties vai adrešu informācija personu rīcībai ir aktuāla. Tāpat arī izmaiņas hierarhiski dažāda līmeņa adresēs nevar tikt nodotas automātiski, gadījumā ja viendzīvokļa ēkā ir lietots dzīvokļa adreses numurs, tad pēc adrešu maiņas automātiski nav nodrošināma korekta adrešu datu pāreja, jo viendzīvokļa ēkām telpu grupu adreses nepiešķir un iedzīvotājiem ir jālieto ēkas adrese (Adresācijas noteikumu 26. punkts).

Personas pašas ir atbildīgas par pareizu adrešu lietošanu. Šī lēmuma publicēšanā oficiālajā Latvijas Republikas laikrakstā nodrošina visu ar šo adrešu saistīto personu apziņošanu par notikušajām izmaiņām un personas (arī personas, kuras nav adresācijas objektu īpašnieki) nevar aizbildināties ar nezināšanu par izmaiņām adresācijā, taču personām pašām ir arī jāveic darbības, lai attiecībā uz viņiem tiktu lietota pareiza adrešu informācija. Personām pašām ir jāpaziņo informācija par mainīto adresi visiem ar ko tiek uzturēta personiskā vai lietišķā sarakste vai arī ir nodibinātas un pastām saistības. Tāpat arī, lai sekmētu, pēc iespējas nekļūdīgu pasta sūtījumu nogādi, ēkām apvidū pēc iespējas ātrāk ir jāuzstāda ēkas adreses numura zīmes.

Ja komersanta juridiskā adrese tiek mainīta, tad komersantam par adreses maiņu ir jāinformē Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs, kurš adrešu informācijas aktualizēšanu Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā veic bez maksas.

Personām, kuru dzīvesvieta deklarēta mainītajās adresēs, būtu lietderīgi pārliecināties par deklarētās adreses maiņas faktu. Deklarētās dzīvesvietas adreses pārbaudi var veikt, vēršoties Rīgas pilsētas Iedzīvotāju dzīvesvietas reģistrācijas nodaļās vai elektroniski izmantojot e-pakalpojumu "Mani dati Iedzīvotāju reģistrā", "Manā īpašumā deklarētās personas", kas pieejams interneta vietnē www.latvija.lv. Plašāka informācija pieejama interneta vietnē www.pmlp.gov.lv un https://pasvaldiba.riga.lv.

Ēku iedzīvotājiem ir nepieciešams pārbaudīt un precizēt reģistrēto informāciju par deklarētajām dzīvesvietu adresēm (Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 6. un 7. pants). Personām, kuru deklarētās dzīvesvietu adreses bijušas ēkās ar vienādām adresēm, būtu lietderīgi veikt nepieciešamās darbības, lai Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē būtu nodrošināta aktuāla informācija par pareizām iedzīvotāju dzīvesvietu deklarētajām adresēm. Būvvalde papildus paskaidro, ka informāciju par iedzīvotāju deklarētajām adresēm ir tiesiska precizēt vienīgi pati persona, kuru tas skar, jo nevienai no valsts pārvaldes iestādēm nav noteiktas tiesības mainīt informāciju par iedzīvotāju deklarētajām adresēm. Pareiza informācija par adresi ir būtiska, lai nodrošinātu saziņu ar iedzīvotāju un dati varētu tikt izmantoti arī nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanā. Ja persona nav mainījusi dzīvesvietu, bet ēkai ir mainīta adrese atkārtota dzīvesvietas deklarēšana nav jāveic, bet jāprecizē Iedzīvotāju reģistra dati atbilstoši mainītajai adresei.

Deklarētās dzīvesvietas adreses pārbaudi var veikt, vēršoties Rīgas pilsētas Iedzīvotāju dzīvesvietas reģistrācijas nodaļās vai elektroniski izmantojot e-pakalpojumu "Mani dati Iedzīvotāju reģistrā", "Manā īpašumā deklarētās personas", kas pieejams interneta vietnē www.latvija.lv. Plašāka informācija pieejama interneta vietnēs www.pmlp.gov.lv un https://pasvaldiba.riga.lv.

Personām ir iespēja veikt deklarētās dzīvesvietas adreses precizēšanu, kad saglabājas pirmreizējās deklarācijas datums, vai arī atkārtoti deklarēt savu dzīvesvietu

Būvvalde atbilstoši pieprasījumam var izsniegt bezmaksas izziņu, kas apliecina adreses maiņas faktu.

[2.16.] Ievērojot tiesiskos aspektus, kas regulē adreses piešķiršanu, kā arī, ievērojot lietderības apsvērumus, saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 65. panta otro daļu un 66. pantu ir secināms, ka Būvvaldei ir jāpieņem lēmums par adreses maiņu saistībā ar adresēm, kuras neatbilst adresācijas sistēmas pamatprincipiem, lai tiktu ieviesta vienota adresācijas sistēma Rīgā. Adreses maiņa zemes vienībai un ēkai ir nepieciešama, lai nodrošinātu normatīvajos aktos noteikto adrešu veidošanas kārtību, kas noteikta, lai radītu iespējas ātri un viennozīmīgi valsts teritorijā identificēt adresācijas objektu apvidū. Adreses maiņa ir tiesiski pamatota, un ar adreses maiņu faktiski tiks sasniegts tiesisks mērķis. Adreses maiņa atbilstoši Adresācijas noteikumiem ir iespējama vienīgi, izdodot administratīvo aktu, līdz ar ko administratīvā akta izdošana ir vienīgais iespējamais veids, lai nodrošinātu adresācijas objekta identificēšanu apvidū, ievērojot adresācijas sistēmas prasības. Administratīvais akts par adreses maiņu būtiski neierobežo Administratīvā procesa dalībnieku tiesības un tiesiskās intereses, jo vienīgais tiesiskais pienākums, kas izriet saistībā ar administratīvo aktu par adreses maiņu, ir jaunās adreses lietošana, kas nav vērtējama kā tiesību ierobežojums, bet gan kā pienākums, lai nodrošinātu saziņas un atrašanas iespējas. Adresācijas noteikumiem atbilstošu adrešu piešķiršana adresācijas objektiem valsts teritorijā nodrošina valsts, pašvaldības un sabiedrības būtiskās intereses, kas saistītas ar personas sasniedzamību, orientēšanos apvidū un adresācijas objektu identificēšanu. Salīdzinot sabiedrības un valsts pārvaldes intereses ar privātpersonai uzlikto pienākumu lietot piešķirto adresi, ir secināms, ka privātpersonas tiesiskās intereses netiek aizskartas vai kā savādāk ierobežotas, jo persona jau lieto adresi un tai jauns tiesisks pienākums netiek noteikts. Ievērojot Administratīvā procesa likuma 13. pantā noteikto samērīguma principu, ir secināms, ka labumu, ko sabiedrība un valsts pārvalde iegūst ar noteikto ierobežojumu, proti, lietot administratīvā akta adresātam mainīto adresi, kas atbilst pilsētā pastāvošajam ielu tīklam, uzliek administratīvā akta adresātam ļoti nelielu ierobežojumu, taču sabiedrības ieguvums ir ievērojami lielāks, jo sakārtota adresācija nodrošina arī operatīvo dienestu efektīvāku darbību, kas var ietekmēt ar cilvēku veselību un dzīvību saistītus jautājumus.

[3.] Būvvalde, ievērojot minēto un pamatojoties uz Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 17. panta ceturto prim daļu, Adresācijas noteikumu 2.8., 2.9., 2.10. un 8.1., 8.2., 8.6. apakšpunktu, 9., 12., 13. un 14. punktu, 17.1., 18.1. un 18.2. apakšpunktu, 19., 28., 29., 30., 34. un 39. punktu, Būvvaldes oficiālajā mājaslapā www.rpbv.lv publicēto publiskās apspriešanas viedokļu apkopojumu zemes vienību un ēku adrešu maiņai un piešķiršanai Mežciema, Dreiliņu un Pļavnieku apkaimē,

nolemj:

[3.1.] mainīt Adresācijas noteikumu 8.1., 8.2, 8.6. un 17.1. apakšpunktam neatbilstošas esošās adreses, piešķirot jaunas adreses:

Nr.p.k.

Esošā adrese

Klasifikatora kods

Piešķiramā adrese

Kadastra apzīmējums

3.1.1.

Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela 11 k-1

106309017

Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela

11 k-2

01001212056005

3.1.2.

Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela 16

101813478

Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela

16A

01001211407001

3.1.3.

Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela 22A

101813525

Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela

20A

01001212121

3.1.4.

       

01001212121001

3.1.5.

Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela 22C

106251966

Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela

18A

01001210723

3.1.6.

Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela 34

101813582

Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela

34A

01001212004002

3.1.7.

Andreja Saharova iela 1G

105345388

Andreja Saharova iela

1E

01001212426005

3.1.8.

Andreja Saharova iela 2

102636437

Andreja Saharova iela

2B

01001211042002

3.1.9.

     

2C

01001211042003

3.1.10.

     

2D

01001211042004

3.1.11.

     

2E

01001211042006

3.1.12.

Andreja Saharova iela 25A

104582740

Andreja Saharova iela

25B

01001211410001

3.1.13.

Andreja Saharova iela 4

101815102

Andreja Saharova iela

2A

01001210005

3.1.14.

Augusta Deglava iela 151

101125691

Augusta Deglava iela

151 k-1

01000711416004

3.1.15.

     

151 k-2

01000711416006

3.1.16.

     

151 k-3

01000711416007

3.1.17.

     

151 k-4

01000711416

3.1.18.

       

01000711416003

3.1.19.

     

151 k-5

01000711416005

3.1.20.

Augusta Deglava iela 156

101114847

Augusta Deglava iela

158A

01001211071004

3.1.21.

Augusta Deglava iela 160

101114863

Augusta Deglava iela

160 k-1

01001212042014

3.1.22.

     

160 k-2

01001212042015

3.1.23.

     

160 k-3

01001212042002

3.1.24.

     

160 k-4

01001212042013

3.1.25.

     

160 k-5

01001212042012

3.1.26.

Augusta Deglava iela 164A

106358986

Augusta Deglava iela

160B

01001211347

3.1.27.

       

01001211347001

3.1.28.

Biķernieku iela 121

101820877

Biķernieku iela

121K

01000922336

3.1.29.

       

01000922336001

3.1.30.

     

121N

01000922338

3.1.31.

       

01000922338002

3.1.32.

     

121S

01000920644001

3.1.33.

     

121T

01000920644006

3.1.34.

     

121U

01000922337001

3.1.35.

       

01000920644004

3.1.36.

     

125

01000920629014

3.1.37.

Biķernieku iela 121E

105869740

Biķernieku iela

125

01000920552

3.1.38.

Biķernieku iela 162

101820965

Biķernieku iela

162C

01001230116006

3.1.39.

     

162D

01001230116002

3.1.40.

Celmu iela 2

101823704

Celmu iela

2 k-1

01001220046001

3.1.41.

Celmu iela 3

101823712

Celmu iela

3B

01001220066002

3.1.42.

Dravnieku iela 6

101877397

Dravnieku iela

6 k-2

01001210295002

3.1.43.

Dzelzavas iela 111

101879087

Dzelzavas iela

117 k-7

01000922076

3.1.44.

       

01000922076001

3.1.45.

     

117 k-8

01000922076002

3.1.46.

Dzelzavas iela 111A

101879095

Dzelzavas iela

117 k-1

01000922088

3.1.47.

       

01000922088001

3.1.48.

     

117 k-2

01000922088006

3.1.49.

     

117 k-3

01000922088002

3.1.50.

     

117 k-4

01000922088005

3.1.51.

     

117 k-5

01000922088004

3.1.52.

     

117 k-6

01000922088003

3.1.53.

Gaiļezera iela 8

101888545

Gaiļezera iela

8A

01001220259004

3.1.54.

Hipokrāta iela 2

101834018

Hipokrāta iela

2 k-1

01001222078021

3.1.55.

     

2 k-2

01001222078016

3.1.56.

     

2 k-3

01001222078003

3.1.57.

     

2 k-4

01001222078013

3.1.58.

     

2 k-5

01001222079002

3.1.59.

     

2 k-6

01001222079001

3.1.60.

Hipokrāta iela 23

101834034

Hipokrāta iela

19B

01001222005027

3.1.61.

Hipokrāta iela 25A

101834042

Hipokrāta iela

25B

01001222005011

3.1.62.

Hipokrāta iela 29

101834067

Hipokrāta iela

31

01001220282019

3.1.63.

Hipokrāta iela 55

103729602

Hipokrāta iela

118A

01001220279008

3.1.64.

     

49

01001220279005

3.1.65.

     

51

01001220279004

3.1.66.

     

53

01001220279001

3.1.67.

Hipokrāta iela 6

101834122

Hipokrāta iela

8

01001220284003

3.1.68.

Ilūkstes iela 20

101117940

Ilūkstes iela

22

01001212415

3.1.69.

Ilūkstes iela 28

101117981

Ilūkstes iela

28A

01001211463002

3.1.70.

Ilūkstes iela 30

101117998

Ilūkstes iela

30 k-1

01001211095002

3.1.71.

Jasmuižas iela 9A

101836704

Jasmuižas iela

7A

01001212117004

3.1.72.

     

9B

01001212117001

3.1.73.

Jāņa Grestes iela 14

101836511

Jāņa Grestes iela

14A

01001211533004

3.1.74.

Juglas iela 20

101838773

Juglas iela

20A

01001232075004

3.1.75.

     

22

01001232075002

3.1.76.

Juglas iela 20B

106005576

Juglas iela

28

01001230116016

3.1.77.

Lielvārdes iela 130

101928616

Lielvārdes iela

136

01000712246

3.1.78.

       

01000712246010

3.1.79.

     

136 k-1

01000712246001

3.1.80.

     

136 k-10

01000712246013

3.1.81.

     

136 k-11

01000712246014

3.1.82.

     

136 k-12

01000712247004

3.1.83.

     

136 k-13

01000712246015

3.1.84.

     

136 k-14

01000712246016

3.1.85.

     

136 k-15

01000712247005

3.1.86.

     

136 k-16

01000712246004

3.1.87.

     

136 k-17

01000712246005

3.1.88.

     

136 k-18

01000712246007

3.1.89.

     

136 k-19

01000712246006

3.1.90.

     

136 k-2

01000712246002

3.1.91.

     

136 k-20

01000712246017

3.1.92.

     

136 k-21

01000712246009

3.1.93.

     

136 k-22

01000712246008

3.1.94.

     

136 k-3

01000712247

3.1.95.

       

01000712247001

3.1.96.

     

136 k-4

01000922048001

3.1.97.

     

136 k-5

01000712247006

3.1.98.

     

136 k-6

01000712247002

3.1.99.

     

136 k-7

01000712246011

3.1.100.

     

136 k-8

01000712246012

3.1.101.

     

136 k-9

01000712247003

3.1.102.

Lielvārdes iela 68

101929208

Lielvārdes iela

68 k-2

01000920409009

3.1.103.

     

68 k-3

01000920409008

3.1.104.

     

68 k-4

01000920409005

3.1.105.

     

68 k-5

01000920409011

3.1.106.

     

68 k-6

01000920409003

3.1.107.

     

68 k-7

01000920409002

3.1.108.

     

68 k-8

01000920409014

3.1.109.

Lielvārdes iela 70

101929240

Lielvārdes iela

66A

01000922145

3.1.110.

       

01000922145001

3.1.111.

Linezera iela 3

101931501

Linezera iela

3 k-1

01000920336001

3.1.112.

     

3 k-10

01000920336002

3.1.113.

     

3 k-11

01000920336003

3.1.114.

     

3 k-12

01000920336014

3.1.115.

     

3 k-13

01000920336004

3.1.116.

     

3 k-14

01000920336005

3.1.117.

     

3 k-15

01000920336006

3.1.118.

     

3 k-16

01000920336019

3.1.119.

     

3 k-17

01000920336010

3.1.120.

     

3 k-18

01000920336032

3.1.121.

     

3 k-2

01000920336026

3.1.122.

     

3 k-3

01000920336011

3.1.123.

     

3 k-4

01000920336027

3.1.124.

     

3 k-5

01000920336012

3.1.125.

     

3 k-6

01000920336029

3.1.126.

     

3 k-7

01000920336021

3.1.127.

     

3 k-8

01000920336020

3.1.128.

     

3 k-9

01000920336007

3.1.129.

Linezera iela 6

101931526

Linezera iela

6 k-1

01000920481005

3.1.130.

     

6 k-2

01000920481001

3.1.131.

     

6 k-3

01000920481004

3.1.132.

     

6 k-4

01000920481003

3.1.133.

     

6 k-5

01000920481009

3.1.134.

     

6 k-6

01000920481007

3.1.135.

     

6 k-7

01000920481008

3.1.136.

     

6 k-8

01000920481014

3.1.137.

Lubānas iela 113A

101933417

Lubānas iela

113B

01001212282004

3.1.138.

     

113C

01001212282003

3.1.139.

Lubānas iela 129B

105965410

Lubānas iela

129E

01001211289100

3.1.140.

     

129F

01001211289068

3.1.141.

     

129G

01001211289072

3.1.142.

     

129H

01001211289073

3.1.143.

Lubānas iela 129D

105886740

Lubānas iela

129I

01001211193004

3.1.144.

     

129J

01001211193006

3.1.145.

Lubānas iela 133

101933642

Lubānas iela

133B

01001211314002

3.1.146.

     

133C

01001211314003

3.1.147.

     

133D

01001211283

3.1.148.

       

01001211283015

3.1.149.

       

01001211283016

3.1.150.

       

01001211283014

3.1.151.

     

133E

01001211314005

3.1.152.

Malienas iela 89

103324197

Malienas iela

87

01001220255002

3.1.153.

Mežciema iela 26

101951306

Mežciema iela

26A

01001220134002

3.1.154.

Mežciema iela 49

101951492

Mežciema iela

43A

01001222050

3.1.155.

       

01001222050001

3.1.156.

Pavasara gatve 4

101963353

Pavasara gatve

4A

01001211331001

3.1.157.

Pļavnieku iela 10

102696943

Pļavnieku iela

10A

01001212340016

3.1.158.

Rudens iela 1

101981138

Rudens iela

1A

01001212524002

3.1.159.

     

1B

01001212524003

3.1.160.

Sergeja Eizenšteina iela 2

101987944

Sergeja Eizenšteina iela

14

01001220329027

3.1.161.

     

18

01001220329013

3.1.162.

     

18 k-1

01001220329038

3.1.163.

     

18 k-2

01001220329036

3.1.164.

     

18 k-3

01001220329037

3.1.165.

     

20

01001222004007

3.1.166.

     

22

01001220281012

3.1.167.

     

22 k-1

01001220281007

3.1.168.

     

22 k-2

01001220281006

3.1.169.

Sergeja Eizenšteina iela 2A

103461466

Sergeja Eizenšteina iela

24

01001220281005

3.1.170.

Sergeja Eizenšteina iela 2B

103461538

Sergeja Eizenšteina iela

26

01000922089

3.1.171.

       

01000922089001

3.1.172.

Sergeja Eizenšteina iela 4

101988013

Sergeja Eizenšteina iela

16

01001220327

3.1.173.

       

01001220327001

3.1.174.

Sergeja Eizenšteina iela 59

101988126

Sergeja Eizenšteina iela

59A

01001220282101

3.1.175.

Sergeja Eizenšteina iela 6

102635966

Sergeja Eizenšteina iela

8

01001222004001

3.1.176.

Sergeja Eizenšteina iela 6A

103412413

Sergeja Eizenšteina iela

10

01001220323

3.1.177.

       

01001220323001

3.1.178.

Šmerļa iela 1A

101828336

Šmerļa iela

15

01000920021057

3.1.179.

Šmerļa iela 1B

104601556

Šmerļa iela

11

01000920021058

3.1.180.

Šmerļa iela 1C

104601564

Šmerļa iela

3B

01000920021060

3.1.181.

Šmerļa iela 3

102673032

Šmerļa iela

21

01000920021043

3.1.182.

     

23

01000920021042

3.1.183.

     

3 k-1

01000920021066

3.1.184.

     

3 k-16

01000920021053

3.1.185.

     

3 k-17

01000920021046

3.1.186.

     

3 k-18

01000920021045

3.1.187.

     

3 k-2

01000920021073

3.1.188.

     

3 k-3

01000920021061

3.1.189.

     

3 k-4

01000920021072

3.1.190.

     

3 k-5

01000920021052

3.1.191.

Šmerļa iela 3A

105764283

Šmerļa iela

3

01000922613

3.1.192.

Šmerļa iela 5

102610718

Šmerļa iela

13

01000920021093

3.1.193.

     

19

01000920021096

3.1.194.

     

7

01000920021095

3.1.195.

Šmerļa iela 5A

105764291

Šmerļa iela

17

01000922615

3.1.196.

       

01000920021044

3.1.197.

       

01000920021056

3.1.198.

       

01000920021012

3.1.199.

Ulbrokas iela 1

102010836

Ulbrokas iela

1F

01001212340035

3.1.200.

Ulbrokas iela 13

105625773

Ulbrokas iela

13 k-1

01000710234

3.1.201.

Ulbrokas iela 5

102010916

Ulbrokas iela

5A

01001212340008

3.1.202.

Zemes iela 3

102029252

Zemes iela

3A

01001212327002

3.1.203.

Zemes iela 7A

104582732

Zemes iela

7B

01001212756

3.1.204.

       

01001210201001

3.1.205.

Brīvības gatve 211

101126773

Brīvības gatve

211A

01000860034

3.1.206.

Brīvības gatve 326/328

101867160

Brīvības gatve

326

01001150135

3.1.207.

Raunas iela 10/12

101975046

Raunas iela

10

01000890095

3.1.208.

Tērbatas iela 6/8

102005600

Tērbatas iela

8B

01000210043005

3.1.209.

Biatlona iela 14

106694882

Biatlona iela

14 k-1

01001240649002

[3.2.] mainīt Adresācijas noteikumu 14. un 19. punktam neatbilstošas esošās adreses, piešķirot jaunas adreses:

Nr.p.k.

Esošā adrese

Klasifikatora kods

Piešķiramā adrese

Kadastra apzīmējums

3.2.128.

Krišjāņa Valdemāra iela 10

101111511

Jaņa Rozentāla laukums

1

01000090058001

3.2.1.

Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela 15A

103240034

Ulbrokas iela

1A

01001212724

3.2.2.

       

01001212724001

3.2.3.

     

1B

01001212724002

3.2.4.

Andreja Saharova iela 18

101853271

Praulienas iela

1

01001210810

3.2.5.

       

01001211163002

3.2.6.

       

01001211163001

3.2.7.

Andreja Saharova iela 1B

103412518

Pavasara gatve

8

01001212063

3.2.8.

Andreja Saharova iela 2

102636437

Jukuma Vācieša iela

1B

01001211042008

3.2.9.

     

1C

01001211042007

3.2.10.

Andreja Saharova iela 26

103546540

Pļavnieku iela

2C

01001212532

3.2.11.

       

01001212532001

3.2.12.

Andreja Saharova iela 3

101853327

Pavasara gatve

7

01001211238002

3.2.13.

Augusta Deglava iela 122

101114670

Ilūkstes iela

36A

01000712271002

3.2.14.

Augusta Deglava iela 164

101114888

Salnas iela

11A

01001211409005

3.2.15.

Augusta Deglava iela 175

101125810

Reinvaldu iela

15

01000920545

3.2.16.

Augusta Deglava iela 176

101114943

Reinvaldu iela

12

01001210984

3.2.17.

       

01001210984001

3.2.18.

Augusta Deglava iela 179

101125835

Reinvaldu iela

27

01000920586

3.2.19.

Augusta Deglava iela 182

101114976

Reinvaldu iela

14

01001210983

3.2.20.

       

01001210983001

3.2.21.

Augusta Deglava iela 182A

104776173

Reinvaldu iela

20

01001212705

3.2.22.

       

01001212705001

3.2.23.

Augusta Deglava iela 184

101114984

Reinvaldu iela

22

01001210982

3.2.24.

       

01001210982001

3.2.25.

Augusta Deglava iela 188

101115004

Reinvaldu iela

30

01001210981

3.2.26.

Biķernieku iela 120B

103375782

Hipokrāta iela

28

01001222047001

3.2.27.

Biķernieku iela 121

101820877

Dzelzavas iela

125

01000920636014

3.2.28.

    Ulbrokas iela

40F

01000922083003

3.2.29.

     

42F

01000922086001

3.2.30.

     

60

01000920724004

3.2.31.

     

62

01000920724003

3.2.32.

     

64

01000920542001

3.2.33.

     

66

01000920724002

3.2.34.

     

68

01000920724001

3.2.35.

Biķernieku iela 121D

106049344

Ulbrokas iela

60

01000920542

3.2.36.

Biķernieku iela 122

101864477

Vecā Biķernieku iela

5

01001222108018

3.2.37.

Biķernieku iela 146

104668247

Juglas iela

71

01001222067001

3.2.38.

Biķernieku iela 150

101864557

Vecā Biķernieku iela

63

01001220248

3.2.39.

       

01001220248001

3.2.40.

Biķernieku iela 152

101820932

Juglas iela

81

01001220277001

3.2.41.

Biķernieku iela 154

102672867

Vecā Biķernieku iela

67

01001220277011

3.2.42.

Biķernieku iela 162

101820965

Juglas iela

34

01001230116017

3.2.43.

Dzelzavas iela 120I

103413191

Ulbrokas iela

15

01000922334

3.2.44.

       

01000922334001

3.2.45.

Dzelzavas iela 120S

105013040

Ulbrokas iela

19A

01000922164

3.2.46.

       

01000922164001

3.2.47.

Hipokrāta iela 2

101834018

Sedas iela

12

01001220336001

3.2.48.

Jāņa Grestes iela 10

101836497

Praulienas iela

7

01001211289045

3.2.49.

     

9

01001211289046

3.2.50.

Jāņa Grestes iela 10A

106174342

Praulienas iela

9

01001210543

3.2.51.

Kaivas iela 26

101840134

Dzelzavas iela

139

01000920578

3.2.52.

       

01000920578001

3.2.53.

Kaivas iela 27

105646387

Juglas iela

101

01000920640

3.2.54.

Kaivas iela 3

105646370

Juglas iela

103

01000922608

3.2.55.

Ķeguma iela 57

101834444

Lielvārdes iela

72

01000710463

3.2.56.

       

01000710463001

3.2.57.

Ķeguma iela 61

105886837

Lielvārdes iela

72B

01000712267

3.2.58.

Ķeguma iela 76

101834477

Lielvārdes iela

76

01000710674

3.2.59.

       

01000710674001

3.2.60.

Ķeguma iela 78

104582716

Lielvārdes iela

80

01000710492

3.2.61.

       

01000712442001

3.2.62.

Ķeguma iela 78A

106453590

Lielvārdes iela

78

01000710493

3.2.63.

Ķeguma iela 80

101834485

Lielvārdes iela

104

01000710484

3.2.64.

       

01000710484001

3.2.65.

Līduma iela 31

101926991

Gaiļezera iela

3

01001220226

3.2.66.

       

01001222008008

3.2.67.

Lubānas iela 113A

101933417

Ilūkstes iela

2A

01001211250001

3.2.68.

     

2C

01001211250003

3.2.69.

     

2D

01001211250004

3.2.70.

     

2E

01001211250002

3.2.71.

Lubānas iela 119B

106200452

Jukuma Vācieša iela

1A

01001210681

3.2.72.

       

01001211042009

3.2.73.

Lubānas iela 121A

101933538

Jukuma Vācieša iela

2F

01001210253

3.2.74.

       

01001211289003

3.2.75.

Lubānas iela 125

101933562

Jukuma Vācieša iela

2 k-1

01001210255

3.2.76.

       

01001211289012

3.2.77.

     

2 k-2

01001211289013

3.2.78.

     

2 k-3

01001211289014

3.2.79.

Lubānas iela 127

101933587

Jukuma Vācieša iela

2E

01001210260

3.2.80.

       

01001211289058

3.2.81.

       

01001211289047

3.2.82.

       

01001211289050

3.2.83.

       

01001211289049

3.2.84.

       

01001211289052

3.2.85.

       

01001211289048

3.2.86.

       

01001211289051

3.2.87.

       

01001211289057

3.2.88.

       

01001211289056

3.2.89.

       

01001211289002

3.2.90.

       

01001211289053

3.2.91.

       

01001211289055

3.2.92.

       

01001211289054

3.2.93.

Lubānas iela 129D

105886740

Jukuma Vācieša iela

9

01001211193001

3.2.94.

Lubānas iela 139

101933667

Kupriču iela

7

01001211241005

3.2.95.

     

9

01001212956

3.2.96.

       

01001212369010

3.2.97.

Lubānas iela 139A

101933675

Kupriču iela

11

01001212369009

3.2.98.

     

7

01001212889

3.2.99.

Malienas iela 39

101937336

Hipokrāta iela

1A

01001220142

3.2.100.

       

01001220142001

3.2.101.

Mežciema iela 38

101951396

Celmu iela

12

01001220162

3.2.102.

       

01001220162001

3.2.103.

Mežciema iela 40

101951410

Celmu iela

14

01001220163

3.2.104.

       

01001220163001

3.2.105.

Salnas iela 1

101984504

Ulbrokas iela

22A

01001211431002

3.2.106.

Sedas iela 3A

105221544

Hipokrāta iela

2H

01001220337004

3.2.107.

Sedas iela 3B

105218144

Hipokrāta iela

2A

01001220337003

3.2.108.

Sergeja Eizenšteina iela 15

101987911

Druvienas iela

7

01001220103

3.2.109.

       

01001220103001

3.2.110.

Sergeja Eizenšteina iela 29A

105939877

Gaiļezera iela

1

01001222037

3.2.111.

       

01001222037001

3.2.112.

Strautu iela 100

103555855

Stigu iela

6

01000922002

3.2.113.

       

01000922002001

3.2.114.

Strautu iela 98

105290264

Stigu iela

4

01000922015

3.2.115.

       

01000922015001

3.2.116.

       

01000922015002

3.2.117.

Šmerļa iela 9

101828352

Druvienas iela

3

01001220013

3.2.118.

       

01001220013001

3.2.119.

Ulbrokas iela 38

103614737

Dzelzavas iela

127

01000922438

3.2.120.

       

01000922438003

3.2.121.

       

01000922438002

3.2.122.

       

01000922438001

3.2.123.

       

01000922438004

3.2.124.

Krišjāņa Valdemāra iela 10

101111511

Jaņa Rozentāla laukums

1

01000090058001

3.2.125.

       

01000090058

3.2.126.

Pēterbaznīcas iela 37

106453582

Reformācijas laukums

2

01000010010

3.2.127.

Skārņu iela 19

101991743

Reformācijas laukums

1

01000010055

3.2.128.

       

01000010055001

3.2.129.

Tērbatas iela 41/43

102005465

Ģertrūdes iela

24

01000220065002

3.2.130.

Skeletona iela 1

106694890

Biatlona iela

14 k-2

01001240649001

[3.3.] piešķirt adresācijas objektiem šādas adreses saskaņā ar Adresācijas noteikumu 2.8. un 2.9. apakšpunktu, 9. un 14. punktu:

Nr.p.k.

Piešķiramā adrese

Kadastra apzīmējums

3.3.1.

Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela

32

01001211050

3.3.2.

Andreja Saharova iela

1F

01001212426006

3.3.3.

 

35A

01001212671

3.3.4.

 

7

01001212391

3.3.5.

Augusta Deglava iela

152 k-3

01001211063

3.3.6.

 

156

01001211071

3.3.7.

 

164

01001211409

3.3.8.

Dzelzavas iela

115 k-1

01000922075003

3.3.9.

 

115 k-2

01000922075002

3.3.10.

 

125

01000922323

3.3.11.

Hipokrāta iela

25

01001222122

3.3.12.

 

27

01001220282

3.3.13.

 

2A

01001220337

3.3.14.

Jasmuižas iela

14

01001212044

3.3.15.

Juglas iela

83

01001220277

3.3.16.

Jukuma Vācieša iela

2

01001212346

3.3.17.

Kupriču iela

11

01001212903

3.3.18.

Lielvārdes iela

136 k-4

01000922048

3.3.19.

 

72A

01000712155001

     

01000712155

3.3.21.

Lubānas iela

113B

01001211331

3.3.22.

 

113C

01001212282

3.3.23.

Mežciema iela

34

01001220054002

     

01001220054

3.3.25.

 

36

01001220054001

3.3.26.

Salnas iela

12

01001212137

3.3.27.

 

20

01001212369

3.3.28.

 

4

01001212041

3.3.29.

 

6

01001212148

3.3.30.

Sedas iela

12

01001220336

3.3.31.

Sergeja Eizenšteina iela

14

01001220329

3.3.32.

 

20

01001220330

3.3.33.

 

22

01001220281

3.3.34.

Ulbrokas iela

27

01000922588

3.3.35.

 

42B

01000922084

3.3.36.

 

42D

01000922081

3.3.37.

 

42F

01000922086

3.3.38.

 

44H

01000920726

3.3.39.

 

5

01001212040

[3.4.] likvidēt adresācijas objektiem šādas adreses saskaņā ar Adresācijas noteikumu 30. punktu:

Nr.p.k.

Likvidējamā adrese

Klasifikatora kods

Kadastra apzīmējums

3.4.1.

Augusta Deglava iela

177

101125827

 

3.4.2.

Baltinavas iela

5

102640412

 

3.4.3.

Baltinavas iela

7

101860605

 

3.4.4.

Biķernieku iela

29

102641367

01000922148

3.4.5.

Celmu iela

17

101869806

01001220194001

3.4.6.

Dzeņu iela

1A

106359014

01001212056001

3.4.7.

Juglas iela

30

105854183

01000920027

3.4.8.

Kaivas iela

1

101907352

01000920571

[3.5.] precizēt mainīto ēku telpu grupu adrešu pierakstu atbilstoši mainītajai ēkas adresei, saglabājot uz lēmuma pieņemšanas brīdi Valsts adrešu reģistra informācijas sistēmā reģistrēto telpu grupas adreses numuru.

Atbilstoši Administratīvā procesa likuma 70. panta pirmajai daļai šis administratīvais akts stājas spēkā ar tā paziņošanas brīdi adresātam. Ar paziņošanu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" uzskatāms, ka vispārīgais administratīvais akts ir kļuvis zināms administratīvā akta adresātiem. Ar šādu paziņošanu netiek pārkāptas ieinteresēto tiesības uzzināt administratīvo aktu, un šāda paziņošana lielā ieinteresēto personu skaita dēļ ir uzskatāma par saprātīgu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 77. pantu un 79. panta pirmo daļu šo administratīvo aktu var apstrīdēt Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā Amatu ielā 4, Rīgā viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas, iesniedzot attiecīgu iesniegumu Būvvaldē Amatu ielā 4, Rīgā.

Būvvalde informē, ka ēkas numerācijas zīme jāuzstāda atbilstoši Rīgas domes 22.10.2013. saistošajiem noteikumiem Nr. 62 "Par ielu un laukumu nosaukuma zīmju, ēku, telpu grupu numura zīmju un virziena rādītāju uz infrastruktūras, kultūras vai tūrisma objektiem izvietošanas kārtību Rīgas pilsētā".

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs I.Vircavs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!