Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2016. gada 27. septembra noteikumi Nr. 647 "Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 1. decembra noteikumos Nr. 686 "Kārtība, kādā nominē kandidātus valdes un padomes locekļu amatiem kapitālsabiedrībās, kurās valstij kā dalībniekam (akcionāram) ir tiesības izvirzīt valdes vai padomes locekļus, un valdes locekļus valsts kapitālsabiedrībās, kurās ir izveidota padome"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 13.10.2016., Nr. 199 https://www.vestnesis.lv/op/2016/199.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 662

Grozījumi Ministru kabineta 2006. gada 27. jūnija noteikumos Nr. 508 "Noteikumi par aizsargjoslām ap valsts aizsardzības objektiem un šo aizsargjoslu platumu"

Vēl šajā numurā

13.10.2016., Nr. 199

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 647

Pieņemts: 27.09.2016.

OP numurs: 2016/199.1

2016/199.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 7 Pēdējās nedēļas laikā 13 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 647

Rīgā 2016. gada 27. septembrī (prot. Nr. 48 49. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 1. decembra noteikumos Nr. 686 "Kārtība, kādā nominē kandidātus valdes un padomes locekļu amatiem kapitālsabiedrībās, kurās valstij kā dalībniekam (akcionāram) ir tiesības izvirzīt valdes vai padomes locekļus, un valdes locekļus valsts kapitālsabiedrībās, kurās ir izveidota padome"

Izdoti saskaņā ar Publiskas personas
kapitāla daļu un kapitālsabiedrību
pārvaldības likuma 31. panta desmito daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2015. gada 1. decembra noteikumos Nr. 686 "Kārtība, kādā nominē kandidātus valdes un padomes locekļu amatiem kapitālsabiedrībās, kurās valstij kā dalībniekam (akcionāram) ir tiesības izvirzīt valdes vai padomes locekļus, un valdes locekļus valsts kapitālsabiedrībās, kurās ir izveidota padome" (Latvijas Vēstnesis, 2015, 249. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt 5. punkta otro teikumu aiz vārdiem "ņem vērā visu" ar vārdiem "valsts kapitāla daļu turētāja vai padomes (ja tāda izveidota), kā arī".

2. Izteikt 7. punktu šādā redakcijā:

"7. Nominācijas komisija, definējot šo noteikumu 4.1., 4.2., 4.3. un 4.5. apakšpunktā minētos kritērijus un novērtējot kandidāta atbilstību tiem, attiecībā uz valdes locekļu amata kandidātiem ievēro šo noteikumu 1. pielikumā minētās minimālās prasības, bet attiecībā uz padomes locekļu amata kandidātiem – šo noteikumu 2. pielikumā minētās minimālās prasības. Nominācijas komisija nodrošina, ka definētie kritēriji ir samērīgi."

3. Izteikt 10.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"10.1. tiek sagatavots valdes vai padomes locekļiem nepieciešamo kompetenču un profesionālās pieredzes prasību apraksts, kā arī sagatavota informācija nominācijas komisijai par esošo situāciju kapitālsabiedrībā, tās stratēģiju, mērķiem un izaicinājumiem;".

4. Papildināt 10.2. apakšpunktu aiz vārda "aprakstu" ar vārdiem "un ievērojot nominācijas komisijas apstiprināto nolikumu".

5. Izteikt 10.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"10.4. pirms dalībnieku (akcionāru) sapulces vai padomes sēdes, kurā paredzēts ievēlēt valdes vai padomes locekli, nominācijas komisijai tiek dots pietiekami ilgs termiņš, lai izstrādātu nolikumu, kurā detalizēti definēti atlases kritēriji, kandidātu novērtēšanas kritēriji un kandidātu atbilstības novērtēšanas kārtība un metodes, kā arī lai novērtētu valdes vai padomes locekļu kandidātus."

6. Papildināt 11. punktu aiz vārdiem "kurā iekļauj" ar vārdiem "ne vairāk kā trīs".

7. Papildināt 15.1. apakšpunktu aiz vārda "kandidātu" ar vārdiem "atlases un".

8. Papildināt 15.2. apakšpunktu aiz vārda "kārtību" ar vārdiem "un potenciālo kandidātu informēšanas pasākumiem".

9. Papildināt 16. punktu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Ja nominācijas komisijas loceklis konstatē, ka nevar nodrošināt apliecinājumā noteikto prasību izpildi attiecībā uz kādu no kandidātiem, tad to norāda apliecinājumā un atstata sevi no attiecīgā kandidāta vērtēšanas."

10. Papildināt 19. punktu ar ceturto un piekto teikumu šādā redakcijā:

"Ja nominācijas komisijas rīcībā ir informācija, kas varētu liecināt, ka kandidāta reputācija nav nevainojama, nominācijas komisijai ir pienākums izvērtēt to un pieņemt lēmumu par kandidāta virzīšanu turpmākajam vērtēšanas procesam. Kandidātu var izslēgt no turpmākā vērtēšanas procesa tikai ar vienbalsīgu visu nominācijas komisijas locekļu lēmumu."

11. Izteikt 23. punktu šādā redakcijā:

"23. Lai informētu sabiedrību par kandidātu atlases procesa un kandidātu atbilstības novērtēšanas procesu un rezultātiem, valsts kapitāla daļu turētājs vai kapitālsabiedrības padome (ja tāda ir izveidota):

23.1. vienlaikus ar šo noteikumu 10.2. apakšpunktā minētās publiskās pieteikšanās izsludināšanu publicē institūcijas tīmekļvietnē amata sludinājumu, nominācijas komisijas sastāvu un, ja nepieciešams, citu papildu informāciju;

23.2. triju darbdienu laikā pēc dalībnieku (akcionāru) sapulces vai kapitālsabiedrības padomes (ja tāda ir izveidota) lēmuma par valdes vai padomes locekļa ievēlēšanu amatā publicē institūcijas tīmekļvietnē informāciju par kandidātu novērtēšanas procesu (kandidātu novērtēšanas kritērijiem un izmantotajām kandidātu novērtēšanas metodēm, novērtēto kandidātu skaitu) un dalībnieku (akcionāru) sapulces vai kapitālsabiedrības padomes (ja tāda ir izveidota) pieņemto lēmumu. Informācijā par dalībnieku (akcionāru) sapulces vai kapitālsabiedrības padomes (ja tāda ir izveidota) pieņemto lēmumu norāda amatā ievēlētās amatpersonas vārdu, uzvārdu, amata nosaukumu, kā arī citas ziņas, kuru norādīšanu valsts kapitāla daļu turētājs vai padome (ja tāda ir izveidota) uzskata par nepieciešamu."

12. Izteikt VI nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"VI. Noslēguma jautājumi".

13. Papildināt noteikumus ar 26. un 27. punktu šādā redakcijā:

"26. Kapitālsabiedrības padome, kura sabiedrības (akcionāru) sapulcē ir apstiprināta līdz dienai, kad stājas spēkā grozījumi šo noteikumu 2. pielikumā par 3.1.1. apakšpunkta izteikšanu jaunā redakcijā (par kritērija – vismaz triju gadu pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, vēlams, biržā kotētā vai starptautiskā uzņēmumā – noteikšanu), 3.1.2. apakšpunkta svītrošanu un 2. pielikuma papildināšanu ar 3.1.4. apakšpunktu, turpina pildīt padomes funkcijas līdz savu pilnvaru termiņa beigām.

27. Uz nominācijas komisijām, kas izveidotas līdz dienai, kad stājas spēkā grozījumi šo noteikumu 11. punktā par ne vairāk kā trīs valsts kapitāla daļu turētāja vai kapitālsabiedrības padomes (ja tāda ir izveidota) izvirzīto pārstāvju iekļaušanu nominācijas komisijā, minētā prasība par valsts kapitāla daļu turētāja vai kapitālsabiedrības padomes (ja tāda ir izveidota) izvirzīto pārstāvju maksimālo skaitu nav attiecināma."

14. Izteikt 2. pielikuma 3.1.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.1.1. vismaz triju gadu pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, vēlams, biržā kotētā vai starptautiskā uzņēmumā;".

15. Svītrot 2. pielikuma 3.1.2. apakšpunktu.

16. Izteikt 2. pielikuma 3.1.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.1.3. vismaz triju gadu pieredze vadošā amatā institūcijā, kas atbildīga par politikas veidošanu;".

17. Papildināt 2. pielikumu ar 3.1.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.1.4. vismaz 10 gadu starptautiski atzīta pētniecības vai konsultāciju pieredze ar uzņēmuma darbību saistītā jomā vadošā akadēmiskā personāla amatā (asociētais profesors, profesors, vadošais pētnieks)".

18. Papildināt 3. pielikumu aiz vārda "novēršanas" ar vārdiem "un fizisko personu datu aizsardzības".

19. Izteikt 3. pielikuma 2. punktu šādā redakcijā:

"2) nepārstāvu konkrētā kandidāta _______________ intereses, neesmu konkrētā kandidāta pašreizējais vai bijušais tiešais vadītājs vai tiešais padotais (pēdējos 24 mēnešus);".

20. Papildināt 3. pielikumu ar 6. punktu šādā redakcijā:

"6) esmu brīdināts(-a), ka par nepatiesu ziņu sniegšanu šajā apliecinājumā, kā arī par nominācijas komisijas darbā iegūtās informācijas izpaušanu un citiem šīs informācijas aizsardzības pasākumu pārkāpumiem tikšu saukts(-a) pie disciplināratbildības, administratīvās atbildības vai kriminālatbildības."

21. Izteikt 4. pielikumu šādā redakcijā:

"4. pielikums
Ministru kabineta
2015. gada 1. decembra
noteikumiem Nr. 686 

Kandidātu atbilstības vērtēšanas veidlapas paraugs

Kritērijs Apakškritērijs Apakškritērija svars1 Kandidāta vārds, uzvārds
 
novērtējums novērtējuma un svara reizinājums
1. Valodu zināšanas 1.1.      
1.2.      
2. Izglītība2 2.1. Svars netiek noteikts    
3. Pieredze 3.1.      
3.2.      
4. Kompetences 4.1.      
4.2.      
4.3.      
4.4.      
5. Citas būtiskas kompetences 5.1.      
5.2.      
Kandidāta summārais novērtējums3
       
Nominācijas komisijas loceklis      
  (vārds, uzvārds)   (paraksts)
   
(datums)  
Vērtējums Iespējamais punktu skaits atbilstoši novērtējumam4
Izcili 10
Ļoti labi 8–9
Labi 7
Vidēji 6
Apmierinoši 4–5
Vāji 0–3

Piezīmes.

1. Apakškritēriju svaru nosaka individuāli katram amatam. Katram apakškritērijam piešķir savu svaru, nodrošinot, ka visu apakškritēriju svaru summa vienmēr ir vienāda ar 100.

2. Nepiešķir svaru un vērtējumu punktos, bet konstatē personas izglītības atbilstību Ministru kabineta 2015. gada 1. decembra noteikumu Nr. 686 "Kārtība, kādā nominē kandidātus valdes un padomes locekļu amatiem kapitālsabiedrībās, kurās valstij kā dalībniekam (akcionāram) ir tiesības izvirzīt valdes vai padomes locekļus, un valdes locekļus valsts kapitālsabiedrībās, kurās ir izveidota padome" 4.1. apakšpunktā minētajām prasībām. Ja kandidāta izglītība neatbilst minētajām prasībām, kandidātu noraida.

3. Aprēķina, katra apakškritērija novērtējumu reizinot ar apakškritērija svaru un pēc tam summējot visus reizinājumus.

4. Nominācijas komisijas loceklis atbilstoši savam vērtējumam piešķir punktus katram kandidātam par katru no apakškritērijiem, kuros paredzēta vērtēšana ar punktiem."

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Finanšu ministra vietā –
satiksmes ministrs Uldis Augulis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!