Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2015. gada 3. novembra saistošie noteikumi Nr. 174 "Grozījums Rīgas domes 2013.gada 17.decembra saistošajos noteikumos Nr.91 "Par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 16.11.2015., Nr. 224 https://www.vestnesis.lv/op/2015/224.13

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

16.11.2015., Nr. 224

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 174

Pieņemts: 03.11.2015.

OP numurs: 2015/224.13

2015/224.13
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.174

Rīgā 2015.gada 3.novembrī (prot. Nr.63, 4.§)

Grozījums Rīgas domes 2013.gada 17.decembra saistošajos noteikumos Nr.91 "Par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētā"

Izdoti saskaņā ar Tūrisma likuma 15.1panta otro un trešo daļu,
Brīvas pakalpojumu sniegšanas likuma 14.panta 2.1daļu
un 15.panta sesto daļu

Izdarīt Rīgas domes 2013.gada 17.decembra saistošajos noteikumos Nr.91 "Par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētā" (Latvijas Vēstnesis, 2013, Nr.250) grozījumu un svītrot 9.2.apakšpunktu.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2015.gada 3.novembra saistošajiem noteikumiem Nr.174 "Grozījums Rīgas domes 2013.gada 17.decembra saistošajos noteikumos Nr.91 "Par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētā""

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Ar saistošajiem noteikumiem "Grozījums Rīgas domes 2013.gada 17.decembra saistošajos noteikumos Nr.91 "Par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētā"" tiek grozīti Rīgas domes 2013.gada 17.decembra saistošie noteikumi Nr.91 "Par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētā", nosakot, ka turpmāk pretendentam, lai saņemtu Rīgas tūristu gida sertifikātu, nebūs jāiesniedz nodibinājumā "Rīgas Tūrisma attīstības birojs" pases vai personas apliecības kopija.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Grozījumi saistošajos noteikumos nepieciešami, lai nodrošinātu pretendentu, kas vēlas saņemt Rīgas tūristu gida sertifikātu, personas datu apstrādi un aizsardzību atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likuma 2.panta 9.punktu pārzinis ir fiziskā vai juridiskā persona, valsts vai pašvaldības institūcija, kura pati vai kopā ar citiem nosaka personas datu apstrādes mērķus un apstrādes līdzekļus, kā arī atbild par personas datu apstrādi saskaņā ar šo likumu.

Attiecībā uz personas datu apstrādi, kas tiek veikta, pamatojoties uz Rīgas domes 2013.gada 17.decembra saistošajiem noteikumiem Nr.91 "Par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētā", pārzinis saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu ir Rīgas pilsētas pašvaldība.

Saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likuma 7.panta 3.punktu un 10.panta pirmās daļas 2.punktu pases kopiju vai personas apliecības kopiju ir tiesības iegūt un glabāt tikai tām personām, kurām šādas tiesības ir tieši paredzētas kādā ārējā normatīvajā aktā.

Tāpat Personu apliecinošu dokumentu likuma 2.panta otrā daļa nosaka, ka personu apliecinošs dokuments ir Latvijas Republikas īpašums, bet minētā likuma 15.pants nosaka personu apliecinoša dokumenta lietošanas ierobežojumus, tai skaitā to, ka personu apliecinoša dokumenta turētājs personu apliecinošu dokumentu nedrīkst izsniegt citai personai, izņemot šajā likumā noteiktos gadījumus, kuru starpā nav personu apliecinoša dokumenta turētāja pienākums izsniegt savas pases vai personas apliecības kopiju pārzinim saistošo noteikumu kontekstā. Tādējādi arī Personu apliecinošu dokumentu likums paredz konkrētas darbības, kuras personu apliecinoša dokumenta turētājs ir tiesīgs veikt ar personu apliecinošu dokumentu.

Tā kā ārējie normatīvie akti neparedz pārzinim tiesības iegūt un glabāt pretendenta pases vai personas apliecības kopijas, 9.2.apakšpunkts no saistošajiem noteikumiem svītrojams.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Saistošie noteikumi neietekmē pašvaldības budžetu.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Saistošie noteikumi neietekmē uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Tiks samazināts administratīvais slogs pretendentiem, kas vēlēsies saņemt Rīgas tūristu gida sertifikātu.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Konsultācijas nav notikušas.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!